Skoči na vsebino

SKLADIŠČE PLINA V PIRANSKEM ZALIVU..??


Damian

Priporočene objave

Italijanci nekaj grozijo, da naj bi blizu naše meje (morske) uredili skladišče utekočinjenega plina, oz. "obrat" za "predelavo" plina .....

To naj bi storilikljub temu, da naj bi to drastično vplivalo na kvaliteto morja ter razmere v P.Zalivu.

Pa tudi zalivski tok gre menda od Italijancev proti nam.

Naši toleki na Ministrstvu za okolje pa nič......Podobnik se je čisto raznežil ob zagotovilu, da bodo vsekakor kosultirali tudi nas...

Ne morem si, da me ne bi preblisnila ideja!!!

Ali ne iščemo mi lokacije za jedrske odpadke??

Ne vem, zakaj se mi zdi najbolj primeren Kras, tam kje, čisto blizu meje z makaronarji.......

Pa če bo nova JE, bi bila lahko tudi tam.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Italijanci nekaj grozijo, da naj bi blizu naše meje (morske) uredili skladišče utekočinjenega plina, ..

ys

mam eno miceno idejo .. reče se ji "šibica"

:krneki:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zvezi s postavitvio ploščadi na sredini Tržaškega zaliva in tik ob obali na slovensko-italijanski meji se je dane oglasila ena največjih svetovnih nevladnih organizacij WNF, ki v projektu vidi kopico pomanjkljivosti. Predvsem pogrešajo natančnejšo študijo o energetskih potrebah in pogovore z vsemi vpletenimi stranmi. Pri vseh načrtih bi veljalo vključiti tudi sosednje države, meni predsednik deželnega sedeža WNF, saj bodo vplivi plinskih terminalov segali tudi čez mejo. Predstavnik tržaških okoljevarstvenikov je prepričan, da bo zaradi ohlajanja morske vode in dodajanja klora porušen ekosistem v Tržaškem zalivu. Projektanti so povsem prezrli ekološki vidik. Zaradi vplivanja 8 mrd kubičnih metrov plina s pomočjo morske vode, se bo temperatura Tržaškega zaliva znižala za pet stopinj. Letno bi porabili tudi do 30 ton klora za preprečitev zaraščanja alg na plinovodu. Vse to bo uničilo zaliv, so prepričani okoljevarstveniki, ki pristojna italijanska ministrstva in deželno vlado pozivajo k razmisleku o smiselnosti projekta.

VIR: Primorska kronika, TV Koper-Capodistria, Andrej Šavko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, zakaj se mi zdi najbolj primeren Kras, tam kje, čisto blizu meje z makaronarji.......

Pa če bo nova JE, bi bila lahko tudi tam.......

Ja, eno tja, drugo pa na "Kohoško" :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tudi zalivski tok gre menda od Italijancev proti nam.

1.Nikakor ne odobravam projekta.

Kot vem jaz gre tok ob Yu gor...pa ob I obali dol...zato naj bi bilo ,,naše,, morje bogato z ribami,,...no tako so nas učili v OŠ.

Kaj pa na to pravijo Hrvati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa na to pravijo Hrvati?

Zaenkrat modro molčijo ...

Bil bi pa čudovit pogled iz Ankaranskega zaliva na plinsko ploščad ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je treba sploh kej komentirat??? Tako kot so zasrali Tržaški zaliv, se tak stvor ne bo niti opazil pri njih. Se jim gladko jebe za nas. Sploh pa komaj čakajo, da nas lahko jebajo s s kako rečjo. In seveda naše mehke in voljne guzice na vrhu pa tako in tako komaj čakajo da ga fasajo. <_< :angry2:

Naj si premaknejo to ploščad pred od golobov presrane Benetke. :doze:

Namesto da bi takoj zagnali vik in krik v EU, kot to znajo te laške podlasice, bomo nekaj mleli, pa čakali na ekspertize in nevem kaj...medtem bodo pa oni izposlovali še kako subvencijo za razvoj "Tržaške" regije.. :angry2:

To je čista teritorialna pretenzija Italije in je samo dodatna češnja na usrani fašistični torti, ki jo podpirajo TUDI NAŠI POLITIKI in lokalni samovoljneži z idiotskim hlapčevstvom. Ma naj grejo v rit vsi skupaj :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gorazd se strinjam s tabo. Tržaški zaliv je že tako zasvinjan, da se turizma ne morejo igrati, ker se ga nimajo kje, zato je treba služit na račun industrije, pri tem pa še zraven jebat sosede (če se temu reče lahko jebanje, ker jih itaq gladko boli dupe, kaj si mi o tem mislimo). Vik in krik so najprej zagnali italijanski ribiči, potem še slovenski, včeraj se je oglasil WNF... ko je vest prišla v javnost (ne po uradni poti) je naš Dimsi Rupsi samo malo povprašal, če je slučajno kaj resničnega na tem, potem pa zadovoljen povedal, da je govoril z italijanskim veleposlanikom v Sloveniji in da mu je ta obljubil, da bodo vprašali za mnenje tudi nas, ko bo projekt "uraden". Kdaj bo uraden? Verjetno, ko bo ploščad že stala sredi zaliva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je čista teritorialna pretenzija Italije in je samo dodatna češnja na usrani fašistični torti, ki jo podpirajo TUDI NAŠI POLITIKI in lokalni samovoljneži z idiotskim hlapčevstvom. Ma naj grejo v rit vsi skupaj :fredy:

a niso včeraj v Odmevih gostili dotoreja Janeza Podobnega !?

