Skoči na vsebino

25KW blokada


-pero-

Priporočene objave

Ta ''izvorna moč'' piše tudi potem če je blokada naknadno vstavljena ;) ne piše kao original pa potem še pod opombe, že več kot 1 let če ne še več :)

Če kupiš nov motor z blokado imaš zapisano samo 25kw in v tem je luknja v zakonu in lahko voziš motor legalno če ga pol blokiraš pa ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 kolega imata r6, nobenmu ni noben še policaj predpisal ali dajal pridigo :) oba2 lepo blokirano na 25kw (v papirjih) in je to to :) tudi sama bom za naslednjo sezono naredila isto :) če bo pa štala na cest nastala, ee, bomo pa poj štimal naprej :)

o tem jaz govorim ..se najde nekdo ki ve kako gre = ),..eni se sekirajo pa take da nevem kaj :D..čepa se vse da zrihat lepo =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Trenutno imam narejen izpit A2 (da to je ta izpit ko se ne ve kaj se lahko vozi in kaj ne :S) in imam yamaho R6 in že kupljeno blokado...izpred enega leta. Lani so mi govorili da kljub tej blokadi v motorju jaz ne smem voziti motorja saj bi več kot prepolovil moč motorja. To sem slišal vsepovsod.Tako da mi je motor skoraj celo leto stal v garaži. Včeraj pa sem šel z kolegom na pijačo kjer je tema zašla na motorje in nato mi reče da je nekje slišal da sedaj ni več tako. Sprva sem bil zelo skeptičen ampak sem se odločil da bom to kar se da hitro preveril. Najprej sem klical na avtošolo in mi je inštruktor (ki je poleg tega po poklicou še policaj) rekel da sedaj glede tega prepolavljanja moči ne ve točno...nato sem pa poklical na lpp kjer delajo homologacije in neka ženska ki se je oglasila mi je zatrdila da če jaz blokiram svoj motor pod 35kW in imam A2 da ga lahko vozim neglede na izvirno moč motorja. Rad bi verjel da je to res a sem kljub vsemu še malo skeptičen glede vsega. Upam da ta tema šeni čisto zamrla in in bo lahko kdo(ki se 100% spozna na zadevo)  odgovoril ali je sedaj to res ali ne. Že v naprej se opravičujem nežnejšemu spolu, ampak glede na to da je bila tisto ženska skorajda dvomim da je točno vedela o čem govorim (morda je bila le kakšna tajnica :S)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno imam narejen izpit A2 (da to je ta izpit ko se ne ve kaj se lahko vozi in kaj ne :S) in imam yamaho R6 in že kupljeno blokado...izpred enega leta. Lani so mi govorili da kljub tej blokadi v motorju jaz ne smem voziti motorja saj bi več kot prepolovil moč motorja. To sem slišal vsepovsod.Tako da mi je motor skoraj celo leto stal v garaži. Včeraj pa sem šel z kolegom na pijačo kjer je tema zašla na motorje in nato mi reče da je nekje slišal da sedaj ni več tako. Sprva sem bil zelo skeptičen ampak sem se odločil da bom to kar se da hitro preveril. Najprej sem klical na avtošolo in mi je inštruktor (ki je poleg tega po poklicou še policaj) rekel da sedaj glede tega prepolavljanja moči ne ve točno...nato sem pa poklical na lpp kjer delajo homologacije in neka ženska ki se je oglasila mi je zatrdila da če jaz blokiram svoj motor pod 35kW in imam A2 da ga lahko vozim neglede na izvirno moč motorja. Rad bi verjel da je to res a sem kljub vsemu še malo skeptičen glede vsega. Upam da ta tema šeni čisto zamrla in in bo lahko kdo(ki se 100% spozna na zadevo)  odgovoril ali je sedaj to res ali ne. Že v naprej se opravičujem nežnejšemu spolu, ampak glede na to da je bila tisto ženska skorajda dvomim da je točno vedela o čem govorim (morda je bila le kakšna tajnica :S)

 

http://www.uradni-list.si/1/content?id=101703

Mislim da je 56. člen v katerem piše:

V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z enkrat večjo močjo. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM, A1 in G.

