Skoči na vsebino

Fiat Grande Punto


Miki Mauss

Priporočene objave

Glede na to, da vsak slovenček, ki se izvali iz očkovega jajčka kot opletajoči spermi že fantazira o avtomobilu in je za tisto tono pleha pripravljen narediti (skoraj) vse, je avto še prepoceni. Če bi bile cene iste kot pred 10-imi leti, bi danes bila Ljubljana že New York v malem in verjetno bi imeli 2 avtomobila na prebivalca.

Poleg tega cen ne gre primerjati. NCAP testi so bili pred 10-imi leti proti današnjim poden, torej, varnost se je zvišala, zmogljivosti so v povprečju boljše, kvaliteta izdelave tudi, agregati vzdržljivejši in seveda boljša oprema doprinesejo pač k višji ceni.

Še nekaj. Ne primerjajte avtomobilov iz popolnoma ločenih razredov, ampak primerjajte enak razred. V tega spadajo Punto, Clio, Kalos, Corsa itd. Hyundai Coupe je dober avto za svojo ceno, ampak ne moreš ga primerjat s katerimkoli izmed teh. Že v udobju je precejšnja razlika, potem je tu še dolžina avtomobila, oblika itd. Slednjemu lahko ob bok postavimo recimo Fiat Coupeja (ki ga sicer ne delajo več), Civic Coupeja in podobne.

Kar pa mene zanima je cena osnovnega modela Punta in cena konkurenčnih osnovnih modelov. Če bi že kupoval, bi se verjetno odločil za drugi najšibkejši agregat, klimo in nekaj varnostne opreme (2x AB). Baje avto ni več tako skromno nepožrešen kot je bil :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da vsak slovenček, ki se izvali iz očkovega jajčka kot opletajoči spermi že fantazira o avtomobilu in je za tisto tono pleha pripravljen narediti (skoraj) vse, je avto še prepoceni.

Potemtakem sem jaz auslender. B)

Razen če ti s terminom "slovenček" operiraš enako kot V.V.G. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potemtakem sem jaz auslender. B)

Razen če ti s terminom "slovenček" operiraš enako kot V.V.G. :hmm:

Jaz tudi. Ne sicer auslender, ampak ne tisti tipični slovenček.

V.V.G. jih pa poimenuje nekak drugač... :fredy:

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delno se sicer strinjam z navedenim, včasih pa je težko avteke popredalčkat po razredih in jih postavljati ob bok drug drugim.

Kar se tiče porasta cene je pa odločno NE zagovarjam. res se stvari spreminjajo na vseh področjih, saj dela veliko več ljudi na enem avtu. ampak, če se jih je pred 20 leti prodal 1000, se jih danes 10000, zato je skrajno nesramno in nedopustno, da se stvari tolk dražijo. Ampak mi jih plačamo in zato je tko. in kje je tukaj pocenitev proizvodnje in robotizacija, pa serijska izdelava pa enaki deli za različne avte pa vse tak...

Žal, kolega. Vse je en nateg. 60 do 70 procentov cene avta pa požre prodajni aparat in ves cirkus okoli njega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imata pa natančne raziskave... PS: če odšteješ prodajni aparat - a to pomeni, da bi šel recimo po kakega Hyundai Coupeja peš v Korejo in si ga od tam pripeljal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma..... sicer je pa precej proizvajalcev bistveno bliže

Sicer pa sem enkrat bral (ja, sorry nimam dokaza) da stane en Citronov ax okrog 400 ksit, medtem ko je bila cena novega okol 1,5 mio....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem malo primerjal novega Grande Punta in Clia.

Pri bencinskih motorjih sta, z nujno opremo (klima+ 4x AB), cenovno izenačena.

Pri dizlih pa je punto cenejši, sploh primerjava obeh 70 KM motorjev, je punto cenejši za 250.000 SIT, ob enaki opremi seveda. Če pa primerjam 1.5 dCi 85 KM in 1.3 90 KM staneta skoraj enako, punto je cenejši za nekaj tisočakov.

Glede na to, da vozim Clia letnik 2002 in imam z njim slabe izkušnje, se niti v sanjah ne bi odločil za novega Clia.

AJA... pa še najpomembnejši + za Grande Punta... much sexier design :OK:

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mislm da si zasluž tako ceno ker ma le opremo kot se spodobi pa še najbolši punto do zdj kar jim je uspel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da si zasluž tako ceno ker ma le opremo kot se spodobi pa še najbolši punto do zdj kar jim je uspel...

:eek: :eek: :eek: da te opomnem, da je padec vrednosti po enem letu pri fiatu :whistle: res hud...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno manj kot pri kakem Audiju ali BMW-ju, kjer v prvem letu pade cena za enega takega Punta :grim .

Popravljeno . Popravil vapotek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je mogoče kdo že peljal zadevo? Naša dva gresta v sredo na testno vožnjo.

Gas je desno, sklopka je skrajno levo, v sredini je bremza.

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa menjalnik je na sredini :P ......Razn avtomatikov :devil:

Avtomatik ga ma tud na sredini. Samo hebl je malo drugačn .) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Prodajne številke tega malčka kažejo, da je Fiat končno spet uspel narediti uspešnico. Pa ne gledati samo ceno dizlov.

Nova 207-ca z 1,6HDi 110KM bo stala nekaj čez 4mio SIT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!