Skoči na vsebino

Cvetke slovenskega sodstva


devilish

Priporočene objave

A teme, ki bi vsebovala cvetke slovenskega sodstva in komentarje in debate o njih pa še niste odprli? :krneki:

Meni se zdi vse skupaj namreč že počasi smešno.. in žalostno.. in neverjetno... ne najdem besede.. Makoter, Plut, Žužek itd itd... in potem dejstvo da je kazen za podkupovanje enako dolga kot kazen za umor 11 letne hčere na primer... in še veliko takšnih in drugačnih primerov..

Kam pelje vse to???? :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A teme, ki bi vsebovala cvetke slovenskega sodstva in komentarje in debate o njih pa še niste odprli? :krneki:

Meni se zdi vse skupaj namreč že počasi smešno.. in žalostno.. in neverjetno... ne najdem besede.. Makoter, Plut, Žužek itd itd... in potem dejstvo da je kazen za podkupovanje enako dolga kot kazen za umor 11 letne hčere na primer... in še veliko takšnih in drugačnih primerov..

Kam pelje vse to???? :eek:

V arest že ne!!! :grrr Meni pa vedno iztirjajo vse kazni od prekrškov! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. odkar sem si sam nabral izkušnje na sodišču in videl,

da je sodnik za drobiž pripravljen razsoditi v prid barabi,

tako da oškodovanec izgubi celo premoženje .. me nič več ne

preseneča.

Naše

sodišče sestavljajo sodniki in med njimi je ogromno barab,

ki so pripravljene za sto eurotof lastnemu očetu

zažgati hišo.

:krneki: :krneki: :krneki:

:krneki: :krneki: :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da je sodstvo ena zelo zajeb. tema, to pa zato ker vas večina ne mara sodnikov, ker pa je takih veliko so seveda v manjšini, sodniki seveda, tisti ki pa nimamo opravka s sodniki pa verjetno nimamo nič proti njim, vsaj jaz ne, to da pa ne morejo nekaterih obsoditi katere bi si vi želeli, pa pomojem niso krivi sodniki temveč, tožilci kateri morajo zbrati čimveč dokazov in seveda premagati še razno razne advokate(čeferin,senica,zdolšek.........), ja tako je to

toliko zaenkrat janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem se v zadnjih "aferah" (Lipa, Plut, Bulmastifi), jasno vidi, da je zakonodaja v kur*. Za vsako tako stvar morjao parlamentarno komisijo ustanavljat. Pa si zamislte tole nekje v Ameriki, pa pomnošte s številom prebivalstva (ZDA/SLO). Tam bi moral met potem nekaj 10 miljonski parlamet, da bi lahko vse probleme obdel ?

Ne zastopim tega, da take stvari, ki so pravzaprav lahko del vsakdana niso in ne morejo biti rešene z obstoječo zakonodajo.

Cel sistem je v ku*, ne samo tožilci ali pa sodniki ali pa policija. In ker je tako, se pač eni na druge zgovarjajo in ... psi lajajo, karavana gre dalje .... :cry:

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naše

sodišče sestavljajo sodniki in med njimi je ogromno barab,

ki so pripravljene za sto eurotof lastnemu očetu

zažgati hišo.

Ker smatram, da spadaš med tiste, ki jim telovadba s sivim celicami ni tuja,

si tole razlagam v smislu, da po tvojem obstaja tudi ogromno sodnikov,

ki niso barabe, ampak so morda celo v čast temu poklicu.

Ali se pak motim? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem si kaj, da ne bi dal kakega komentarja na to vaše bluzenje in pluvanje vsepovprek. Kar se tiče teh zadnjih primerov (Plut, Makoter;...) velja, da je oseba nedolžna, dokler njegova krivda ni ugotovljena s pravnomočno obsodbo, do katere pa pridemo z predkazenskim postopkom (policija), glavno obravnavo in sodbo (sodišče). Ker smo se odločili za našo ljubo demokracijo, človekove pravice in ostali balast je vsa ta stvar natančno urejena z zakoni, podzakonskimi predpisi in drugimi akti, kateri se morajo natančno upoštevati (Makoterejeva je na primer na prostosti zato ker je prišlo do napake v tem procesu, ne zato da ne bi bila kriva. Dokazov je veliko).

Obstaja pa še ena zadeva. Sodnikom se bi morale plače dvigniti ne znižati, saj lahko samo tako zadržimo v sodstvu sposoben kader (sedaj sposoben kader beži med samostojne odvetnike).

Ja, ja v socializmu je bilo vse veliko lažje :) . Tako pravijo in zakaj jim ne bi verjel

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker smatram, da spadaš med tiste, ki jim telovadba s sivim celicami ni tuja,

si tole razlagam v smislu, da po tvojem obstaja tudi ogromno sodnikov,

ki niso barabe, ampak so morda celo v čast temu poklicu.

