Skoči na vsebino

25KW blokada


-pero-

Priporočene objave

lp!

hm...bom poslikal za vikend pa objavim slikce,sicer nisem strokovnjak in se ne spoznam toliko glede teh stvari,vendar sem klical na eliso kjer je bilo to montirano,ter je blo rečeno da samo to iztaknem in je motor odprt...no v kratkem grem z nekom po motor k elisi in bom v živo še enkrat vprašov glede tega za vsak slučaj.Samo ne vem kako bi motor deloval če bi bil še kako drugače blokiran?se mi zdi da mi deluje povsem normalno....

hvala lp

slike sledijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp!

hm...bom poslikal za vikend pa objavim slikce,sicer nisem strokovnjak in se ne spoznam toliko glede teh stvari,vendar sem klical na eliso kjer je bilo to montirano,ter je blo rečeno da samo to iztaknem in je motor odprt...no v kratkem grem z nekom po motor k elisi in bom v živo še enkrat vprašov glede tega za vsak slučaj.Samo ne vem kako bi motor deloval če bi bil še kako drugače blokiran?se mi zdi da mi deluje povsem normalno....

hvala lp

slike sledijo

evo sem že kar danes, da dobim čim prej kkšn odgovor

tisto kar držim v roki se natakne oz.stakne

lp

post-13727-0-54850000-1290026860_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok bom začeu najprej z osnovam :D Ko si to odklopil se motor obnaša kot da ima 110KM ( al kok jih ma Z ) oz. ti potegne kot 100 konjska mašina :? A maš mogoče že izkušnje s kakšnim drugim da bi lahko primerjal?

Tukaj sm najdu ene blokade od alpha technika, ki ima te blokade čez in ni omenjena nobena elektronska blokada:

Letnik 2003 do 2007:

http://www.alphatechniksql.alphaplanweb.de/index.cfm?Bereich=F_Artikelansicht&ArtikelID=14496

Letnik 2007 in naprej:

http://www.alphatechniksql.alphaplanweb.de/index.cfm?Bereich=f_Artikelansicht&ArtikelID=20941&SternpaketeID=0

Ne izklučujem možnosti, da imaš blokado od koga drugega ampak kolkor je meni znano to delajo samo Nemci, ker imamo take zakone, ki zahtevajo te blokade samo v nekaterih evropskih državah.

A ročka za gas se ti obrne do konca??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta kluček, ki ga imaš v roki je sam zarad ECU motorja, da je ne zmede. Dejanska blokada je pa še vseen tista "lunca", ki ti onemogoča polno moč.

Vrjemi, ni sam v tem "klučku" finta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok bom začeu najprej z osnovam :D Ko si to odklopil se motor obnaša kot da ima 110KM ( al kok jih ma Z ) oz. ti potegne kot 100 konjska mašina :? A maš mogoče že izkušnje s kakšnim drugim da bi lahko primerjal?

Tukaj sm najdu ene blokade od alpha technika, ki ima te blokade čez in ni omenjena nobena elektronska blokada:

Letnik 2003 do 2007:

http://www.alphatechniksql.alphaplanweb.de/index.cfm?Bereich=F_Artikelansicht&ArtikelID=14496

Letnik 2007 in naprej:

http://www.alphatechniksql.alphaplanweb.de/index.cfm?Bereich=f_Artikelansicht&ArtikelID=20941&SternpaketeID=0

Ne izklučujem možnosti, da imaš blokado od koga drugega ampak kolkor je meni znano to delajo samo Nemci, ker imamo take zakone, ki zahtevajo te blokade samo v nekaterih evropskih državah.

A ročka za gas se ti obrne do konca??

ja vozu sem kawasakiha ern6 al kaj je ...ma okol 78konjev in tale moj nima primerjave z njim,dost močnejši in mislm da je to 110konjev :) sej ne da bi se hvalu al pa kej sm zato ker me skrbi da pozneje nebi blo kej narobe,motor deluje normalno se mi zdi, mislm da se zvrti tudi tam nad 10000 amapk nikol nism s tem namenom šel gledat bom pa naslednič bil pozoren na to kje se zrvti, nevem max hitrost k sm jo dosegu je bla 240km/h tk da mislm da je motor odprt...glede ročke za gas pa mislm da se do konca obrne ja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta kluček, ki ga imaš v roki je sam zarad ECU motorja, da je ne zmede. Dejanska blokada je pa še vseen tista "lunca", ki ti onemogoča polno moč.

Vrjemi, ni sam v tem "klučku" finta.

ker mi ni dalo miru sem se lotil prebiranja vseh papirjev od motorja in našel naslednje...list od lpp ja zaradi homologacije leovincija pa te blokade....citiram : pogonskemu agregatu motornega kolesa je zmanjašana moč iz 77,7kw na 25kw z vgradnjo omejavala krmilne lopute plina ter elektronskega vmesnika v diagnostični priključek v skladu s specifikacijo proizvajalca... evo našel kar smo mi debatiral in ugotavlal...potem sem šel v servisno knjigo brat kaj je blo vse zamenan in sm na računu od zadnjega servisa opazu tudi strošek deblokade 37€ tk da vidm da je motor bil deblokiran v elisi...ker prodajalc je men razlagov samo o tem "klučku" da se sname oz. natakne...

hvala za odgovore

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blokada je bila odstranjena. Tisti konektor ne igra nobene vloge in ti je mogoče prodajalec le zaradi tvoje "psihe" rekel, da je to blokada.

