Skoči na vsebino

Psiholoska cistilnica II


Gregs

Priporočene objave

Ne velja vlaganje samo ene strani. Medsebojno morajo biti stvari izravnane, čeprav se ne dajo vagati.

Razlika med ljubeznijo in strastjo ~ v ljubezni daješ, v strasti jemlješ....

Lahko tudi to izravnaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ampak bi se obnasal kot robot... brez custev, brez strasti, brez upanja... :?

Življenje te prisili,da postaneš robot.........v nasprotnem primeru te uniči......

Jap..................... :? :(

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne velja vlaganje samo ene strani. Medsebojno morajo biti stvari izravnane, čeprav se ne dajo vagati.

Razlika med ljubeznijo in strastjo ~ v ljubezni daješ, v strasti jemlješ....

Lahko tudi to izravnaš?

Govorim o občutkih, ki se ne dajo meriti.

Kdaj jemlješ, kdaj daješ, kakor kdo, nekdo si polni baterije, ko se razdaja, nekdo ko jemlje.

Nekdo je v trenutku izpraznjen, ko mu prebije celice, ker ga spreleti občutek da je preveč dajal in tako naprej.

Smo komplicirani in prav je tako.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napisanih in zagovarjanih je mnogo misli in nazorov do življenja, ki se med seboj razhajajo ... hmmmm ... že to je zadosten dokaz da smo dokaj različni ... pa ne zato ker sami hočemo ( ali zelo redko ) v glavnem nas je izoblikovalo življenje.

Mislim, da je ravno pozabiti na A, oziroma ga nadomestiti z B lahko zelo boleč in dolgotrajen postopek, pri katerem je potrebno ločiti materialni in čustven svet.

ampak bi se obnasal kot robot... brez custev, brez strasti, brez upanja... :?

Življenje te prisili,da postaneš robot.........v nasprotnem primeru te uniči......

Le zakaj imajo oddelki za mentalno zdravljenje toliko pacientov??????

Življenje te ne more v nič prisiliti. Vse je v nas samih. Tudi misel, da ne zmoremo. Misel pa je samo misel in jo lahko spremenimo.

Točka moči je vedno v sedanjem trenutku. Če hočemo sami.

Na oddelkih, klimbra, so ljudje, ki MISLIJO, da ne zmorejo, ljudje, ki ne znajo v sebi poiskati energije, ljudje, ki se jim ne da več, ljudje, ki ne zaupajo, ljudje brez upanja...

In potem so še drugi - tisti, ki jih je tja pripeljala bolezen. Kemične spremembe. Ti si ne morejo pomagati, pomaga pa jim lahko kemija... Tako kot pri visoki temperaturi panadol.Ampak to je že druga zgodba. Mi govorimo o tisti prvi.

Zakaj se tako trudimo, da bi našli nekaj, da bi lahko rekli "to je to", da bi imeli občutek "zdaj smo pa tam, končno na cilju?" ???? Brezveze....

Zase vem - dokler bom iskala, bom srečna.

Ste prebrali Manjkajoči košček?

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iskrica za RAN-a: »V ljubezni je vsega konec od dneva, ko eden od zaljubljencev pomisli, da je zlom možen.« Brantome

Koliko strastnih ljubimcev je izgorevalo z večnim dvomom ljubosumja,

in bojaznijo, da veza ne bo večna zaradi tega ali drugega.

Pa če tako pogledaš, je res, da je bila taka veza potem tako ali drugače obsojena na neuspeh.

Najbrž je je pogoj za uspešno vezo, da tudi za trenutek ne predpostavljaš kakršnegakoli zloma.

Mislim da je to potreben pogoj, ne pa zadosten.

:) 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s.:  A ne Alla, da je Gregs najbojši ljubimec na Motosvetu?

Alla:

Ja, pa ja................Danes je že tak dan...... :? :? :? :? :? .......mogoče bo spet kdaj malenkost boljše...............

:shock: :shock: :shock: Uh, to pa je huda kritika. Če me spomin ne vara je Gregs nekje napisal "To je tako, kot ko zjutraj vstanem, si pogrejem mleko...pač rutina...."

