Skoči na vsebino

Psiholoska cistilnica II


Priporočene objave

Nekomu je THE cilj v življenju reševati probleme in mu višek zadovoljstva predstavlja uspešno rešen problem, ker takrat začuti, da se je močno razbremenil, da je potrdil, upravičil nekaj. Zdravljenje travme?

Ne vem , če bom zadela bistvo tvojega razmišljanja. Zmotili sta me besedi..potrdil...opravičil..., kar me spominja na perfekcionista, ki je prepričan, da se njegova vrednost meri po tem, kako kaj opravi.

Perfekcionist ni svoboden...dolžan je (ker tako zahtevajo drugi)....mora (ker sam tako hoče)...moral bi (ker je tako prav) uspeti, biti popoln. Torej je možno, da perfekcionista vodi prepričanje, da ga bodo ljudje sprejeli na osnovi njegovih dosežkov, sebe pa sodi, kot uspešnega po tem, ali dosega uspehe, in ne po tem, da preprosto je, kar je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sebe pa sodi, kot uspešnega po tem, ali dosega uspehe, in ne po tem, da preprosto je, kar je.

Je kar je, je tud drek na cesti.

Pa madona, saj ves napredek vse kar nas loči, da smo ljudje, je bilo z nekimi hotenji več.

Nekaj kar je večjega, boljšega , lepšega, skratka karkoli, kar naj bi bilo več.

In vsa ta hotenja so bila zvezana z vložkom energije.

Tako, da je kar je, pa kakorkoli je, je že prav, mi deluje mal po tistem,

kakršenkoli sem, za vas sem predober in kot tak mi ni potrebno, da bi se še kaj trudil.

:twisted: :wink:

Babi, mal sem bil nesramen, ampak nič slabega nisem mislil v zvezi s teboj. Grem rajš en giro naredit, da ne bom še kakšnih neslanosti pisal.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sebe pa sodi, kot uspešnega po tem, ali dosega uspehe, in ne po tem, da preprosto je, kar je.

Je kar je, je tud drek na cesti.

Pa madona, saj ves napredek vse kar nas loči, da smo ljudje, je bilo z nekimi hotenji več.

Nekaj kar je večjega, boljšega , lepšega, skratka karkoli, kar naj bi bilo več.

In vsa ta hotenja so bila zvezana z vložkom energije.

Tako, da je kar je, pa kakorkoli je, je že prav, mi deluje mal po tistem,

kakršenkoli sem, za vas sem predober in kot tak mi ni potrebno, da bi se še kaj trudil.

:twisted: :wink:

Babi, mal sem bil nesramen, ampak nič slabega nisem mislil v zvezi s teboj. Grem rajš en giro naredit, da ne bom še kakšnih neslanosti pisal.

:D

Ti nisi nikoli nesramen. Sam včasih se mal zlažeš.

:cry:

Ker men e-pošta čist vredu dela. 8)

Zakaj že nimaš 50 let? :wink:

:cry: Pogrešam te. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sebe pa sodi, kot uspešnega po tem, ali dosega uspehe, in ne po tem, da preprosto je, kar je.

Je kar je, je tud drek na cesti.

Pa madona, saj ves napredek vse kar nas loči, da smo ljudje, je bilo z nekimi hotenji več.

Nekaj kar je večjega, boljšega , lepšega, skratka karkoli, kar naj bi bilo več.

In vsa ta hotenja so bila zvezana z vložkom energije.

Tako, da je kar je, pa kakorkoli je, je že prav, mi deluje mal po tistem,

kakršenkoli sem, za vas sem predober in kot tak mi ni potrebno, da bi se še kaj trudil.

:twisted: :wink:

Babi, mal sem bil nesramen, ampak nič slabega nisem mislil v zvezi s teboj. Grem rajš en giro naredit, da ne bom še kakšnih neslanosti pisal.

:D

:cry: Mogoče ne bi smela, toda nekaj v meni mi teži, da moram težiti k popolnosti....kdaj pa kdaj težim še komu drugemu... :oops: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Babi, če se opredelimo le na tiste perfekcioniste, ki sami ocenjujejo svoje dosežke, se zelo strinjam s teboj. Le nekaj zelo pomembnega je potrebno popraviti. Perfekcionist je sam svoj ujetnik, torej je njegovo gonilo večinoma le njegova ocena lastnega dela. Precej manj mu pomeni mnenje drugih o njegovem delu ali o tem ali bo sprejet med ljudi. Za slednje menim, da se ne navezuje točno na perfekcionista ampak splošno na človeka.

