Skoči na vsebino

Blondinke bodo izumrle


ak

Priporočene objave

Zla nakana plavolask

London | 28.2.2006 | K.L.

Plavolaske so se v severni Evropi pojavile pred 10 tisoč leti zato, da bi lažje speljale može temnolaskam.

Prve svetlolaska se je rodila v severni Evropi pred okoli 10 tisoč leti Kot razkriva najnovejše antropološko raziskovanje, so se prve plavolaske pojavile konec ledene dobe v severni Evropi z zlo, čeprav evolucijsko opravičljivo nakano, da brunetkam in črnolaskam prevzamejo moške.

Študija, ki so jo objavili v časopisu Evolution and Human Behaviour, kaže, da se je prva blondinka rodila pred 10-11 tisoč leti, zaradi genetske mutacije, ki je temne lase tamkajšnjih jamskih žena spremenila v svetle.

To je bila nujna prilagoditev na takratne življenjske pogoje: pomanjkanje hrane po umiku ledu in nevaren lov na bizone, jelene in mamute sta Evropo dobesedno 'očistila' moških, ženske pa prisilila, da so svoje potencialne partnerje iskale v zelo majhnem genetskem naboru.

Za razliko od Evrope pa je v Afriki, kjer do mutacije ni prišlo, v tem času bilo zelo lahko priti do hrane, ki so jo predstavljali predvsem razni oreški in sadje, zato je preživelo več moških. In 'privlačnejša' mutacija ni bila potrebna, bi lahko rekli.

Nenadna sprememba barve las in manj pigmentirana koža 'novih žensk' iz severne Evrope sta se izkazali za nadvse koristni: praljudem so bile svetlolaske všeč. Njihove možnosti za razmnoževanje so narasle, zato se je tudi njihovo število hitro povečalo, pravi antropolog Peter Frost.

Avtorji študije še navajajo, da se je pojav svetlih las zgodil relativno hitro. V borih 30 tisoč letih. Poprečen čas, potreben, da se takšna genetska mutacija pojavi po naravni poti in razširi med populacijo je sicer kar 850 tisoč let.

Samo še dvesto let prihodnosti

Vendar, kot so se svetlolaske pojavile, tako bodo tudi izginile. Po podatkih Svetovne zdravstvene organizacije naj bi plavolaske izumrle v naslednjih 200 letih, ker vse manj ljudi nosi gen, ki nadzira to barvo las. Ocenjujejo, da se bo poslednja naravna svetlolaska rodila na Finskem leta 2202.

Proizvajalci barv za lase pa si lahko že manejo roke...

vir : 24ur.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uh...

Bogi moški, ki padajo na blondinke.

Drugače pa je to kar zanimivo odkritje zakaj so nastale blondinke.

Upam da zdaj nimajo več takih namenov, saj hodi dovolj poških na okoli, da jih je za vse zadosti :)

(ali pač...)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blondinke v kontranapad :devil:

pazi se, ker topic si odprl ti...jaz sem samo v domači jezik prevedla, da bodo punce vedele kaj govoriš o njih naokoli ...

si mislu da ne bodo razumele a? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Njihove možnosti za razmnoževanje so narasle, zato se je tudi njihovo število hitro povečalo...

sej bi komentiral, da jim je večini bjondink ta "nagon" ostal do danes, pa bom spet izpadel seksist, pokvarjenec :naughty: , neolikanec... moški v glavnem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blond RuleZ, ... vse ostalo, evolucijsko zaostalo, ... bi lahko tudi rekli ne Nagaya? :devil: :OK: :P :hmm: :D

Hmmmm, .... natur al pa fake, Who gives a shit, .... waž'n da je :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blond RuleZ, ... vse ostalo, evolucijsko zaostalo, ... bi lahko tudi rekli ne Nagaya? :devil: :OK: :P :hmm: :D

Hmmmm, .... natur al pa fake, Who gives a shit, .... waž'n da je :P

tud lahko tako postavimo tezo :)

jest sem itaq siva ...(wisdomismymidlename press) :whistle:

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en let nisem na forumu, pa mi gre že na kurac k skos ena in iste stvari prepucavamo. Kok mora it šele unim k so že 5-o leto na forumu :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to veste zakaj moški (kao) bolj padamo na blondinke?

.) .) .) .) .)

ker smo bili proti črnim kozam cepljeni....

:D :D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en let nisem na forumu, pa mi gre že na kurac k skos ena in iste stvari prepucavamo. Kok mora it šele unim k so že 5-o leto na forumu :wacko:

:evilgrin: ne?

res?

a to veste zakaj moški (kao) bolj padamo na blondinke?

.) .) .) .) .)

ker smo bili proti črnim kozam cepljeni....

:D :D :D :D :D

čista zmaga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uh...

Bogi moški, ki padajo na blondinke.

Še rajši kot na pa pademo V blondinke. :)

Res so bogi tisti, kajneeda. .. ker črnolaske in rjavčice in rdečke so pa vse ful brihtne ... jaja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ne glih blondinke :cry: dajmo jih hitro klonirat pa jurrasic park naredit :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pazi se, ker topic si odprl ti...jaz sem samo v domači jezik prevedla, da bodo punce vedele kaj govoriš o njih naokoli ...

Zakaj si že prevajala O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo če lahko obdržim svojo barvo...še malo pa bo platinasta :)

Ne bo šlo, razen če se daš na roza :P

pa ne glih blondinke :cry: dajmo jih hitro klonirat pa jurrasic park naredit :hmm:

Posluši ti :fight2: ... bom jaz bla uni glavni mesojedi nevemkaterizaver in te bom bla za malo malco pohamsala :fight1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blondinke, rdečelaske, rjavolaske, majhni joški, veliki joški, super rit, povešena rit, piščančje noge......s punco visim že 1 teden pa še nisem opazil teh stvari <_<

Tko da.......whatever.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en let nisem na forumu, pa mi gre že na kurac k skos ena in iste stvari prepucavamo. Kok mora it šele unim k so že 5-o leto na forumu :wacko:

Beri tisto, kar te zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!