Skoči na vsebino

Zavarovani??? (mogoče AO+)


pero

Priporočene objave

Pri zivljenskem zavarovanju so premije mnogo manjse. Npr za mesecno premijo okoli 3000 SIT, dobis za vsak dan bolniske okoli 10 EUR/dan, vsak dan bolnice pa 30EUR/dan. Pole tega pa se % za invalidnino (Bog ne daj!!)

Pri AO+ pa npr za 14 dni ovratnice, brez kakrsnihkoli vidnih poskodb okoli 400k SIT (preverjeno!!! pa ne jaz )

Je pa res da si pri zivljenskem zavarovan tudi ko spilas fusbal.

lp Loyo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Pri AO+ pa npr za 14 dni ovratnice, brez kakrsnihkoli vidnih poskodb okoli 400k SIT (preverjeno!!! pa ne jaz )

lp Loyo

...vidim da je veliko govora okoli ovratnice. Veliko primerov poznam ko so samo "igrali" in so fasali ovratnico za 14 dni, po koncanem zdravljenju pa k odvetniku in hopa denar je tukaj. Se pred kakim letom si na tak nacin lahko potegnil od zavarovalnice s tozbo tudi 2 miljona (preverjeno), z poravnavo pa konkretno 650 jurjev. Pred kakim mesecem pa so bolecine v vratu prestavili v drugo skupino poskodb, tako da si sedaj lahko srecen ce dobis 200 jurjev od zavarovalnice.

Popravil/a - miki dne 17/05/2002 ob 08:09:12

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej! Vseeno včeraj prevzel cca 10% od tistega kar bi dobil če bi bil AO+ zavarovan! Za popravilo motorja in kazen je bilo. Upam da bo sledil še kakšen obrok. Sicer pa je to prišlo s police kolektivnega nezgodnega zavarovanja ki me stane 1260 sit/mesec

Sonce naj sveti vsak dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Danes sem imel prometno nesrečo (na srečo nič hujšega). Imam zelo boleče levo koleno in še marsikaj drugega me boli. Za nesrečno nisem bil kriv. Policija je naredila zapisnik, napihal sem 0,0. Dobil sem kupon. Šel sem v bolnišnico, kjer so mi slikali koeno, ramo, glavo, vrat. Dobil sem na koleno elastični povoj (ki bolj malo pomaga), ovratnico in taplete proti bolečinam. Zavarovano imam tudi AO+. Sedaj pa me zanima iz kje po končanem zdravljenju uveljavljam odškodnino. Ali iz mojega AO+ zavarovanja, ali iz povročiteljeve police?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem imel prometno nesrečo (na srečo nič hujšega). Imam zelo boleče levo koleno in še marsikaj drugega me boli. Za nesrečno nisem bil kriv. Policija je naredila zapisnik, napihal sem 0,0. Dobil sem kupon. Šel sem v bolnišnico, kjer so mi slikali koeno, ramo, glavo, vrat. Dobil sem na koleno elastični povoj (ki bolj malo pomaga), ovratnico in taplete proti bolečinam. Zavarovano imam tudi AO+. Sedaj pa me zanima iz kje po končanem zdravljenju uveljavljam odškodnino. Ali iz mojega AO+ zavarovanja, ali iz povročiteljeve police?

lp

Povzročiteljeve police.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo AO+ preko Adriatica?? Naš agent, ki zavaruje celemu klubu mi je rekel, da Adriatic nima AO+ za motoriste??? Naklada ali..........?

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj pa me zanima iz kje po končanem zdravljenju uveljavljam odškodnino. Ali iz mojega AO+ zavarovanja, ali iz povročiteljeve police?

lp

Ko sem se sam zavarval Ao+ mi je agent, povdaril, da tudi, ce dobim kuponcek in iz njega odskodnino za moje telesne poskodbe, lahko zraven uveljavljam se moj AO+. In nikar ne cakaj konec okrevanja, na zavarovalnico se obrni cim prej.

Torej AO+ lahko uveljavis VEDNO ko si se kot voznik poskodoval na motorju, ki ima na polici tudi AO+ (motor, ne voznik) ne glede na to ali ze imas kuponcek ali pa si bil sam kriv (ce imas kuponcek to pomeni dvojna odskodnina), in nic ne skodi ce v zavarovalniski boj posljes odvetnika, ki bo vsaj priblizno vedel koliko se da iz kake poskodbe iztrziti - bos tako vec dobil cetudi mu bos moral odsteti dogovorjeni delez (mislim da je Hotschko nekje pisal da pozna dobrega odvetnika za take stvari).

Tako vsaj po zagotovilih mojega agenta, sam v praksi se nisem bil v situaciji, ko bi to moral sprobavati(in upam da se dolgo ne bom).

