Skoči na vsebino

Psiholoska cistilnica II


Priporočene objave

Vse lepo in prav, kaj pa če ne morem pozabiti? Kako najti mir v sebi?

- daleč od oči, daleč od srca

- če nočeš pozabit si mazohist

- obstaja pa še Ice-ova varianta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh Ak, moje "blodnje" se ne navezujejo na konkretnega partnerja, pač pa na dogodke, trenutke iz preteklosti. Vseeno hvala, ko bom, če bom kdaj nesrečno zaljubljena bom z veseljem upoštevala tvoj nasvet. :twisted: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

življenje moraš živeti danes za jutri in nikakor za preteklost. Kadar preveč(krat) podoživljaš trenutke iz preteklosti, zamujaš lepe stvari v sedanjosti... in to postane za zmeraj začaran krog, iz dneva v dan. Trpiš sam in tebi bližnji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in to postane za zmeraj začaran krog, iz dneva v dan. Trpiš sam in tebi bližnji.

Ja Ak imaš prav. So trenutki, ko se vrtim in vrtim v začaranem krogu, ko uspem slišati sebe, pa se takrat umaknem, pa me spet nekaj prepriča v to, da se vrnem v začarani krog, kjer se spet začne peklenski ples, pa spet najdem moč, spet poskusim poslušati sebe, se spet umaknem, pa spet vrnem,.....in krog se nadaljuje in nadaljuje, konca pa ni...

Verjamem, da se mi bo enkrat dokončno posrečilo zaključiti ta peklenski začarani krog, dokončno se rešiti iz njega in da mi bo uspelo najti svoj notranji mir.

Za to bo potrebno ogromno volje, energije in časa.

Vem, da je bistvo očem nevidno.... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprašujem se, če se nasprotja res privlačijo, kaj pa teorija o sorodnih dušah?

Našla sem nekaj simptomov tistih, ki so doživeli to čudovito izkušnjo:

- spoznamo se preko nenavadnih okoliščin, popolnoma nenačrtovano in nepričakovano,

- takoj dobimo občutek, da se poznamo že od prej,

-občutimo takojšnjo in globoko medsebojno povezavo,

-doživimo nekakšen "električno občutek", ki ga besede ne morejo opisati,

-povezava je v trenutku, kot bi ne pretekel čas od takrat, ko smo bili nazadnje skupaj,

[stuff removed]

Pravljice. Pravljice. In še enkrat -- pravljice.

In ravno take nerealne predstave so po mojem mnjenu dostikrat krive za neuspešna razmerja med moškim in žensko. Preveč pričakujemo, bolje rečeno: NAROBE pričakujemo. Zakoreninjene predstave o tem, kako bi to moralo biti so prepreka prave ljubezni.

Takojšnja globoka medsebojna povezava? Bistvo povezave je ravno to, da je zanjo potreben čas. In čas, ki ga vlagamo v svojega partnerja, nam tudi pojasni to zakaj (poleg njegovih lastnosti, ki morajo biti naše vrednote) ga ljubimo. Se spomniš prizora iz Malega princa, ko vidi vrt s tisočimi rožami, prav takimi kot je njegova. Zakaj ljubi svojo in ne drugih? Zato ker je le ona NJEGOVA. Zanjo je vstajal vsak dan zjutraj, zanjo se je žrtvoval, v njo je vlagal svoj čas, ONA je tista ki jo je iz dneva v dan bolj in bolj spoznaval. To ne pride naenkrat!

Zato ne iskat v ljubezni neke magije, pravljičnih predstav, misticizma.

Love is an emotional response to that which one values most highly, inducing the individual to seek contact or to gain possession of that value (Ayn Rand)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...splošen problem današnjega časa je vedno več samskih ljudi, ker imajo (pre)visoko postavljena merila- pričakovanja za svojega bodočega partnerja (preden ga uspejo pravzaprav sploh spoznati)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...splošen problem današnjega časa je vedno več samskih ljudi, ker imajo (pre)visoko postavljena merila- pričakovanja za svojega bodočega partnerja (preden ga uspejo pravzaprav sploh spoznati)...

