Skoči na vsebino

25KW blokada


-pero-

Priporočene objave

No pa se je našel še en ki "prehiteva čas". Vglavnem imel sem to srečo da sem uspel našparati za svoj sanjski motor in sicer BMW R 1150 GS. Prav tako imam nabavljeno blokado od znanega proizvajalca alpha technik in me zanima kateri servis v MB je pooblaščen da mi zmontira te podložke noter :glare: da bodo gospoda na RTI srečna. Drugače pa imam pri Šternu v Kranju zeleno luč ampak če bi se dalo bi rajši ta denar in čas ki bi ga zapravil da motor spravim tja legalno zapravil za kaj druga. Aja pa Selmar noče slišat o kakeršnem koli blokiranju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa se je našel še en ki "prehiteva čas". Vglavnem imel sem to srečo da sem uspel našparati za svoj sanjski motor in sicer BMW R 1150 GS. Prav tako imam nabavljeno blokado od znanega proizvajalca alpha technik in me zanima kateri servis v MB je pooblaščen da mi zmontira te podložke noter :glare: da bodo gospoda na RTI srečna. Drugače pa imam pri Šternu v Kranju zeleno luč ampak če bi se dalo bi rajši ta denar in čas ki bi ga zapravil da motor spravim tja legalno zapravil za kaj druga. Aja pa Selmar noče slišat o kakeršnem koli blokiranju.

Težava je v tem, če boš blokiral na 25kW, motorja tako ali tako ne smeš vozit...vsaj uradno ne... če se ne motim ima odprt 62kW, je tako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35Kw blokada pride pri alpha techniku za ta motor in večino drugih v prvih mesecih 2013 tako da ja 25kw bi šlo noter. Pa je potem problem da ne dobim homologacije ali to da je blokada "prešvoh" kljub temu da ne presega motocikel 2x moči mojega izpita kar je 70kw ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35Kw blokada pride pri alpha techniku za ta motor in večino drugih v prvih mesecih 2013 tako da ja 25kw bi šlo noter. Pa je potem problem da ne dobim homologacije ali to da je blokada "prešvoh" kljub temu da ne presega motocikel 2x moči mojega izpita kar je 70kw ?

35kW bi šlo, 25kW no go, prav zaradi omejitve izpita A2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha. Hvala za odgovor. Me pa vseeno zanima kakšna pooblastila mora imeti serviser da vgradi blokado. Npr. je možno da mi v BMWja vgradi blokado recimo Motorjet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, še vedno daš lahko v motor, ki ima v originalu do 50kw 25kw blokado noter. Izpit A2 je do 35kw, manj lahko voziš ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, še vedno daš lahko v motor, ki ima v originalu do 50kw 25kw blokado noter. Izpit A2 je do 35kw, manj lahko voziš ;)

Le zakaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

sem preiskal forum, pa nisem našel odgovora... ve gdo kje ima blokado suzuki gsf 650 bandit s, l.2007?

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod tankom naj bi bila nekakšna kovinska ploščica, ki omejuje hod gasa

Popravljeno . Popravil SpiZek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, zdej sm zvedu za ziher.

če še koga zanima.. samo ta ploščica je :)

LP

pa še verjetno v fargazerju kaj (loputa za omejitev pritoka zraka)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kolko sem zasledil je vse več govora o tem, da po novem ne spremenijo podatka o moči v prometnem dovoljenju, ampak napišejo samo v homologacijski kartonček. Posledično nebi smel voziti motorja s kategorijo A2.

Jaz sem dva tedna nazaj dal motor na blokiranje za 25kw. V homologacijski kartonček so mi napisali vgrajeno blokado, nato pa pri registraciji v prometno dovoljenje napisali izvorno moč 25kw, ter popravili razmerje med močjo in težo.

Tako da če prav razumem je dovolj, da policaju pri kontroli pokažem samo prometno dovoljenje, homologacijski kartonček pa pač ne pokažem?

Glede blokade... na uplinjače so mi privili vijak, ki omeji hod ročice gasa ter elektronski vmesnik, ki omeji obrate na max 13.200rpm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to velja že najmanj dve leti tako da zgleda zakoni v brežice pridejo z dvoletno zamudo ;) in pri kontrolimoraš vedno pokazati homologacijo prometno in izpit tako da se boš lahko vozil samo po dvorišču :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to velja že najmanj dve leti tako da zgleda zakoni v brežice pridejo z dvoletno zamudo ;) in pri kontrolimoraš vedno pokazati homologacijo prometno in izpit tako da se boš lahko vozil samo po dvorišču :OK:

Ne pride z zamudo, eni pač niso na tekočem z vsemi zadevami.

Pri kontrolah pa ni treba vedno pokazati tudi homologacijski kartonček. Moraš ga imeti, ali pa kopijo poštemplano na upravni enoti (kar se mi zdi mnogo bolj pametna poteza), vendar pa se mi še ni zgodilo da bi ga policist zahteval.

@636ninji636 upam da se zavedaš da si nelegalen na cesti in da ti v primeru nesreče zavarovalnica ne bo krila ničesar, ker boš obravnavan kot da nimaš izpita za motor ki ga voziš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

se pravi, če kupim motor, ki ima že vgrajeno in homologirano blokado na 25kW, v odprtem načinu pa bi imel preko 80kW, ga z A2 izpitom ne smem voziti?

Čeprav ima homologirano blokado na 25kw ? tak vas jaz zdaj razumem :mellow:

v čem je potem point te blokade? da ti babnca se ne dvigne na zadnjo kolo pri speljevanju? :D

Popravljeno . Popravil iMiha
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi, če kupim motor, ki ima že vgrajeno in homologirano blokado na 25kW, v odprtem načinu pa bi imel preko 80kW, ga z A2 izpitom ne smem voziti?

Čeprav ima homologirano blokado na 25kw ? tak vas jaz zdaj razumem :mellow:

v čem je potem point te blokade? da ti babnca se ne dvigne na zadnjo kolo pri speljevanju? :D

Lahko vendar le v primeru da je bil motor tovarniško blokiran to pa vidiš tako da piše v prometnem izvorna moč 25 oz 35 kW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej če piše v prometni moč 25kW se bi lahko vozil z A2, če pa piše le v homologaciji, pa ne bi smel..keri majmun si je še to zmislil :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V homologaciji ne sme biti izvorna moč več kot 70kW, oz dvakratnik blokade. V prometni ti, v primeru blokade, tako ali tako piše samo zablokirano moč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!