Skoči na vsebino

BARABE ali naši srednješolci


Broj Jedan

Priporočene objave

4. tipi na filmčku so totalni luzerji, samo oni tega ne vedo...

... in nikoli tega ne bodo izvedeli.

slabakarmapress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko bi ga usekou pankrta, da bi si za vse živlene zapomnu... pa da mu tut v sanjah nebi prišlo na misel na kakšno tožbo :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ukrep že, pol bodo pa starši zbobnal vse mogoče odvetnike na kup, ker bo njihov sinček, ubožček kaznovan. :BUA:

Batine treba, batine...

NA MLADIH SVET...(se podira)

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. delinkvent se piše z n

2. tvoj sestavek je poln kritikastrstva, teoretiziranja in bi-jev

3. če so podatki v tvojem profilu pravi, boš v kratkem star 23 let. Torej si mlad, zagnan, poln moči in lahko začneš delati na tem, da boš morda enkrat iskreno rekel: "Res te imam rad, Slovenija."

4. tipi na filmčku so totalni luzerji, samo oni tega ne vedo.

Se oproščam za nekaj slovničnih napak. Raje bi pisal o tem, kako je vse super in, da je pri nas užitek živet, vendar žal, ne morem. Zato potem razmišljam o ukrepih, ki bi jih morala država izvajati. Ja, podatki so pravi. Sem mlad, zagnan in piknem se v vsako stvar (žal moja narava je takšna, da mimo ne morem). Moti me to, da smo slovenci preveč nezedinjeni, ko bi morali nastopiti skupaj. Že od partizanskih časov je tako. Še imam upe za dobro Slovenijo, saj tako naprej res ne gre več. Skozi moje oči je vse preveč razpuščeno, pa ne na način, da bi vajeti ušle iz rok, ampak predvsem na način, da vajeti so prisotne, tudi tisti, ki jih držijo so prisotni, samo zategniti jih ne znajo/upajo. Glede onih iz filma. Luzerji je zelo olepševalno povedano. Sam bi jih označil za imbecile. In najslabše je to, kar si povedal. Nobeden jim še ni dal vedet, da so luzerji, zato mislijo, da so grozni frajerji. Mi se lahko za zaslonom zgražamo in klejemo, država, ki bi morala ukrepati bo počela nekaj podobnega kot mi in verjetno bo pri tem ostalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se oproščam za nekaj slovničnih napak...

Ne gre za to, da bi hotel pikolovčit un te lovit za nekaj slovničnih napak. Slučajno sem opazil, da si v kratkem času 2x ponovil isto, pa sem ti namignil.

In tudi ne gre za to, da se morda s katero od tvojih predpostavk ne bi celo strinjal. Morda celo s tole:

...Mi se lahko za zaslonom zgražamo in klejemo, država, ki bi morala ukrepati bo počela nekaj podobnega kot mi in verjetno bo pri tem ostalo.

Z drobno opombo: država je izmišljena tvorba in je natanko taka, kakršno kreiramo ljudje.

Kar bi pomenilo: neučinkoviti kritikastri tvorijo neučinkovito državo (kar je splošna ugotovitev, ki ne leti na nikogar osebno, niti na kako določeno državo)

Kar bi pomenilo tudi: če nas nekaj zares moti, imamo vse možnosti, da stopimo na zadnje noge in skušamo motečo zadevo odpraviti. Seveda pa je treba računati tudi s tem, da lahko bedno pogorimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To si je učitelj sam kriv, sam sem dijak (nisem med pridnimi) ampak pri nekaterih učitlih lahko delaš kar ti paše pri nekaterih pa nič, samo tile malo pretiravajo

Bi rekal,da priteravajo ja! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če nas nekaj zares moti, imamo vse možnosti, da stopimo na zadnje noge in skušamo motečo zadevo odpraviti. Seveda pa je treba računati tudi s tem, da lahko bedno pogorimo.

in

pri tem demokratoričnem pogorevanju seveda vsem, ki se postavijo na zadnje noge in poizkušajo doseči nekaj dobrega v BRoSLO, izdatno pomaga zbirokratizirana pavijanska svojat, ki trenutno drži ablast v rokah - če ne zaradi drugega že zato, da dokaže, da ima ONA prow in ne tisti, ki se je zavzel za izboljšanje stanja. Tako je pogorevanje več ali manj 100%no zagotovljeno za vse, ki niso iz vrst pavijanske zbirokratizirane klerohisterične svojati.

"Ljudska inciativa" v demoraciji

ni pesek v oči naivcem,

ampak

je udarec z macolo po glavi

tistih, ki se poizkušajo postavljati na noge in

za svoje neke pravice - zato da padejo

nazaj na kolena!

