Skoči na vsebino

Psiholoska cistilnica II


Priporočene objave

Zakaj zavraga eni tko komplicirajo svoj life (in jasno zraven še katerega)?????

Ma, naj gre vse skupaj lepo nekam....... :?  :?  :?  :?  

Alla

...ja, kar nekam.... :twisted: maš prav, ljubica.

Jest sm tut kar neki včeri komplicirala, pa se res ne splača :?

Svet je samo lep in vsi ljudje so samo dobri :shock: :shock: :?

:wink: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj fascinantno in neverjetno pa se mi zdi, da vsak dan bolj spoznavam, da moj rek drzi. Da ne bo pomote, tale:

Vem vec, kot si mislis, a se vedno manj, kot ti ves.

8)

Obstaja pa tut druga moznost Gregs:

"Manj ves, manj te glava boli."

in gres mirno naprej.

Zarja

No no no Zarja, To pa me spominja na noja, ko glavo v pesek tisci :? . Tebe pa ja poznamo po bolj borbenik parolah :evilbat: .

papa DTW 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OBVESTILO!

Zaradi uradnega podaljsanja licence za uravnotezenje dus, dr. Gregs obvesca, da je do nadaljnjega na dodatnem izobrazevanju. Ker je podrocje dus precej kompleksna zadeva, zakoni zavezujejo vse obiskovalce izobrazevanj na nedolocen cas izobrazevanja.

Zato dr. Gregs obvesca vse nasveta zeljne, da do nadaljnjega malce potrpijo ali pa najdejo v tem casu resitev. Mogoce pa bo asistentka Aja lahko kaj pomagala, ce jo bo pot privedla sem.

Za vse nevsecnosti, ki se vam znajo zgoditi v tem casu, vam dr. Gregs sporoca, da mu ni vseeno.

Lep pozdrav do ponovnega snidenja.

dr. Gregs, r.r.i.n.r.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj vam pomeni biti v odnosu z nekom, primarno s partnerjem, posledično z otroki? Ali biti v razmerju? Ali je to isto?

Imeti zdrav odnos do partnerja - biti zahteven v isti meri do njega kot do sebe? Je to možno ali samoumevno?

Če sta partnerja različno zahtevna - nekdo je za odnos, ki teče gladko, razen ko se zatakne drugi za bolj sprotno trenje in konfrontiranje? (če je prvi bolj moški princip in drugi večkrat opažen kot ženski?) Bi se dalo iz tega sklepat, da gremo v paru skozi obdobja kot so šli že starši in gre vedno in vsakič (razen ob primeru kakih grobih neskladij) za preizkus potrpežljivosti.

Cilj po sebi ni pomemben, šteje predvsem pot, po kateri stopamo in z namenom, da ta prinese čimveč koristi nam in tistim, ki so z nami v odnosu.

Kaj pravaprav pomeni biti v razmerju; morda predvsem nenehno prepoznavanje sebe v drugem? Ali hoteti več pomeni potreba po zadvoljitvi svojega ega? Ali morda brcanje v prazno temo, dokler se od bolečine ne zaiskri? Ali je vsa ta fama okoli optimalnega razmerja ena utopija, ker:

1. je nemogoče, da se srečata v odnosu dva, ki sta približno enako "vadila za sluhapotrebno improvizacijo", torej živ odnos?

2.ker smo ljudje kot pripadniki ene vrste že v osnovi "zajebani (pardon)"; ne more biti tako slabo, da ne bi lahko bilo še slabše?

Ali se znamo pogovarjat? Ob priliki sem zasledila izjavo enega filozofa (navedla jo je pa M. Košir), da gremo ženske v posteljo z moškim, da bi se lahko pogovarjale, moški pa se obratno - pogovarjajo zato, da bi lahko šli z žensko v posteljo. Ali ima ta ugotovitev kakšno osnovo?

Ker ljubezen je širša od seksa in vedno temeljna tudi v odnosu - Ali to pomeni, da ima človeška ljubezen zelo različne oblike pojavnosti - vroče, hladno, burno, zamrznjeno, zagrenjeno in nevemkajše. Ker v resnici težko prepoznamo ogromen del odnosov kot ljubezen - Ali je težko verjetno, da si po večletnem odnosu dva še ustrezata? Ali gre v veliki meri za srečo?