Zanimivo tole »...da preprosto je, kar je...«. Ima prizvok teženja k min. energije, kar je naravni zakon in bolj naraven ko si, bolj ti to uspeva. Učijo in zahtevajo od nas pa ravno obratno. Se naprezati, tekmovati, delati,... Verjetno zato, ker je to gonilo našega »sodobnega« življenja (degeneriranega). Požrešnost nas jebe. Saj potem, ko se streznimo (eni nikoli), vidimo kakšne oslarije smo počeli. Pod streznitev je mišljeno biti sposoben dojeti celotno knjigo in ne le posamezna poglavja.

Novejši izsledki študije na inštitutu Maxa Plancka kažejo, da je bilo dolgo zmotno prisotno mnenje, da so managerji bolj pod stresom, kot njihovi podrejeni. Študija je pokazala, da stres narašča z spuščanjem po hirarhiji navzdol proti neposrednim izvajalcem dela. Pri tem je potrebno poudariti, da je govora o splošnem stresu in ne poklicnem. Kaj vse povzroča stres omenjenim delavcem: Kako opraviti vse delo? Ali bo šef zadovoljen z opravljenim delom? Nepravično porazdeljeno delo med sodelavce. Nepravično nagrajevanje po delu. Delavčeva nezmožnost vplivanja pri odločitvah. Prepiri,...

Kako pravijo: Hirahična lestvica v podjetju je enaka lestvici nesposobnosti. Če te ne morejo za nobeno delo ponucat, te porinejo za šefa. Kdor dela predano nima časa šefovat.

Riba trnk lovi. :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pravijo: Hirahična lestvica v podjetju je enaka lestvici nesposobnosti. Če te ne morejo za nobeno delo ponucat, te porinejo za šefa. Kdor dela predano nima časa šefovat.

Riba trnk lovi. :twisted:

Tole bi držalo v sistemu državnega gospodarstva - socializmu; danes pa lastniki skrbno izberejo managerje in jim postavijo "visoke" cilje (beri: doseganje čim višjega profita). Dvomim, da bi lastnik podjetja dal v upravljanje svojo lastnino nekomu, ki ga nima za kaj drugega porabit. Managerji odgovarjajo za realizacijo zastavljenih ciljev lastnikom in je danes njihova vloga prekleto stresna.

Je pa seveda stvar posameznika, kakšno odgovornost si je pripravljen naložiti na pleča in potem riniti skozi življenje. Kdo živi lepše: pastir z Bohinja ali predsednik uprave Petrola, je filozofsko vprašanje; odgovor pa je lahko od človeka do človeka drugačen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fifty saj veš tisto: »Hitro dobljeno (nakradeno), hitro izgubljeno.«. Ogromno »lastnikov« pri nas je svoje bogastvo nakradlo. Izkušenj z uspešnim podjetništvom k sreči nimajo in jim nakradeno počasi polzi iz rok. Za upravitelje svojega premoženja ponavadi postavljajo »gobce«, ki skušajo tudi s poneverjenmi bilancami prikrivati svojo nauspešnost in nesposobnost. »Texas« je tu, zdaj.

Boljša primerjava. Kdo lepše živi: Projektant ali njegov šef. Kirurg ali njegov šef. Programer pomembne aplikacije ali njegov šef, glavna računovodkinja ali njena šefica,...

»Managerji« vse premalo odgovarjajo za svoja dejanja in predvsem zelo radi investirajo denar drugih, ker se s svojim ne upajo igrati, če ne gre za povsem varne stvari.

Ali ste v zadnjih mesecih opazili koliko je govora o kakovosti pitne vode v SLO? In nekaj objavljenih analiz vzorcev vode. Sedaj še mleko in gotovo še kaj. Kaj vse naš organizem zastruplja? Žalostno, kako nekaj brezvestnežev, zato da si lahko kupi novega Golfa, zastruplja druge. Država je v razsulu in skorumpirana in je težko od nje pričakovati primerno ukrepanje. Sedaj še Nato in EU. Vraga odkod toliko denarja za ves ta luxus? Posojila. Ko tako pogledam, je najbolje, da brž sedem na motor in se grem vozit, dokler se še lahko, ker račun je treba enkrat plačati in takrat ne želim biti zraven.