&

they lived happly ever after with WWB*

:doze: :doze: :doze: :doze:

:doze: :doze: :doze: :doze:

...............

* wine, whiskey & beer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol pa avte šraufat, saj naj bi se izučili za avtomehanike...

Lobo!

Jaz se pa ne strinjam s tabo. Pa ne zameri! :grrr :hmm:

Kajti, poklic avtomehanika, je bil še ne dolgo nazaj zavidljiv, da ne rečem priviligiran poklic. Jaz bi jih dal v kamnolom, (kot sem v temi že zasledil), s 5 kilsko macolo, da bi pri 35 stopinjah scali kri. Drugega si ne zaslužijo! Predobro je (nekaterim, da ne bo pomote!) tamladim!!! Ne vedo kaj pomenita lakota in trpljenje. Za to ni kriv profesor! Še zdaleč ne, ampak DRUŽBA, država in pravosodje, ki dopuščajo barabam nemoteno početje. Ko bodo spet tatovom sekali roke in sadistom napenjali kožo na obrazu, takrat se bo zadeva spremenila. Vemo pa, da v kur..vi demokraciji to ne bo nikoli. Samo za to, bi potrebovali zopet komunizem (Samo za to!).

Te barabe (dijake, pardon - DIVJAKE), bi dal za pest riža, pozimi na minus 17 stopinj in šaflo v roke! Kajti, kazen mora biti vedno vzgojna!

Kljub temu, da mi otrok pomeni največ, bi ga jaz zaradi takih pizdarij izpisal iz šole, dal za stražača pri zidarjih in v podnajemniško sobo 3x4. Brez ogrevanja! Potem naj se pa dela frajerja.

Ja, ravno svetle prihodnosti nimajo. V tej naši preljubi državi mladina lahko počne, kar se ji zahoče pa nobeden jim ne sme nič narediti.

Naša država oziroma policija in sodstvo je totalno neučinkovito...

Tomozuki, a veš kako je s tem?...

Preluštno jim je in ne vedo, kaj je lakota, trpljenje, bolečina!

Samo nekaj: Moj fot'r je bil med drugo svetovno vojno, kot šestnajst letni mladenič, deportiran v Nemčijo.

Nekaj sem se pa naučil iz njegove, življenjske agonije, ko mi je govoril:

"Otroci, ne veste kaj je lakota"!!! Ko mu je mama (moja stara mama) poslala hlebec kruha, ki se je med potjo že posušil, se je tako (nažrl - pardon, a tako je pač bilo), da bi od tega skoraj umrl!

To je moja (naša) zgodba), ki pa jo tamladi, (nekateri) žal ne bodo nikoli doumeli. Vem, da s tem ne bom k ničemur pripomogel, toda... Življenje je danes prelahko!!! Za to je kriva družba, sistem in pravosodje, ki vse to dopuščajo!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, to je pač texas. <_< sej to se že dolgo ve kaj se tm dogaja in ne. Tja pa pridejo tisti, ki drugje niso sprejeti al pa že 43634216313x ponavljajo kater razred. Tisti ki pa se tam želijo kaj naučit sigurno niso v tem razredu. Hvala bogu ni po vseh šolah enako.

K sm že prebrau nekje...da bo prišlo do streljanja na šoli..ja SUPER magar se med sabo pobijejo taki bedaki :worship:

Popravljeno . Popravil Jur3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dragi moji temu se pravi DEMOKRACIJA. V naših časih to je osebkov rojenih tam okoli pedeset i neke

se kaj takega niti slučajno ni dogajalo. Kot se spomnim smo imeli kar precej spštovanja do učiteljev.Če si bil le preveč nemiren si z učiteljem obiskal kakšen kabinet in si prišel nazaj precej bolj spoštljiv pa niti pomislu nisi,da bi se komu pritožil. Eh pa polcaji a se še spomnte IMV jevih kibl notr pa une tridelne omare v

