Skoči na vsebino

noži


Priporočene objave

kaj pa bi bila glavna namembnost tega noža, oz ali je mišljen kot vrednejše darilo brez uporabne vrednosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa bi bila glavna namembnost tega noža,........ brez uporabne vrednosti

Lej ga, ti se hecaš, a?! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj kupil nož od Fiskarja za potrebe potovanja. Super zadeva za zelo ugodno ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

supertool. ko ga nisem imel ga nisem potreboval. danes ne vem kako bi brez njega. :doze:

yep, dave tud snicle, omako in stajersko nabodalo lahko naredis z njim. :grrr .....pa se olje na motorju zamenjas, naspicis novoletno jelko, da pase v stojalo, zamenjas zarnice pri avtu, popravis motorko, nabrusis sekirco in si ocistis nohte. :)

Ehm, a jaz to čutim ost ironije v mojih rebrcih :hmm: Bo treba ob kakšnem piru pojasnit :glare:

To pa je fajn.

@Vsem

In kateri model supertoola je najboljši? Kakšne izkušnje, slikce, ... ?

Imam Supertoola in Wave-a. Zadnji se mi zdi bolj priročen, ker sta noža, ki jih najpogosteje rabim, bolj dostopna. Navadnega Supertoola več ni, prodajajo samo Supertool 200. Wave in S200 staneta v mojih koncih 70 ameriških zelencev. Link in slike najdeš na mojem prejšnjem postu. V kratkem: na orodju imaš ponavadi navaden nož, nož za žico/kovino, žagico za les, pilo, 2-3 ploščate izvijače in enega križnega pa še kako malenkost. V glavnem rabiš nož, zelo priročni pa so posebej izvijači, saj jih tako imaš vedno pri sebi.

P.S.

Pa tud švicarja imam še zmeraj pri sebi. Leathermani nimajo tistega zavitega čuda za odpiranje buteljk :P

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slišal najbrž ne...jo je pa mogoče delal...v mladih letih :grim

naredu sem samo dve: ena je uspela, ena je pa takoj umrla :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Slučajno kdo ve kako naredijo te ''letnice'' na nožih vidne?? klik

To, da ga 20 do 30krat prepognejo in prekujejo mi je jasno(da dobijo več kokr miljon letnic-tele na sliki jih nimajo tolko...). Potem zadevo termično obdelajo(cementirajo, kalijo in popustijo). Obrežejo na želeno obliko in spolirajo. Naprej mi je neznanka...

Na TV sem enkrat gledou, ko sem biu še mulc in me to ni preveč zanimalo... Je poševnooki stric tiste nože namoču v eno zelenkasto tekočino in zdej pa nevem-ali sje nož imel te ''letnice'' že pred namakanjem ali jih je potem dobil :hmm:

Sicer se mi zdi(in tudi logično je), da jih je dobil v lavorju s tisto tekočino, ki je bila verjetno kar kakšna kislina... Pa me zanima, kaj sploh je ta tekočina in, če se kje da kaj podobnega dobit :hmm:

To me pa tud' zanima, kako gravirajo napise na te nože :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slučajno kdo ve kako naredijo te ''letnice'' na nožih vidne??

To me pa tud' zanima, kako gravirajo napise na te nože :hmm:

Na spodnji strani najdeš kako se klasično gravira. Mislim, da je tudi nek demo film. Druge metode so še graviranje z rotacijskim orodjem (bolj za domačo rabo z kakšnim dremlom), ali pa v zadnjem času najbolj razširjeno lasersko graviranje. Veliko folka se bavi s tem, laserji so cenejši, enostavno napišejo v željenem fontu, pol pa sam še ENTER stisnejo... skratka poceni in dobra varianta.

http://www.airgraver.com/index1.htm

Tiste letnice so pa posledica prepogibanja in vsaj kolikor je meni znano postanejo izrazite po brušenju (naj me kdo popravi če ni prav). Aja pa prov en ameriški forum obstaja o homemade nožih. Cimer je imel kup teh mačet, pipcev in katan pa sem si par stvari celo zapomnu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ciciban-najlepša ti hvala :OK:

In, če boš slučajno kje kej srečou onega ločega ga spotoma le poprašaj, če letnice nastanejo pri brušenju ali jih vseeno v kakšno kislino namočijo :hmm:

Drgač pa majstri s preveč časa izvajajo... jaja... šarke-varke... :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morem pogledat,

če še mam kakiga..

