Skoči na vsebino

Slovaška


kekec

Priporočene objave

Kekec,to!Jst sem majster za Slovaško.Obiskujem jo že nekaj let,vse se je pa začelo z zborem v Topolčanih,to je mesto,ki delajo najboljše pivo TOPVAR.Slovaško imam v malem prstu,priporočam ti zbor v kraju Prešov pride enkrat avgusta.Drugače pa zbori na internet naslovu niso 100% mi smo šli predlani ponovno na ta zbor a ga ni bilo,vendar ni bilo panike ker imamo gor kolege tako da smo ga žurali sto na uro za 200 pirov smo dali v krčmi 10.000sit pa še nekaj hrane je bilo vmes.Zanimivo pa je to da je pir cenejš v gostilni kot v trgovini.Lani smo šli na zbor na Češko,tudi mega.Če te kaj zanima ti lahko povem,dobiš me tudi na zboru Krokarjev.Tam je vse PEKNE,po naše povedano lepo.

sanda LIVE TO RIDE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sanda pol pa super ker jaz grem avgusta na slovasko pa te bom kontaktiral prej. sam sem bolj ekspert za cesko (pivo) ampak je cas da tudi slovasko preverim.

kekec, se boma vidle kaj (do avgusta) pa se lahko kaj zmenimo.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naš klub gre 7.junija na Slovaško na moto zbor na MC Pieštany. Vmes bomo obiskali še pub Red Devils MC v Bratislavi. Lansko leto smo na Češkem obiskali dva moto zbora in kot je rekla Sanda NORO. To moraš doživet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ta vikend je 9 motorjev odšlo na moto zbor v Pieštane na Slovaško. Od doma smo šli v petek zjutraj. Do Ptuja nas je pral dež ( nismo iz cukra ). Šli smo čez Madžarsko ( pihal je ko hudič ) in med potjo smo obiskali še Red Devils Pub v Bratislavi, ki ga vodijo člani Red Devils MC. Bili lepo sprejeti. Ko smo prišli na zbor v Pieštane so nas zelo lepo sprejeli. Žur je bil super, navezali smo nove stike in poznanstva, skratka z eno besedo NORO. Domov odšli v nedeljo popoldan v lepem vremenu. Naredili smo približno 1100 km.

Skratka SUPER NORO, JE TREBA DOŽIVET IN PREŽIVET. Cene, no ja ne bi o tem ( samo za pokušino - najdražje pivo v gostilni okoli 125 SIT ).

Popravil/a - MARJA dne 12/06/2002 ob 08:54:02

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

A je bil med temi 9 motorji,mogoče tudi ZR7 modre barve?

sanda LIVE TO RIDE

Tako je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No to se lepo sliši.Ste požrli na hektolitre Slovaškega pira kaj,za novo leto je bil še po 12kron,TOPVAR seveda,drugač je pa tud dober Zlati Bažant.In kako se vam dopade ta poceni Slovaška,verjamem da se boste še vrnili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Evo da malo obudimo tole temo.

Sam sem dobil idejo o enemu potovanju na ta konec Evrope že v začetku letošnjega leta in tudi motoristek ter Bluzonder sta izkazala zanimanje za te kraje, tako da zdaj pospešeno zbiram informacije.

Nekako sem si zamislil pot preko Madžarske (vzdolž blatnega jezera) ter da bi po vstopu v Slovaško zavili malo proti osrednjemu delu preko Zakopanov ter nadaljevali pot po Poljski kjer bi nam bil cilj predvsem koncentracijsko taborišče Auschwitz ter Poljska kot sama. Povratek bi bil nazaj preko Bratislave in Avstrije.

Glede same Slovaške sem precej dobro informiran saj ima moja kolegico ki je živela v Povazski Bystrici in bom od nje dobil kar precej informacij. Kot sem opazil po brskanju po netu ima Slovaška ogromno gradov nekateri izmed njih so res nekaj posebnega za oči.

Problem pa se pojavi pri Poljski, sicer sem navezal nekaj stikov z enim moto klubom samo je jezik velika ovira, ne razumejo ama nič razen njihovega materinega jezika.

Zdaj me pa zanimajo še info iz prve roke od tistih ki so že motorirali gor. Kje se splača res kaj videt, kako je gor s spanjem ( cene, se splača kampirat ali ne) in tako dalje.

Kako je gor s cenami hrane, bencina................ isto kot pri nas, ceneje????

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem pa se pojavi pri Poljski, sicer sem navezal nekaj stikov z enim moto klubom samo je jezik velika ovira, ne razumejo ama nič razen njihovega materinega jezika.

Potovanje nikoli ni problem, kvečjemu izziv.

To, da ne govoriš NIČ od njihovega jezika pa tudi ni problem.

Nabavi Lonely Planet "Poland" al pa "Eastern Europe", imaš noter phrasebook, ki ti pomaga prebroditi travel problemčke. V LP tudi vidiš kaj se splača videt in kaj ne, malo pokombiniraš z iskanjem po netu, pa si na konju. Pardon, stotih, če greš z motorinom.

