Skoči na vsebino

Predlagana nova policijska pooblastila


Insallah

Priporočene objave

Hjah, jebiga. Vsaka palica ima dva konca ... če hočeš zaščito in možnost ukrepanja, se to tudi nekje pozna ... Ampak vi bi seveda imeli popolno varstvo osebnih podatkov, hkrati pa ne pomislite kako zgleda ko se komu ukrade motor in četudi se ve kje je ... ga ne smeš kar vzeti ... :D Niti ga ne sme policija :D

Meni se zdi čisto fino da jih bodo imeli malo bolj popisane ... o meni kaj dosti pametnega itak ne morejo dobiti :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to si misliš ti...glede na to, da bodo špiclji meli večjo težo...ti kmalu lahko kaj podtaknejo...sej veš, policijska država pač mora opravičiti svoje početje :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to si misliš ti...glede na to, da bodo špiclji meli večjo težo...ti kmalu lahko kaj podtaknejo...sej veš, policijska država pač mora opravičiti svoje početje :rolleyes:

kje sem to že enkrat doživu, sam takrat so bili drugi na oblasti, tako zvani komunisti, se vidi da so to sami bivši komunisti

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to si misliš ti...glede na to, da bodo špiclji meli večjo težo...ti kmalu lahko kaj podtaknejo...sej veš, policijska država pač mora opravičiti svoje početje :rolleyes:

Se ti ne zdi bolj verjetno, da bi to uporabili za prave lopove? Konec koncev - zakaj bi si delali delo z nekim podtikanjem, če imajo na voljo "ta prave" - in to kolikor hočeš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, bomo videli, kakšna bodo vaša mnenja, ko bodo komu od vas ukradli motor........ Sej še veste kolk motorjev ukradejo vsako leto.

Pol bo pa jok in stok po forumu, kako policija naredi premalo, kako nima pooblastil.

A se kdo spomni zagražanja ob lanski sliki dveh "izbrisanih" v popolni motoristični opremi na R1, ko se furata po prehodu za pešce?

Tadej

Oslarija. Policija ima že zdaj dovolj pooblastil, samo uporabljat jih ne zna/noče dovolj učinkovito. Tako je bilo pri Lipi, Plutu in tudi za tvoja dva "ubrisana" na R1 ima dovolj pooblastil za ukrepanje.

Samo ena stvar je slabša od nesposobne policije. Nesposobna policija s prevelikimi pooblastili :angry:

Hjah, jebiga. Vsaka palica ima dva konca ... če hočeš zaščito in možnost ukrepanja, se to tudi nekje pozna ... Ampak vi bi seveda imeli popolno varstvo osebnih podatkov, hkrati pa ne pomislite kako zgleda ko se komu ukrade motor in četudi se ve kje je ... ga ne smeš kar vzeti ... :D Niti ga ne sme policija :D

Meni se zdi čisto fino da jih bodo imeli malo bolj popisane ... o meni kaj dosti pametnega itak ne morejo dobiti :devil:

In zakaj misliš, da bo tvoj moped bolj varen, če bo imela Sova večja pooblastila za prisluškovanje, policija pa udbovski dosje o tvojem sosedu?

Popravljeno . Popravil Insallah
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Insallah se strinjam. No malo me je prepričal tudi intervju v sobotni prilogi z bivšim GD Policije (panevemvečimena). Je prav lepo orisal in opisal zadevo. Vsaj v primeru Plut so zajebali na celi črti...

In večanje pooblastil bo povzročalo samo večje spore med državljani in policisti. Se že bojijo odpora... :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... No malo me je prepričal tudi intervju v sobotni prilogi z bivšim GD Policije (panevemvečimena). Je prav lepo orisal in opisal zadevo. Vsaj v primeru Plut so zajebali na celi črti...