 

Če jaz to prav razumem pomeni, da motor nesme presegati 70kW izvorne moči. Kar pa zate pomeni da žal nesmeš voziti motorja (R6), saj zanj nimaš ustreznega izpita. 

V kolikor se motim, me popravite!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.uradni-list.si/1/content?id=101703

Mislim da je 56. člen v katerem piše:

V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z enkrat večjo močjo. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM, A1 in G.

 

Če jaz to prav razumem pomeni, da motor nesme presegati 70kW izvorne moči. Kar pa zate pomeni da žal nesmeš voziti motorja (R6), saj zanj nimaš ustreznega izpita. 

V kolikor se motim, me popravite!

 

Pravilno razmislanje je

Te blokade pridejo prav samo za nakede. super motote pa to k majo man izvirne moci drgac za sport odpade

 

Ti k imas Yamaho R6

Vem za enega ki bi zamenjal ima Kawasaki Ninja 250 1000prevozenih km

 

ce se bos odlocil za menjavo pisi ZS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno imam narejen izpit A2 (da to je ta izpit ko se ne ve kaj se lahko vozi in kaj ne :S) in imam yamaho R6 in že kupljeno blokado...izpred enega leta. Lani so mi govorili da kljub tej blokadi v motorju jaz ne smem voziti motorja saj bi več kot prepolovil moč motorja. To sem slišal vsepovsod.Tako da mi je motor skoraj celo leto stal v garaži. Včeraj pa sem šel z kolegom na pijačo kjer je tema zašla na motorje in nato mi reče da je nekje slišal da sedaj ni več tako. Sprva sem bil zelo skeptičen ampak sem se odločil da bom to kar se da hitro preveril. Najprej sem klical na avtošolo in mi je inštruktor (ki je poleg tega po poklicou še policaj) rekel da sedaj glede tega prepolavljanja moči ne ve točno...nato sem pa poklical na lpp kjer delajo homologacije in neka ženska ki se je oglasila mi je zatrdila da če jaz blokiram svoj motor pod 35kW in imam A2 da ga lahko vozim neglede na izvirno moč motorja. Rad bi verjel da je to res a sem kljub vsemu še malo skeptičen glede vsega. Upam da ta tema šeni čisto zamrla in in bo lahko kdo(ki se 100% spozna na zadevo)  odgovoril ali je sedaj to res ali ne. Že v naprej se opravičujem nežnejšemu spolu, ampak glede na to da je bila tisto ženska skorajda dvomim da je točno vedela o čem govorim (morda je bila le kakšna tajnica :S)

čuj to vse gre..ker sem sam lahko vse porihtal in se ni nič kompliciralo!!,..pa policaji so me tudi ustavili in sem jim dal paprije in so rekli da je vse ok..tak da ja..če sem jaz zrihtu pol boš ti tudi =)

gizmy17,Yuree ne nakladat da se ne sme voziti...pa toti člen itd..ni vse kot piše.. ;))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ne izvira iz vozila z enkrat večjo močjo

 

Kaj pa iz dvakrat, trikrat večje moči? :P

 

Naj ne bi bilo več kot 70kW ja. Samo to, da če maš zablokirano na 25kW, pa ne pomeni da ne bi potem smel imet 50kW+...sj v zakonu nikjer ni napisano kaj o blokadah, omenjena je samo številka 35kW in to, da ne sme bit dvakrat toliko.

 

Ali pač...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čuj to vse gre..ker sem sam lahko vse porihtal in se ni nič kompliciralo!!,..pa policaji so me tudi ustavili in sem jim dal paprije in so rekli da je vse ok..tak da ja..če sem jaz zrihtu pol boš ti tudi =)

gizmy17,Yuree ne nakladat da se ne sme voziti...pa toti člen itd..ni vse kot piše.. ;))

 

Glede policajev ponavadi (ponavadi ni pa nujno!!!, da ne bo kdo naletel na kakšnega z slabim dnevom in dobil lepo kazen, krivil pa mene) res ni problem, če le imaš papirje. Problem nastane, če se slučajno zgodi nesreča. Zavarovalnice pa te ne bodo jebale 5 posto, če se bo pokazala kakšna najmanjša šansa da jim ne bo treba izplačat zavarovalnine. Obravnavan si namreč kot da voziš brez izpita. Zdaj naj pa vsak pri sebi premisli če se takšno tveganje splača.

