Skoči na vsebino

Montažna garaža za motor - kje dobiti?


y2k_bug

Priporočene objave

da ti kdo še nekaj res koristnega pokaže... cene od 1200 evrov...

tukaj

IPB Image

Za 1200EUR pa bi se res raje lotil programa 'zašvasaj si sam', zato pa ščem kakšno <50KSIT varianto.

Glede dovoljenj ni težav, ker soseda ni zraven in bi postavil na neizkoriščen prostor v okviru stavbe...

Sem pa danes dobil ponudbo podjetja Trimo.

Sicer so podali malo večje dimenzije, kot sem se zanimal, ampak...

3x2,4m = 708.000,00 SIT

:OK: :OK: :OK: prodam motor, pa lahko kupim skuteri IN garažo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo ve ce obstajajo kake omejitve (potrebna dovoljenja), ce bi si hotela kaj takega (razmisljam o leseni utici) postaviti pred blok.

glede na to, da omenjaš blok, predvidevam, da nameravaš postaviti na "skupni lastnini", ki pa po zakonu ni deljiva (ne morš rečt tale kos travnka je pa moj), ampak je "od vseh", kar pomeni, da bi potrebovala za postavitev takega objekta soglasje (običajno za skupne zadeve) lastnikov vsaj 51% etažne lastnine (ne skupne in ne po številu lastnikov - po površini etažne lastnine).

ko rešiš ta problem pa moraš preveriti, ali lahko po veljavnem prostorskem aktu postaviš zadevco - ali spada med "enostavne objekte", za katere ne rabiš gradbenega dovoljenja ampak le lokacijsko informacijo ipd...

če še tukaj skoz prideš, si na čistem in lahk postaviš... :grim (razen če ni še kaka fora z upravnikom, intervencijsko potjo ipd.. )

če je pa zemljica tvoja lastnina, pa enostavno samo postaviš (paziš na odmik od meje ipd... ) oz. legalno-pridobiš lokacijsko informacijo, ki dopušča postavitev takega objekta brez gradbenega dovoljenja.

Popravljeno . Popravil Jurij
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK. Pa recimo, da se s sosedi zmenim?

Utopija.....sem se poizkušal.........

Moraš vedeti, da so to skupne površine.....in , če ti lahko.....potem bo prvi sosed postavil lopo iz dilc poleg tebe....in tako naprej.....placa pa je itaQ vedno premal......tako nekako gre ta zadevščina...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno nisem edini ki ima težavo kje garažirati motor med sezono v mestu. Čez zimo ga imam na dolenjskem, poleti bi ga pa rad imel v Lj. Najem garaže je malo pedrag,(cca. 12-16 000 sit) sem razmišljal, da če ima kdo podoben problem lahko iščemo garažo skupaj. Lahko bi se našli celo 3 je in bi prišel najem nekje od 4000 sit dalje/osebo. Najbolj idealno zame je šentvid, za kompromise sem nekje ob celovški...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Utopija.....sem se poizkušal.........

Moraš vedeti, da so to skupne površine.....in , če ti lahko.....potem bo prvi sosed postavil lopo iz dilc poleg tebe....in tako naprej.....placa pa je itaQ vedno premal......tako nekako gre ta zadevščina...........

Klimbibi, tu na vzhodu mamo še malo bolj normalne sosede kot vi v žabariji.

Tu sosed ne komplicira z nekimi lesenimi podrtijami. Mu plačaš pir/špricar al dva, pa je kul. Če pa mu res ni kaj prav, te z vilami pikne, pa je. B) :D :grim :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbibi, tu na vzhodu mamo še malo bolj normalne sosede kot vi v žabariji.

Tu sosed ne komplicira z nekimi lesenimi podrtijami. Mu plačaš pir/špricar al dva, pa je kul. Če pa mu res ni kaj prav, te z vilami pikne, pa je. B) :D :grim :grrr

pol pa ga daš na Preverjeno! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno nisem edini ki ima težavo kje garažirati motor med sezono v mestu. Čez zimo ga imam na dolenjskem, poleti bi ga pa rad imel v Lj. Najem garaže je malo pedrag,(cca. 12-16 000 sit) sem razmišljal, da če ima kdo podoben problem lahko iščemo garažo skupaj. Lahko bi se našli celo 3 je in bi prišel najem nekje od 4000 sit dalje/osebo. Najbolj idealno zame je šentvid, za kompromise sem nekje ob celovški...

nisi edini.... jaz sem v istem zosu.... je pa pri meni tako da sem garažo že našel in sicer pri Astri ob Dunajski, med bloki. Me pa vrata skrbijo, ker bi se pomoje vdala že po dveh brcah.....

torej če ve kdo za boljšo opcijo naj prosim sporoči...

Popravljeno . Popravil pizdek 69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj!

5m x 2,5m x 2m, železna konstrukcija, lesen pod, železne stranice, vojaška platnena streha, spredaj vrata, prijazna cena, če te zanima, mi pošlji naslov maila na PM, pa ti pošljem sliko.

DS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj!

5m x 2,5m x 2m, železna konstrukcija, lesen pod, železne stranice, vojaška platnena streha, spredaj vrata, prijazna cena, če te zanima, mi pošlji naslov maila na PM, pa ti pošljem sliko.

DS

Velikooo, tu bi pa lahko sparkiral še kakšnega zraven..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!