"Bivši" pogosto bolehajo za navzeo in se radi skozlajo po "sedanjih". Čudna reč... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dodam še jst svoj... res. :) VENDAR, vseeno, oseba verjetno pozna svoj bivši posel...tako, da je dokaj kompetentna za podobne intervjuje. Je pa res, da se grizejo med sabo vsepovprek, to pa seveda plačujemo (pa ne mnislim samo materialno) mi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Insallah se strinjam. No malo me je prepričal tudi intervju v sobotni prilogi z bivšim GD Policije (panevemvečimena).

A to un, ki je vse čas govoril, da že diha za ovratnik napadalcem na novinarja Petka, potem so bili pa vsi napadalci oproščeni zaradi pomanjkanja dokazov :whistle: :whistle: :whistle:

Če je bil prej generalni direktor, bi lahko uredil zadeve, da bi "špilale" tudi potem ko je odšel.....

Tadej

Po moje brez veze ta razprava o pooblastilih.

V nekih topicih se jamra, da imajo barabe večje pravice kot pošteni državljani, tuki v tem topicu pa, da imajo policisti prevelika pooblastila. Pa sej bodo ta pooblastila uporabljali proti barabam in ne proti poštenim državljanom.... blablablablabla........

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to un, ki je vse čas govoril, da že diha za ovratnik napadalcem na novinarja Petka, potem so bili pa vsi napadalci oproščeni zaradi pomanjkanja dokazov :whistle: :whistle: :whistle:

Če je bil prej generalni direktor, bi lahko uredil zadeve, da bi "špilale" tudi potem ko je odšel.....

Tadej

Po moje brez veze ta razprava o pooblastilih.

V nekih topicih se jamra, da imajo barabe večje pravice kot pošteni državljani, tuki v tem topicu pa, da imajo policisti prevelika pooblastila. Pa sej bodo ta pooblastila uporabljali proti barabam in ne proti poštenim državljanom.... blablablablabla........

Tadej

Ti govoriš o Pogorevcu. V SP pa je nastopal Pavle Čelik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....VENDAR, vseeno, oseba verjetno pozna svoj bivši posel....

:lol1: :huh: :huh: :xx:

Ne najdem onega, ki se po tleh valja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti govoriš o Pogorevcu. V SP pa je nastopal Pavle Čelik.

No, tkarat, ko je bil pa on generalni direktor policije (mislim, da se je takrat reklo vrhovni poveljnik) so bili pa drugačni časi. Ni bilo varuhov človekovih pravic, Helsinškega monitorja, Amnesty Internationala, "Čeferinov",.....

Tko, da je po moje brez veze primerjat njegove čase z današnjimi.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Pavle Čelik je bil. eh, se gre za kritiko delovanja in trenutno organiziranost policije. Če je možakar deloval pred leti še ne pomeni da je avtomatsko za zanemarit njegovo mnenje. Verjetno pozna bolje problematiko kot večina nas tu... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Verjetno pozna bolje problematiko kot večina nas tu... :whistle:

kaj, a je bil tolkrat zaprt? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dodaja se 36a. člen, ki omogoča usmerjeno zbiranje podatkov. Gre za zbiranje podatkov o premoženjskem stanju nekoga, družinskih razmerah, s kom se druži...

To Sova počne od vekomaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To Sova počne od vekomaj...

Če nisi opazil, gre za novo pooblastilo policije, ne Sove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je to, policiji se daja nova nepotrebna pooblastila, s tistimi, ki jih ima pa ne zna operirat kot bi bilo potrebno. poleg tega je organizacijsko vedno bolj centralizirana in odmaknjena od ljudi. ko ima policija pooblastila tajnih služb pomeni, da se pripravlja sistematično povečanje represije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je to, policiji se daja nova nepotrebna pooblastila, s tistimi, ki jih ima pa ne zna operirat kot bi bilo potrebno. poleg tega je organizacijsko vedno bolj centralizirana in odmaknjena od ljudi. ko ima policija pooblastila tajnih služb pomeni, da se pripravlja sistematično povečanje represije.

