Skoči na vsebino

Korobač za brezposelne


Insallah

Priporočene objave

Jurij, če bi ti prebral kar sem napisal, nebi neumnosti spraševal. Če nobeden niti povohat ne pride, potem ne more zvedet tudi za višino "nagrade", se ti ne zdi??

Al se ti zanimaš za "nagrado"??

sej sem prebral... sori.. sem očitno že predolgo na spletnih straneh študentskih servisov in sem se preveč navadil na rubriko "plačilo:".. :blush: pri ponudbah za redno zaposlitev ponavadi tega ni... :slap:

sicer je pa tako.. mam zadnji semester študija, potem pa konec maja-junija , ko bo konec predavanj začnem iskat službo... če bo delovno mesto takrat še prosto... mam ekonomsko predznanje, večletne izkušnje iz komerciale... pa če bo "nagrada za delo" nad slovenskim povprečjem... zakaj pa ne? :D bom še mali oglas na MSu izpolnil.... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z današnjega Dela

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Udarec za brezposelne

Če brezposelni ne bodo sprejeli vsakršnega ponujenega dela, bodo za pol leta izgubili socialno pomoč – Med prejemniki skoraj polovica mlajših od 27 let

Če bo res tako, bo vlada prihranila kar precej sredstev, ki smo jih zaposleni davkoplačevalci plačevali v te namene. ker je vlada JJ po mnenju nekaterih na forumu bolj poštena in manj grabežljiva od prejšnje, momo zaposleni verjetno deležni zmanjšanja obremenitve naših dohodkov.

Ali pa se mogoče motim????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tolk o socialnih problemih:

Novička(iz siola):

Kriminalisti Policijske uprave Krško konec minulega tedna prijeli skupino preprodajalcev drog, katere dejavnost so spremljali okrog pol leta. V akciji so prijeli pet oseb, in sicer štiri iz Radeč ter enega prebivalca Krškega.

...

Vsi osumljenci so sicer nezaposleni oz. prejemniki socialnih pomoči ter stari znanci policije. Kot je dejal Jejčič, je bil samo 31-letni Radečan že 11-krat ovaden za različna kazniva dejanja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo res tako, bo vlada prihranila kar precej sredstev, ki smo jih zaposleni davkoplačevalci plačevali v te namene. ker je vlada JJ po mnenju nekaterih na forumu bolj poštena in manj grabežljiva od prejšnje, momo zaposleni verjetno deležni zmanjšanja obremenitve naših dohodkov.

Ali pa se mogoče motim????

ti se šališ a ne? :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo res tako, bo vlada prihranila kar precej sredstev, ki smo jih zaposleni davkoplačevalci plačevali v te namene. ker je vlada JJ po mnenju nekaterih na forumu bolj poštena in manj grabežljiva od prejšnje, momo zaposleni verjetno deležni zmanjšanja obremenitve naših dohodkov.

Ali pa se mogoče motim????

Ti si zgleda res LDS-SD plačilni listi, da klatiš takšne izjave. Predprejšna (45-91) je poskrbela za to, da boš ti še verjetno min. 30 let + plačeval za penzijo drugih (za zaposlovanje nameniš zgolj 0,14%), sam pa je ne boš mel. Prejšna pa je (zaradi tki socialnega mira) pošibala maksimalno število ljudi v penzijo. Ostal je kup podjetij (zaenkrat poldržavnih), kjer je presežek delavcev, ki bodo moral na cesto, ali pa bo firma crknila. Zgodilo se bo. Oboje. In država bo morala podpreti le te, ki so po X letih izgubili službo. In bo ta malha, za brezposelne prazna.