žal nisem gledal ! je povedal kaj ali je samo cmafkal ! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a niso včeraj v Odmevih gostili dotoreja Janeza Podobnega !?

žal nisem gledal ! je povedal kaj ali je samo cmafkal ! :P

Dr. Podobnika sem gledala samo v Primorski kroniki, ko so ugotavljali ali bodo spremenili zakon o popotresni obnovi v Bovcu in kako ni imel časa, da bi mu obdor za obnovo vse pojasnil, tako da se bodo dobili še enkrat ... malo je cmafkal vmes, ja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil bi pa čudovit pogled iz Ankaranskega zaliva na plinsko ploščad ...

uh.. a si predstavljaš ... rumena noč... neki nezadovoljneži (antiglobalisti, teroristi, in ostali -isti) pa z gumenjakom kako kilco eksploziva na ploščad, al pa kak tanker, poln plina... kakšen ognjemet bi to bil.... :photo: .. ko bi udarni val polegel, pa bi se samo sprehodili po ex-morju in imeli na voljo frišne ribice, rake... vse še vroče pečeno... :yes: :yes:

p.s. seveda bi bili mi na rumeni noči namazani s Coppertone - da pocrniš a ne izgoriš... :naughty:

Popravljeno . Popravil Jurij
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uh.. a si predstavljaš ... rumena noč... neki nezadovoljneži (antiglobalisti, teroristi, in ostali -isti) pa z gumenjakom kako kilco eksploziva na ploščad, al pa kak tanker, poln plina... kakšen ognjemet bi to bil.... :photo: .. ko bi udarni val polegel, pa bi se samo sprehodili po ex-morju in imeli na voljo frišne ribice, rake... vse še vroče pečeno... :yes: :yes:

p.s. seveda bi bili mi na rumeni noči namazani s Coppertone - da pocrniš a ne izgoriš... :naughty:

In postala bi crna noč .)

Lahko bi s pomočjo evropskih sredstev za regionalni razvoj pridobili kaj in zgradili most do ploščadi in potem to prodajali turistom kot atrakcijo ...

Mogoče pa Hrvatje razmišljajo o tem, pa zato modro molčijo ... most čez Piranski zaliv do Trsta ...

Prav me zanima kako se bo stvar razpletla. Ker govori se o gradnji dveh teh zadev ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... govori se o gradnji dveh teh zadev ...

uaa... pol bi pa lahko snemal nov reality show... v smislu "ladjice potaplat" al pa kvazi vojne igrice.. al pa nove variante paintball poligonov (kukr "seals")

pa - kaj se sploh razburjamo(te, jo... ) lej - sam v parih postih smo najdl nove tržne niše za slovenski poletni turizem... :kva2:

Popravljeno . Popravil Jurij
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da bodo vse to vključili v novo strategijo slovenskega turizma, ki jo bo Turistica končala naslednji mesec :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In postala bi crna noč .)

Lahko bi s pomočjo evropskih sredstev za regionalni razvoj pridobili kaj in zgradili ...

enih 23 otokov ! se lahko tudi po Kornatskih ali Kanarskih zgledujejo ! :OK:

letošnji pogoji za kandidiranje županov je itak pridobitev evropskih sredstev ! kateri jih ni, ne more kandidirat ! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

letošnji pogoji za kandidiranje županov je itak pridobitev evropskih sredstev ! kateri jih ni, ne more kandidirat ! :grim

Kul, pol lahko kandidiram za županjo Ankarana oz. trenutno Kopra, ker uspešno pridobivam oz. sem pridobila evropska sredstva in zjebem Popota ... Izola že ima načrt za umetni otok in kandidira za evropska sredstva, s tem zrušim še Bredico, ker bi v Kopru potemtakem zgradili 23 otokov, vključimo v vse to še čezmejno sodelovanje in kandidiramo na Interreg 3A ter pridobimo še dva plinska otoka ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič, pol se moram pa res na primorsko preselit... črpat plin in črpat EU sredstva (se bom prek Vale po VIP poti v občinsko upravo zrinil), Popo gre pa lahk nazaj u Žusterno za šank... :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič, pol se moram pa res na primorsko preselit... črpat plin in črpat EU sredstva (se bom prek Vale po VIP poti v občinsko upravo zrinil), Popo gre pa lahk nazaj u Žusterno za šank... :yes:

Lahko si komot prvi podžupan .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!