Skoči na vsebino

25KW blokada


-pero-

Priporočene objave

mene pa sam firbac matra...zadnc mi je ena bejba na weliko pricala da bo ona dubila blokado k jo lahka z enim dalinčkom uklopš in izklopš..zdj me pa zanima a res obstaja taka blokada kdo jo u slo ugradi pa kok kesa pride

sei mogoc ste ze debatiral o tem sam se mi neda cele teme brt tko da ce kdo kei we nej powe lahk tut na P.M. hwala wm :worship:

js kokr vem obstaja omejevalc hotrosti, se prav je en gumb k prtisnes pa ti omeji hitrost, sam sm pa slisu d se daje to na skutrje....konc koncou usaka budala ve d ga ni cestaka pod 70kw (razn unih 125ccm k se tut vid glede velikosti)...js mislm d kar se tiče tega "policaje nategnt" ne bo usakmu ratal, k kadar je dnar v uprašanju policaji vejo use :S

mislm d je prava rešitev d pride yamaha 250 sam zdej je to ???? če je sploh to res d so jo začel izdelovt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa sam firbac matra...zadnc mi je ena bejba na weliko pricala da bo ona dubila blokado k jo lahka z enim dalinčkom uklopš in izklopš..zdj me pa zanima a res obstaja taka blokada kdo jo u slo ugradi pa kok kesa pride

sei mogoc ste ze debatiral o tem sam se mi neda cele teme brt tko da ce kdo kei we nej powe lahk tut na P.M. hwala wm :worship:

mislim da sem že tudi v tej temi napisal da so elektronske blokade ki jo lahko izklopiš tako da odklopiš (prerežeš) eno žičko ki gre v "računalnik" motorja... zai pa kaki si vse načini za ta vklop in izklop pa se lahko kje drugi pozanimaš kakšna stikala vse obstajajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sai pri meni ni panike ker je kao serisko blokiran in ma serijsko 25kw :D glede teh kw kolko se meni zdi da so pravli da ne moreš homologiraz 25kw če maš torei preko 50kw al nekaj takega.... ker keri od plavih pa bo te vejo kak more bit :P

Zablokiraš lahko, samo vozit se ne smeš. V tvojem primeru se tudi ti voziš ilegalno....tako da če te ustavijo policaji ravno tako ti plačaš kazen ker nimaš vozniškega dovoljenja za motor ki ga voziš. Po starem zakonu ja, po novem pa ne več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zablokiraš lahko, samo vozit se ne smeš. V tvojem primeru se tudi ti voziš ilegalno....tako da če te ustavijo policaji ravno tako ti plačaš kazen ker nimaš vozniškega dovoljenja za motor ki ga voziš. Po starem zakonu ja, po novem pa ne več.

niti ne če ma motor serijsko 25kw.... in ni vmes nobena blokada "kao" ker je tovarniško - suzuki- blokiral oz naredil tak motor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če naročiš nov moped iz trgovine že blokiran potem imaš izvorno moč 25kW, ker blokado vgradijo že v tovarni in ima potem tudi v papirjih ustrezno moč vpisano, pa tudi na homologacijo ni treba hodit v takem primeru

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadejček pa ma to v homologaciji 25kW? Al ma sam v prometni? XD

vse od a do ž ma porihtane paperje. tut sam biu deležen preverjenja pr policaju pa je na koncu samo reku varno pot :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Vgradili so mi blokado (25KW) imam vse potrebne papirje za homologacijo.

Zdaj me pa zanima kaj se zgodi če me ustavijo POLICAJI med tem časom ko še nimam blokade homologirane, imam pa prisebi vse te papirje?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno od strica, ki te bo ustavil :)

Pozdravljeni!

Vgradili so mi blokado (25KW) imam vse potrebne papirje za homologacijo.

Zdaj me pa zanima kaj se zgodi če me ustavijo POLICAJI med tem časom ko še nimam blokade homologirane, imam pa prisebi vse te papirje?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če bi kdo sem kopiral dikcijo predpisa, ki to določa ali pa vsaj podal link do tega dokumenta, da se lahko začnemo pogovarjati na neki resnejši podlagi?

Jaz ga nisem našel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se prav c je motor 100kw u homologaciji ti pa piše d je 35kw ti policaj nc ne more????

Ne,v prometni more to pisat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne,v prometni more to pisat.

v prometni ti bo tko pisal d mas blokado za 35kw al pa za 25kw :D sam js sm klicu v avtošolo in so lpo rekl d ne smem met vec k 70kw motor ker tud homuligacije nm naredu, sam to je najmanši problem :D a se sploh kej da nrdit d loh vozm motor k ma 75kw????

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v prometni ti bo tko pisal d mas blokado za 35kw al pa za 25kw :D sam js sm klicu v avtošolo in so lpo rekl d ne smem met vec k 70kw motor ker tud homuligacije nm naredu, sam to je najmanši problem :D a se sploh kej da nrdit d loh vozm motor k ma 75kw????

Ne, legalno se ne da nič!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v prometni ti bo tko pisal d mas blokado za 35kw al pa za 25kw :D sam js sm klicu v avtošolo in so lpo rekl d ne smem met vec k 70kw motor ker tud homuligacije nm naredu, sam to je najmanši problem :D a se sploh kej da nrdit d loh vozm motor k ma 75kw????

Recimo - počakaš tolk cajta, da lahk nardiš za neomejeno izpit.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZVCP 149. člen

...

(4) V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z dvakrat večjo močjo. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM, A1 in G.

...

Beseda 'in' v predpisu pomeni, da mora biti pogoj obvezno izpolnjen. Nikjer ni omenjeno kaj piše v prometni itn. Enostavno ne sme izvirati iz vozila z dvakrat večjo močjo kar lahko vsaka pooblaščena oseba preveri v bazi podatkov ali v katalogu, če se tako odloči in v tistem trenutku je voznik s kategorijo A2, ki bi vozil tak motor v enakem položaju, kot če bi vozil motor brez izpita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če koga zanima...blokada na 25kW za motor BMW S1000RR je zuni smile.gifKLIK

Hehe po prejšnem zakonu bi to še šlo skozi za koga k ma preveč dnarjasurrender.gif Po zdajšnem pa neuporabna zadeva ker je izvorna moč skor 3x večja od dvakratnikabiggrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo

Mene pa zanima če so koga možje v modrem že poslali na izredni tehnični pregled?

Če so ga, me malo bolj podrobno zanima kako izgleda ves postopek?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kawasaki ninja 636, 2005 letnik.. A ni ta na ptuju zastopnik za Šterna? Nekej na tem forumu sem prebral, samo nisem siguren..

Ker pri Šternu so mi rekli, da se more homologacijo v LJ na LPP delat..

Kaj na štajerskem ni nič? Smo res taki luzeri? :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kawasaki ninja 636, 2005 letnik.. A ni ta na ptuju zastopnik za Šterna? Nekej na tem forumu sem prebral, samo nisem siguren..

Ker pri Šternu so mi rekli, da se more homologacijo v LJ na LPP delat..

Kaj na štajerskem ni nič? Smo res taki luzeri? :kva2:

Habjanič je zastopnik za Šterna ja, na homologacijo pa vseeno treba na LPP.

Vidim da maš za kawasakija to... to pa ti lahko zrihtajo v MB na DKS, blokade ki jih oni vgradijo jih homologirajo tudi na RTIju v MB (vsaj 2 leti nazaj je bilo tako).

LP

Popravljeno . Popravil AJ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!