What the f.....?! :shocked!:

Ja, to sem nekje napisal, ampak ne v zvezi s seksom.... Ej, to pa ni rutina... ne sme biti....

:oops: Gregs, malo smo se pohecali, saj ne zameriš? :wink: :)

Se pa strinjam s tabo Gregs, naj bo tisto kar je, res dobro....hrepenenje po nekom in želja po dobrem ljubljenju z njim/njo je tista meja, ki nas loči, da sex ne postane rutina - dolgčas. :wink: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je ljubezen, ljubiti in biti ljubljen res smisel življenja........ :?  :(  :?  

Ovdisno od človeka in od tega kaj nekdo pričakuje od življenja. Vse je odvisno od tega, čemu daje nekdo prioriteto. Pa ne bom več filozofirala, saj moje mnenje tako ali tako poznaš.

Želim ti uspešno razsvetlitev (tako ali drugačno, samo da te bo zadovoljila) :D :D :D !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo lepo si opisala ves žar narave ki blesti v svoji celi podobi ... ni ti ušla niti podoba debel dreves ... spremjala si let ptic in si mogoče tudi sama zaželela razpreti krila in raznesti svoja čustva in razmišljanja daleč naokrog ... saj je tudi reka, ki jo je grelo sonce bila videti žalostna in ti ni mogla pomagati.

Črpanje lepot narave in podoživljanje prelepih preživetih trenutkov je mogoče le beg pred pogledom resnice ... iskanje izhoda iz slepe ulice ... obenem pa bazen neizmernih lepot in navdihov ... prostor kjer lahko svoje želje in načrte prosto zaupamo vetrcu, da jih ponese v nebo, po tihem pa upamo da bodo padla na rodna tla.

Za uresničitev sanj je potrebno mnogo truda in moči, predvsem pa je nekomu potrebno povedati ... pravzaprav vsaj nakazati, kje naj išče in kako pomagati doseči cilj. Šele ko nam nekdo drug pove : no, pa so se ti sanje le uresničile ...  takrat začutimo svojo polno moč.

Utišala bi ta glasek, ki ga sanja srce, vendar si tega ne morem narediti. Ne bi me osrečilo...

Je pa tudi res, da sem se že leta nazaj odločila, da si bom uresničila sanje. Ne bom odnehala, dokler ne pridem do uresničitve srčnih želja. Ja dostikrat se je treba nečemu odpovedati. Nekaj izpustiti, da lahko naredim prostor za nekaj še lepšega....Hm...ja srečna sem....čutim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom odnehala, dokler ne pridem do uresničitve srčnih želja.  

In ko končno ugotoviš, da ti je vse kar si si zastavil uspelo si zrel za,...

In sledi večni mir in spokoj.

Nirvana, brez želja, potreb in hrepenenj, ali končno spoznanje, da nisi bil popek sveta.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Utišala bi ta glasek, ki ga sanja srce, vendar si tega ne morem narediti. Ne bi me osrečilo...

Je pa tudi res, da sem se že leta nazaj odločila, da si bom uresničila sanje. Ne bom odnehala, dokler ne pridem do uresničitve srčnih želja. Ja dostikrat se je treba nečemu odpovedati. Nekaj izpustiti, da lahko naredim prostor za nekaj še lepšega....Hm...ja srečna sem....čutim.

Upam da me nisi narobe razumela ... nikar ne zapostavljaj svojih želja in ne tišaj klica srca ... življenje pač pomeni ljubiti, dajati, ustvarjati, zaupati ali jemati, sovražiti, rušiti in se skrivati za sami sabo.

Tudi sam sem se že znašel v prelepem objemu narave in ob pogledu na dolino z vsemi pritiklinami sem se za trenutek počutil zelo svobodnega. Kot da vse čaka na na nas, nas posluša ... pa vendar na zastavljena vprašanja ne dobimo odgovora.

Ostani srečna še na mnoga leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom odnehala, dokler ne pridem do uresničitve srčnih želja.  

In ko končno ugotoviš, da ti je vse kar si si zastavil uspelo si zrel za,...

