Skoči na vsebino

Korobač za brezposelne


Insallah

Priporočene objave

No js na srečo nimam problema kar se službe tiče pa tut doktorata ne na žalost ali srečo, sem pa že delal z ljudmi ki so imeli recimo sedmo stopnjo in so dobili v primerjavi z mojo srednješolsko izobrazbo celih 15k sit večjo plačo žalostno, ker sem zračunal da bo morala takšna oseba delat dobrih 10 let da si bo prišla not z dnarju ki ga je dal za šolnino ob delu, sramota za našo državo in če vam odkrito povem ni več šola vse al pa pridne roke tk kot včasih da si si lahk kej ustvaru, važne so veze, zveze in poznanstva brez tega si pač mujo za male pare, ampak dokler bo tk da bomo slovenčeki majmunčiči sam jamrali ne bo nč bolš ampak sam slabš, ker smo hlabci, zbermo se js sm takoj za to pa če nas bo šlo 1/3 slovencev za boljši jutri na cesto pa se spravla na parlament bojo pa mogoč uni butli začeli kaj razmišlat, sej ste vsi že čuli za kmečke upore. :grim

Moje skromno mnenje drgač pa malo radi, malo kradi a malo ti bog da. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje skromno mnenje pravi, da je hecno, ko pride iskalec zaposlitve na firmo in pravi, da ne bi delal, ker mu prostor kjer naj bi mel pisarno ni všeč....

pisarni seveda ne fali nič, razen tega da ni zadnji krik mode, ampak je pohištvo v njej staro kakih 6 let...

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsak, ki je brez dela, naj našpara od kofetov in čikov 100 evrov in gre v igralnico gemblat. .. če bo pameten, mu ne bo treba nikoli več delat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom probal poenostavit (drugače itaq nič ne razumem):

Slovenija je kmetija. Nekje v Savinjski dolini. Prej majhna kot srednje velika.

Fotr kmet (denimo PEPE) je v letih, ko se mu je še skakalo, zaplodil lepo število potomcev. Eden od njih (denimo Martin) je doktoriral. Denimo na muzikologiji. Denimo iz pozavne. Čeprav se je vedelo, da v najbližji filharmoniji vedrijo ža trije pozavnisti približno njegovega ranga in da se bo posledično težko prigrebel do službe. In res se ni prigrebel in že nekaj let binglja doma, z nekim "statusom"...

Lepega jesenske ga večera fotr PEPE potrka na vrata Martinove izbice, vstopi in objavi:

"Dragi sin Martin, ju3 gremo hmelj cufat, uvoženi moldavski delavci ga nekaj serjejo itditd., v glavnem: a bi bil ti tako dober in bi malo pomagal?"

Sin Martin pa kot iz topa:

"Fotr, a se tebi mogoče dozdeva, da sem yst zato doktoriral iz pozavne, da bom namesto Moldavcev hmelj cufal???"

In fotr kmet PEPE odhlamudra v štalo, tuhtajoč kaj mu je storiti. Zastor pade, občinstvo ploska...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom probal poenostavit (drugače itaq nič ne razumem):

Slovenija je kmetija. Nekje v Savinjski dolini. Prej majhna kot srednje velika.

Fotr kmet (denimo PEPE) je v letih, ko se mu je še skakalo, zaplodil lepo število potomcev. Eden od njih (denimo Martin) je doktoriral. Denimo na muzikologiji. Denimo iz pozavne. Čeprav se je vedelo, da v najbližji filharmoniji vedrijo ža trije pozavnisti približno njegovega ranga in da se bo posledično težko prigrebel do službe. In res se ni prigrebel in že nekaj let binglja doma, z nekim "statusom"...

Lepega jesenske ga večera fotr PEPE potrka na vrata Martinove izbice, vstopi in objavi:

"Dragi sin Martin, ju3 gremo hmelj cufat, uvoženi moldavski delavci ga nekaj serjejo itditd., v glavnem: a bi bil ti tako dober in bi malo pomagal?"

Sin Martin pa kot iz topa:

"Fotr, a se tebi mogoče dozdeva, da sem yst zato doktoriral iz pozavne, da bom namesto Moldavcev hmelj cufal???"

In fotr kmet PEPE odhlamudra v štalo, tuhtajoč kaj mu je storiti. Zastor pade, občinstvo ploska...

In Pandur je zadovoljen in pravi, da bo še režiral. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ipaq je bolj simpl režirat kot hmelj cufat B)

Jap. Ampak če bi ti vedel, seńor Pepe, kako mukotrpno delo v primerjavi s hmeljocufom je šele hmeljeve produkte konzumirat. :doze: Čista bol, ti povem. :grim

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom probal poenostavit (drugače itaq nič ne razumem):

Slovenija je kmetija. Nekje v Savinjski dolini. Prej majhna kot srednje velika.