Pa ni mi jasno, zakaj pišeš o grabežljivosti.... Proračun je treba napolnit tako ali drugače. Lahko se (kratkoročno) s prodajo državnega premoženja (to so tista podjetja o katerih sem pisal), ali z drugimi davčnimi obremenitvami. Če je državi v interesu, da razbremeni podjetje, mora obremenit delavca. In obratno. Če obremenjuje podjetje, zavira razvoj, rast, ipd... Če zaposlene se poruši socialni mir. Zadeva ni črno bela. Dejstvo je , da ne bi bilo bistvenih razlik, v kolikor bi ostali na oblasti 'levi'. In vedno so vsa nabijanja opozicije (enkrat ene, enkrat druge) jasna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si zgleda res LDS-SD plačilni listi, da klatiš takšne izjave. Predprejšna (45-91) je poskrbela za to, da boš ti še verjetno min. 30 let + plačeval za penzijo drugih (za zaposlovanje nameniš zgolj 0,14%), sam pa je ne boš mel. Prejšna pa je (zaradi tki socialnega mira) pošibala maksimalno število ljudi v penzijo. Ostal je kup podjetij (zaenkrat poldržavnih), kjer je presežek delavcev, ki bodo moral na cesto, ali pa bo firma crknila. Zgodilo se bo. Oboje. In država bo morala podpreti le te, ki so po X letih izgubili službo. In bo ta malha, za brezposelne prazna.

Pa ni mi jasno, zakaj pišeš o grabežljivosti.... Proračun je treba napolnit tako ali drugače. Lahko se (kratkoročno) s prodajo državnega premoženja (to so tista podjetja o katerih sem pisal), ali z drugimi davčnimi obremenitvami. Če je državi v interesu, da razbremeni podjetje, mora obremenit delavca. In obratno. Če obremenjuje podjetje, zavira razvoj, rast, ipd... Če zaposlene se poruši socialni mir. Zadeva ni črno bela. Dejstvo je , da ne bi bilo bistvenih razlik, v kolikor bi ostali na oblasti 'levi'. In vedno so vsa nabijanja opozicije (enkrat ene, enkrat druge) jasna.

v prvem odstavku slikaš zelo črno-belo, v drugem pa negiraš, da ni vse črno belo.

Da ni vse črno belo sem povedal tudi jaz, prav tako sem s tem hotel povedati, da vsaka stranka, dokler je v opoziciji pametuje, da se kar kadi, ko pride na oblast pa ne ve, kaj in kako bi z njo.

Kar se pa plačilne liste tiče pa sem še zmeraj sam svoj. Kot jaz osebno , sem samozaposlen, kot direktor in lastnik pa sem še malo delodajalca. Kljub dokončanemu faksu mi na kraj pameti ne pade, da bi zavrnil kakršnokoli delo,(niti ga nisem do sedaj) če bi bilo to potrebno za normalno preživetje mene, predvsem pa moje družine.

Kot lastnik podjetja pa sem tako in tako deklica za vse, včasih moram čarati, predvsem pa delati vsa dela, o katerih se niti ne sanja vladnim mladim, nadobudnim in prepotentnim ekonomistom teoretikom, ki me hočejo, ne da bi kdajkoli v življenju sploh okusili slast dela, na osnovi svojih teoretičnih dojemanj sveta podučevati, kaj in kako mi bo najlepše.

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj prvi odstavek govori o dejstvu, na katerega ne moreš več vplivat, ker se je zgodilo v preteklosti. Drugi pa o tem, kar se šele bo. Na kakšen način bo odvisno od spretnosti vlade, da izpelje čim manj boleče za vse skupaj. Ker volitve so že čez dve leti :naughty: .

Ko pa govoriš o

Kot lastnik podjetja pa sem tako in tako deklica za vse, včasih moram čarati, predvsem pa delati vsa dela, o katerih se niti ne sanja vladnim mladim, nadobudnim in prepotentnim ekonomistom teoretikom, ki me hočejo, ne da bi kdajkoli v življenju sploh okusili slast dela, na osnovi svojih teoretičnih dojemanj sveta podučevati, kaj in kako mi bo najlepše

si me spomnil na enega takšnega. Dr.Lahovnika, bivšega ministra za gospodarstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi z diplomo salame v trgovini rezala tri mesece, pa mi zaradi tega ni bilo nič hudega. Denar sem rabila, drugega ni blo in ena dobra izkušnja je bila :grim

Enako. Le da jaz nisem rezala salame, sem točila alkohol (in včasih tut kakšno kavo) . :)

