Skoči na vsebino

noži


Priporočene objave

Ok, najprej konkretno vprašanje: je kdo videl kje v Ljubljani ali Sloveniji naprodaj takle mini bodež ali pa še manjšga?

Drgač pa še mal luksuza - damaščanska rezila, meteoritne kamnine z začetka vesolja na ročajih... za cirka 1800 dolarosov. Gospod sicer izdeluje razne nožičke.

metknife.jpg

+ največji Knifecenter na netu.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih sem fanatično zbiral svakojako hladno orožje :ninja: in eden od mojih biserov je tudi tak nožiček. Sam sem ga kupil v Barceloni, drugače se ga je pa dalo dobit tudi v Army shopu v Grazu.

Da bi ga dobil kje pri nas, pa je po mojem malo mogoče. V trgovinah tipa "Lovec" sigurno ne, za drugačne pa še nisem slišal.

Popravljeno . Popravil vapotek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Celovcu......na začetku peš cone s strani glavnega trga, je bila še pred letom trgovinica z noži......takimi in drugačnimi.

Če te pot zanese tja.......mislim, da je ne bo težko najti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav nekje v skoraj centru Ljubljanske kotline, je model, ki ti pač naredi takšen ali drugačen bodež, bolj kot je zadeva zahtevna, bolj je hvaležen za stranko.

Gravure na rezilih, rezila razno raznih oblik, ročaji, .... heh U name It!

Če bo kdo potreboval info ali kontakt naj mi pošlje PM.

Zoolo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

doma imamo Kershaw-a, oče ga je prejel v dar(prinešen iz japonske-z ladjo) in je nato nekako postal moj...nož je odličen, čeprav je sedaj na voljo po relativno nizkih cenah, je takrat veljal za drago zadevo...

kershaw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

doma imamo Kershaw-a, oče ga je prejel v dar(prinešen iz japonske-z ladjo) in je nato nekako postal moj...nož je odličen, čeprav je sedaj na voljo po relativno nizkih cenah, je takrat veljal za drago zadevo...

kershaw

In pol bo nekako postal od sina od tvoje žene... :topic:

jest imam tudi en nož...

...za krompir lupit!!! :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne iščem zase.

Sicer pa sem nekoč premogel keramični nož, oster kot britev, by Kyocera. Ampak tudi krhek...

Keramični noži so res fajn zadeva - ostri, natančni... Zamerim jim samo to, da so tako občutljivi - na obeh je konica zelo hitro odpadla. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je bil nož naj/ljubši/zvestejši prjatu, kdaj sem obiskoval Santa Ano v Lenarških goricah. ;)

No,dobr, da se nisva srečala. Jaz sem nosil macolo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr ja, dobr, ker če se bi, si ti zdaj tu nebi "repenčil" nekaj... :D

Saj za "štajerko ikebano" si že slišal a ne... :naughty: :grim

aj lov nože & podoben staf... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva tema. Se mi pa ti pipci, ki so bili do zdaj omenjeni ne zdijo uporabni, predvsem tisti mini bodež. Po mojih pojmih mora dober nož imeti dober grif in trdo in ostro klingo, tako da brez problema narežeš kotlete, razvaljaš kare za mesno rolado, fajn na tanko narežeš plučno, salame in pršut... Uporabni pa morajo biti tudi za seckanje zelenjave in vsega kar spada v dobro omako. Tako sem si jaz iz ponudbe F.Dick nabavil en šteh, en špik in en japanišemeser. Šnicli so mi hvaležni. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

supertool. ko ga nisem imel ga nisem potreboval. danes ne vem kako bi brez njega. :doze:

yep, dave tud snicle, omako in stajersko nabodalo lahko naredis z njim. :grrr .....pa se olje na motorju zamenjas, naspicis novoletno jelko, da pase v stojalo, zamenjas zarnice pri avtu, popravis motorko, nabrusis sekirco in si ocistis nohte. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj za "štajerko ikebano" si že slišal a ne... :naughty: :grim

slišal najbrž ne...jo je pa mogoče delal...v mladih letih :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

supertool. ko ga nisem imel ga nisem potreboval. danes ne vem kako bi brez njega. :doze:

yep, dave tud snicle, omako in stajersko nabodalo lahko naredis z njim. :grrr .....pa se olje na motorju zamenjas, naspicis novoletno jelko, da pase v stojalo, zamenjas zarnice pri avtu, popravis motorko, nabrusis sekirco in si ocistis nohte. :)

To pa je fajn.

@Vsem

In kateri model supertoola je najboljši? Kakšne izkušnje, slikce, ... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

supertool. ko ga nisem imel ga nisem potreboval. danes ne vem kako bi brez njega. :doze:

yep, dave tud snicle, omako in stajersko nabodalo lahko naredis z njim. :grrr .....pa se olje na motorju zamenjas, naspicis novoletno jelko, da pase v stojalo, zamenjas zarnice pri avtu, popravis motorko, nabrusis sekirco in si ocistis nohte. :)

Takšnega je imel tudi Plut. Tako je bil neroden z njim pri čiščenju nohtov, da mu je že tretja ženska padla nanj.

Fantje previdno s temi napravcami.

Ko sem bil mulc, sem imel iz druge vojne, bajonet nekega Frica, ki je bil v enoti SS. :fredy: Kako vem in od kod sem ga imel? Na nožnici bajoneta je bilo vgravirano ime, serijska št. in oznaka SS. Našel sem ga ko je podjetje izsušilo industrijski kanal ene od SLO rek. Na presenečenje nas vseh, ni bil tako močno rjast. Reka meji na Avstrijo. In ko so Švabi bežali nazaj so v reko in kanal metali vse živo. Našle so se čelade, bajoneti, čutare ipd. Ko se je prvič našlo orožje, strelivo in ročna granata, so nas vse pregnali iz tega območja in vso stvar zavarovali. Kanal se je izsuševal, v prvi polivici leta 70.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moji najljubši noži :grim tut sam ga mam (13BN) .....več na www.coldsteel.com

post-6376-1142175083_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil primozh
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!