Skoči na vsebino

Cvetke slovenskega sodstva


devilish

Priporočene objave

do sedaj smo ugotovili samo da smo popolnoma brezpravna država... po grbi jih dobi le tisti ki je ob nepravem času na nepravem kraju (žrtveno jagnje pred volitvami ipd)... vprašanje je kaj lahko mi (manj kot navadni smrtniki - kljub vsemu smo motoristi vredni nekoliko manj kot ostala populacija v prometu) glede tega storimo... ajde vsi nergači dejte še svoje predloge za izboljšave!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem si kaj, da ne bi dal kakega komentarja na to vaše bluzenje in pluvanje vsepovprek. Kar se tiče teh zadnjih primerov (Plut, Makoter;...) velja, da je oseba nedolžna, dokler njegova krivda ni ugotovljena s pravnomočno obsodbo, do katere pa pridemo z predkazenskim postopkom (policija), glavno obravnavo in sodbo (sodišče). Ker smo se odločili za našo ljubo demokracijo, človekove pravice in ostali balast je vsa ta stvar natančno urejena z zakoni, podzakonskimi predpisi in drugimi akti, kateri se morajo natančno upoštevati (Makoterejeva je na primer na prostosti zato ker je prišlo do napake v tem procesu, ne zato da ne bi bila kriva. Dokazov je veliko).

Obstaja pa še ena zadeva. Sodnikom se bi morale plače dvigniti ne znižati, saj lahko samo tako zadržimo v sodstvu sposoben kader (sedaj sposoben kader beži med samostojne odvetnike).

Ja, ja v socializmu je bilo vse veliko lažje :) . Tako pravijo in zakaj jim ne bi verjel

:?

:eek:

človekove pravice so balast ???

:hmm:

Stališče, ki mora biti temelj za ureditev razmer v Slo sodstvu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek:

človekove pravice so balast ???

:hmm:

Stališče, ki mora biti temelj za ureditev razmer v Slo sodstvu.

Dobro, dobro malo sem se pošalil. Hočem reči, da ljudem ni nikoli bilo, ni in ne bo vse po volji (sodstvo, policija, zdravstvo, vojska, politiki,....). Pritožujejo se nad prejšnjim režimom, sedanjim, lahko se začnemo celo nad prihodnjim :hmm:

Če bi bilo vse idealno bi,.... ah kaj bi govoril, v raju je baje tako ali tako full dolgčas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko sodnikov pride na prebivalca?...Kako je drugje?...koliko ,,strokovnih sodelavcev imajo v Evropi na sodnika?...koliko pri nas-mogoče jim manjka samo to...in je sodnikov dejansko preveč ali kakorkoli že.

Ne ni treba kar po vrsti sodbe talat za izpolnjeno kvoto.....in rezultat dela je nekaj drugega kot kvantiteta....na piškavo sodbo se vedno lahko nekdo pritoži.....

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst se ne strinjam z nobenim :angry2: , ma lih zato, k so me neki razpizdli tle u službi :grrr

ni mogoče kar tako povečat "produktivnosti" z neko "negativno" stimulacijo...se pravi manj rešenih zadev manj plače...ker so tudi zadeve med sabo različne. če bo en sodnik dobil na mizo 10 težjih primerov s kup pritožbami in bo uspel rešit le polovico, medtem ko bo kolega rešil 12 lahkih "izterjav" bo seveda kvota rešenih reči pri drugem precej višja...a neprimerljiva. me prav zanima kako bodo te reči uskladili. sicer pa ta vlada zadeva ob vedno hujši odpor na vseh področjih...in pri sodnikih si bo polomila zobe po moje... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me prav zanima kako bodo te reči uskladili.

A pol ne veš?...A resno misliš, da sodnik, ki obravnava prometne prekrške rešuje tudi dedne spore, umore itd.........in da se vse meče v isti koš...oz. zgolj po opravilni številki sklepa?

...samo previdevaš...kaj bo, če bo, ko bo ....sej nima veze važen, da si kontra- da bo že enkrat konc te grozne vlade, ki tudi če bi ti nosila rožice vsak dan bi jo gledal s prezirom. :huh:

Pa enga :friend1: ker so te v službi razhudili. :)

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zmeri kontra zmeri v okopih :fredy: ... :lol1: se hecam.

a misliš, da čez prejšnjo garnituro nisem mel nič za povedat?? :)

kvote oziroma "prisilna " učinkovitost ne spadajo v sodstvo. to je moje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena luškana zanimivost.....seveda iz real lajfa........

Čas, ki ga potrebujejo naši vrli sodniki in njihov pomožni kader.....da razpišejo zapuščinsko razpravo........seveda v Ljubljani.....je verjeli al pa ne 9 mesecev.

Ko pa domov dobiš zapisnik.....sodbo....al kakkorkoli se že temu reče......pa verjemte.......toliko slovničnih napak, ne naredijo niti otroci 3 razreda 9-letke.....pa upal bi si trditi.....da s prilagojenim programom :slap: :slap: :slap: :slap:

) mesecev.....s tem, da moraš vse podatke dostaviti in pridobiti sam.......ma ne me jebat!!!!!!! :angry: :angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Romuniji deluje...prej so jih v rit brcnili 1200...pol se je pa dal kaj narest.

Vsaj tako je pred kratkim lajnal Jelinčič...če je pa kaj res pa ne vem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, pol pa nehaj javkat po forumih in pejt na 'teren' ...