Zamenjaš? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

............. predvidevam pa tudi, da mnogi/večina tu še niso "napikovali hmelja" - res ni za neutrjene roke in hrbte.

socializem gor-dol - v ustavi še vedno piše "socialna država". je pa res, da nekateri to izkoriščajo, da sploh ne delajo. sam sem po pol leta prejemanja te socialne pomoči le našel službo... "sanjsko" za 80k na mesec (z malco in prevozom vred) sem delal 12-14 ur 6 dni na teden na +45°C. seveda sem iskal naprej in zamenjal takoj ko je bilo možno.

govoriti o popolni ukinitvi pomoči bi dejansko pomenilo postaviti ljudi pred dejstvo-"če ne najdeš dela pa kradi da boš preživel - al pa špago pa na vejo".

dejansko so socialne pomoči "previsoke" z določenega vidika. ne z vidika, da lahko človek z njo preživi ampak z vidika, da je pa plača, ki jo lahko prejemnik pomoči dobi v primeru zaposlitve - le 10-20k višja od pomoči pa tudi s to plačo niti osnovnih računov ne pokrije. za katerega loleka bi se potem človek lomil, če lahko namesto garanja za 0 denarja gara na črno za 200.000 neobdavčenega na mesec+socialna pomoč?

Sklep:

1.plače zvišat in

2.uvesti finančno policijo, ki bi zmanjšala sivo ekonomijo (kar pa nobena vlada ne bo naredila, če želi naslednji mandat-poleg vsesplošnega občutka nove represije bi najebal predvsem kapitalisti, ki pa financirajo politiko-začaran krog)

3.še najlažje je konec koncev res ukiniti socialno pomoč in pustiti naravo, da gre svojo pot..preživeli bojo najmočnejši/brez vesti/iznajdljivi kakorkoli hočete..

BTW - koliko jim ponudiš "nagrade za delo", če ni skrivnost? je nad "slovenskim povprečjem"?

----

najpogostejši izgovor kapitalista za nizke plače (delavcev,se razume): "Ni denarja...", se usede v novega mercedeza in se odpelje na službeno kosilo... :glare:

študentje se slepijo, da bojo po faxu oh in sploh. službo začnejo iskat šele po diplomi, ko se jim res izteče absolventski status. potem pa mislijo - teden-dva pa bo šiht. če bi se vključevali v delo že med študijem, si tako navezali stike in ne le nategovali ure, da dobijo za najmanj dela največ denarja (poznam študenta, ki je imel pred cca 1 letom za seboj 120 različnih delodajalcev - ta sicer ni mogel nekih stikov navezat), mogoče če bi imeli srečo, bi zadnje pol leta orenk dobro delali, mogoče če se jim v tem času - še pred diplomo pokaže možnost za redno zaposlitev, sprejmejo zaposlitev, bi bilo manj dipl ingov in magov brez zaposlitve. sicer so tu še VIP sinkoti in hčerkice - temu se ne da izogniti, bi pa imeli boljše šanse za zaposlitev, kot nekdo-enako kvalificiran, katerega delodajalec ne pozna.

dost mam. najbolje da zaključim z mislijo, ki sem jo prebral pred kratkim: "Dokler se bo šef pretvarjal, da sem dobro plačan, se bom jaz pretvarjal, da delam."

no jest sem to počela sedem let poleg redne službe in to v nemčiji za 5,20 eura na uro :naughty: pri nas je to premalo plačano. drugače pa se strinjam s tabo.

je pa teh sezonskih del v tujini kar dost in so veliko bolje plačana. samo pozanimat se je treba od obiranja jabolk , jagod, špargljev trgatve v avstriji ipd.

tisi ki pa mislijo, da jih bo po končanem študiju čakala sanjska služba pa se naj zbudijo. treba je poprijeti za vsako delo. al pa iskati možnost zaposlitve v tujini. na žalost.

sicer pa je že čas , da bi država nehala podpirati lenuhe, pijance in narkomane. :angry:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisi ki pa mislijo, da jih bo po končanem študiju čakala sanjska služba pa se naj zbudijo. treba je poprijeti za vsako delo. al pa iskati možnost zaposlitve v tujini. na žalost.

