Skoči na vsebino

Zavarovani??? (mogoče AO+)


pero

Priporočene objave

DRAGI MOTOSVETOVCI!

Zanima koliko se ima vsak od vas rad oziroma ali ste zavarovani na motociklu po polici AO+????? A je višina zavarovalne premije odvisna od kubature oz moči motorja??? Sem se pozanimal zame bi znašala polica AO+ (motorno kolo Honda TA-če to kaj vpliva) tam cca 45.000 sit!Uf kolk dnarja!Ker ga trenutno nimam sem se raje odloču da bom lepo vozu-upam da bodo ostali udeleženci v prometu to upošteval.

Vendar pa sem zadnjič z Darkotom računal da v 10 letih plačaš cca 450.000 sit zavarovalnici.(matr skor pol mio sit)Ja v tem času pa je velika verjetnost padca z motorjem tako da bi teoretično kmalu dobil vse nazaj. Ja zadeva je vsekakor vredna svojega denarja če ga seveda imaš-to pa zna postati problem....

Zavarujte se in vozite previdno pa srečno!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Vendar pa sem zadnjič z Darkotom računal da v 10 letih plačaš cca 450.000 sit zavarovalnici.(matr skor pol mio sit)Ja v tem času pa je velika verjetnost padca z motorjem tako da bi teoretično kmalu dobil vse nazaj. Ja zadeva je vsekakor vredna svojega denarja če ga seveda imaš-to pa zna postati problem....

Zavarujte se in vozite previdno pa srečno!!

Ciao,by Pero

Sam imam vedno tudi AO+, glede na tvoje računanje in na moj bonus ga imam po lanski nezgodi še 35 let zastonj.

AO+ ni po kubaturi, se ti pa pozna če imaš bonus.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

450.000 bi blo če bi računal zdaj...če pa vsako leto prišteješ cca 7,5% infalcijo... Drugo vprašanje ki se pojavlja...misliš, da boš nekega tujca tak poškodoval z motorjem da moraš met AO+? Zakaj ne bi zavaroval samo sebe in sopotnika, to te pride cca. 11.000 SIT, če pa hočeš dobit povrnjen denar za škodo na svojem motorju ob morebitnem padcu pa itak moreš met kasko, ker to ne gre iz A0+ Se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

...

Sam imam vedno tudi AO+, glede na tvoje računanje in na moj bonus ga imam po lanski nezgodi še 35 let zastonj. ....

mat

Se opravičujem, ker nisem razumel: a si dobil tako veliko ali tako malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

450.000 bi blo če bi računal zdaj...če pa vsako leto prišteješ cca 7,5% infalcijo... Drugo vprašanje ki se pojavlja...misliš, da boš nekega tujca tak poškodoval z motorjem da moraš met AO+? Zakaj ne bi zavaroval samo sebe in sopotnika, to te pride cca. 11.000 SIT, če pa hočeš dobit povrnjen denar za škodo na svojem motorju ob morebitnem padcu pa itak moreš met kasko, ker to ne gre iz A0+ Se motim?

Se motiš. Ali sploh veš kaj je zavarovanje AO+ ?

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

...

Sam imam vedno tudi AO+, glede na tvoje računanje in na moj bonus ga imam po lanski nezgodi še 35 let zastonj. ....

mat

Se opravičujem, ker nisem razumel: a si dobil tako veliko ali tako malo.

Veliko.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mat pol pa lepo prosim razloži kak je v primeru da poškoduješ sebe, sopotnika, en avto in potnike v tistem avtu ter svoj motor. Gre vse samo iz AO+ al kaj? Sicer sem si nekaj prebral na www.slovenica.si ampak...no čakam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

klasično zavarovanje: da se plača škoda, ki jo ti povzročiš s svojim vozilom na nečem drugem + sopotnik mora (je že v osnovi) bit zavarovan;

AO+ : da si poleg sopotnika zavarovan tudi ti kot voznik

kasko: zavarovalnica plača tudi stroške, ki nastanejo na tvoji strani - tudi če si povzročitelj ali samoudeležen

...bojda je neki tazga,

B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker lnsko leto nisem imel AO+ sem milijonćke pustil ob cesti in jih nisem mogel pobrati. Nič ne daš nič ne dobiš. Na srečo sem bil vsaj kolektivno nezgodno zavarovan da bo vsaj s tega naslova prišel denarček danes popoldne v višini stroškov popravila motorja. Letos sem AO+zavarovan ker imam isto računico kot pero. Nekateri motosvetovci že vejo da se splača imeti AO+.