Eh, sej je brezveze, ker itak ne dojameš, kar želi človek povedat. Če bi prav prebral, bi ugotovil, da sem že od nekdaj na terenu... bi bilo pa bolje, če bi bili tam tisti, ki jih za to plačujemo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, sej je brezveze, ker itak ne dojameš, kar želi človek povedat. Če bi prav prebral, bi ugotovil, da sem že od nekdaj na terenu... bi bilo pa bolje, če bi bili tam tisti, ki jih za to plačujemo.

Cool. Takih se bojim - ki jemljejo pravico v svoje roke. Niso nezmotljivi... Pa še v ilegali delujejo - zato jih lahko prej panika zagrabi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cool. Takih se bojim - ki jemljejo pravico v svoje roke. Niso nezmotljivi... Pa še v ilegali delujejo - zato jih lahko prej panika zagrabi.

Dvakrat cool. Najprej ga pošlješ na teren, ko pove, da je v bistvu že ves čas tam, pa spet ni prav :doze: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Romuniji deluje...prej so jih v rit brcnili 1200...pol se je pa dal kaj narest.

Vsaj tako je pred kratkim lajnal Jelinčič...če je pa kaj res pa ne vem...

Romunija :slap: :slap: :slap: :slap: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro, dobro malo sem se pošalil. Hočem reči, da ljudem ni nikoli bilo, ni in ne bo vse po volji (sodstvo, policija, zdravstvo, vojska, politiki,....). Pritožujejo se nad prejšnjim režimom, sedanjim, lahko se začnemo celo nad prihodnjim :hmm:

Če bi bilo vse idealno bi,.... ah kaj bi govoril, v raju je baje tako ali tako full dolgčas.

Pritoževanje nad vsem in svačim je produkt lastnih frustracij in razmetanega podstrešja.

Romunija :slap: :slap: :slap: :slap: :slap:

Tudi iz Čehov smo se delal norca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pritoževanje nad vsem in svačim je produkt lastnih frustracij in razmetanega podstrešja.

Tudi iz Čehov smo se delal norca.

...in kaj potem, če smo se iz Čehov delali norca (kaj so sedaj kaj posebnega?).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in kaj potem, če smo se iz Čehov delali norca (kaj so sedaj kaj posebnega?).

Seveda.

.... bo seveda kvota rešenih reči pri drugem precej višja...a neprimerljiva. me prav zanima kako bodo te reči uskladili.....

Ja s točkovanjem vendar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda.

:hmm: :hmm: :hmm: :hmm: Tuhtam, tuhtam, pa se ne morem spomniti :hmm: :hmm: :hmm: daj pomagaj prosim!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: :hmm: :hmm: :hmm: Tuhtam, tuhtam, pa se ne morem spomniti :hmm: :hmm: :hmm: daj pomagaj prosim!!!

Kje so bili, kje so zdaj in kako jim kaže.

Preverljiva dejstva, podatki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje so bili, kje so zdaj in kako jim kaže.

Preverljiva dejstva, podatki...

Kje so bili? Kdaj v 19., 20., ali 21. stoletju?

Kje so zdaj? Za nami

Kako jim kaže? Daj izdaj mi skrivnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena od cvetk slovenskega sodstva je tudi njihovo oz. pardon "naše" velecenjeno ustavno sodišče. Zahtevo za presojo ustavnosti, ki jo je podal državni svet, je imelo že trikrat na dnevnem redu, pa je še vedno pod "nerešene zadeve". In sedaj 22.000 državljanov drugo leto vdano čaka, kako se bodo njihova gnada odločili. Ko pa se je šlo za sodniške plače, so v trenutku razsodili in takoj v naslednjem trenutku tudi že objavili na svojih spletnih straneh.

Jaz jim ne morem reču drugače kot prokleta banda ciganska korumpirana! V štale drek kidat pa jarke na marost kopat! Pa še tisto bodo zajebali pa kvečjemu po strankarski liniji obračali. Barabe pokvarjene!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje so bili? Kdaj v 19., 20., ali 21. stoletju?

Kje so zdaj? Za nami

Seveda...mi so odkorakli v svojo smer in ko se obrnemo jih vidimo v hrbet...daaaalčeč daleč -za nami

ŠE VEDNO ČAKAM NA KAKŠEN LINK do članka iz kakšne svetovno priznane ekonomske revije o ,,ekonomski rasti novih članic EU,,...S tem, da ne pozabit kdo je bil del železne zavese in kdo zgolj simpatizer...rampe na zaletišču so bile različno postavljene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda...mi so odkorakli v svojo smer in ko se obrnemo jih vidimo v hrbet...daaaalčeč daleč -za nami

ŠE VEDNO ČAKAM NA KAKŠEN LINK do članka iz kakšne svetovno priznane ekonomske revije o ,,ekonomski rasti novih članic EU,,...S tem, da ne pozabit kdo je bil del železne zavese in kdo zgolj simpatizer...rampe na zaletišču so bile različno postavljene.

Naturlich.

Vendar: relatvini napredek.

relativno so veliko več naredili kot mi, in (ne da bi hotel in upam da se ne bo zgodilo) nas bodo če nadaljujejo v tem tempu prehiteli.

Da bodo tudi "ostali" razumeli: Bili so veliko bolj zadaj kot so sedaj ce se primerjamo z njimi in zahodom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda...mi so odkorakli v svojo smer in ko se obrnemo jih vidimo v hrbet...daaaalčeč daleč -za nami

ŠE VEDNO ČAKAM NA KAKŠEN LINK do članka iz kakšne svetovno priznane ekonomske revije o ,,ekonomski rasti novih članic EU,,...S tem, da ne pozabit kdo je bil del železne zavese in kdo zgolj simpatizer...rampe na zaletišču so bile različno postavljene.

poljakom in slovakom gre kr dobr zadnja leta

vprašanja, kakšna bo končna cena za to blagostanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!