Imaš res. Ravno zato sam preklinjam odločitev, da sem sploh šel študirati. Mar bi se izučil kakšne profitabilne obrti. Sicer sem upal, da bo na faksu več intelektualcev, a sem ugotovil, da vlada prav taka, če ne še večja beda, kot v avtomehanični delavnici (pa prosim brez zamere, dal sem pač neko primerjavo).

sicer pa je že čas , da bi država nehala podpirati lenuhe, pijance in narkomane. :angry:

dr.looney :devil:

Saj jih vedno manj. Važno je, da podpira stremuhe, goljufe, manipulatorje, skorumpirance, brezsrčneže. Ho, če v nabor svojih dosedanjih sposobnosti "vsrkam" še naštete, mi uspeh v družbi gotovo ne uide.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, pa vprašanje za Motosvetovce delodajalce:

kako izgleda v življenjepisu in prošnji za zaposlitev navedba (bom iz glave bleknil, da ne bo kdo užaljen) magistra farmacije, da je zadnje 2 leti v Fruktalu sortiral sadje... je to dobra referenca, ker pokaže, da je delaven, al je to slaba referenca, ker ne nabira izkušenj v lastnem fohu?

mene sicer ni sram priznat dela v šanku (katerega premnogi smatrajo za ponižujočega - strežba drugim ipd) ali pa prodaje sladoleda..., ampak za kake reference pa ravno ne morem navest teh del, ne?

zgrešen sistem u amen.... <_<

Popravljeno . Popravil Jurij
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene sicer ni sram priznat dela v šanku .....ampak za kake reference pa ravno ne morem navest teh del, ne?

Odvisno. :) Pomisli, da bi tvoje reference kot bodoči šef bral Pirrulz? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno. :) Pomisli, da bi tvoje reference kot bodoči šef bral Pirrulz? :hmm:

Reference za delo v šanku: baba, dober štel, pir zna odpret. B) in kot bonus: open minded. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, pa vprašanje za Motosvetovce delodajalce:

kako izgleda v življenjepisu in prošnji za zaposlitev navedba (bom iz glave bleknil, da ne bo kdo užaljen) magistra farmacije, da je zadnje 2 leti v Fruktalu sortiral sadje... je to dobra referenca, ker pokaže, da je delaven, al je to slaba referenca, ker ne nabira izkušenj v lastnem fohu?

Hja, naj gospod magister napiše to tako ,da bo mamljivo in oh in sploh: "Skrbel za kakovost produktov" ...

mislim, halo, ni treba vse po kmečko in preprosto napisat ;)

Reference za delo v šanku: baba, dober štel, pir zna odpret. B) in kot bonus: open minded. :devil:

and open throated ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Reference za delo v šanku: baba, dober štel, pir zna odpret. B) in kot bonus: open minded. :devil:

evo.. spet zvisim, k mam eno lukno premal... kar se štela in odpiranja piva tiče ... pa izpolnjujem pogoje... :D

SymRu, je res, da je pa tud odvisno kaj napišeš v prošnji in CVju.. za "sortiranje jabolk na tekočem traku", bi lahko napisal npr tudi "management in logistika produktov, skrb za kakovost..." vse odvisno, če znaš besede obrnit in prave sopomenke uporabit.. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, pa vprašanje za Motosvetovce delodajalce:

kako izgleda v življenjepisu in prošnji za zaposlitev navedba (bom iz glave bleknil, da ne bo kdo užaljen) magistra farmacije, da je zadnje 2 leti v Fruktalu sortiral sadje... je to dobra referenca, ker pokaže, da je delaven, al je to slaba referenca, ker ne nabira izkušenj v lastnem fohu?

jaz bi napisal "2 leti pogodbenega dela v tujini na področju priprave in izvedbe standardov kontrole kakovosti"!

nenazadnje moreš sortirati tudi po nekih kriterijih :grim

ups, črtaj tujino, sem frankfurt namesto fruktal prebral :slap: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si me spomnil na enega takšnega. Dr.Lahovnika, bivšega ministra za gospodarstvo.

Drugih pa ne poznaš...??? Iz teh, novih časov...??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!