Skoči na vsebino

Kulinaricno........


Priporočene objave

no za "boljse" zelodce je naslednji post.

sem bil pred parimi leti na tajskem,hong kongu,tajvanu in juzni kitajski.grem iz hotela,zavijem dvakrat desno in stojim sredi kitajskega "trga",ozka ulica,levo desno standi,na sredini pa komaj plac za dva vstric.visijo s stojnic se zive kace,razni deli zivalske anatomije (katere sorte ne vem) in vse drugo,kar lahko kupis za vecerjo.nekaksen interspar po kitajsko.

firbec kot sem,do enga standa in pokazem na kaco.tip jo vzame dol,odseka glavo,jo slece,zavije kozo v vrecko,katero dobis takoj,nareze kaco na komade ca 2-3 cm dolge in jo vrze v vroce olje.30 sec kasneje je gotova,dobis v casopisnem kornetu "snak a la chinese".vic pa je pa v temu,da je zelo okusno.

druga fora: draga restavracija na eni stolpnici v taipeju/tajvan.vecerja,na katero nas je nas delovni partner povabil.predjed male pohane mrvice,kot drobtine,z nekaj deset omakami.po kosilu sem izvedel,da so bile pohane mravlje.

ali pa cobra feast,za katerega sem samo slisal.....no to drugic.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kulinarika:

fermentirane ribe po starodavnem skandinavskem receptu; okus zanimiv, vonj ubijalski - ce se dogovorimo, jih lahko nabavim

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Kulinarika:

fermentirane ribe po starodavnem skandinavskem receptu; okus zanimiv, vonj ubijalski - ce se dogovorimo, jih lahko nabavim

lp Easyrider

P.s.: so konzervirane - najboljše so takrat, ko dobi konzerva obliko rokometne žoge. Mljask...

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

madona ko clovk tole bere gre pa lahk komot na dieto

pa sem mislila da sem bla jest uboga ko sem en teden v tuniziji samo ovcetino jedla blajk

pa še neke cudne zadeve

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem gledala odajo, kako mulcki na kitajskem (mozno tudi tajvan) lovijo macke, potem jih prodajo pa kuhinjam/restavracijam. Nabutane imajo 20 mack v eni škatli, potem jo pa ven vzame, jo da v vrelo vodo (seveda živo), nekaj casa ta macka klokota v vodi, potem jo da v mrzlo vodo, potem jo slece (naj pove, da je do te faze macka še živa), jo da golo v en ajmar z vodo (macka še kar živa), potem pa ji le odseka glavo in jo razkosa, pripravi in postreže.

HHHUUUUDDDDDOOOOO!!!!!

kisses

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Sem gledala odajo, kako mulcki na kitajskem (mozno tudi tajvan) lovijo macke, potem jih prodajo pa kuhinjam/restavracijam. Nabutane imajo 20 mack v eni škatli, potem jo pa ven vzame, jo da v vrelo vodo (seveda živo), nekaj casa ta macka klokota v vodi, potem jo da v mrzlo vodo, potem jo slece (naj pove, da je do te faze macka še živa), jo da golo v en ajmar z vodo (macka še kar živa), potem pa ji le odseka glavo in jo razkosa, pripravi in postreže.

HHHUUUUDDDDDOOOOO!!!!!

kisses

Pupa

jest sem tudi to gledala in samo zaradi tega ne hodim v kitajske restavracija in sovražim kitajce namrec sem ful proti mucenju živali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Kje, kdaj?

Mislim da ne.

kisses

Pupa

TV SLOII. Prikazan zanimiv nacin "priprave" ovce.

Sicer pa je tisto, kar je za nas "cudno" za nekoga drugega nekaj cisto vsakdanjega.

Npr.: ko v Nemciji pes ponecedi plocnik, lastnik pocisti za njim. Kaj pa pri nas?????

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz kitajcev ne maram zaradi drugih razlogov, pa kitajskih restavracij tudi ne obiskujem kot nora zaradi drugih razlogov, ampak meni niti ni bilo tako hudo, glede na to, da ne maram mack. sicer pa moraš razumeti, da bodo oni naredili vse, za dober okus. Tak postopek je pa zaradi adrenalina, ki ga macka izloca ob vsem tem mucenju in je meso mehkejše, bolj socno in boljše.

kisses

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj misliš, da so postopki v naših klavnicah humanejši? Osebno poznam ljudi, ki so delali v klavnicah (ne redno zaposleni, ampak projekti), pa so po tej izkušnji prenehali uživati meso. Je to dovolj zgovorno?

Jaz pa sicer še zmeraj mislim, da je najboljša solata Wiener schnitzel.

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popolnoma strinjam s tabo, ravno zato me nikoli ne zanima iz cesa so hrenovke, paštete in podobne stvari. Ce bi vedeli, nas vec kot polovica ne bi hotela to jesti.

Dejstvo je, da se moraš samo prepricati, da ti je vseeno kako in iz cesa je pripravljeno, glavno je, da je dobro.