Ali se pak motim? :hmm:

NE motiš se

ys

sm imew smolo, da sem naletel na sodnico-prasico, ki je za 500€ (!!) prodala moj primer ..

mah

sy je useen ...

to je prazgodovina - tam okoli '96ega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.......................................................................Obstaja pa še ena zadeva. Sodnikom se bi morale plače dvigniti ne znižati, saj lahko samo tako zadržimo v sodstvu sposoben kader (sedaj sposoben kader beži med samostojne odvetnike).

Zaostankov ne delajo ti veliki javno odmevni primeri, ki so -DEJSTVO zavoženi....navadni ljudje se pravdajo več kot 10 let za........ naprimer...dekle je v nesreči izgubila nogo in se bori z zavarovalnico že toliko časa....pa ogromno je takih za ktere slišimo le ko EU naloži kazen SLO...zaradi nerazumnega roka...

Kar po defoltu višati plače-ja tako je bilo v socijalizmu, v katerem je bilo tako lahko...neglede ali delaš ali ne...plača je in bo. Zakaj si preslišal, da naj bi tistim, ki delajo in naredijo dali več (sistem nagrajevanja)kot raznim glumi gljivam?

Osebno meni je izjva sodnice-pozabila katere- se je medijsko izpostavila ob ndavnih dogodkih (štrajk zaradi nižjih plač), da so premalo cenjeni, da jih ljudje ne spoštujejo...in revčki rabijo zato celo več denarja, ker so na tako sramotnem položaju...

Delam s sodnimi izvršbami...zgodilo se je že tudi, da mi je sodnica zadevo pojasnila/malo je bila celo zadirčna takole: ,,Nismo tako mislili kot smo napisali,,...in to je bilo vse....da pa en odstavek izključuuje drugega je pa čist nekaj običajnega.

Ne morš verjet ampak takoj, ko vidim katero sodišče/sodnik je izdalo sklep...mi je jasno ali bo vse po regelcih...ali pa bo cela štala in sto telefonov.

Verjamem, da je veliko sodnikov, ki si to službo zaslužjo- skupaj s plačo in spoštovanjem

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej,

če teče beseda o sodniških plačah,

sm ys prvi za to, da jih definitivno ukinejo in prepovedo.

:devil:

hec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, vse skupaj deluje že prav malo (tragi-) komično. To sem vedel že preden je Plut postal medijska zvezda. Najbolj smešen primer je pa uboj 13 letnice, ki jo je mama zabodla med rezanjem pice. Zaradi spleta okoliščin (mati se ne zna brzdat, drseče gobice na pici, mala je izivala, slabo vreme itd.) ji potem dosodijo 2 leti za uboj. DVE LETI?!! Kaj se hecajo?? Ali pa druga zgodba. Policja je v roke dobila že starega znanca, ki krade avtomobile in sodnik ga je po 2 dneh že izpustil. Da bo lahko v miru naprej kradel?! Tretja zgodba. Ob 23:00 m gre ožakar skozi park, se spotakne na bananinem olupku in nekajkrat pade na nož gospodu, ki si je ravno lupil jabolko. Na koncu dodajo še to, da sta sicer znanca in sta se že nekajkrat skregala. Zdaj mi pa naj nekdo pove, hočejo iz nas narediti idiote ali jih delajo sami iz sebe?? :blink: Potem pa tu dodamo še Matjaža Hanžka in njegove veleumne pravice in smo na konju :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[ Zakaj si preslišal, da naj bi tistim, ki delajo in naredijo dali več (sistem nagrajevanja)kot raznim glumi gljivam?

-zato, ker naj bi enim sodnikom odvzeli, da bi dali drugim,...

-zato, ker bi prevladala kvantiteta nad kvaliteto,...

Sicer pa, zakaj ne naredijo takega takega plačilnega sistema za policijo, zdravstvo,.... in ostale javne uslužbence. A si zato draga LINA?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Zdaj mi pa naj nekdo pove, hočejo iz nas narediti idiote ali jih delajo sami iz sebe?? :blink: Potem pa tu dodamo še Matjaža Hanžka in njegove veleumne pravice in smo na konju :OK:

marsikateri

sodnik, bi zaslužil, da ga na koncu meseca namesto, da mu dajo plačo fejst nabrcajo v rit in vržejo na cesto. Ko bi eneparim to naredili, bi potem drugi začeli malo razmišljati ... ne pa da takele afne guncajo (vlada) in se pustijo izsiljevati sodniškim lenuharjem na vse mile viže.

hanžek

je pa takoalitako "bajšpil" zase, ki bi najprej od vseh rabil strokovno pomoč .. ne pa da ON pomaga dealerjem, kriminalcem, pedofilom, klavcem, žrtvepaqrcgleda ... vse z edinim in samo enim ciljem, da ga enkrat na mesec pokažejo na TV in cela njegova hanžek-family lahko cvili:

"... lejte atija na TV!!"