...moje najvišje in pravzaprav edino merilo je, da ZAČUTIM, DA JE 'PRAVI'.... pri tem mi ne pomagajo nobena druga merila ali pričakovanja. Enostavno čutim, pa sploh ne vem zakaj in se niti ne sprašujem, ker nima smisla, ker ljubezen zame ni racionalna... vztrajam, kljub vsem tistim ne ravno 'idealnim' lastnostim osebe.

Včasih ljubim 'tisto', kar me najbolj ugonablja... pa si ne morem nič pomagat, niti nočem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...splošen problem današnjega časa je vedno več samskih ljudi, ker imajo (pre)visoko postavljena merila- pričakovanja za svojega bodočega partnerja (preden ga uspejo pravzaprav sploh spoznati)...

Ja AK, tuki ti dam popolnoma prov. Delno rešitev je nakazal že Andrej ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...splošen problem današnjega časa je vedno več samskih ljudi, ker imajo (pre)visoko postavljena merila- pričakovanja za svojega bodočega partnerja (preden ga uspejo pravzaprav sploh spoznati)...

Točen tko.

Je ni ženske na svet, kateri ne bi bil jaz všeč.

:lol: :wink:

Sam merila bi morale precej dol spustit. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Andrej kar si opisal v postu ima pri meni priokus drugega mesta (second best). Je kompromis s prisotnostjo razuma. To pot bi dva ubrala, če ne bi našla opisanih lastnosti (Babi), vendar bi si oba želela ohraniti zvezo. Temu dostikrat zlasti ženske rečejo, da je to zveza v kateri ne čutijo.

Prvo mesto (the best) je zame, ko Mali princ v polju vrtnic najde eno, ki je drugačna. Ta zveza bo zahtevala zelo malo energije za vzdrževanje, ker »stvari« že same vkup letijo.

Se globoko strinjam s Pepetom, da se kriterijev pač ne sme spuščati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Andrej kar si opisal v postu ima pri meni priokus drugega mesta (second best). Je kompromis s prisotnostjo razuma. To pot bi dva ubrala, če ne bi našla opisanih lastnosti (Babi), vendar bi si oba želela ohraniti zvezo. Temu dostikrat zlasti ženske rečejo, da je to zveza v kateri ne čutijo.

Prvo mesto (the best) je zame, ko Mali princ v polju vrtnic najde eno, ki je drugačna. Ta zveza bo zahtevala zelo malo energije za vzdrževanje, ker »stvari« že same vkup letijo.

Se globoko strinjam s Pepetom, da se kriterijev pač ne sme spuščati.

Leon, edinstven si, zato te imam rada. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Andrej kar si opisal v postu ima pri meni priokus drugega mesta (second best). Je kompromis s prisotnostjo razuma. To pot bi dva ubrala, če ne bi našla opisanih lastnosti (Babi), vendar bi si oba želela ohraniti zvezo. Temu dostikrat zlasti ženske rečejo, da je to zveza v kateri ne čutijo.

Prvo mesto (the best) je zame, ko Mali princ v polju vrtnic najde eno, ki je drugačna. Ta zveza bo zahtevala zelo malo energije za vzdrževanje, ker »stvari« že same vkup letijo.

Se globoko strinjam s Pepetom, da se kriterijev pač ne sme spuščati.

Leon, edinstven si, zato te imam rada. :D

Leon....jest tuuttttttttttttttt :lol: :D :D :D :D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LJUBEZEN

LJUBEZEN GRE

SKOZI ŽELODEC

V  

RIT !

He, he, Kekec ob tvoji misli sem se spomnila na zgodbica nekega znanca:

"Najprej sem jo zagledal in nato nisem mogel več utrgati pogleda iz nje. Bila je tako omamna. Najprej se je sploh nisem upal dotakniti. In res sem imel občutek, da je zame nekako prevelika. Ko sem končno zbral moč, sem jo začel prav počasi uživati. Bila je dobesedno vroča, a to mi je bil še večji izziv. Jemal sem jo počasi, z užitkom in kmalu sva postala eno. Še zavedal se nisem kdaj, kako, ampak krožnik je bil prazen. Pa tako velika pizza je bila."