 

In ja čisto prav je bilo povedano po zakonu se ne sme vozit, glede tega se tukaj ne da debatirati čisto nič. Zdaj če policaji tolerirajo takšna dejanja je pa že drug problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa iz dvakrat, trikrat večje moči? :P

 

Naj ne bi bilo več kot 70kW ja. Samo to, da če maš zablokirano na 25kW, pa ne pomeni da ne bi potem smel imet 50kW+...sj v zakonu nikjer ni napisano kaj o blokadah, omenjena je samo številka 35kW in to, da ne sme bit dvakrat toliko.

 

Ali pač...

 

V zakonu piše da največja moč ne sme pšresegati 35 kW. Pod pogojem da je motor blokiran pa izvorna moč ne sme presegati več kot dvakratnik blokade. V praksi to pomeni da lahko z 35 kW blokado voziš motor ki ima neblokiran do 70 kW, z 25 kW blokado do 50 kW ...

 

Sicer butasto napisan zakon, sam takle mamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zakonu piše da največja moč ne sme pšresegati 35 kW. Pod pogojem da je motor blokiran pa izvorna moč ne sme presegati več kot dvakratnik blokade. V praksi to pomeni da lahko z 35 kW blokado voziš motor ki ima neblokiran do 70 kW, z 25 kW blokado do 50 kW ...

 

Sicer butasto napisan zakon, sam takle mamo.

joj ta zakon..jebeš ti zakon dandanes..glej kje smo v u3pm..nočem bit pameten al pa kaj..samo pomagati hočem drugim..sam eni take glumite..jebeš ti če bo mel slab al dober dan..kolega ma isto ko jaz..mel nesrečo in je blo vse tudi zrihtano..če se veš iti si na dobrem..tak da prosim!,..pa moč ne sme presegaati pa bla bla bla....vozi se kot se ti zdi in je to to...itak pa zakona nišče ne upošteva ;)..dokler bom živel v tej gnili sloveniji mi je pač vseeno za vse! ;)..jaz vem kak je pa kako še bo..tak da se ne ubadam z ničim kot se eni tukaj sekirate za tale zakon itd..no da se nisem preveč razpisal..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z enkrat večjo močjo.

25kW x 1 = 25kW :)

Zakon je itak totalno zgrešen.

Ok narobe sm se izrazil...ampak mislim da ste razumeli kaj mislim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čuj to vse gre..ker sem sam lahko vse porihtal in se ni nič kompliciralo!!,..pa policaji so me tudi ustavili in sem jim dal paprije in so rekli da je vse ok..tak da ja..če sem jaz zrihtu pol boš ti tudi =)

gizmy17,Yuree ne nakladat da se ne sme voziti...pa toti člen itd..ni vse kot piše.. ;))

A ko si šel registrerati motor si ga lahko registreral nase? Ker Če nimaš izpita ga naj nebi mogu...ker tako kot st rekli teoretično tle nimaš izpita?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok narobe sm se izrazil...ampak mislim da ste razumeli kaj mislim

Ti se nisi nič zmotil, tako piše v zakonodaji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ko si šel registrerati motor si ga lahko registreral nase? Ker Če nimaš izpita ga naj nebi mogu...ker tako kot st rekli teoretično tle nimaš izpita?

ja name je registrirani ja =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joj ta zakon..jebeš ti zakon dandanes..glej kje smo v u3pm..nočem bit pameten al pa kaj..samo pomagati hočem drugim..sam eni take glumite..jebeš ti če bo mel slab al dober dan..kolega ma isto ko jaz..mel nesrečo in je blo vse tudi zrihtano..če se veš iti si na dobrem..tak da prosim!,..pa moč ne sme presegaati pa bla bla bla....vozi se kot se ti zdi in je to to...itak pa zakona nišče ne upošteva ;)..dokler bom živel v tej gnili sloveniji mi je pač vseeno za vse! ;)..jaz vem kak je pa kako še bo..tak da se ne ubadam z ničim kot se eni tukaj sekirate za tale zakon itd..no da se nisem preveč razpisal..