Sicer pa AO+krije samo telesne poškodbe voznika in nič drugega.

Sonce naj sveti vsak dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3.točka na zav polici zav. Triglav pravi:Nezgodno zavarovanje po splošnih pogojih PG-NE/00 in dopolnilnih pogojih NMV-88 od dne...... sklenjeno za voznika in enega potnika, na zavarovalno vsoto za primer smrti.....SIt in za primer invalidnosti......SIT po osebi, dnevna odškodnina znaša.... SIT na dan.

kaj pa to pomeni, saj si zavarovan kot voznik zakaj še AO+?

lp marijan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

3.točka na zav polici zav. Triglav pravi:Nezgodno zavarovanje po splošnih pogojih PG-NE/00 in dopolnilnih pogojih NMV-88 od dne...... sklenjeno za voznika in enega potnika, na zavarovalno vsoto za primer smrti.....SIt in za primer invalidnosti......SIT po osebi, dnevna odškodnina znaša.... SIT na dan.

kaj pa to pomeni, saj si zavarovan kot voznik zakaj še AO+?

lp marijan

...na Triglavu ze znajo do denarja prit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osebno nimam AO+ zavarovanja, ker se mi zdi predrago za teh par mesecev dati 50 jurjev, sem pa zavarovan nezgodno, kjer si potem zavarovan v vseh situacijah celo leto.

BTW: Slovenica je danes podrazila zavarovanja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Nezgodno zavarovanje po splošnih pogojih PG-NE/00 in dopolnilnih pogojih NMV-88 od dne...... sklenjeno za voznika in enega potnika, na zavarovalno vsoto za primer smrti.....SIt in za primer invalidnosti......SIT po osebi, dnevna odškodnina znaša.... SIT na dan.

kaj pa to pomeni, saj si zavarovan kot voznik zakaj še AO+?

Izgleda res ne razumeš...

Po nezgodnem zavarovanju, si zavarovan

a) nezgodno smrt

B) trajno invalidnost

c) dnevno odškodnino (če si doplačal)

AO+ si zavarovan tudi kot povzročitelj nezgode za poškodbe, ki si jih povzročil sam sebi in preko zahtevka zavarovalnico terjaš za povrnitev nematerialne škode (poškodbe, strah, rehabilitacija, ipd)...

Znesek AO+ je visok zato, ker smo motoristi rizična skupina...

p.s.

sam še vedno mi ni jasno zakaj je osnovno zavarovanje tako drago...

Ejkej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa saj če te nekdo drug poškoduje gre itak z negovga zavarovanja, če si pa sam kriv pa lepo piše voznik in en sopotnik.

lp marijan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BULŠIT!!!

Noben ni dal zadovoljivega odgovora. quote:upam da bodo ostali udeleženci v prometu to upošteval AO+ zavarovanje se uporabi samo v primeru, če ci kriv sam. Če je kriv drug, dobiš denar iz njegove zavvarovalne police. quote:Ma jst mam samo osnovno pa sopotnika.. Sopotniki so že zajeti v osnovi in niso dodatna postavka. quote: misliš, da boš nekega tujca tak poškodoval z motorjem da moraš met AO+ AO+ nima nobene veze z tujci. quote:kak je v primeru da poškoduješ sebe, sopotnika, en avto in potnike v tistem avtu ter svoj motor Zavarovalnica v tem primeru (če si sam povzročitelj) povrne za poškodbe sopotnika, oseb v avtu ter škodo na avtomobilu, ne krije pa tvojih poškodb in škode na motorju. quote:Sicer pa AO+krije samo telesne poškodbe voznika in nič drugega Zavarovalnica izplača za zmanjšanje življenske sposobnosti, primarni in ostali strah, bolečine (močne, srednje močne, lahke)... quote:Triglav pravi:Nezgodno zavarovanje po splošnih pogojih PG-NE/00 in dopolnilnih pogojih NMV-88 od dne...... sklenjeno za voznika in enega potnika, na zavarovalno vsoto za primer smrti.....SIt in za primer invalidnosti......SIT po osebi, dnevna odškodnina znaša.... SIT na dan.

kaj pa to pomeni, saj si zavarovan kot voznik, zakaj še AO+ To je ena izmed možnosti zavarovanja, vendar še zdaleč ne tako dobra kot AO+. quote:osebno nimam AO+ zavarovanja, ker se mi zdi predrago za teh par mesecev dati 50 jurjev Odjavi motor, pa se vsota kar hitro zmanjša pod 30.000sit. quote:Po nezgodnem zavarovanju, si zavarovan

a) nezgodno smrt

B) trajno invalidnost

c) dnevno odškodnino (če si doplačal)

AO+ si zavarovan tudi kot povzročitelj nezgode za poškodbe

Tudi pri nezgodnem ni važno, kdo je povzročitelj. Denar je v obeh primerih. Še več. Če je kriv drug, dobiš zavarovanje iz obeh zavarovanj (povzročiteljevega in svojega), kar pri AO+ ni tako.