Srečno pot!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Leteči, jezik sploh ni problem, jaz z motorjem še nisem bil gor, smo pa s kolegi pred 3 leti smučali v Zakopanah in na Slovaškem (Velke Tatre).

Mi smo jo kar Slovensko žgali (Polaki so nas meli sicer za Ruse, sam zmeniš se pa vse).

Na Slovaškem pa tudi, imajo pa tako ali tako dost istih besed, saj smo vsi Slovani ni velike razlike. Sicer se pa tud hitr naučiš par tistih osnovnih fraz.

Pa pivo je gor res v oštarijah cenejš kot v trgovini. :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leteči, evo ti (sicer malo pozno, ampak .... ) par informacij in sličic - če je mimo, mi javi za repete....

Pred par leti (2 ali tri nazaj... ) smo se po približno isti poti s konstantno ekipo spravli gor. Kot vedno v smeri S-SV (skupaj 3x) mi ni bilo žal, in RES zelo poceni. Če si bajker, ti urbana področja in luksuz niso na prvem mestu - kombinacija šotor&spalka in ne moreš zgrešit. Ko si zmatran, blinker in na travo. Na Poljskem (prav pri omenjenem Auschwitz-u) so nam ob neki gostilni prav ponujali, da lahko kempiramo na dvorišču, pa tud drugod ni blo blema. Klasična organizacija - jutro in zajtrk iz trgovine, zvečer konkretna večerja s pripadajočo količino ..... Cene bencina so na Madžarskem cca iste kot pri nas, Češka, Slovaška in Poljska pa, če se prav spomnim, malce cenejše. Gostilne? Smešno poceni - poskušaj jest zunaj velikih mest. Da te ne bo presenetilo, če jih boš iskal - na Madžarskem cca 100 km izven Budimpešte smo se peljali skozi 5-6 vasi, da smo našli eno samcato gostilno, isto na Slovaškem (zvečer). Velika mesta so se mi zamerila - glupi zakompleksani mestni folk se obrača vstran in se dela francoza. Na periferiji se te sicer včasih malce bojijo (mogoče je blo kriva 4x kombinacija ledra in -mc-ja, ne vem... ), in pozabi znanje tujih jezikov. Ko pa naletiš na nekoga , ki vsaj malo obvlada, se bo raztrgal, da ti pomaga. Kaj mi je ostalo v spominu? Male vasice z noro arhitekturo in pravljičnimi gradovi pri prehodu SVK-CZ meje nekje desno od Brna (ubij me, ne spomnim se točno, kje), Praga - grad (ne morež zgrešit), Birkenau (POL) - zraven Auschw..., zelena hribovja Slovaške.... Ni konca. Če rabiš kaj, pokliči LP

Je.. ga, ne gre pripet slik.... Dobiš naslednjič. Baj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leteči za cene bencina poglej na stran AMZS. Jaz grem gor vsaj dvakrat na leto z motorjem. Je poceni, z jezikom ni problema, sam pazi da ne boš pil piva in vozil. Imajo 0 promila. Za Češke in Slovaške avtoceste se mora za avto kupiti vinjeto. Za motor vinjeta ni potrbna in je avtocesta brezplačna.

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak za 1. maj je pa gor verjetno mal hladno (vsaj za kampirat) ? :?

Nekako smo to turo planirali za prvomajske in zdaj se vedno bolj nagibamo k Siciliji, mogoče bo pa poleti še kaka prilika (recimo avgusta ko se je treba izogibat dolomitov :hmm: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

pojma nimam. probaj poiskati stran od dave jancar-ja. on je imel pred leti relativno azurno stran z veliko linki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo link do Slovaške strani kjer je tudi koledar za letos.

http://www.motoride.sk

Potem pa poiščeš Kalendar moto akcii.

Jaz bom šel gor vsaj dvakrat.

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Je bil letos kdo kaj na Slovaškem? :hmm:

Jaz bi jo septembra mal užgal gor pa me zanimajo mal kampi in podobne zadeve?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bil letos kdo kaj na Slovaškem?  :hmm:

Jaz bi jo septembra mal užgal gor pa me zanimajo mal kampi in podobne zadeve?

Js sm bil gor.

Neki fotkic si lahko ogledaš na http://www.celje.tk (pod moto Slovaška). Boš videl zemljevid, kje smo furali, pol pa lahko še kako rečemo.

Aja, pot nazaj mi je bila veliko bolj všeč, ker je bila pokrajina lepša in primernejša za motorje (beri: manj ravnin)

Drugač pa smo v Bratislavi spali pri frendu, 2x na poljskem pri Aušvicu v hostlu (kjer ti čuvajo tudi motorje!!!), na slovaškem na poti nazaj pa na eni njivi v šotorčku.

Aja, glede kampingov: poglej tule: http://www.travelguide.sk/ ali pa tule: http://www.amzs.info/?podrocje=98 (oz. tule: http://accf.dialogmediencenter.de/acfwebcd...et/DataServlet)

Drugače pa je bilo ob cesti kar precej znakov za kampe, sploh če je bila kaka voda lai jezero v bližini.

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!