..v hrbti.. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morš malo bolj pazit leđa :devil:

bo žena spet vsa penasta k bodo rjuhe raztrgane in krwawe :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moja 'orožarna'.

Ta velik je kupljen v Avstraliji in je le za okras (čeprav je tudi uporaben), bajonet je imel pokojni stari stric v 1. svetovni, ta mal je pa ameriški Schrade (sem tudi konzerve z njim odpiral, pa se mu ni poznalo).

post-8423-1175576038_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moja 'orožarna'.

Ta velik je kupljen v Avstraliji in je le za okras (čeprav je tudi uporaben), bajonet je imel pokojni stari stric v 1. svetovni, ta mal je pa ameriški Schrade (sem tudi konzerve z njim odpiral, pa se mu ni poznalo).

:hmm:

Za eno štajersko ikebano več kot dovolj :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

Za eno štajersko ikebano več kot dovolj :OK:

Ko sem šel pred leti (1981) odslužiti še drugi del vojske in so me poslali na Ptuj namesto nazaj v Pančevo, sem rekel: 'Bolje štajerska ikebana kot srbsko nabodalo.' :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Je poševnooki stric tiste nože namoču v eno zelenkasto tekočino ...

Sem gledal na Discoveryju in je poševnooki stric dejal, da je to olivno olje.

Letnice so posledica večplastne zgradbe rezila. Drugače povedano: večkrat kot je kovinski trak prepognjen, več letnic je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nisem ravno navdušenec nožev, ampak sem vseeno dobil v dar Škuljev ročno izdelani nož - seveda z napisom. Imam pa tudi najbolj znan originalni francoski pipec Opinel. Oba noža sta za moje pojme nekaj posebnega - Škuljev v obliki in natančnosti izdelave, Opinel pa v preprostem patentu odpiranja in v kombinaciji enostavno obdelanega lesa in kovine, vse skupaj pa odlično funkcionira.

p.s.

Če kdo želi lasersko gravuro na nož, na Zippo... naredimo v naši firmi. Lahko je poljuben tekst ali celo čb slika. Kontak na PM...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem gledal na Discoveryju in je poševnooki stric dejal, da je to olivno olje.

Si mogoče ''ujel'' koliko časa je imel tiste nože v olju in čemu?? Je bilo olje na sobni temperaturi ali je bilo segreto :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem gledal da vzorce na katanah delajo tudi z raznimi glini podobnimi pastami in termično obdelavo in hitrim hlajenjem takoj zatem...

mene zanima kje bi človek pri nas dobil pravi stiletto :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si mogoče ''ujel'' koliko časa je imel tiste nože v olju in čemu?? Je bilo olje na sobni temperaturi ali je bilo segreto :blink:

Zaradi popuščanja (sil, napetosti ali nekaj podobnega v jeklu) takšno jeklo je manj trdo in bistveno bolj žilavo (kasneje se zlomi). Kaj več pa ne vem sem "šprical" gradiva, v strojniškem priročniku je tabela kjer je vse narisano (čas, temperatura, medij) ampak jo moraš znati uporabljati (jaz jo ne znam).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si mogoče ''ujel'' koliko časa je imel tiste nože v olju in čemu?? Je bilo olje na sobni temperaturi ali je bilo segreto :blink:

Pomočil je le za nekaj sekund, da se je rezilo kolikor toliko ohladilo, olje je bilo na sobni temperaturi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej je bilo to popuščanje po kaljenju pri 150 do 200°C(2 do 3 ure), da martenzit ne razpade in se napetosti sprostijo... :D

Nisem špricou gradiv!! :evilgrin:

Hvala vam za odgovore :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!