Skoči na vsebino

Predlagana nova policijska pooblastila


Insallah

Priporočene objave

to je to, policiji se daja nova nepotrebna pooblastila, s tistimi, ki jih ima pa ne zna operirat kot bi bilo potrebno.

Poglejmo si lansko aktualno sliko. Ljubljanska klasika. Dva izbrisana v popolni motoristični opremi s čaladama iz briljantine. Motor je neregistriran, verjetno sumljivega izvora.

Kje se furata je lepo razvidno. Ponavadi sta ga šponala s polnim gasom ob pol štirih popoldne po centru Ljubljane, tudi po peš conah. Za "voznika" me boli kurac, če se razsuje in škripne. Toda kaj pa, če bo med vožnjo po zadnjem njegov motor odfukalo v nič hudega sluteč folk, ki čaka na trolo?

To, da s svojim početjem meče slabo luč na vse motoriste je itak jasno.

Pa smo se neko sredo s policaji, ki so nas prišli listkat na 3M, med umikanjem motorjev zapletli v pogovor o omenjenih izbrisanih "motoristih".

Naj ti naredim povzetek pogovora:

1. Imamo navodila, da naj jih ne lovimo, saj bi z lovljenjem ogrožali njihovo varnost :kva2:

2. Naj jih ne lovimo, saj bi z lovljenjem ogrožali lastno varnost :kva2:

3. Stingerja (ježevca) jim ne smemo postaviti na cesto, ker se to motoristom ne sme. :kva2: V veliki večni držav EU se pa to sme.

4. Če se bežečima kaj zgodi, nas naša služba ne bo zagovarjala na sodišču :eek:

No GorazH, sedaj pa ti povej oziroma razloži, kako bi ti ukrepal zoper motorista na sliki.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...spet stara zgodba...

..najlažje je jebat poštene državljane.... ti so tiho in plačajo.

res zakaj bi se naša vrla policija belila glave s takilimi....

večni izgovori, da nimajo pooblastil, da je ogrožena varnost......in še in še...

pa kdaj se bo pojavil nekdo z jajci in naredil red tam, kjer je res potreben...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No GorazH, sedaj pa ti povej oziroma razloži, kako bi ti ukrepal zoper motorista na sliki.

Tadej

nisem gorazdH, predlagam pa sledeče:

izvedel bi 'posebno' akcijo za ta dva mestna posebneža, da bi ju izsledili, posneli, pridobil bi sodniški nalog, in jima onemogočil nadaljnje pizdarije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj takega.

možnost imajo, vendar jo ne izkoristijo. :closedeyes:

verjetno je ta nepridiprav še kak "mafjozo" takih pa itak ne tikajo. lep primer je Nova Gorica. pravo leglo, pa še vedno jih videvam par hoditi naokoli, meni nič tebi nič...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem gorazdH, predlagam pa sledeče:

izvedel bi 'posebno' akcijo za ta dva mestna posebneža, da bi ju izsledili, posneli, pridobil bi sodniški nalog, in jima onemogočil nadaljnje pizdarije.

Snemanje mora dovoliti sodišče.... Če snemaš neki na lastno pest na sodišču ne velja kot dokaz :? A bo dalo dovoljenje zaradi enega neregistriranega motrja? Dvomim.

En banalen primer, ki smo ga lahko brali včeraj v Delu.

Dilerju med hišno preiskavo niso našli droge v stanovanju. Za hišno preiskavo potrebuješ dovoljenje sodišča. Po že končani hišni preiskavi je nekomu kapnilo, da je pogledal še v njegov poštni nabiralnik v hodniku stanovanjskega bloka. Tam je našel drogo. Toda, ker je našel drogo po koncu uradne hišne preiskave, tega seveda niso upoštevali kot dokaz in diler je bil na koncu oproščen zaradi pomankanja dokazov. Piše črno na belem!

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem slišal zadnjič uradne trditve, da bodo letos v urbanih središčih skušali urediti tudi te 'sodobne problematike' na področju skuterjev in motociklov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o omenjenih izbrisanih "motoristih".

Tadej

vnaprej oprosti ! se bom spustil na tvoj "naci nivo" !

izbrisani Tadej = izbrisani Udbaš ! :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem slišal zadnjič uradne trditve, da bodo letos v urbanih središčih skušali urediti tudi te 'sodobne problematike' na področju skuterjev in motociklov.

Bomo videli, kako jim bo uspelo.

Ko sem se včeri ob 19-ih peljal z mofo iz servisa skozi center LJ, ni še nič kazalo, da so se zadeve resno lotili.

Tadej

vnaprej oprosti ! se bom spustil na tvoj "naci nivo" !

izbrisani Tadej = izbrisani Udbaš ! :fredy:

Ja, ja kar zajebavaj se. Me prav zanima, če ti bodo kdaj "prijateljčki" motor ukradli, če se boš še tko sprenevedal po forumu.

Slučajno poznam enega tebi podobnega. No, pol so mu pa motor ukradli, je pa obrnil ploščo. Iz njegovih ust so prihajale take besede o določenih narodih bivše Yu, da jih ne upam tle gor napisat....

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo videli, kako jim bo uspelo.

Ko sem se včeri ob 19-ih peljal z mofo iz servisa skozi center LJ, ni še nič kazalo, da so se zadeve resno lotili.

