Skoči na vsebino

25KW blokada


-pero-

Priporočene objave

No ampak resno..verjetno ne bi rabil nevem kakega odvetnika da bi te spravil iz tega...

 

Ne me narobe razumet, ne zagovarjam kar piše ta Aprilia in tudi če je v 80% primerov vse vredu, se ne bi vozil nelegalno..ampak zakon je res zelo površno spisan..

 ko boš razbil 100 jujrev vrednega mercedesa boš pa videl kakšnega odvetnika rabiš .D

 

aprilia rs 125 tut sam razmislam da bom vrjetno zablokeral 600ss vendar mi gre na živce če nekomu ki se ne spozna govoriš da je vse legalno če v resnici ni :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 ko boš razbil 100 jujrev vrednega mercedesa boš pa videl kakšnega odvetnika rabiš .D

 

aprilia rs 125 tut sam razmislam da bom vrjetno zablokeral 600ss vendar mi gre na živce če nekomu ki se ne spozna govoriš da je vse legalno če v resnici ni :D

lej jaz vedno mislim da vsaki ve..se opravičujem če kdo pač ne zna :sleep2: ...drugač pa fajn ane :smoke: .katero pa če lahko vprašam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ehh ste pa res biseri, več ko bote o tem govoril, več bo folk vedu, med drugim tudi tisti, ki naj ne bi poznali zakone v piko.

Sicer pa najlažji je narest naredit izpit za neomejeno (ko si ga zmožen delat) pa nimaš nobenih komplikacij :D.

Popravljeno . Popravil macak333
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ehh ste pa res biseri, več ko bote o tem govoril, več bo folk vedu, med drugim tudi tisti, ki naj ne bi poznali zakone v piko.

Sicer pa najlažji je narest naredit izpit za neomejeno (ko si ga zmožen delat) pa nimaš nobenih komplikacij :D.

...4 meseci še samo! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej jaz vedno mislim da vsaki ve..se opravičujem če kdo pač ne zna :sleep2: ...drugač pa fajn ane :smoke: .katero pa če lahko vprašam?

 se še odločam med r6, gsx-r 600, pa cbr 600.... mam še cajt kšn dobr mesec da se odločm :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pobje vse lepo in prav...Tud sam sm meu blokado, še predn je biu ta zakon o 2× izvorni moči.

Pa me zanima če boste pol tok frajerja, ČE pride do prometne nesreče recimo z smrtnim izidom (Bog NE daj!), ampak hipotetično je treba uzet v zakup tud ta scenarij, pa mislte da bo vaša zavarovalnica še stala za vami na sodišču, če motor pelejo na pregled in ugotovijo, da vaš izpit ne ustreza motorni moči ? :hmm: samo v razmislek...

Pri meni je bla blokada 2 leti in potem izpit za neomejeno, jbg sm se pač 2 leti vozu z manj moči...Čeprov so me vsi prepričval nej dam vn tega hudiča... :D

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pobje vse lepo in prav...Tud sam sm meu blokado, še predn je biu ta zakon o 2× izvorni moči.

Pa me zanima če boste pol tok frajerja, ČE pride do prometne nesreče recimo z smrtnim izidom (Bog NE daj!), ampak hipotetično je treba uzet v zakup tud ta scenarij, pa mislte da bo vaša zavarovalnica še stala za vami na sodišču, če motor pelejo na pregled in ugotovijo, da vaš izpit ne ustreza motorni moči ? :hmm: samo v razmislek...

Pri meni je bla blokada 2 leti in potem izpit za neomejeno, jbg sm se pač 2 leti vozu z manj moči...Čeprov so me vsi prepričval nej dam vn tega hudiča... :D

 ja sej drgac si nelegaln ce jo mas notr al pa ce jo nimas.....mislm sej jest bom Če bom pač se odloču za kej tazga jo mel notr......sam v takih primerih kot si napisal mislm da te oni isto obravnavajo kot ce jo nimas oz se vozis brez izpita ?:S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ehh ste pa res biseri, več ko bote o tem govoril, več bo folk vedu, med drugim tudi tisti, ki naj ne bi poznali zakone v piko.

Sicer pa najlažji je narest naredit izpit za neomejeno (ko si ga zmožen delat) pa nimaš nobenih komplikacij :D.

16.8.2013 <3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pobje vse lepo in prav...Tud sam sm meu blokado, še predn je biu ta zakon o 2× izvorni moči.

Pa me zanima če boste pol tok frajerja, ČE pride do prometne nesreče recimo z smrtnim izidom (Bog NE daj!), ampak hipotetično je treba uzet v zakup tud ta scenarij, pa mislte da bo vaša zavarovalnica še stala za vami na sodišču, če motor pelejo na pregled in ugotovijo, da vaš izpit ne ustreza motorni moči ? :hmm: samo v razmislek...