Zelim ti cimprejsnje okrevanje in lep pozdrav!

Popravljeno . Popravil soddplah
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NAKLADA!

Sam imam ravno pri adriaticu ao+ (sklenjen 17.3.04)

Na štajerskem področju Adriatic ne nudi možnosti AO+.

Popravljeno . Popravil DenisR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Štajerskem je bil pred leti Adriatic s svojimi agenti vpleten v zavarovalniško afero, ko so malo goljufali oboji, zavarovanci in agentje, zato se Štajerski Adriatic glede popustov in AO+sov in podobnega bolj nazaj drži.

Kot tista o kači in zviti vrvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem se sam zavarval Ao+ mi je agent, povdaril, da tudi, ce dobim kuponcek in iz njega odskodnino za moje telesne poskodbe, lahko zraven uveljavljam se moj AO+.

Dam ti 25% od zneska ki bi ga po tvojem dobil za mojo poškodbo. Potrudita se z agentom in lahko prideta do nekaj mio.

Na kratko: na klada tvoj agent :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Štajerskem je bil pred leti Adriatic s svojimi agenti vpleten v zavarovalniško afero, ko so malo goljufali oboji, zavarovanci in agentje, zato se Štajerski Adriatic glede popustov in AO+sov in podobnega bolj nazaj drži.

Kot tista o kači in zviti vrvi.

"Štajerski Adriatic", pa kaj je zdaj to??????????????? Kakšna pa je razlika???????? a plačujemo manj, več kot ostali, a če pokneš v MB veljajo druge odškodnine, pogoji....... stvar mi v trenutku dvigne pritisk!!!!!!!!!!!!!! :angry: :angry:

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

imam Obvezno in AO+ zavarovanje pri ZM

Kaj zdaj? Ali je sopotnikovo zavarovanje že zajeto v osnovnem (kot pri avtu <_< ) ali ga je potrebno dodatno sklenit?

lp in srečno vožnjo :D !

Popravljeno . Popravil tango
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dam ti 25% od zneska ki bi ga po tvojem dobil za mojo poškodbo. Potrudita se z agentom in lahko prideta do nekaj mio.

Na kratko: na klada tvoj agent :rolleyes:

No ce pa nekdo govori iz iskusenj mu ni za ugovarjat!

Sam zalostno se mi zdi da pol od raznih agentov tut razne info ven hodjo, pa kaj a so ti agentje sploh kaj pouceni o poslu ki ga opravljajo al sam se dnar pobirajo :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam zalostno se mi zdi da pol od raznih agentov tut razne info ven hodjo, pa kaj a so ti agentje sploh kaj pouceni o poslu ki ga opravljajo al sam se dnar pobirajo :angry:

Da ne bo pomote:

1. Agenti zavarovalnice so za to, da zavarujejo in kasirajo denar. V nasprotju z njihovimi interesi je priskrbeti čimvečjo odškodnino za oškodovanca !!

2. Odvetniki so za to, da lupijo zavarovalnice v skladu s predpisi in čimbolj ugodno za oškodovanca.

3. Kdor se loti "odiranja" zavarovalnice sam, bo končal neslavno in pod ceno !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@soddplah: Ao+ je isto kot kasko za avto. Če ti nekdo razbije avto in ti da kupon popraviš avto iz njegovega kupona. tvoje kasko je neuporabno.

Lahko pa uveljavljaš nezgodno zavarovanje če imaš sklenjeno. Je precej cenejše kot AO+ ampak tudi precej manj $ dobiš ob morebitni poškodbi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo pomote:

1. Agenti zavarovalnice so za to, da zavarujejo in kasirajo denar. V nasprotju z njihovimi interesi je priskrbeti čimvečjo odškodnino za oškodovanca !!

2. Odvetniki so za to, da lupijo zavarovalnice v skladu s predpisi in čimbolj ugodno za oškodovanca.

3. Kdor se loti "odiranja" zavarovalnice sam, bo končal neslavno in pod ceno !!

se strinjam, samo neresnic pa tut ni treba siriti - saj to bi bilo po zakonu kaznjivo zavajanje potrosnika, mar ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa potem pravijo, da AO+ lahko uveljavljaš ko si sam kriv in ko nisi? In to ne pravijo kar tako, ker tudi piše v pogojih da velja za vse poškodbe.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam, samo neresnic pa tut ni treba siriti - saj to bi bilo po zakonu kaznjivo zavajanje potrosnika, mar ne?

TO JE NEVIDNO ZAVAJANJE NAS BUDAL KI VSE VERJAMEMO ENMU ZAVAROVALNIČARJU KI JE PLAČAN OD PROCENTA ZAVAROVALNIN KI JIH SKLENE NA MESEC IN SI S TEM SLUŽI KRUH

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!