In končno ali v vsakem odnosu sledi umik na Mars oz. Venero?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Gregs odgovarja:

U, madonca... Babi... tole je bil pa izliv... :wink:

Mogoce bom kaj kdaj dodal... Zdajle grem pa nazaj na konferenco... Pravijo, da se ni konec, da moram se biti na izobrazevanju... :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v vsakem odnosu so zelo pomembni ti odmiki, vsak potrebuje tudi čas za sebe, se mi zdi da odnos kjer partnerja visita eden na drugem 24 ur na dan ne pelje nikamor, takšnega odnosa se prehitro naje eden ali drugi, nekaj svobode si je le potrebno privoščiti-kolikor pač razumemo to svobodo, nekateri jo pač napačno in takrat pride do razhajan med partnerjema oz. razmerjem. predvsem pa vse temelji na razumevanju in medsebojnem spoštovanju to sta dva temelja na katerih je potrebno razmerje graditi.

moje skromno mnenje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Gregs odgovarja:

U, madonca... Babi... tole je bil pa izliv... :wink:

Mogoce bom kaj kdaj dodal... Zdajle grem pa nazaj na konferenco... Pravijo, da se ni konec, da moram se biti na izobrazevanju... :wink: :D

Bi bil izliv še hujši pa sem oz. nisem, ah nima veze.....uh kaka nevihta....

:arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predvsem pa vse temelji na razumevanju in medsebojnem spoštovanju to sta dva temelja na katerih je potrebno razmerje graditi.

moje skromno mnenje :D

Jep, Marjan imaš prav :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je težko verjetno, da si po večletnem odnosu dva še ustrezata? Ali gre v veliki meri za srečo?  

In končno ali v vsakem odnosu sledi umik na Mars oz. Venero?

Jap.......zdi se tako......in umik traja vedno dalj časa........ :?

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v vsakem odnosu so zelo pomembni ti odmiki, vsak potrebuje tudi čas za sebe, se mi zdi da odnos kjer partnerja visita eden na drugem 24 ur na dan ne pelje nikamor, takšnega odnosa se prehitro naje eden ali drugi, nekaj svobode si je le potrebno privoščiti-kolikor pač razumemo to svobodo, nekateri jo pač napačno in takrat pride do razhajan med partnerjema oz. razmerjem. predvsem pa vse temelji na razumevanju in medsebojnem spoštovanju to sta dva temelja na katerih je potrebno razmerje graditi.

moje skromno mnenje :D

Tudi midva se strinjava s tabo 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakdo med nami naj bi iz osebne izkušnje vedel, da nismo povsem svobodni. Pridejo trenutki, ko naši odzivi popolnoma uidejo z vajeti samoobvladovanja. Svojih čustev ne moremo odpreti ali zapreti, kakor da bi jih uravnavali s pipami. Pride čas, ko le ne morem biti vse tisto, kar hočem biti, ne morem storiti kar hočem storiti, ali reči tistega, kar hočem reči. Včasih sem jetnica svojih navad. Jokam, ko vem, da bi se morala smejati. Kujam se, ko vem, da bi morala nekah jasno in glasno povedati.

Greg saj se bom nehala izlivat, potrpi ša kakšen mesec, da se sestavim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravijo da je človek pripravljen na nasednji korak ko si prizna tudi temne plati duše in pokaže svetu da ni mati tereza...priznati da nam ni všeč kam se odvijajo stvari, priznati da uživamo ko imamo prav, priznati da je fino ko se lahko maščujemo in smo egoistični....priznati da nam grejo otroci na jetra, da ne maramo mačk in da nam muslimani parajo živce.

....in da s tem ni nič narobe....dokler smo se pripravljeni učiti naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Greg saj se bom nehala izlivat, potrpi ša kakšen mesec, da se sestavim :)

Pisi, Babi, ti samo pisi... 8)

Vsi bomo imeli kaj od tega... trenutno (kot ze povedano) sem se vedno na konferenci... pa ne morem kaj dosti pisati... pa se poziv kolega psihologa sem dobil, da se oglasim... .bova imela kaj razpravljati.... 8) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravijo, da nikoli ni prepozno...da vsaka izkušnja, skozi katero gremo, deluje za naše dobro....To je pravi odnos, ki ga moramo sprejeti....in moramo ga biti sposobni videti v taki luči....Khm resno sem razmišljala, kako bi to lahko kdaj izboljšalo moje sporazumevanje z drugimi, in si predstavljala, kako se odtujujem skoraj vsem v svojem življenju. :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravijo da je človek pripravljen na nasednji korak ko si prizna tudi temne plati duše in pokaže svetu da ni mati tereza

Tejka strinjam se s tem kar si napisala. Trditve o samo, povdarjam samo, dobrem, o postenem, o lepem, o dajanju, o razumevanju so po mojem povrsne lazi. Vsak je ze bil prizadet, vsak je ze bil razocaran, vsak je jokal, vsak je trpel in vsak se je skrival. V takih trenutkih se porajajo obcutki strahu, pomanjkanja, zavracanja in sovrastva. Ni pomembno, ce nasa negativna custva pokazemo, niso pomembna mascevanja, niso pomembni udarci. Pomembno je, da tudi negativna custva sebi priznamo. In da ne bo pomote, nocem vspodbujat negativnih custev, govorim o samospoznavanju.