Samo pomislite uživalci govedine, kako bi se zgražali Indijci, ce bi vedeli, da mi jemo krave kar vse povprek, njim je pa to sveta žival.

kisses

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest tut mislim da je najboljš bit vegetarijanc jest sem bla dve leti smo mal s hare krišno okol laufal ampak pripravljajo tako pikantno hrano da kmalu nismo vec vžigalnikov rabil za prižiganje ognja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

... kako bi se zgražali Indijci, ce bi vedeli, da mi jemo krave kar vse povprek, njim je pa to sveta žival ...

No, v tem grmu pa tici zajec (lepa živalca z dolgimi uhlji, velikimi ockami, majhnim repkom in DOBRIM OKUSOM).

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

jest tut mislim da je najboljš bit vegetarijanc jest sem bla dve leti smo mal s hare krišno okol laufal ampak pripravljajo tako pikantno hrano da kmalu nismo vec vžigalnikov rabil za prižiganje ognja

sorry dr. looney ampak meni je osebno hare krisna malo mem. Jaz nisem vegeterjanka, daleč od tega. Jem praktično ves meso, le svinjine ne, drobovina (razen jetrc) mi gre bolj slabo od ust, pa naveličala sem se govejih zrezkov v omaki.

Največ pojem piščanca pa purana.

Za morske jedi sem pa tako ali tako totalno zbirčna.

kisses

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

... kako bi se zgražali Indijci, ce bi vedeli, da mi jemo krave kar vse povprek, njim je pa to sveta žival ...

No, v tem grmu pa tici zajec (lepa živalca z dolgimi uhlji, velikimi ockami, majhnim repkom in DOBRIM OKUSOM).

lp Easyrider

A si ti prepričan, da si že kdaj kravo v živo videl in ne samo na televiziji Milko?

Mislim, krava pa majhen repek?

Kakšen ima pa jezik?

kisses

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja, to predvsem, pa fajn veliko tržaške omake mora biti!!

Pa kaj se zdej izmotavaš. Raje ti odgovori na vprašanje, ki sem ti ga postavila. Oz. sta dva!!

kisses

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

ma ni bilo namerno.kolega je sam odpiral piksne in aranziral (narezal "dorucak" na kolutke) hrano,tako da nisem nic kriv zraven.pa se okusno je,do neke mere.je sicer bolje,da ne ves kaj je,ampak psi kar dobro hrano dobivajo.sam face potem.........dva dni se nisem mogel nehati smejati.

best

Ice

Tebi sem pozabila odgovoriti:

Na tako, to se meni ne more zgoditi, ker ne jem dorucka, pa tisti, kaj je že: kosani odrezak, pa kva jaz vem, kva še.

kisses

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thja moj brat jih je enkrat v Lj. za Bežigradom ce se ne motim, pa je rekel, da je hudo, ker ze od 5h naprej (al kdaj) molijo.

Na vidiš, dobro, da so ti zdravniki dokazali, da vegeterjanec ni ravno biti najbolje.

Ljudje smo tako mesojedi kot rastlinojedi/zelenjavojedi in to je potrebno za naš organizem.

kisses

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

quote:

... kako bi se zgražali Indijci, ce bi vedeli, da mi jemo krave kar vse povprek, njim je pa to sveta žival ...

No, v tem grmu pa tici zajec (lepa živalca z dolgimi uhlji, velikimi ockami, majhnim repkom in DOBRIM OKUSOM).

lp Easyrider

A si ti preprican, da si že kdaj kravo v živo videl in ne samo na televiziji Milko?

Mislim, krava pa majhen repek?

Kakšen ima pa jezik?

kisses

Pupa

PUPA!

Ti o kravi, jaz pa o zajcu v grmu!

Odgovori:

1. videl kravo v živo; ni vijolicna, ima roge (nekateri modeli imajo odlomljene ali odžagane), dolg rep (vcasih cudne barve), dela mleko

2. kravji jezik: dolg, moker; ce prideš preblizu, te oblizne, obstaja tudi nevarnost, da ugrizne v kakšen mahedrajoc kos oblacila

ZADOVOLJNA?

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Soory, ampak je pomanjkljivo!!!

Krava ima zelo hrapav jezik!!

No tako, zdaj pa sem zadovoljna.

Se kar dobro spoznam na krave, ker sem kot mala vedno krave pasla na Krvavcu, pa molzla sem jih tudi stalno (na roke seveda), pa celo dva sem na svet spravila.

Koliko ima pa seskov?

kisses

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dva teleta!!

eno kravo in enega bikeca. Bikecu sem dala ime Ferdinand, po bikcu Ferdinandu iz risanke. Pa veš kako smo se matrali, da smo ga ven dobili. Ga je mela že napol zunaj, pa ker ni bila v staji, je bilo malo nevarno, medtem, ko smo jo pa gnali v hlev, je pa nazaj notri padel. Potem je bila pa krava že cisto izcrpana in sploh ni mogla vec potiskati, potem je pa lastnik krave dal roko notri, navezal štrik okoli nog in smo vlekli ven.

kisses

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!