Fotr kmet (denimo PEPE) je v letih, ko se mu je še skakalo, zaplodil lepo število potomcev. Eden od njih (denimo Martin) je doktoriral. Denimo na muzikologiji. Denimo iz pozavne. Čeprav se je vedelo, da v najbližji filharmoniji vedrijo ža trije pozavnisti približno njegovega ranga in da se bo posledično težko prigrebel do službe. In res se ni prigrebel in že nekaj let binglja doma, z nekim "statusom"...

Lepega jesenske ga večera fotr PEPE potrka na vrata Martinove izbice, vstopi in objavi:

"Dragi sin Martin, ju3 gremo hmelj cufat, uvoženi moldavski delavci ga nekaj serjejo itditd., v glavnem: a bi bil ti tako dober in bi malo pomagal?"

Sin Martin pa kot iz topa:

"Fotr, a se tebi mogoče dozdeva, da sem yst zato doktoriral iz pozavne, da bom namesto Moldavcev hmelj cufal???"

In fotr kmet PEPE odhlamudra v štalo, tuhtajoč kaj mu je storiti. Zastor pade, občinstvo ploska...

:OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, na kmetih je zafukan, k tko smrdi...... :grim

Život je borba.

Se pa čist strinjam z že napisanim od predhodnikov: " Dela je za vse dovolj sam poiskat ga je treba."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubljana – Brezposelni univerzitetni diplomirani ekonomist bo dvakrat premislil, preden bo zavrnil ponudbo zavoda za zaposlovanje za začasno delo v nasadu hmelja

Še prej bi pa lahko gimnazijski maturant oz. bodoči univerzitetni diplomirani ekonomist mal sprevidel (mogoče na informativnem dnevu), da se ne Ekonomski faks vpisuje fuuuuuul veliko število dijakov in da ekonomski faks "proizvede" veliko število univerzitetnih diplomiranih ekonomistov in da služb za vse verjetno ne bo.....

Sam sem z nazivom ing. štiri leta razvažal pivo po LJ in okolici, fural viličarja, pometal skladišče. Aja pa delovnik je bil od 5:30 pa do 18:00, poleti do 23:00 ali pa še dlje. Pa mi ni nobene krona dol padla. Res, da mi je enkrat viličar zlomil gleženj, pa se je zacelili.

In glej ga zlomka. Ko sem enkrat pred ekonomskim faksom s kamionom ostal v snegu (bila je nekaj baraka okrepčevalnica na študentske bloke - zdaj na tem mestu stoji nov faks) in prosil bodoče univerzitetne diplomirane ekonomiste, če me mal porinejo (mislim kamion, ne mene) so se nekaj vzvišeno zmrdovali in mi hiteli razlagat, da so oni študentje in ne fizikalci.

Zdej bodo pa hmelj obirali. Lepo, lepo!

Je pa res tudi to, da ko pride pripravnik uni. dipl. oec. na razgovor za pripravništvo, ti začne on postavljat pogoje..... Verjetno, ko se gre za službo sprejmeš vse pogoje, neki let delaš, spoznavaš "teren" in se pol "zagrebeš" za boljše pogoje dela, boljši računalnik, plačo, tajnico :devil:

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako so zadevce enostavne in primerne za modrovat, ko jih tako na ozko pogledamo. :angry2:

Ta ukrep je le eden v vrsti mnogih, ki bodo na koncu to svetovno rajo dokončno razcepile v množico brezposelnih, brezdomnih, lačnih in na drugi strani elito sitih, polnoritih, prevzetnih.

In tako bo, dokler bo čislano zrak mešat in pot, solze in kri "tlačanov" preprodajat!

Vse olastninit, vse obdavčit, vse nadzirat, vse zaračunat... Bravo, ni da bi govoril....

Ali je kdo pomislil na delavca, ki je po 30 letih garanja dobil čevelj, ker so njegovo fabrko prodal za drobiž?

Brezposelna ni samo mladina. Ta ima vsaj neko perspektivo in upanje na zaposlitev v nekaj letih. Kaj pa neperspektivni del brezposelnih, tisti ki so "prestari", ki sedaj ne morejo ne živet ne crknit???

In sociala kot "mlinski kamen za vratom" !!!?? Nič bat, tisti ki so ta zakon pisali in za kogar so ga pisali, ne bodo nikoli nobene teže za vratom čutili! So zato višje plezali, da lahko nižje serjejo. Pa niso priplezali z znanjem in pridnostjo!

.

.

.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW - koliko jim ponudiš "nagrade za delo", če ni skrivnost? je nad "slovenskim povprečjem"?

Jurij, če bi ti prebral kar sem napisal, nebi neumnosti spraševal. Če nobeden niti povohat ne pride, potem ne more zvedet tudi za višino "nagrade", se ti ne zdi??