Spoznavanje sebe, samokriticno priznavanje napak in temnih plati ter posledicno oproscanje in sprejemanje sebe, nas vodi na pot notranje moci, samospostovanja in zavedanja velikosti in pomembnosti svoje biti. Naslednji korak je dosega notranjega miru, ki pa zaradi nenehnih neviht in izzivov zivljenja nikoli ne bo trajen. Zivimo in ucimo se.

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na poste zadnjih dni..........

O LJUBEZNI DO BLIZNJEGA

Gnetete se okoli bliznjega in imate za to lepe besede.

Jaz pa vam pravim: vasa ljubezen do bliznjega je vasa slaba

ljubezen do vas samih.

Bezite k bliznjemu pred samim seboj in bi si radi iz tega

napravili cednost: vendar spregledujem vaso "nesebicnost".

Ti je starejsi kakor jaz; ti je razglasen za svetnika, jaz pa se ne:

tako se clovek gnete k bliznjemu.

Vam svetujem ljubezen do bliznjega? Vam pa ze rajsi svetujem beg  

pred najblizjim in ljubezen do najbolj daljnih.

Vise kakor ljubezen do bljiznjega je ljubezen do najdaljnjega in prihodnjega;  

vec kakor ljubezen do cloveka mi se velja ljubezen

do stvari in strahov.

Strah, ki tece pred teboj, brat moj, je lepsi kakor ti;

zakaj mu ne das svojega mesa in svojih kosti?

Pa se bojis in bezis k svojemu bliznjemu.

Ne zdrzite sami s seboj in se ne ljubite zadosti: potem  

hocete svojega bljiznega zapeljati k ljubezni in se  

pozlatiti z njegovo zmoto.

Hotel sem, da ne bi zdrzali z vsemogocimi bliznjimi

in njihovimi sosedi; tako bi si morali iz samega sebe napraviti

in njegovo prekipevajoce srce.  

Vabite si prico, ce hocete govoriti dobro o sebi; in ko ga speljete,

da misli dobro o vas, sami dobro mislite o sebi.

Ne laze samo tisti, ki govori proti svoji vednosti, temvec se prav

posebej tisti, ki govori proti svoji nevednosti. In tako govorite o sebi

sredi ljudi in s seboj lazete svojemu sosedu.

Tako govori norec:" Obcevanje z ljudmi kvari znacaj; se posebej,

ce ga nimas."

Eden gre k bliznjemu, ker isce sebe, in drugi, ker bi

se rad izgubil. Vasa slaba ljubezen do vas samih vam iz samote

napravlja jeco.

Bolj daljini morajo placevati vaso ljubezen do bliznjega;

in ze ce vas je pet zbranih, mora zmeraj kaksen  

sesti umreti.

Tudi vasih praznikov nimam rad: prevec igralcev sem nasel

pri tem, pa tudi gledalci so se pogosto obnasali kakor igralci.

Ne ucim vas bliznjega temvec prijatelja. Prijatelj vam bodi praznik

zemlje in slutnja nadcloveka.

Ucim vas prijatelja in njegovo prepolno srce. Vendar moras

znati biti goba, ce hoces, da te ljubijo prepolna srca.

Ucim vas prijatelja, v katerem je svet narejen, posoda  

dobrega - snujocega prijatelja, ki ima zmeraj narejen

kaksen svet, da ga podari.

In kakor se mu je svet razvil vsaksebi, tako se mu spet zvije

v prstanih, kakor nastajanje dobrega iz zla, kakor nastajanje

namenov iz nakljucja.

Prihodnost in nadaljnje ti bodi vzrok tvojega danes:

v svojem prijatelju ljubi nadcloveka kot svoj vzrok.

Bratje moji, ne svetujem vam ljubezni do bliznjega:

svetujem vam ljubezen do najdaljnega.

Tako je govoril Zaratustra

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AAAAAAARRRRRRRRRRGGGGGGHHHHHHHHHHHH

TAKO, PA SEM SE SPRAZNIL....

shit,zdaj sem pa še jaz začel sem hodit....

rabim veliko kanto potrpljenja......ma kdo za posodit????????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cuj, ja pa kaj je??? :x Kaka kanta, kako potrpljenje???? :?: Ja pa kaaaaj? Kaj to sploh je? Nimam, ne dam, kupi si...

lp DTW :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Babi, ti kar piši........včasih se potem le malo prej sestavimo..... :?  

Alla

Alla hvala....ni kaj, pisanje definitivno sprošča....hm, prazniti se, kot pravi Bmw, z veliko mero potrpljenja.....tega imam pa za vse dosti, ga posodim :) Ice, da nebi slučajno celo kanto zahteval sam zase :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!