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blokada je bila odstranjena. Tisti konektor ne igra nobene vloge in ti je mogoče prodajalec le zaradi tvoje "psihe" rekel, da je to blokada.

ja blokada je bla že odstranjena ker sem jaz sprašval o tem motorju v tcju in mi je povedal da je odprt

Popravljeno . Popravil yourfriend11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

zdravo, mi lahko nekdo pove kako je s tem če te policaj ustavi in te pošlje na izredni tehnični pregled ? ti motor takoj odpeljejo ali imaš na voljo določeno število dni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Zdravo !

Odločam se za nakup Honde cbr 600 rr. Zanima me, kako je s to blokado 25 kW, ki jo bom mogel vgraditi v motocikel ?? Nekej sm bral na forumih, da nesmeš imeti blokade, ki je 2 krat večja od prvotne moči motorja.. (npr, honda ima 87 kW) ??

Zahvaljujem se vam za odgovor.. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo !

Odločam se za nakup Honde cbr 600 rr. Zanima me, kako je s to blokado 25 kW, ki jo bom mogel vgraditi v motocikel ?? Nekej sm bral na forumih, da nesmeš imeti blokade, ki je 2 krat večja od prvotne moči motorja.. (npr, honda ima 87 kW) ??

Zahvaljujem se vam za odgovor.. :lol:

Fant iz te moke ne bo kruha na žalost...

Moč motorja ne sme presegat dvo kratne blokirane.... 2x25Kw=___? To znaš sam izračunat.

Edina opcija je, da kupiš motor, ki je bil že tovarniško blokiran in je njegova izvorna moč 25kw.

Pa lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fant iz te moke ne bo kruha na žalost...

Moč motorja ne sme presegat dvo kratne blokirane.... 2x25Kw=___? To znaš sam izračunat.

Edina opcija je, da kupiš motor, ki je bil že tovarniško blokiran in je njegova izvorna moč 25kw.

Pa lp

kolikor vem, je sedanja kategorija A2 do 35 kw!!Torej zakaj blokada na 25?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr škoda sm si glih mislu kupt motor pa ga blokirat... honda nima standardne blokade na 35 kW, zato bi ga mogu na 25 kW zablokirat... npr eni pa vč majo standardno blokado na 35 kw.. (kawasaki:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr škoda sm si glih mislu kupt motor pa ga blokirat... honda nima standardne blokade na 35 kW, zato bi ga mogu na 25 kW zablokirat... npr eni pa vč majo standardno blokado na 35 kw.. (kawasaki:)

Tudi, če bi obstajala blokada za 35 kW, bi bil z le-to nelegalen, kot z 25 kW (2*35=70!). :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo še nekj zanima... malop prej sm klical Šterna , ki rihta te blokade v motorje in je rekel,

da ni noben problem s temu, da je dau pred nekej časa nazj enemu blokadu pa ni nobene panike..

Zdj newem kako je to... a da recimo kupim motor, ki je imel več vgrajeno blokado po starem zakonu ,

pol nebom meu problemov ?? Hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj ni tko da izvorna moč ne sme bit več kot 70kw, tud če maš na 25kw zablokeranga. ker drugače pride do tega da motor z 52kw lahko voziš z blokado 35kw z blokado 25kw ga pa ne smeš :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj ni tko da izvorna moč ne sme bit več kot 70kw, tud če maš na 25kw zablokeranga. ker drugače pride do tega da motor z 52kw lahko voziš z blokado 35kw z blokado 25kw ga pa ne smeš :headbang:

Voziš lahko blokiran motor, ki nima od blokade 2x večje originalne moči. Torej z 25 kW blokado lahko voziš motor, ki ima v originalu MAX 50kW! Z 35 kW blokado lahko voziš motor z MAX 70 kW izvorne moči motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se prau lahko nek motor z 35kw vozm legalno z 10 MANJ Se pa šteje kot da nimam izpita?! Tudi nekatere avtošole imajo motorje katerih izvorna moč je malo nad 50kw zablokerane na 25kw tko da isem čist prepričan da to kar si napisau drži...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa tudi tistim ki naj bi nam svetovali ni nič jasno!!! Kako nej bo potem nam!? A lahko še bl neumn in zakompliceran zakon napišejo!!!

Mi zna mogoče kdo svetovat kam nej se obrnem da bom dobiu konkretne, zanesljive in točne informacije??

http://www.varnostvprometu.org/index.php?nStran=ps&nPod=odg&nSvet=fj&id=6148

http://www.varnostvprometu.org/index.php?nStran=ps&nPod=odg&nSvet=fj&id=5763

http://www.varnostvprometu.org/index.php?nStran=ps&nPod=odg&nSvet=fj&id=5958

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se prau lahko nek motor z 35kw vozm legalno z 10 MANJ Se pa šteje kot da nimam izpita?! Tudi nekatere avtošole imajo motorje katerih izvorna moč je malo nad 50kw zablokerane na 25kw tko da isem čist prepričan da to kar si napisau drži...

Čist prav je napiso, preberi zakon! Gre se za to da IZVORNA moč agregata ne sme presegat dvakratno moč blokade ...

Sicer pa tudi tistim ki naj bi nam svetovali ni nič jasno!!! Kako nej bo potem nam!? A lahko še bl neumn in zakompliceran zakon napišejo!!!

Mi zna mogoče kdo svetovat kam nej se obrnem da bom dobiu konkretne, zanesljive in točne informacije??

http://www.varnostvp...Svet=fj&id=6148

http://www.varnostvp...Svet=fj&id=5763

http://www.varnostvp...Svet=fj&id=5958

Še enkrat preberi zakon je tam vse lepo napisano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...še več ljudi pa se vozi z motorji, katerih dejansko ne bi smeli :) imamo pač tak zakon, ne moreš da ga ne bi kršil, kaj drugega od naše vlade tako ni za pričakovat....zato se ne preveč sekirat, kupite mopede kakršne želite, vgradite blokade in se vozite, več kot se boste ubadali s temi kilovati, slabše bo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!