Tadej

Ja, ja kar zajebavaj se. Me prav zanima, če ti bodo kdaj "prijateljčki" motor ukradli, če se boš še tko sprenevedal po forumu.

Slučajno poznam enega tebi podobnega. No, pol so mu pa motor ukradli, je pa obrnil ploščo. Iz njegovih ust so prihajale take besede o določenih narodih bivše Yu, da jih ne upam tle gor napisat....

Tadej

Edino pravilno. V 99,998% primerih ne morš dost grdo govort o njih. Žal.... Rajši bi imel drugačno mnenje, a bi lagal.... To pa nočem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz njegovih ust so prihajale take besede o določenih narodih bivše Yu, da jih ne upam tle gor napisat....

Tadej

Seveda upaš, le korajžno! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino pravilno. V 99,998% primerih ne morš dost grdo govort o njih. Žal.... Rajši bi imel drugačno mnenje, a bi lagal.... To pa nočem

YESSSSSSSSS, YEESSSSSSSS OH, AH, MORE, Rude Boyu prihaja, ker si napisal točno tisto, kar je želel slišati.........

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo videli, kako jim bo uspelo. Ko sem se včeri ob 19-ih peljal z mofo iz servisa skozi center LJ, ni še nič kazalo, da so se zadeve resno lotili.

Jap, tudi meni se zdi, da v Ljubljani blazno primanjkuje čelad. Upam, da bodo uspešno delali red.

Ja, ja kar zajebavaj se. Me prav zanima, če ti bodo kdaj "prijateljčki" motor ukradli, če se boš še tko sprenevedal po forumu.

Slučajno poznam enega tebi podobnega. No, pol so mu pa motor ukradli, je pa obrnil ploščo. Iz njegovih ust so prihajale take besede o določenih narodih bivše Yu, da jih ne upam tle gor napisat....

Ko so lani ukradli neko Multistrado in je bil motor očitno samo odvlečen kakih 100 metrov stran ... ga niso najdli policisti, ampak Desmo ... No, jaz sem zgleda res teslo, ker medtem nisem preklinjal teh ali onih... Verjetno je to osebna stvar (nivoja) človeka. Ampak te debate se jaz še enkrat ne grem - naj vsak razmišlja, kakor želi.

Edino pravilno. V 99,998% primerih ne morš dost grdo govort o njih. Žal.... Rajši bi imel drugačno mnenje, a bi lagal.... To pa nočem

sej te čist razumem :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko so lani ukradli neko Multistrado in je bil motor očitno samo odvlečen kakih 100 metrov stran ... ga niso najdli policisti

Nisem imel v mislih primera neke Mutistrade. Ampak čist en drug primer.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem gorazdH, predlagam pa sledeče:

izvedel bi 'posebno' akcijo za ta dva mestna posebneža, da bi ju izsledili, posneli, pridobil bi sodniški nalog, in jima onemogočil nadaljnje pizdarije.

1. To NISTA mestna posebneža, ampak standard!

2. Zaradi pomanjkanja pooblastil in slabo napisanega zakona jim ne moreš nič!

Še to: poznam primer enega bloka, kjer mladina nonstop razbija šipe na bloku, uničuje družbeno lastnino in grozi ter uničuje lastnino stanovalcev bloka. Ne samo, da celi blok ve, kdo to dela, tudi policija ve in nimajo dokazov, da osebo primejo. Poleg tega sem slišal, da naj bi celo do smrti pretepel svojo sorodnico, ki je pravtako stanovala v tistem bloku. Kuraz pa taka policija, ki te lahko pusti čakat, da nepridiprav spet udari. In spet uspejo napisati en ušiv zapisnik več! :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, glede večjih pooblastil se čisto strinjam ... saj v splošnem so fantje ok, tiste ki niso se da da prijaviti. Pravi problem se pa po mojem skriva drugje. O tem se piše v sosednji temi, gre pa za sodstvo ...

Kot so "izbrisani", kot jim pravi Tadej, problem v Ljubljani - dajmo jim raje rečt brezdelna sodrga, ki se ukvarja z malimi in večjimi lopovščinami - tako so po določenih koncih Dolenjske cigani. Oz. dajmo rečt "nekateri" ali pa "določeni" romi, da bo zadoščeno Symovi želji po neposploševanju. Po enem primeru manjše tatvine sta dva policista precej na dolgo popisala, kako v resnici zgleda vse skupaj. V bistvu ni res da policija ne bi ukrepala, ukrepa že, ukrepa ... letijo prijave tožilcu. In tam se vse skupaj ustavi ...

Morda bi bilo bolje če bi te sodnike malo zdesetkali :devil: ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[Naj ti naredim povzetek pogovora:

1. Imamo navodila, da naj jih ne lovimo, saj bi z lovljenjem ogrožali njihovo varnost :kva2:

2. Naj jih ne lovimo, saj bi z lovljenjem ogrožali lastno varnost :kva2:

3. Stingerja (ježevca) jim ne smemo postaviti na cesto, ker se to motoristom ne sme. :kva2: V veliki večni držav EU se pa to sme.

4. Če se bežečima kaj zgodi, nas naša služba ne bo zagovarjala na sodišču :eek:

No GorazH, sedaj pa ti povej oziroma razloži, kako bi ti ukrepal zoper motorista na sliki.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!