usnju.Brez problema je bil red. Danes pa učitelj ne sme nič,ker ga prec tožijo in vlačijo po časopisih,polcaji so pa na istem. Ker imam slučajno mulca na tej šoli mi je problematika precej znana a kljub temu,da je doma vzgoja po starem v šoli ne moreš nič. Obiskuje prvi letnik trgovske in ob ocenjevalnem obdobju je bil v razredu 20% uspeh. Nekateri imajo še pri telovadbi cvek,taki z po pet ali več negativnimi ocenami niso nobena redkost,da o številu neopravičenih ur sploh ne govorim.Pravite izključitev iz šole a si predstavljate rumeni tisk če bi vrgli ven 30% učencev,kar ji mirno glede na rezultate. Je pa dejansko ogromna krivda na starših saj vidiš po temu koliko jih sploh pride v šolo na govorilne ure,kot da se večini jebe kaj bo z njihovimi otroki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No na trgovski mislm da je kr mal bolš kot na Texasu u Ljubljani al pa tm v Domžalah. Čeprou tud kle letijo predmeti v učitelje (od steklenic, do marel, zvezkou, itd.) Sam useen mislm da je res od same politike šole velik odvisn. Mislm da če bi take dijake vn vrgl, k delajo nered in nasploh galamo po šol, jih nebi kej preveč po časopisih vlekl, sploh pa če bi mel dokaze kakršni so te posnetki. Budale da ni večjih :BUA: Ne pa posplošvt k na useh šolah ni tko..pač nižji standard usega..kaj čmo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem dijak (4.letnik) pa tut na nas prfoksi pizdijo, samo ko tkole gledam smo proti njim pravi angelčki O:-)

Če bi bil jst tale profesor, bi dal raje odpoved ko pa da bi tele prenašal :blink:

Popravljeno . Popravil bassko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je k je cela generacija od kurca ... dva bumbarčka v klasu k diktirata vsem ... od profesorja dalje ... pa sej se v vsakem klasu najdeta dva k bi rada delala mal galame ... stem da mi smo jih do neek meje pustil pol pa smo jih mal v roke primli ...

sej nam je ugajal da je kdo delal mal galame da smo vse skup mal zavlačeval ... sam ko je blo preveč smo se med sabo pomenli ... sej se evrjetno še spomnete (skret,čošak...itd ) ;) :P haha ...

je pa res da so nas držali učitelji dost bl na kratko tko da do tega že v štartu neb moglo pridet ... pa še nekako politiko so mel da smo se sami sebe krotili čene smo ga vsi najebal ... pa je blo rešeno ... stvar je funkcionirala ...

ipak da je današnja družba čist v dreku ... je tud starejša populacija kriva ... vsak bi rad skiviral in bil glavni ... a nekdo more hordo nadzirat ... že tega ne ... taki divjački se pa ne mislijo sami kontrolirat če jim je že v štartu vse dovoljeno in ponujejo ... torej navali narode ...

krivda je vedno v vodstvu podrejenih (starših, učiteljev, sistem) ... ker če te nima kdo tepst in držat na kratko ne boš tepen in boš svoboden ....

komunizem zakon :P :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomozuki, a veš kako je s tem?...

Preluštno jim je in ne vedo, kaj je lakota, trpljenje, bolečina!

Samo nekaj: Moj fot'r je bil med drugo svetovno vojno, kot šestnajst letni mladenič, deportiran v Nemčijo.

Nekaj sem se pa naučil iz njegove, življenjske agonije, ko mi je govoril:

"Otroci, ne veste kaj je lakota"!!! Ko mu je mama (moja stara mama) poslala hlebec kruha, ki se je med potjo že posušil, se je tako (nažrl - pardon, a tako je pač bilo), da bi od tega skoraj umrl!

To je moja (naša) zgodba), ki pa jo tamladi, (nekateri) žal ne bodo nikoli doumeli. Vem, da s tem ne bom k ničemur pripomogel, toda... Življenje je danes prelahko!!! Za to je kriva družba, sistem in pravosodje, ki vse to dopuščajo!!!

Starši in stari starši so se borili za to, da bi bilo mlajšim generacijam bolj udobno živeti in določenim so naredili medvedjo uslugo. Taki ne spoštujejo tega blagostanja v katerem živijo, ker nikoli niso dali skozi tistega, ki je privedlo do tega.

Jaz še zmeraj podpiram tiste metode izpred stotih let, ko je lahko učitelj učenca s palico žvajznil po prstih itd.

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Življenje je danes prelahko!!! Za to je kriva družba, sistem in pravosodje, ki vse to dopuščajo!!!