In sledi večni mir in spokoj.

Nirvana, brez želja, potreb in hrepenenj, ali končno spoznanje, da nisi bil popek sveta.

8)

Spoznanje. To . Brez želja, vedno novih spoznanj, iskanja ( pa ne nujno sam) nočem . Ne znam. Ne želim.

Zavedanje. Nisem popek sveta. Nočem biti. Ne želim.

In ne maram besede KONČNO, še manj pa DOKONČNO.

Zunaj sije sonce. Morda bo zvečer deževalo... kdo ve....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da me nisi narobe razumela ... nikar ne zapostavljaj svojih želja in ne tišaj klica srca ... življenje pač pomeni ljubiti, dajati, ustvarjati, zaupati ali jemati, sovražiti, rušiti in se skrivati za sami sabo.

Tudi sam sem se že znašel v prelepem objemu narave in ob pogledu na dolino z vsemi pritiklinami sem se za trenutek počutil zelo svobodnega. Kot da vse čaka na na nas, nas posluša ... pa vendar na zastavljena vprašanja ne dobimo odgovora.  

Ostani srečna še na mnoga leta.

Hval za lepe misli. Ne Ike nisem te narobe razumela, samo na trenutke, ko čutim, da se lahko, se svobodno izražam. Bolj ko se svobodno izražam, več energije imam in bolj živo se počutim, bolj svobodno. Svoboda izražanja mi dovoljuje, da dam ven iz sebe vsa čustva, blokade...in to je tudi del tistega kar me osrečuje. Na vsa zastavljena vprašanja....ja imaš prav.....ne dobimo odgovora...morda je pa ravno v tem čar življenja...da iščemo, napredujemo, ustvarjamo, raziskujemo in nadgrajujemo. Morda se motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za lepe misli. Ne Ike nisem te narobe razumela, samo na trenutke, ko čutim, da se lahko, se svobodno izražam. Bolj ko se svobodno izražam, več energije imam in bolj živo se počutim, bolj svobodno. Svoboda izražanja mi dovoljuje, da dam ven iz sebe vsa čustva, blokade...in to je tudi del tistega kar me osrečuje.  Na vsa zastavljena vprašanja....ja imaš prav.....ne dobimo odgovora...morda je pa ravno v tem čar življenja...da iščemo, napredujemo, ustvarjamo, raziskujemo in nadgrajujemo. Morda se motim.

Svoboda izražanja nam dejansko omogoča sprostitev lastne energije in pravilno je da ljudje to počnejo, žal pa so tudi taki, ki tega ne znajo, ne zmorejo in se v njih kopiči. Zdržijo do neke meje in ko jim prekipi je prepozno ... reagirajo eksplozivno, nepremišljeno in ne ozirajoč se na posledice, ki so lahko usodne za okolico kakor za osebo samo.

življenje samo je kot ena sama velika uganka ... nešteto vprašanj in malo odgovorov. Ravno to nas žene iz dneva v dan ... iz meseca v masec ... iz leta v leto. Doseženi cilji se skrbno varujejo in dobijo svoje mesto v našem duševnem skladišču in pravilno je da vedno strmimo za nečim novim ... nedoseženim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nirvana, brez želja, potreb in hrepenenj

Ne morem si predstavljati hujšega. Nirvana je smrt človeka ob živem telesu.

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Življenje te ne more v nič prisiliti. Vse je v nas samih. Tudi misel, da ne zmoremo. Misel pa je samo misel in jo lahko spremenimo.

Točka moči je vedno v sedanjem trenutku. Če hočemo sami.

Točno to. Človek je v veliki meri rezultat lastne odločitve (in kar je bistveno) ali opustitve te odločitve. Človek se oblikuje sam. Ali pa se ne oblikuje, se prepusti vplivom črede in nekritično, kot spužva, absorbira vse, kar ga obdaja. In po toliko letih psihologi še vedno trobijo, da smo (izključno) produkt dednosti, okolja, družbe. In, kar je najbolj žalostno, to za večino ljudi definitivno velja.

