Skoči na vsebino

˝luft˝ v sprednjem kolesu


splash

Priporočene objave

živjo. mene pa zanima, kaj bi blo narobe, da se mi sprednje kolo premika levo in desno (švedra). sicer neveliko ampak se občuti (na asfaltu). a je šel kakšen ležaj?

hvala, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo. mene pa zanima, kaj bi blo narobe, da se mi sprednje kolo premika levo in desno (švedra). sicer neveliko ampak se občuti (na asfaltu). a je šel kakšen ležaj?

hvala, lp

[/quo

Dvigni sprednji konec,pa probaj kolo malo levo-desno,boš videl če je ležaj :eek: Drugače je lahko feltna,vulkanizer ti bo probal scentrirati :OK: l.p.pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi pogledat, kot ti svetuje Pero. Zraven pa še poglej, kaj je z vilicami, če so dovolj toge. (vijačni spoji v križih in zračnost ležaja krmila ter zračnost ležajev na kolesu, pa togost same osovine kolesa.) Vsekakor, če ti ne gre, se obrni na kakšnega mojstra ali pa izkušenega kolega motorista.

Lp Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal poglej, če maš dost napumpane gume... je men to zanč na mojmu daelimu tresl, pol sm pa ugotovu da so gume mal prazne, pol k sm pa napumpov pa ni več tega tresenja .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ležaja nikar ne jemli pri serviserjih, k majo original, ki so velik dražji...

Ti sam pomeri ležaj(luknji in širino) in veselo v kašno trgovino(najbolš, da ležaj kar s sabo vzameš) kjer prodajajo ležaje pa vzemi navadnega FAGovega al pa SKFovega, ki mata mal drugačno oznako, kokr original ampak itaq to ni fore!! Tele oznake so marketinška poteza-važne so dimenzije!! Al pa če maš to srečo(kokr jst) pa reci fotru, naj ti ga iz fabrke prnese pa bo zastonj, drgač so pa taki ležaji par jurjou... recimo dva jurja po komadu.

Star ležaj ven vzemi kakor tebi drago(z macolo, če ne drugač) ampak merkej, da nauš pojahou ''okolice''. Novega pa namontirej tk, da, ko boš s kladvom gor vžgau(ni treba prevelike sile .) ) nauš obremenjevou kotalnih elementov. Po domače povedano: Ležaj daj na luknjo in na ležaj daj ravno tolk veliko gidoro (al pa rol) da bo sila udarca obremenjevala samo zunanji obroč ležaja. Pazi tu, da ti ležaja bostrani ne potegne v luknji. To se ti bo zgodilo, če boš preveč prtegnu-lepo počas pa z navadnim kladvom se to dela!!

Mi ne verjameš? Hočeš dokaz? Jst sem na GPZju menjou ležaj in sem dau noter SKF, pa mi še po 35k km lepo dela. Pazit morš samo pri montaži! misli si, da en udarec s kladivom po notranjem obroču pri montaži odžre 2kkm pa verjamem, da boš vredu zmontirou :grim

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itaq! Veš kolk bi blo drago, da bi ena firma, ki izdeluje motorje izdelovala še ležaje? To za sabo potegne ves razvoj, ki pa je drag... Sam drugo oznako gor napopajo, da se ležaje kupuje preko njih pa je biznis, ki jih praktično nič ne stane!

Glede montaže je pa isto :grim

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tocn tko kot ti je lowrenc povedu .... ne kupvat original ... kr je cist isti lezaj lahko ful razlicn v ceni ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ležaj v kolesu je šel.

100%. hja bom zamenjal čimprej. samo, da najdem kateri je pravi, ker ta ležaj ima yamahino oznako, pa ne vem kako najti identičnega od SKF-a.

dokler ne zrihtam, se bom pač po zadnji vozu. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ležaj v kolesu je šel.

100%. hja bom zamenjal čimprej. samo, da najdem kateri je pravi, ker ta ležaj ima yamahino oznako, pa ne vem kako najti identičnega od SKF-a.

dokler ne zrihtam, se bom pač po zadnji vozu. :)

Ven ga vzam, pa ga s seboj nesi, pa ga pokaži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!