Dober tek. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Andrej kar si opisal v postu ima pri meni priokus drugega mesta (second best). Je kompromis s prisotnostjo razuma. To pot bi dva ubrala, če ne bi našla opisanih lastnosti (Babi), vendar bi si oba želela ohraniti zvezo. Temu dostikrat zlasti ženske rečejo, da je to zveza v kateri ne čutijo.

Prvo mesto (the best) je zame, ko Mali princ v polju vrtnic najde eno, ki je drugačna. Ta zveza bo zahtevala zelo malo energije za vzdrževanje, ker »stvari« že same vkup letijo.

Se globoko strinjam s Pepetom, da se kriterijev pač ne sme spuščati.

Leon, edinstven si, zato te imam rada. :D

Leon....jest tuuttttttttttttttt :lol: :D :D :D :D :D :D :D

Zdej poleg mačkonov še vidva oblegata mojga moža :twisted: :twisted: :twisted: ??? drgač pa ... me veseli da še kdo tko razmišlja :) (a la Leon, da ne bo pomote)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je ljubezen, ljubiti in biti ljubljen res smisel življenja........ :?  :(  :?  

Nč več ne vem................................................

Alla

Definitivno je......saj le Ljubezen ti da topel dom in mirno spanje!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Andrej kar si opisal v postu ima pri meni priokus drugega mesta (second best). Je kompromis s prisotnostjo razuma. To pot bi dva ubrala, če ne bi našla opisanih lastnosti (Babi), vendar bi si oba želela ohraniti zvezo. Temu dostikrat zlasti ženske rečejo, da je to zveza v kateri ne čutijo.

Prvo mesto (the best) je zame, ko Mali princ v polju vrtnic najde eno, ki je drugačna. Ta zveza bo zahtevala zelo malo energije za vzdrževanje, ker »stvari« že same vkup letijo.

Se globoko strinjam s Pepetom, da se kriterijev pač ne sme spuščati.

Leon, edinstven si, zato te imam rada. :D

Leon....jest tuuttttttttttttttt :lol: :D :D :D :D :D :D :D

Zdej poleg mačkonov še vidva oblegata mojga moža :twisted: :twisted: :twisted: ??? drgač pa ... me veseli da še kdo tko razmišlja :) (a la Leon, da ne bo pomote)

KAJJJJJJJJJJJJJJJJJ????????????????????

A mačkoni še niso nehal???????????????? :x :shock: :) :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj, kok se mamo mi radi. Bolj, ko je mraz, bolj nas daje.

Alla: »...Ali je ljubezen, ljubiti in biti ljubljen res smisel življenja...«

Mogoče. Mogoče pa pisanje knjig, izdelovati izdelke, ustvarjati, opazovati sadove svojega dela, osrečevati ljudi, rasti, dojeti minljivost,

čuditi se naravi iz katere izhajaš, kako se s teboj poigrava, ko se ti zdi, da si odkril nekaj novega in ko bolje pogledaš naokoli opaziš, da si le del množice, v kateri je vsak odkril podobno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Andrej kar si opisal v postu ima pri meni priokus drugega mesta (second best). Je kompromis s prisotnostjo razuma. To pot bi dva ubrala, če ne bi našla opisanih lastnosti (Babi), vendar bi si oba želela ohraniti zvezo. Temu dostikrat zlasti ženske rečejo, da je to zveza v kateri ne čutijo.

Prvo mesto (the best) je zame, ko Mali princ v polju vrtnic najde eno, ki je drugačna. Ta zveza bo zahtevala zelo malo energije za vzdrževanje, ker »stvari« že same vkup letijo.

Se globoko strinjam s Pepetom, da se kriterijev pač ne sme spuščati.