Al se ti zanimaš za "nagrado"??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. :angry2:

2. Ali je kdo pomislil na delavca, ki je po 30 letih garanja dobil čevelj, ker so njegovo fabrko prodal za drobiž?...

ad 1. Horčy, zakaj je treba tako jezno gledat?

ad 2. Ja, yst sem pomislil (že večkrat, tudi pred svečano otvoritvijo te teme). Če zaradi ničesar drugega zato, ker lahko moja malenkost ju3 postane zgoraj omenjeni delavec. In si težko predstavljam, da bi vihal riwc nad kakim ponujenim delom, seveda pa bi si prizadeval priti do česa čimbolj solidnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je kdo pomislil na delavca, ki je po 30 letih garanja dobil čevelj, ker so njegovo fabrko prodal za drobiž?

Brezposelna ni samo mladina. Ta ima vsaj neko perspektivo in upanje na zaposlitev v nekaj letih. Kaj pa neperspektivni del brezposelnih, tisti ki so "prestari", ki sedaj ne morejo ne živet ne crknit???

In sociala kot "mlinski kamen za vratom" !!!?? Nič bat, tisti ki so ta zakon pisali in za kogar so ga pisali, ne bodo nikoli nobene teže za vratom čutili! So zato višje plezali, da lahko nižje serjejo. Pa niso priplezali z znanjem in pridnostjo!

.

.

.

pa pravjo, da se nam ne kolca za socializmom :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez skrbi, vsak bo delal, če se mu bo splačalo! Nihče noče biti lačen, gol in prezebel!

Potrebno je le imeti najprej urejena razmerja med plačili za delo in nedelo. In potrebno je imeti urejeno državo, ki zna v naslednjem koraku nadzirati najprej kriminal, potem pa šele črno delo. In potrebno je biti vsaj malo socialno usmerjen, sicer lahko kotel kmalu prevre. Transparentno in enostavno. A s tem tudi neprimerno za velike "šmuglerje", ki kroje našo usodo. Za njih nadzorni mehanizmi države ne smejo funkcionirati,saj potem se marsičesa ne bi dalo izpeljati. Zato je najbolje kaos in metanje peska v oči in občasno prirediti "kruha in iger".

In ta zakon je spet samo pesek!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je kdo pomislil na delavca, ki je po 30 letih garanja dobil čevelj, ker so njegovo fabrko prodal za drobiž?

Brezposelna ni samo mladina. Ta ima vsaj neko perspektivo in upanje na zaposlitev v nekaj letih. Kaj pa neperspektivni del brezposelnih, tisti ki so "prestari", ki sedaj ne morejo ne živet ne crknit???

In sociala kot "mlinski kamen za vratom" !!!?? Nič bat, tisti ki so ta zakon pisali in za kogar so ga pisali, ne bodo nikoli nobene teže za vratom čutili! So zato višje plezali, da lahko nižje serjejo. Pa niso priplezali z znanjem in pridnostjo!

Žal je tako. Poznam kar nekaj primerov iz gornjega prvega citiranega odstavka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

ad 2. Ja, yst sem pomislil ... In si težko predstavljam, da bi vihal riwc nad kakim ponujenim delom, seveda pa bi si prizadeval priti do česa čimbolj solidnega.

Normalno da si vsak v taki situaciji pomaga in pošče najbolj ugoden izhod.

A ta zakon še zdaleč ničesar ne rešuje! In tisti, ki so ga sprejeli se še zdaleč ne trudijo reševati situacije. Imajo pregloboke žepe in nič srca za druge!

ad 1. Horčy, zakaj je treba tako jezno gledat?

....

De bolj Vulgaris in sploh grozn zgledam! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez skrbi, vsak bo delal, če se mu bo splačalo! Nihče noče biti lačen, gol in prezebel!

Potrebno je le imeti najprej urejena razmerja med plačili za delo in nedelo. In potrebno je imeti urejeno državo, ki zna v naslednjem koraku nadzirati najprej kriminal, potem pa šele črno delo. In potrebno je biti vsaj malo socialno usmerjen, sicer lahko kotel kmalu prevre. Transparentno in enostavno. A s tem tudi neprimerno za velike "šmuglerje", ki kroje našo usodo. Za njih nadzorni mehanizmi države ne smejo funkcionirati,saj potem se marsičesa ne bi dalo izpeljati. Zato je najbolje kaos in metanje peska v oči in občasno prirediti "kruha in iger".

In ta zakon je spet samo pesek!

:worship: :grim :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam da je treba zrihtat še marsikaj drugega kot pišejo predhodniki pa vendar ...

če nekdo dela 30 let in nato zaradi stečaja firme pride na borzo dela, super, saj zato jo vendar imamo....

ne razumem pa zakaj bi moral nekdo prejemat podporo če vztrajno zavrača ponujena dela?

kolikor jaz razumem, je ta zakon naperjen proti tistim, ki nočejo delat in če mene vprašaš je takih odločno preveč.

tisti ki ostanejo brez dela in jim tudi vnaprej ne kaže da bi bilo kaj dosti bolje, se morajo prešolat in zato bi morala poskrbeti država.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!