Da sklenem: AO+ zavarovanje je zavarovanje VOZNIKA. Korist od njega boste imeli izključno takrat, ko boste sami krivi, oz. ko drugega krivca ni. Sicer dobite zavarovalnino iz povzročiteljeve police. Ne pozabite pa na to, da je treba o nezgodi obvestiti policijo, ki naredi zapisnik, kajti iz zavarovanja sicer nebo nič.

AO+....ker se cenim!

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:osebno nimam AO+ zavarovanja, ker se mi zdi predrago za teh par mesecev dati 50 jurjev Odjavi motor, pa se vsota kar hitro zmanjša pod 30.000sit.

...mam jest nezgodno zavarovanje cez celo leto sklenjeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:quote:

--------------------------------------------------------------------------------

Po nezgodnem zavarovanju, si zavarovan

a) nezgodno smrt

B) trajno invalidnost

c) dnevno odškodnino (če si doplačal)

AO+ si zavarovan tudi kot povzročitelj nezgode za poškodbe

--------------------------------------------------------------------------------

Tudi pri nezgodnem ni važno, kdo je povzročitelj. Denar je v obeh primerih. Še več. Če je kriv drug, dobiš zavarovanje iz obeh zavarovanj (povzročiteljevega in svojega), kar pri AO+ ni tako.

...zakaj ne prebereš do konca

quote:AO+ si zavarovan tudi kot povzročitelj nezgode za poškodbe, ki si jih povzročil sam sebi in preko zahtevka zavarovalnico terjaš za povrnitev nematerialne škode (poškodbe, strah, rehabilitacija, ipd)...

pa še nekaj.... BISTVENA razlika nezgodno in AO+

quote: Po nezgodnem zavarovanju, si zavarovan

a) nezgodno smrt

B) trajno invalidnost

c) dnevno odškodnino (če si doplačal)

....

Ejkej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

AO+....ker se cenim!

Hear hear!

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zavarovati že zavarovati sam kaj ko je pred tem potrebno odšteti še 85.000 sit za registracijo motorja!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ja zavarovati že zavarovati sam kaj ko je pred tem potrebno odšteti še 85.000 sit za registracijo motorja!!!

Ciao,by Pero

...ali več

LP

Har Har...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preprosto:

AO+ pomeni, npr., ce bos tisal po Ridah in se bos zlozil (bos sam kriv) bos dobil odskodnino za telesne poskodbe. sem slisal, da se en mesec nosis ovratnico dobis okoli 300.000 SIT. Kolk sele za kako resno poskodbo.

Hanzi si je bil sam kriv za svoj padec, ker pa ni imel AO+, ni dobil nic od Triglava.

Iz AO+ potegnes denar samo v primeru, da imas telesne poskodbe, ki pa jih pri padcu z motorjem zelo verjetno dobis.

Za AO+ ti velja bonifikacija. Ker imam jaz 50%, placam tudi za AO+ 50% manj.

quote:

Ja zavarovati ľe zavarovati sam kaj ko je pred tem potrebno odąteti ąe 85.000 sit za registracijo motorja!!!

Ciao,by Pero

Samo za primer: prva feltna za Suzuki GSX 1000 stane 180.000 SIT!

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po besedah mojega odvetnika je AO+ je na motorju obvezna reč !!!

Od letos ga upoštevam a vseeno upam, da mi AO+ ne bo nikoli treba izkoristiti.

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede A0+ je že George vse povedal, tako da ne bom več o temu. Prepričevati prepričane, pa se mi tudi ne da.

Ampak tole bom pa še enkrat rekel, ko se poškuduješ pri padcu, lahko z dobrim odvetnikom, kupiš NOV motor, pa ti še ostane.....

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki si plačujejo življensko zavarovanje se jim ne splača še AO+ imet, ker v slučaju padca, tudi če si ti kriv dobiš denarček iz naslova življenskega zavarovanja. Zato imam jaz osebno osnovno zavarovanje v katerem je vključen tudi sopotnik + življensko zavarovanje, ki sem ga sklenil še pred nakupom motorja.

Pozdrav od Roberta

Popravil/a - Robert dne 16/05/2002 ob 20:34:40

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!