Kako bo pa vedel, da je drugačna, če ne bo imel časa pogledati? Kako se bo lahko veselil njene drugačnosti, jo občutil, jo sprejel, če jo v množici enostavno ne bo mogel videti?! Ja, govorim o priložnosti. Priložnost. Možnost. Šansa... "Energija za vzdrževanje" je v bistvu nadgradnja možnosti, da drugačno, edinstveno, samo tebi namenjeno osebo srečaš...To pa ni tako zelo enostavno: prideš na vrt in kar naenkrat med tisoči, v sekundi veš, da je ravno tista tvoja rožica...

Ko spoznaš, da je, energije za vzdrževanje sploh ne rabiš. No, malo mogoče. Od tu naprej se globoko strinjam s tabo.

Pa še to. Saj veš, da med tisočimi vrtnic NI samo ena drugačna od drugih???? Vsaka je nekaj posebnega. Odvisno, za koga. Kdo jo zagleda.

Občasno primerjanje s komerkoli sicer krepi našo gorečnost in pomaga osmisliti posamezna obdobja našega življenja. Če postane več kot to, potem je ovira.

Človekovo bistvo je več kot katero koli enačenje.

Tam naj se vsakdo išče, tam naj se najde.

:rainbow1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manuela in Andrej se strinjam z vama, da je potreben čas, da drugačnost pride do izraza. Vendar obstaja tudi skoraj mistična sila, ki ti v nekaj trenutkih (nekaj reakcijah na »provokativna« dejanja) v vrtu pokaže vrtnico, ki se v vetriču giblje drugače,.... In vrtnica občuti kdaj to sme narediti, ker navsezadnje je prav ona tako sproščena, tako ona, da nehote (podzavestno) oddaja »signale« za princa. Ona si mora princa resnično želeti. Bolje, drug drugega si morata želeti (tudi princ prevzema njeno vlogo – da ne bo predalčkanja lovec-plen). Pa ni nujno ravno tega, ki gleda, ampak pač enega. Njena bit si želi princa, manjkajoče. Naša podzavest nam je precej prikrita in skriva marsikatere zanke in pasti, ki jih z zavestjo ne moremo predvideti ali upoštevati. Bolj ko smo sproščeni, bolj ji damo prosto pot, bolj kažemo kakšni smo. Vsa čast ljudem, ki so se sposobni in imajo pogum se v današnjem stresnem življenju še tako sproščati in prepuščati, da so za svojo okolico dobesedno odprta knjiga, kjer si lahko vsak prebere kakšno poglavje ali dve. Ali kot je Babi v Pozitivni energiji za pse napisala: »Če te kdo poboža, se hitro ulezi na hrbet in vse štiri v zrak.«. Priložnost?

Tudi jaz se strinjam s teboj, da sta vsaka vrtnica in vsak princ zaključena zgodba zase, lepa v vsej svoji veličini (oči pa malar pa to). Je pa res, da človeka življenje prisili spreminjati čopiče in barve za svoje oči. In ponavadi iz kvantitete v kvaliteto, ki zahteva veliko več časa za prepoznavanje umetniških linij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi ki gojite iluzije, da v katerokoli medsebojno zvezo ni potrebno ničesar vlagati in da se le ta razvija in žiivi izključno sama od sebe, ste kanditati za sedanja in prihodnja razočaranja.

Ne velja vlaganje samo ene strani. Medsebojno morajo biti stvari izravnane, čeprav se ne dajo vagati.

Goraj omenjeno velja od prenehanja medsebojne začaranosti, ki je ponavadi kratkega veka.

Pri vsej stvari pa je najhuje, da stvar teče na emocionalni ravni, ki ni nujno odraz realnih dejstev.

Kaj sem hotel povedati? Da je na žalost dovolj občutek enega, da ne dobi dovolj, čeprav se drugi malodane raztrga, pa stvar že ne špila.

Najboljša bi bila večna začaranost. Ljubezen sedaj in za vedno.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!