Pri meni je bla blokada 2 leti in potem izpit za neomejeno, jbg sm se pač 2 leti vozu z manj moči...Čeprov so me vsi prepričval nej dam vn tega hudiča... :D

 

Enim pač ni jasno da je mogoče bolj pametno počakati tiste dve leti, kot pa tvegati da si zajebeš celo življenje. Nima se smisla obremenjevat s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej jst je tut ne mislm dajat vn, se mi zdi to že mal izzivanje usode.Poleg tega pa sem letos parkrat vozil moj motor(R6) na šverc brez blokade in morm priznat da je to bolano močn motor sploh zame ki sem prišel iz 125cc. Tako da me je bilo učasih kar malo strah. Kakorkoli že če nimaš v glavi poštimano ti niti blokada na 25kW ne pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 ja sej drgac si nelegaln ce jo mas notr al pa ce jo nimas.....mislm sej jest bom Če bom pač se odloču za kej tazga jo mel notr......sam v takih primerih kot si napisal mislm da te oni isto obravnavajo kot ce jo nimas oz se vozis brez izpita ?:S

 

Točn tko v vsakem primeru te obravnavajo, da je nimaš, če motor ne ustreza zakonu, sam če maš že motor recimo izpravn(70kW), zakaj nebi imel še blokade? 

Čemu reskerat in si govort "ah sj to se pa men ne more zgodit"...Mal že preveč moralizeram, sam fantje čuvite se noben drug vs ne bo... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Mene pa zanima če je kdo naročil blokado 25 kw direkt iz nemčije npr. alpha technik in če je dobil zraven vse papirje za nadaljnjo homologacijo ? Razmišljam o naročilu blokade in nato vgradnjo pri pooblaščenem serviserju če bo pristal na to. Na ta način bi namreč lahko privarčeval kakih 100€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

isces kaj z blokado al brez? Ce brez, potem ima kawasaki celo zbirko, od ninje 250, ZZR250, KLE500, er5.. Honda ima cbf500, suzuki pa gs500 ki ga ne morem prehvalit, zadosti hiter za zacetnika pa se vedno prizanasujoc pri napakah.

 

Ce isces kaj z blokado, potem mislim da ima z750 izvorno ravno 70kw - sv650 se da blokirat in je super masinca, lepo tece in ima cel kup navora

Mogoce kak monster ce te zanimajo nakedi, pa ko smo ze pri italjanih, Aprilia shiver je tudi 70kw

 

Potem je tu se kak versys, diversion, fazer600

Izbire je veliko, mores bit bol specificen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo er5 jih ima večina več kot 50KM.


Drugač sem pa zadnjič gledal enega ducatija, 400kubikov, nov je okoli 5 jurjov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fazer 600 odpade, razen enega letnika ki je imel manj kot 70 kW, vsi ostali imajo 72 kW. Gre pa diversion skozi. Pa gsx 650F tudi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem nekaj, ki ima čim bližje 70km torej 250cc odpadejo... Najraje bi kupil fasera, vendar ma 2kw preveč... Nekak je še najbližje tem potovalnikom cbf 600...

kaj takega gledam

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7566518

aprilia shiver ma 69kw pa tudi dorsoduro 750 ima 69kw bližje se neda

z 750 ima več kot 70kw isto kot fazer 600

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

tole je bilo sicer verjetno že predebatirano , pa vseeno (da ne bom iskal po dolgem in povprek)

 

kakšen točno je postopek pri odstranitvi in "izbrisu" blokade, torej da se v prometno vpišejo nazaj tovarniški kw? npr kupiš blokiran motor, in bi ga rad potem "legalno" registriral

 

najraje bi videl odgovor s prve roke, oz. od nekoga, ki je to že počel, ker mi par zadev ni čisto jasnih :)

 

hvala, LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor je meni znano ...

Tisti, ki uradno vrgrajuje blokade ti jo bo tudi odstranil (razen če si jo sam). Mora pa ti napisati papir o strokovni odstranitvi blokade. Podoben tistemu, ki si ga dobil pri blokiranju - potrdilo o vgradnji. Nekaj evrov boš dal za tist list.

Motor ponovno pelješ na homologacijo s tistim papirjem, ki si ga dobil predhodno.

Pa še novo prometno morš dvignit ;)

Popravljeno . Popravil strajnarR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem kupil nezablokiran motor in ga naknadno zablokiral. Uradni serviser mi je vgradil blokado in mi dal delovni nalog kjer je pisalo kaj točno je naredil. Po tem sem se oglasil na LPPju kjer je malo kompliciral da mora točno pisati mere vijaka in kam točno ga je prišraufal  :D, potem sem moral še nekaj plačat in v roku parih dni sem dobil nazaj homologacijo. Serviser pa mi je rekel da me potem čaka le obratni postopek  :D, toliko z moje strani

Popravljeno . Popravil DIINGGO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!