Slabe odločitve se nam že pridno obrestujejo in še več se jih bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Dolgo je tega, kar je kdo obiskal tole mojo posvetovalnico... a vem, da bi jo marsikdo moral... No, pa da ne bom neposten... brisem prah z lastnega praga....

Mi bo pa se nek drugi doktor pomagal... dr. France...

Sem dolgo upam in se bal,

slovo sem upu, strahu dal,

srce je prazno, srecno ni,

nazaj si up in strah zeli.

So stvari, ki se nas dotaknejo... ki nas za trenutek potisnejo tja, kamor si ne zelim. V kot. Pa saj imam hrbet sciten, a vendar je vse ostalo pred mano... Prijetno izkoristite proste dneve. In upajte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kam bi tole dal,

ampak vseen moram rečt:

Ko Gregsu krene onda mu stvarno krene....

Heh... in kaj je krenulo?! Jebiga... zivljenje vcasih ni najlepse... :roll:

op.: pa ni to, kar vecina misli... vejo sami doloceni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fifty saj veš tisto: »Hitro dobljeno (nakradeno), hitro izgubljeno.«. Ogromno »lastnikov« pri nas je svoje bogastvo nakradlo. Izkušenj z uspešnim podjetništvom k sreči nimajo in jim nakradeno počasi polzi iz rok. Za upravitelje svojega premoženja ponavadi postavljajo »gobce«, ki skušajo tudi s poneverjenmi bilancami prikrivati svojo nauspešnost in nesposobnost. »Texas« je tu, zdaj.

Boljša primerjava. Kdo lepše živi: Projektant ali njegov šef. Kirurg ali njegov šef. Programer pomembne aplikacije ali njegov šef, glavna računovodkinja ali njena šefica,...

»Managerji« vse premalo odgovarjajo za svoja dejanja in predvsem zelo radi investirajo denar drugih, ker se s svojim ne upajo igrati, če ne gre za povsem varne stvari.

Ali ste v zadnjih mesecih opazili koliko je govora o kakovosti pitne vode v SLO? In nekaj objavljenih analiz vzorcev vode. Sedaj še mleko in gotovo še kaj. Kaj vse naš organizem zastruplja? Žalostno, kako nekaj brezvestnežev, zato da si lahko kupi novega Golfa, zastruplja druge. Država je v razsulu in skorumpirana in je težko od nje pričakovati primerno ukrepanje. Sedaj še Nato in EU. Vraga odkod toliko denarja za ves ta luxus? Posojila. Ko tako pogledam, je najbolje, da brž sedem na motor in se grem vozit, dokler se še lahko, ker račun je treba enkrat plačati in takrat ne želim biti zraven.

Slabe odločitve se nam že pridno obrestujejo in še več se jih bo.

Od kod taka črnogledost ? :o

Življenje je lepo, je še Begnini pokazal, čeprav je koncentracijsko taborišče prikazoval.

BTK za vse. Vse odmisli, manj kot veš, manj te glava boli.

Sekiraj se samo za stvari, ki bi jih lahko naredil pa jih nisi, kar drugi čarovniki počnejo, naj pa kakšnega, ki je za to poklican glava boli.

Sicer pa že skoz pravim politike je treba j...t.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAN: »....Vse odmisli, manj kot veš, manj te glava boli. Sekiraj se samo za stvari, ki bi jih lahko naredil pa jih nisi...«

Ali smem raje vsak dan tono premoga premetati? Da bi si le lahko našel nadomestek, nekaj kar bi me zamotilo, da me ne bi skozi bodle v oči stvari iz vsakdana, ki jih počno drugi, nepravičnost, laži, ... Saj vsake toliko pride manjše zadoščenje, kot napr. poraz »zobate« ali da ... (izraz bi bil prehud) ni več predsednik vlade,... , vendar to je odločno premalo. Muči me to, da vem, da tudi druge motijo enake stvari, vendar zaradi brezbrižnosti, ravnodušja, osebnih koristi,... ne storijo nič za boljši jutri (napr. obisk volitev, država – okolje smo ljudje). Vsi se samo vdajamo, predajamo, živimo po liniji najmanjšega odpora. Imam občutek, da v širšem pogledu živimo od tega kar so nam ustvarili naši starši. Vse bolj živimo individualno in po načelih propadajoče Amerike.

