Skoči na vsebino

Predlogi za nove davke v Sloveniji


marx

Priporočene objave

Če mi prijatelj/kolega/znanec/... plača pijačo - a moram to v dohodnino prijavit?! :hmm:

D.

Samo če ti plača gajbo. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mi prijatelj/kolega/znanec/... plača pijačo - a moram to v dohodnino prijavit?! :hmm:

D.

Zakon o dohodnini (ZDoh-1-UPB3, Uradni list RS št. 21/2006), 101. člen (davčna osnova za druge dohodke):

...

(2) V davčno osnovo se ne všteva posameznega darila, če njegova vrednost ne presega 10.000 tolarjev oziroma če skupna vrednost vseh daril, prejetih v davčnem letu od istega darovalca, ne presega 20.000 tolarjev.

....

Torej sklepamo- gajba ne stane 10.000 (vsaj pristnega domačega piva ne) ---> veselo obdarujmo sebe in svoje bližnje s prisrčnimi darili v obliki polnega kozarca, polne steklenice, polne pločevinke, lahko tudi polne plastenke (šparpivo2litra :krneki: ) :grim :grim

.. in seveda... polne gajbe :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa davek na foušijo... :fredy:

Mislm da potem lahko vse ostale davke ukinejo. Ni za bat, bi se problem Darfurja resl spotoma...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nehal sem pit, pa sem kupu rabljen motor, pol sem pa nehu še kadit,pa sem si kupu nov motor, a zdej bom pa moral plačat davek na luksuz :? :? čeprav bom prišparal zdravstvu, ker sem začel zdravo živet,

ni pravice v deželi tej, ozdravljeni janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Davek na drek.

To je že bilo (v Rimu). Od takrat izhaja pregovor, da denar ne smrdi.

Če bomo tega uvedli, pa uvedimo še gladiatorske igre- se bojo posr(l)anci s cajtngi (ker če bi jim kaj konkretnejšga dal bi blo prehitr konc) do smrt pretepal.

Seveda pa ogled ne bo zastonj, pa mamo še en davk več.

Popravljeno . Popravil lojzek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

100% obdavčitev davčnih olajšav!!! :eek:

Tega se je ta vlada spomnila! V Sloveniji je delodajalec delavcu dolžan plačat prevoze na delo in malico. Oboje ni obdavčeno. V Avstriji delodajalec ni dolžan ničesar od navedenega delavcu plačat. V Avstriji ti država odobri davčno olajšavo za prevoze na delo. In zdaj mora vsak gastarbajter v Sloveniji oddat dohodninsko napoved. Zaradi utemeljenih olajšav, ki jih ima v Avstriji, pa bo v Sloveniji plačal več davka. Torej, kar Avstrija da, slovenska davčna vzame!!! Enakost pred zakonom? Ja, ampak samo pri dolžnostih, z pravicami pa se rit briše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole bi sicer spadal pod vice,če nebi bilo res... :fredy:

Vir: mladina.si

[attachmentid=66371]

post-690-1143474968_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Killroy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100% obdavčitev davčnih olajšav!!! :eek:

Tega se je ta vlada spomnila! V Sloveniji je delodajalec delavcu dolžan plačat prevoze na delo in malico. Oboje ni obdavčeno. V Avstriji delodajalec ni dolžan ničesar od navedenega delavcu plačat. V Avstriji ti država odobri davčno olajšavo za prevoze na delo. In zdaj mora vsak gastarbajter v Sloveniji oddat dohodninsko napoved. Zaradi utemeljenih olajšav, ki jih ima v Avstriji, pa bo v Sloveniji plačal več davka. Torej, kar Avstrija da, slovenska davčna vzame!!! Enakost pred zakonom? Ja, ampak samo pri dolžnostih, z pravicami pa se rit briše.

A ti to resno?:eek: :eek: :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti to resno?:eek: :eek: :eek:

Smrtno resno, preverjeno na online izračunu dohodninske napovedi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smrtno resno, preverjeno na online izračunu dohodninske napovedi.

Intermezzo vprašanje - A ni tako, če se odda napoved v Avstriji (se pravi kjer delavec dela), ni potrebna oddaja v Sloveniji? Sporazum o preprečevanju dvojnih obdavčitev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, po novem več ni tako. V obmejnih krajih se ogromno delavcev dnevno vozi na delo v tujino, ti nimajo bivališča v tujini, ali pa se vračajo ob vikendih, ti imajo v tujini le začasno prijavljena bivališča. Po slovenski zakonodaji, pa si rezident Slovenije, če imaš v Sloveniji prijavljeno stalno bivališče in si s tem prisiljen oddati dohodninsko napoved.

Obstaja meddržavni sporazum, po katerem bi se izognili dvojnemu obdavčevanju, ampak samo za delež davka, ki je v tujini že plačan. Ker pa Slovenija zaposlene v Sloveniji višje obdavčuje kot na primer Avstrija, bi Slovenski rezidenti na delu v tujini Sloveniji morali doplačat razliko davka. Do sem se še zadeva bere kot pravična in izenačevanje pred zakonom. Enake davke za vse.

Problem nastane pri pravicah. Saj država Slovenija ne more zaposlenim v tujini zagotovit enakih pravic, kot jih zagotovi zaposlenim v Sloveniji. V tujini ni plačanih malic, v tujini ni plačanega prevoza na delo... in če ti država zaposlitve odobri davčno olajšavo, zaradi prevoza na delo, s kakšno pravico ti potem slovenska vlada ta denar do zadnjega pobere?

Ženska zaposlena v Avstriji, ki se dnevno vozi na delo v Avstrijo nima pravice do porodniške. V Avstriji ne, ker tam nima bivališča in v Sloveniji ne, ker ni bila zaposlena v Sloveniji. V času, ko bo doma skrbela za novorojenega otroka ji pripada to, kar pripada tistim, ki niso bili nikoli zaposleni in nikoli niso plačali niti ficka davkov ali zdravstvenih prispevkov, čeprav je leta bila zaposlena. Pa to krivico bi še prebolela. Bo pa ta ista ženska morala oddat dohodninsko napoved in po grobih izračunih državi Sloveniji plačat svoje tri neto mesečne dohodke.

Zaposleni v Avstriji, ki se dnevno vozijo na delo, nimajo pravice do podpore za brezposelne. V Avstriji ne, ker tam nimajo bivališča in v Sloveniji ne, ker niso bili zaposleni v Sloveniji. Ne preostane drugega, kot poprijeti za vsako delo, prav vsako. In potem si bo slovenska davčana spet omislila, da bi kasirala. S kakšno pravico?

Ker sem bil sam zaposlen v Avstriji mi zadeva seže do srca, Slovenijo imam rad in boli me, ko vidim kako jo nekateri brezvestneži spreminjajo v nekakšno provinco Amerike.

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dave, to se bere grozno. Vem, da je moj dedek delal v Nemčiji in od tam dobival penzijo ... a niso te pravice do bolniških, penzije, porodniške ipd. običajno urejene v istem paketu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dave, to se bere grozno. Vem, da je moj dedek delal v Nemčiji in od tam dobival penzijo ... a niso te pravice do bolniških, penzije, porodniške ipd. običajno urejene v istem paketu?

Penzije so še kar pošlihtane. Vse ostalo pa je pošlihtano dokler si zaposlen in dela zmožen. Potem naprej pa velja: Sam si pomagaj, pa ti bo bog.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!