 

Jaz samo povem kako vidim zadevo, v najboljši želji da bi ostali člani vsaj malo razmislili o posledicah preden se spravijo delat nekaj kar je v nasprotjo z zakonodajo. Bi pokomentiral še kaj več, pa ne razumem te tvoje slovnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz samo povem kako vidim zadevo, v najboljši želji da bi ostali člani vsaj malo razmislili o posledicah preden se spravijo delat nekaj kar je v nasprotjo z zakonodajo. Bi pokomentiral še kaj več, pa ne razumem te tvoje slovnice.

se opravičujem..malo po naše(Prleško) in malo po slovensko.stem kaj sem napisal sem samo hotel to povedat ..da danesdanes lahko pozabiš na ta zakon..ker če je država pokvarjena bomo tudi mi...če razumete kaj hočem povedat?..jaz se ne sekiram za zakon itd,..opažam pa da se eni z tem obremenjujejo kar preveč..

Popravljeno . Popravil Aprilia rs 125
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čuj to vse gre..ker sem sam lahko vse porihtal in se ni nič kompliciralo!!,..pa policaji so me tudi ustavili in sem jim dal paprije in so rekli da je vse ok..tak da ja..če sem jaz zrihtu pol boš ti tudi =)

gizmy17,Yuree ne nakladat da se ne sme voziti...pa toti člen itd..ni vse kot piše.. ;))

 

 

ta člen je točn tko kot piše.....pa tudi ti nimaš vsega poštimano tko kot so ti že vsi povedali....če boš naletel na enega policaja ki je malo bolj ˝zajeban˝ in se spozna na zakon te lahko dobro obere....če pa naletiš na nekoga ki neve vseh podrobnosti bo pač samo pogledal če imaš notri blokado in to je to......Večji problem je itak v zavarovalnici ko pride do nesreče...dej če ma ta tvoj kolega srečo pa je pač naletu na dobre ljudi da se je lahko zmenil se mu je dobro izšlo, to pa še ne pomeni da boš ti , če se ti slučajno zgodi isto jo tudi imel....vsak zase ve ali si upa reskirati ali ne......samo prosim ne govorit da je vse legalno nekomu ki se ne spozna na zadeve!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta člen je točn tko kot piše.....pa tudi ti nimaš vsega poštimano tko kot so ti že vsi povedali....če boš naletel na enega policaja ki je malo bolj ˝zajeban˝ in se spozna na zakon te lahko dobro obere....če pa naletiš na nekoga ki neve vseh podrobnosti bo pač samo pogledal če imaš notri blokado in to je to......Večji problem je itak v zavarovalnici ko pride do nesreče...dej če ma ta tvoj kolega srečo pa je pač naletu na dobre ljudi da se je lahko zmenil se mu je dobro izšlo, to pa še ne pomeni da boš ti , če se ti slučajno zgodi isto jo tudi imel....vsak zase ve ali si upa reskirati ali ne......samo prosim ne govorit da je vse legalno nekomu ki se ne spozna na zadeve!!!!

..vse je poštiman! ;)..glej če se bojiš vozit al pa kaj..prodaj motor pa kupi kolo ;),..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ampak resno..verjetno ne bi rabil nevem kakega odvetnika da bi te spravil iz tega...

 

Ne me narobe razumet, ne zagovarjam kar piše ta Aprilia in tudi če je v 80% primerov vse vredu, se ne bi vozil nelegalno..ampak zakon je res zelo površno spisan..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A veste mogoč kulk na lpp-ju računajo za to da ti naredijo homologacijo da imaš notri blokado? In ali komplicerajo či imaš gor nehomologiran auspuh (iz katerega je prejšni lastnik vse možne dušilce zvoka pobral :S)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!