RAN ali veš, česa se pa najbolj bojim. Notranjega občutka: »Če ne moreš proti njim (podležem, lažnivcem, politikom, trgovcem, denarnim manipulantom,...), se jim pridruži.«, ki človeku daje negativno energijo za maščevanje nad množico brezbrižnežev – ovcami.

Ste prebrali v Nedeljskem intervju z morilcem pravkar obsojenim na 30 let? Človek resnično ni dojel kaj je storil in kaj se mu dogaja. Je produkt časa v katerem živimo in nedvomno so na njegovo zastrašujočo nizko intelektualno raven vplivali ameriški filmi, ker je bil prepuščen ulici in se kdo drug ni ukvarjal z njem. In potem mi kažejo reklame za najnovejši JB film, kjer mrgoli orožja, pravljic,....

Gregs, saj bi raje spraševal o odnosih med ljudmi, ljubezni,... (imam še vedno veliko za predebatirat od prej) a kaj, ko ljudje potem neupravičeno seštejejo 1+1. To si že večkrat občutil sam. Sam to smatram kot davek na premoženje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAN: »....Vse odmisli, manj kot veš, manj te glava boli. Sekiraj se samo za stvari, ki bi jih lahko naredil pa jih nisi...«

Ali smem raje vsak dan tono premoga premetati? Da bi si le lahko našel nadomestek, nekaj kar bi me zamotilo, da me ne bi skozi bodle v oči stvari iz vsakdana, ki jih počno drugi, nepravičnost, laži, ... Saj vsake toliko pride manjše zadoščenje, kot napr. poraz »zobate« ali da ... (izraz bi bil prehud) ni več predsednik vlade,... , vendar to je odločno premalo. Muči me to, da vem, da tudi druge motijo enake stvari, vendar zaradi brezbrižnosti, ravnodušja, osebnih koristi,... ne storijo nič za boljši jutri (napr. obisk volitev, država – okolje smo ljudje). Vsi se samo vdajamo, predajamo, živimo po liniji najmanjšega odpora. Imam občutek, da v širšem pogledu živimo od tega kar so nam ustvarili naši starši. Vse bolj živimo individualno in po načelih propadajoče Amerike.

RAN ali veš, česa se pa najbolj bojim. Notranjega občutka: »Če ne moreš proti njim (podležem, lažnivcem, politikom, trgovcem, denarnim manipulantom,...), se jim pridruži.«, ki človeku daje negativno energijo za maščevanje nad množico brezbrižnežev – ovcami.

Ste prebrali v Nedeljskem intervju z morilcem pravkar obsojenim na 30 let? Človek resnično ni dojel kaj je storil in kaj se mu dogaja. Je produkt časa v katerem živimo in nedvomno so na njegovo zastrašujočo nizko intelektualno raven vplivali ameriški filmi, ker je bil prepuščen ulici in se kdo drug ni ukvarjal z njem. In potem mi kažejo reklame za najnovejši JB film, kjer mrgoli orožja, pravljic,....

Gregs, saj bi raje spraševal o odnosih med ljudmi, ljubezni,... (imam še vedno veliko za predebatirat od prej) a kaj, ko ljudje potem neupravičeno seštejejo 1+1. To si že večkrat občutil sam. Sam to smatram kot davek na premoženje.

Vse kar si napisal je res, pa še kruto res.

Izgleda da nekateri z leti pričakovanja zmanjšamo in se okolju prilagodimo poskušamo živet za trenutke, ki so nam na razpolago in v naši moči da jih oblikujemo vse ostalo pa smatram, da je danost zoper katero ne moremo nič.

Ali drugače povedano, ko stopimo skozi vrata in pada dež ne pizdimo ker pada, ker pač pada. Ta modri pa še v tem kakšno lepoto in pomen najdemo.

Rojeni smo v svet kakršen pač je.

V mozaiku raznovrstnosti sveta lahko prispevamo samo droben kamenček da bo lepši.

Revolucionarji so poskušali celoten mozaik na hitro spremeniti, pa se nikoli ni izšlo.

Ma kaj sem se zafilozofiral. :o

Pred mesecem sem si rekel, na forumu če hočeš kaj povedati, napišeš stavek ali dva. Če hočeš kaj razložiti, napišeš tri ali štiri stavke.