:hmm: ... pismo ... drži k pribito! O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi sama sem v tem ne-ljubem učiteljskem poklicu in priznam. da pogosto priletm na kafe po službi in moja prva izjava, še preden si čik prižgem je, da so vsi za 'poklat'... vem, kruto se čuje, ampak poskusite si predstavljati, kaj se ti mora dogajat tistih nekaj ur v šoli, da si sposoben take izjave.

ne rečem.... absulutno ta izjava leti na določene posameznike, ampak žal ti lahko le EDEN učenec zj**** dan in potem pozabiš, da pa je v razredih tudi nekaj pridnih.

včeraj sem slučajno videla video 'gangasta' paradise' in se spomnila na tisti slavni film z michelle pfeiffer... no, tisti, ki se ga spomnite in tega kako je zgledalo, ko je prvič stopila v razred.... tako zgleda v veliko razredih...

aja... pa v osnovni šoli učim!!!!

kot učitelj nimaš nobenega sredstva kako ukrepati ali kaznovati in prav želim se vrniti v čase ko ti je učitelj (takrat še tovariš .) ) sitisnil eno klofuto in pol je bil mir... včasih se moram že prav kontrolirati... :glare:

bolje, da kar utihnem... da ne bom še kaj preveč povedala..

lp alena

Popravljeno . Popravil alena_bmw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, dobra stara srednja šola :OK:

Tule je edini problem nesposoben učitelj. Tudi mi smo si privoščili same take, pri normalnih učiteljih ni blo toliko traparij.

Bi bilo pa tule potrebno malo zajeziti saj zna zadeva iti hitro naprej, je pa to daaaaaleč od stanja v filmu, ki se je omenjal.

Ravnatelj želi imeti manj kot 28 učencev v razredu, kaj misli da mu bomo to plačevali al kaj :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prfox še bolj neumn kot divjaki

To bo ja......

Ne mečite biserov svinjam - jaz sem videl same svinje!

Profesor izuzet!

Popravljeno . Popravil DrM - FJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prfox še bolj neumn kot divjaki

Ta praksa je zlo prsotna na naši kao piflarski šoli ( beri gimnaziji) v škofji loki. nekaj profesorjev k uram sploh ne prihaja treznih. Izpostawil bi janeza galzinjo-fizika, ki 1/2 ure le gleda v strop ali pa v tla kot da bi opazoval podobo same matere božje. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja kej prfuknjen ce tko pogleds ..... postavi se v njegovo kozo ? ka pa nej bi naredu ?

uglavnm pr nas se to ne bi dogajal ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel sledečo preizkušnjo.

Pred dvemi leti mi je teta sporočila da na lokalni osnovni šoli potrebujejo nekoga, ki bi vodil Računalniški krožek, ki se odvija takoj po šoli. Za obisk tega krožka naj bi imeli veliko zanimanje med učenci, žal pa neprimernega učitelja oz. ni imel časa on to delat. V naslednjem šolskem letu naj bi tudi uvedli izbirne predmete Računalništva in je tako bila to nekakšna priprava. Tako sem se javil na zagovoru in bil tudi sprejet. Delal sem seveda kot študent, preko napotnic. Plača je bila spoštljiva. :)

Do takrat sem vedno resno razmišljal, da bi se po končanem študiju sociologije in ustreznimi dodatnimi izpiti podal v pedagoške vode.

Tako sem kot 22 letni študent vodil računalniški krožek na osnovni šoli, krožek smo imel 3X na teden, obiskovali so ga učenci 5. 7. in 8. razreda.

Navkljub temu, da sem pričakoval zdraho in največje težave z 8. razredom, me je ravno 5. presenetil v negativnem smislu.

Nekaj časa je bilo v redu, nato so pa nekateri učenci pač začeli izkoriščati luknje v mojem nastopu oz. odnosu do njih.

Z večino(95%) sem se lepo razumel in ujel, dobil par klicev domov z zahvalami in podobno. Se pa je pokazal določen segment učencev (ki so bili "problematični" tudi pri drugih učnih urah), katere je bilo z mojim znanjem in pripravami nemogoče obvladovat.

Ker se je podoben problem pokazal tudi drugje, sem sklepal, da odločujoči faktor nisem bil jaz. Pač je šlo za take fante, katerim ne moreš priti do živega. Za večino smo potem na sestankih vlekli povezave z neurejenimi družinskimi razmerami oz. razdrtimi domovi. Prav zanimivo je bilo, da se je sociološka/socialna teorija pokazala v praksi tako nazorno.

Tako je moj pogled na pedagoški proces zasvetil s povsem novo lučjo. Vedno manj se po tej izkušnji ogrevam za pedagoške vode. Čeprav mi je v nasprotju s tem, zanimanje vzbudilo prav ta izziv, ki je potreben, da obvladaš vse učence v razredu.

Na pedagoge pa od takrat gledam bolj spoštljivo in z večjim spoštovanjem kot prej.

Žalostno, kar se dogaja oz. je prikazano na posnetku, se pa bojim, da je še več takih, sicer neposnetih, sranj.

:trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!