:devil: :devil: :devil: :devil:

:devil: :devil: :devil: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... vse z edinim in samo enim ciljem, da ga enkrat na mesec pokažejo na TV in cela njegova hanžek-family lahko cvili:

"... lejte atija na TV!!"

:devil: :devil: :devil: :devil:

:devil: :devil: :devil: :devil:

....jaaa, naš ati je tako dober. Včeraj je rešil pedofile pred javnim ožigosanjem in linčom, predvčerajšnjim je rešil kriminalce pred policijskimi elektro pištolami... oh, ati, tako te imamo radi."

Kriminalski kolaborator, če mene vprašate...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, vse skupaj deluje že prav malo (tragi-) komično. To sem vedel že preden je Plut postal medijska zvezda. Najbolj smešen primer je pa uboj 13 letnice, ki jo je mama zabodla med rezanjem pice. Zaradi spleta okoliščin (mati se ne zna brzdat, drseče gobice na pici, mala je izivala, slabo vreme itd.) ji potem dosodijo 2 leti za uboj. DVE LETI?!! Kaj se hecajo?? Ali pa druga zgodba. Policja je v roke dobila že starega znanca, ki krade avtomobile in sodnik ga je po 2 dneh že izpustil. Da bo lahko v miru naprej kradel?! Tretja zgodba. Ob 23:00 m gre ožakar skozi park, se spotakne na bananinem olupku in nekajkrat pade na nož gospodu, ki si je ravno lupil jabolko. Na koncu dodajo še to, da sta sicer znanca in sta se že nekajkrat skregala. Zdaj mi pa naj nekdo pove, hočejo iz nas narediti idiote ali jih delajo sami iz sebe?? :blink: Potem pa tu dodamo še Matjaža Hanžka in njegove veleumne pravice in smo na konju :OK:

Dodamo še nekaj sto tisočev ali kar milijončkel ali pa blizu dva tako veleumnih državljanov, kot si ti, in imamo popolno državo ...

Najboljš, da sodstvo in vse drugo ukinemo in stvari vzamemo v svoje roke. Drugi itak - očitno - ne znajo ali nočejo, čeprav so za to plačani.

No, grem vn iz te teme - vi kr nakladejte in se zgražajte. Namesto, da bi se zase pobrigali...

hanžek

je pa takoalitako "bajšpil" zase, ki bi najprej od vseh rabil strokovno pomoč .. ne pa da ON pomaga dealerjem, kriminalcem, pedofilom, klavcem, žrtvepaqrcgleda ... vse z edinim in samo enim ciljem, da ga enkrat na mesec pokažejo na TV in cela njegova hanžek-family lahko cvili:

"... lejte atija na TV!!"

:devil: :devil: :devil: :devil:

:devil: :devil: :devil: :devil:

Jurči, tudi tvoji so zagotovo ponosni, ker na motosvet pišeš ;-) "Glej ga, ati je spet najbolj pametn na Motosvetu" ;-)

Mal heca mora bit, v kakšno resnejšo debato v tej temi pa se ne kanim spuščati.

....jaaa, naš ati je tako dober. Včeraj je rešil pedofile pred javnim ožigosanjem in linčom, predvčerajšnjim je rešil kriminalce pred policijskimi elektro pištolami... oh, ati, tako te imamo radi."

Kriminalski kolaborator, če mene vprašate...

Tomozuki, pa ti si idealni državljan. Vse veš in na vse se spoznaš. Taki kadri morajo it za predsednika vlade! Če hočeš ,te predstavim kakšni politični opciji in predlagam, naj te sfurajo v naslednjih 20 letih. si za?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam o sodnikih čist svoje mnenje.Ko na primer pridem zjutri v svojem selu na kofe v oštarijo,se naš sodnik naceja že s 5 kapslnom vekije in rešuje tekoče vse primere,tko da pr nas zaostankov sigurn ni. :OK: :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1

Najboljš, da sodstvo in vse drugo ukinemo in stvari vzamemo v svoje roke. Drugi itak - očitno - ne znajo ali nočejo, čeprav so za to plačani.

No, grem vn iz te teme - vi kr nakladejte in se zgražajte. Namesto, da bi se zase pobrigali...