Če hočeš težit, jih pa napišeš tolk kot jaz sedaj.

:D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej no RAN. So teme za stavek ali dva in one kjer mora biti vsaj nekaj stavkov. Prav tako imajo prve eno vrsto bralcev in druge drugo. Komur ne paše, ne bere. Saj tudi vozimo različne motorje, pa vseeno kar vkup zdržimo. Tako, da se ti publike, ki bere ni za bat napr. v PČ II, OK Vragica je že napisala, da ji je pod častjo tu notri pisati, no smo pa še drugi, ki smo nižje in smo veseli, če lahko tu misli izmenjujemo. Priznam res so obdobja zateženih tem, so pa tudi ona malo manj. Glede na to, da nas je PEPE prerasel, da je Gregs postal »materialist«, da ženske le berejo,... bomo počasi izginili. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da nas je PEPE prerasel, da je Gregs postal »materialist«, da ženske le berejo,... bomo počasi izginili. :(

:shocked!: :shocked!: :shocked!: :shocked!: :shocked!:

Jaz postal materialist?! Pa to sem ze od vekomaj... :twisted: :D

Ma ne, kaj si s tem mislil, Leon?! Se vedno mi nekaj pomeni vec kot 3/4 materiala, ki ga imam... tako da se ne bi ravno strinjal s tvojo izjavo.

Bi se pa strinjal z eno drugo izjavo:

>>Gregs, saj bi raje spraševal o odnosih med ljudmi, ljubezni,... (imam še vedno veliko za predebatirat od prej) a kaj, ko ljudje potem neupravičeno seštejejo 1+1. To si že večkrat občutil sam. Sam to smatram kot davek na premoženje.<<

Da bi bilo fino kdaj kaj povedati, a bi ljudje to smatrali za ZELO osebno in potem bi imel prevec tezav razlagati, da je to samo moje mnenje in NE moje stanje... Ljudje tako radi sestejejo 1+1 in dobijo, da si ti 2. Potem pa obiranje kosti in delcev mesa, ki gor se ostane. Clovek mora tako zelo previdno pretehtati, kaj sploh napisati, da se ne vsuje plaz...

Ampak ja, to je davek na premozenje... custveno in intelektualno premozenje... drugo premozenje v tej temi sploh ni pomembno... vsaj meni ne.

Leon, cemu cinizem?! :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs, če me označuješ za cinika, potem se ti opravičujem, da sem te prizadel.

P.S. Ali ste se vsi že navadili na te smajlije, da brez njih (no ja nekateri tudi treh :D :D :D ne vidijo) ne opazite želje po zabavi, bodičarstvu, ki izhaja iz branja med vrsticami? :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S. Ali ste se vsi že navadili na te smajlije, da brez njih (no ja nekateri tudi treh :D :D :D ne vidijo) ne opazite želje po zabavi, bodičarstvu, ki izhaja iz branja med vrsticami? :(

Temu se reče površni medčloveški odnosi. 8)

Odnosi naj bi bili čimbolj enostavni in transparentni, da ja ne bi bilo nesporazumov in zamer.

Tako, da če nekoga nekam pošlješ, zraven še ene tri smajlije pripopaš, pa je. :D :D :D

Kaj velja potem, ne vem. Vsak pobere tisto kar hoče, kot v samopostrežbi.

:D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs, če me označuješ za cinika, potem se ti opravičujem, da sem te prizadel.

P.S. Ali ste se vsi že navadili na te smajlije, da brez njih (no ja nekateri tudi treh :D :D :D ne vidijo) ne opazite želje po zabavi, bodičarstvu, ki izhaja iz branja med vrsticami? :(

Ehehehehe.. ma ne, nobene prizadetosti... samo, ce dobro preberes in mejckeno priznas, malo cinizma je bilo te zadnje dni v tebi... Pa nic hudega... Samo, da se mamo fajn...

Ti kar bodikaj, da bo bolj zanimivo... 8)

Novo leto se bliza, stvari se umirjajo, pozabite na vse skupaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novo leto se bliza, stvari se umirjajo, pozabite na vse skupaj...

..... naj novo leto odnese vse slabo in prinese le dobro! :D

Tako je, Dada.. Hvala... 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!