"When the government fears the people, there is liberty. When the people fear the government, there is tyranny."

- Thomas Jefferson

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je to, policiji se daja nova nepotrebna pooblastila,...pomeni, da se pripravlja sistematično povečanje represije.

Staromodelni, novodobni Stalisnisticni rezim :grim , caki caki, kako ze, so se takrat izkopali iz dreka?

Popravljeno . Popravil c0Li
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem če to paše sem, se pa tiče policije, je bla v mariboru panika zaradi bombe na sodišču, mogoče se jelinčič dela norca iz policije in seveda tudi sodišča, najhuje je pa to, da imamo v sloveniji samo ENO specjalno enoto za razminiranje, ta enota pa domuje v ljubljani, tako da so se morali bogi mariborčani tresti od strahu dokler niso prišli gospodje policaji v maribor, žalostno, kaj se je zgodilo potrm nevem, ker sem zgubil slo. programe v italiji, mislim da bi se morala policija prvo orenk organizirati odznotraj potem pa naj začnejo nam težit

p.s.: jelinčiča za policaj-ministra, tevžovo pa za pravosodje :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da je vse tako zelo razpuščeno še posebno po glavnih mestih, upam, da bodo kaj uredili s neregistriranimi vozečimi vozili, brezčeladniki in podobno nesnago, ki onesnažuje naše ceste in je zaščitena kot svete krave. Sem za radikalne metode (ne tisto Hanžekovo božanje), ampak uporaba fizične sile v primeru, da žrtev ni pripravljena sodelovati. Skratka, kamorkoli pogledam, v druge EU države ali pa čez lužo, nikjer ne "šparajo" z silo, pri nas se pa gremo neko nežno masažo družbenih delikventov. Tudi sodišča bi morala poostriti kazni (ker tisti 2 leti za umor hčere ni ravno tolažba, da ti je spodrsnilo na gobici ob rezanju pice) in določit neko prioriteto glede na resnost problema. Naslednja zadeva je pa skrajšava zakonika, ker je členov preveč in so dvoumni, nekje se pojavljajo kotnradikcije itd., ampak to je že za drugo temo. Vsekakor sem za to, da se jim povečajo pooblastila, da ne bodo samo hitrosti merili, ampak tudi kaj koristnega naredili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem če to paše sem, se pa tiče policije, je bla v mariboru panika zaradi bombe na sodišču, mogoče se jelinčič dela norca iz policije in seveda tudi sodišča, najhuje je pa to, da imamo v sloveniji samo ENO specjalno enoto za razminiranje, ta enota pa domuje v ljubljani, tako da so se morali bogi mariborčani tresti od strahu dokler niso prišli gospodje policaji v maribor,

Pred časom so bile v SLO tri take enote. Sedež v LJ z "izpostavama" v KP in MB. Pa so na podlagi odločitev - ne vem katerih, ti dve enoti ukinili........ Pa takrat te bombne enote niso spadale pod specialno enoto ampak pod neko drugo enoto.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem če to paše sem, se pa tiče policije, je bla v mariboru panika zaradi bombe na sodišču, mogoče se jelinčič dela norca iz policije in seveda tudi sodišča, najhuje je pa to, da imamo v sloveniji samo ENO specjalno enoto za razminiranje, ta enota pa domuje v ljubljani, tako da so se morali bogi mariborčani tresti od strahu dokler niso prišli gospodje policaji v maribor, žalostno, kaj se je zgodilo potrm nevem, ker sem zgubil slo. programe v italiji, mislim da bi se morala policija prvo orenk organizirati odznotraj potem pa naj začnejo nam težit

p.s.: jelinčiča za policaj-ministra, tevžovo pa za pravosodje :OK: :OK: :OK:

Spet jih je negdo nategnil. :cry: Upam,da izsledijo tega :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!