Kar pa si napisala zgoraj (citat) je verjetno najbolj pomembna ugotovitev v posameznikovem življenju. Kdor to ne le ve, ampak pri sebi doume, ima ključ.

".. it is some fundamental certainty which a noble soul has about itself, something which is not to be sought, is not to be found, and perhaps, also, is not to be lost -- The noble soul has reverence for itself. --"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je ljubezen, ljubiti in biti ljubljen res smisel življenja........ :? :( :?

Ovdisno od človeka in od tega kaj nekdo pričakuje od življenja. Vse je odvisno od tega, čemu daje nekdo prioriteto. Pa ne bom več filozofirala, saj moje mnenje tako ali tako poznaš.

Dada, kje bi se dalo tako zensko, ki razmislja tako kot ti, "nabaviti"?! :D

A sploh se obstajajo?! 8) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Življenje te prisili,da postaneš robot.........v nasprotnem primeru te uniči......

Le zakaj imajo oddelki za mentalno zdravljenje toliko pacientov??????

AD1: Klimbra, ne morem verjeti, da si to ti zapisal... :shock:

Ce bi imel tistega smeska, kot je na forumu za bruhanje, bi ga tukaj uporabil.. pa oprosti mi za vulgarnost... ampak se mi zdi, da to nisi ti. Ali pa te je strah premagal...

AD2: Ker so se prehitro ustrasili...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Življenje te prisili,da postaneš robot.........v nasprotnem primeru te uniči......

Jap.....................

Si unicena?! :?

Nepopravljivo unicena?! :?

Se lahko restavriras?! :?

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs, ker vidim, da vseeno komentiraš čeprav si rekel drugače, prosim poteši mojo radovednost. Kaj pomeni krila polomljena in na servisu. Si ti bolan ali »sivka«? Če nisi ti, kaj ji je (oprosti za nevljudnost)?

Andrej: »...Nirvana je smrt človeka ob živem telesu. ...«

Ampak se da pa v tem stanju krasno razmišljati, biti kreativen, reševati kompleksne obsežne probleme. In kot je Dada zapisala: »..Ovdisno od človeka in od tega kaj nekdo pričakuje od življenja. Vse je odvisno od tega, čemu daje nekdo prioriteto....«. Nekomu je THE cilj v življenju reševati probleme in mu višek zadovoljstva predstavlja uspešno rešen problem, ker takrat začuti, da se je močno razbremenil, da je potrdil, upravičil nekaj. Zdravljenje travme?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Življenje te ne more v nič prisiliti. Vse je v nas samih. Tudi misel, da ne zmoremo. Misel pa je samo misel in jo lahko spremenimo.

Točka moči je vedno v sedanjem trenutku. Če hočemo sami.

Točno to. Človek je v veliki meri rezultat lastne odločitve (in kar je bistveno) ali opustitve te odločitve. Človek se oblikuje sam. Ali pa se ne oblikuje, se prepusti vplivom črede in nekritično, kot spužva, absorbira vse, kar ga obdaja. In po toliko letih psihologi še vedno trobijo, da smo (izključno) produkt dednosti, okolja, družbe. In, kar je najbolj žalostno, to za večino ljudi definitivno velja.

Kar pa si napisala zgoraj (citat) je verjetno najbolj pomembna ugotovitev v posameznikovem življenju. Kdor to ne le ve, ampak pri sebi doume, ima ključ.

".. it is some fundamental certainty which a noble soul has about itself, something which is not to be sought, is not to be found, and perhaps, also, is not to be lost -- The noble soul has reverence for itself. --"

A če te bom sistemtično iskala, te bom našla? :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs, ker vidim, da vseeno komentiraš čeprav si rekel drugače, prosim poteši mojo radovednost. Kaj pomeni krila polomljena in na servisu. Si ti bolan ali »sivka«? Če nisi ti, kaj ji je (oprosti za nevljudnost)?

Sivka je recimo v redu... Caka na diagnozo, zakaj ropoce... :wink:

Krila so pa moja... ampak je danes ze bolje...

In ja, spet sem nazaj in komentiram... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!