2

Jurči, tudi tvoji so zagotovo ponosni, ker na motosvet pišeš ;-) "Glej ga, ati je spet najbolj pametn na Motosvetu" ;-)

Mal heca mora bit, v kakšno resnejšo debato v tej temi pa se ne kanim spuščati.

3

Tomozuki, pa ti si idealni državljan. Vse veš in na vse se spoznaš. Taki kadri morajo it za predsednika vlade! Če hočeš ,te predstavim kakšni politični opciji in predlagam, naj te sfurajo v naslednjih 20 letih. si za?

1 točno: always folow batine

:OK:

2 jasno, kaj si pa misliw, da posvečam svoje prispevke komu drugemu?

:D

3 tudi to drži .. Symči, danes si tako od srca resnicoljuben

:kva2:

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler bo kazen za moje poškodbe 50 ksit, se jih ne bomo preveč bali :?

Ko pa se jaz nepravilno razvrstim v križišču (ob 4 popoldne gužva za popizdit )pa me obrišejo za 30 ksit.Namesto da bi se postavili v križišče in poskrbeli za hitrejši pretok, se postavijo za križišče da promet poteka še bolj počasi (večina voznikov otrpne ko zagleda uniformo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh ne, Sym je človek tipa "go with the flow". Včasih se mi zdi, da mu je vbistvu vseeno, kaj drugi delajo z njim. Meni je žal, ampak sam nisem takega kova, pač pa se upiram vsemu, kar mi hoče krojiti življenje s vsemi petimi :D Že v osnovni šoli je bilo tako. Kdor je mislil, da mi lahko teži za denar, me pretepa ali kaj koli drugega... se je kasneje smilil samemu sebi :fight1: Če me policija ne more ščiti, se bom moral pač sam. Žal je v naši državi tako.

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če me policija ne more ščiti, se bom moral pač sam. Žal je v naši državi tako.

no, pol pa nehaj javkat po forumih in pejt na 'teren' ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[ Zakaj si preslišal, da naj bi tistim, ki delajo in naredijo dali več (sistem nagrajevanja)kot raznim glumi gljivam?

-zato, ker naj bi enim sodnikom odvzeli, da bi dali drugim,...

-zato, ker bi prevladala kvantiteta nad kvaliteto,...

Sicer pa, zakaj ne naredijo takega takega plačilnega sistema za policijo, zdravstvo,.... in ostale javne uslužbence. A si zato draga LINA?

Da sem...vsakemu plačo glede na njegove rezultate...kozla se mi ob vseh parazitih in flancačih, ki jim je edina briga, ko pride v službo če je balon z vodo polhen, da lahko spije tiste 3 litre, ki ih priporoča revija Jana.

Pa sloh veš koliko bi unim ta lenim vzeli?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, pol pa nehaj javkat po forumih in pejt na 'teren' ...

@ Tomozuki ... pa "lupare" ne pozabi vzeti s seboj ..

:huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah to ni še nič.

Naj vam povem eno še boljšo svetko SLO sodstva. A je kdo iz Škofje Loke. A se mogoče spomni?

Bilo je že pred leti. Bila je prireditev škofjeloška noč ali neki takega. En starejši mladoletnik ali pa mlajši polnoletnik se ga napije in vsem naokoli razloži, da bo nocoj naredil pizdarijo.

In jo je res. Za obzidjem škofjeloškega gradu je najprej posilil, nato pa še ubil sokrajanko.

In kolk kazni so mu prisodili naši sodniki?

Sej se sploh ne upam napisat.

.

.

.

.

.

.

.

.

:SS :SS :SS 2 leti

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj bo gotovo kdo napisal, da je dve leti človeškega življenja veliko in da se sploh ne zavedamo kaka kazen je to :devil:

Sicer se pa stinjam - :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma tu u GO so še lepše cvetke...ko metajo razne bombice, pa utekajo skozi okna sodišča... :lol: pa znani dilerji in razni večkratni vlomilci se sprehajajo naokoli itd itd...

sistem plačevanja po uspešnosti je dvorezen meč...recimo policijski je naravnost smešen...ni pomembno koliko se izboljša varnost v prometu...glavno, da se pokasira in napiše toliko in toliko nalogov na mesec. kvota pač, vendar še noben ni rešil enega življenja, nalog mislim .)

ne more za vse javne uslužbence veljat "uspešnostni" sistem plač, ker že sama narava dela ne omogoča tega. pri sodnih procedurah, posebej pri težjih kriminalnih dejanjih je hitrost lahko slaba...kaj hitro konča za zapahi nedolžen samo zato, ker ma sodnik za zapolnit še en papir do 10% večje plače...tako se ustvarja poligon za dodatno korupcijo v stilu kuvert za hitrejšo rešitev zadeve...

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!