Skoči na vsebino

Tomos Youngst'r


RokDaKirba

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Eno vprašanje bi imel:

A kdo ve kaj povedati o Tomos Youngst' r Racing? Fotr si ga hoče kupt mal za okol po vasicah, tud po kakšnih klancih itd., vse asvaltirano ali pa makedam.

Pa me zanima kako je s tem motorjem in klanci navzgor. Pa nasplošno a je to v redu motor, a se ga splača kupt? Pa morte gledat da za fotra, ki ga ne bo ne vem kako obremenjeval. Ampak ne bi ga pa mel samo do trgovine in nazaj. To je pa premalo. Sej pravim, na izlete se hoče furat po okoliških vasicah, naravi itd. Ampak potke so vse asfaltirane ali pa lep makadam.

Pač zanima me splošno mnenje o tem motorčku, prednosti, slabosti, ali so kakšne težave, se kvari...

Kaj pravte na ceno, ki znaša okol 250.000? Men se zdi to drago, ne vem...

Pač kakršnekoli nasvete bi rabil, ker se ne fotr ne jaz ne spoznava glih na motorje...

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekje je že bila tema na tega youngsterja...

drugače pa uporabljaj katalog vozil na motosvetu :)

http://www.motosvet.com/katalog/scot_show.php?cid=2_340

pomoje(govorim bol po podatkih) bi moralo biti kolko tolko ker ima 65kg

nevem sicer kako je to mišljeno Moč: 1,0 - 1,7 - 2,3 kW

verjetno ga dobiš v 3 verzijah...najbojše da se pozanimaš pri prodajalcu

je pa zadeva bol podobna kakemu avtomatiku :)

sicer za 250.000sit dobiš skoraj nov skuter...ali pa malo bojši(nrg,runner,aerox) rabljen skuter...

na skuterju je več udobja itd...

če sem se kaj zmotil me naj nekdo popravi :)

Popravljeno . Popravil blindek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor. Če ima še kdo kakršenkoli nasvet, naj ga mirno napiše .)

Aja, ko si napisal da ima skuter več udobja, itd. Me zanima kaj bi še napisal pod "itd.," torej prednosti skuterja pred youngst'r-jem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bojše zavore,večja posoda za gorivo,če bo ga kdaj prodal bo ga veliko lažje,pa še če mu bo tistih 45kmh se da enostavno povečat :)

in seveda oblika je 1000× lepša :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej fora je v tem, da jst fotru skos govorim nej raj skuterja kup, že samo zarad oblike. Ampak njegov glavni razlog za tega tomosa je ta, da kupiš tistega, ki je zaklenjen na 25 km/h in ti ni treba met čelade pa registracije, pol ga pa itak odkleneš na 45 km/h, če te pa policaj ustav, mu pa pokažeš potrdilo, da ne rabiš čelade in registracije, saj gre kao samo 25 km/h.

In zdej če jst fotru skos samo obliko naprej mečem, ga to nč preveč ne gane. Zato bi mogu mu kakšne tehnične podatke dat, oz. ne vem kaj, da bi ga prepričali v nakup skuterja. Naj samo opozorim, da ga podatek, da gre skuter dosti hitreje ne gane. Ker pravi, pol je pa že preveč nevarno in sploh noče da bi šu hitrej kot 50.

Torej res rabim dobre argumente, da je skuter bolši kot youngst'r. Oz. če mislite da je youngst'r za fotrove potrebe bolši, pol pa rečte tko...

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi si moj ati kupoval nekaj za prevažat naokoli, potem bi mu definitvno svetovala kakšnega skuterja. sedaj dobiš za 200.000 sit že dobrega rabljenega skuterja.

na skuterju se lahko peljeta 2 - tako da lahko še tvojo mamico kam pelje s sabo. :D

na skuterju imaš načeloma pod sedežem še prostor za kakšne reči - ko bo ati šel v sosednjo vas in bo dobil za sabo kakšno salamo, jo bo lahko brez problema pripeljal domov. :naughty:

a nista to 2 "dobra" argumenta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomos ma velike gume, kar je zakon, posebej za makedam. s skuterjem pa je to bol tko. najbolš d greš probat. po kakem makedamu bo šlo mal bl čudno(boleče-ha ha). :BUA:

Drugač pa skuter ma bolši navor, kar zelo prav pride pri pospeških, še posebej če motorja ne ganjaš v višave. pa u klanc bo tut bolš. :OK:

pa skuter ma zelo dobro vetrno zaščito za noge, če primerjaš s tomosom(če je fotr bol revmatičen...) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodajam skuter runner 50, če te zanima mi piši na PM.

Pravzaprav, če bo imel TOMOSa, še posebej če mu bo šel samo 25 ali 45 km/h bo bolj težko prilezel na vrh klanca ali če tvoj oče z malce večjo silo teže pritiska na zemljo (nad 75kg). Premisli? Prednosti skuterja so vsekakor večje, saj zato so tudi dražji. Youngst´r je bolj tako za ..................hmmmmmmmmmmm :hmm: zakaj že? ..........saj nima ne prostora pod sedežem, ne udobja, ne moči, ne hitrosti............

Pa še to, tvoj oče se želi voziti brez čelade, an. Zaradi tega želi tega tomosakija. Sodeč po tvojih postih imas rad svojega očeta, skrbiš zanj, ....... zato se mi zdi, da naj si vseeno kupi čelado, čeprav mu bo motor šel borih 25km/h. Lahko se zgodi, da pri tej hitrosti v ovinku zapelje na pesek, se mogoče kam zaleti (upajmo, da ne) in pade po tleh, zato močno priporočam čelado.

Potem je pa tako ali tako že vseeno ali ima skuter ali Youngst´r-ja. - menim, da je bolje imeti skuter

Magari naj si kupi eno pocen Nolanko za 20kSIT, da mu vsaj glavo obvaruje.

Premisli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Magari naj si kupi eno pocen Nolanko za 20kSIT, da mu vsaj glavo obvaruje.

saj se dobijo one polodprte čelade za manj denarja, če mu je težko navleči eno "normalno" čelado na glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Polodprtim čeladam jaz ne zaupam najbolj. Po izkušnjah, če bi imel polodprto pri nesreči, bi mi polovico obraza odtrgalo.

Vseeno je pa bolje kot nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa kolesarsko čelado pa očala tko d ne bo las napihnlo-LOL. :grim :grrr :grim

polodprte čelade jest še za u mesto ne bi mel, kaj šele na tomosu po makedamu?!?

Popravljeno . Popravil crom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en poznanec se je lani vbil z tomosom flexerjem pri hitrosti 20km/h :(

tako da čelada vsekakor!

runnerja se spalač kupit...zelo dobre vozne lastnosti in udobje...pa še rezervar ma velik tako da ne rabi pogosto tankat :)

vsekakor se bol splača skuterja...z vseh vidikov...tudi pri poznejši prodajo(če mogoče misli kdaj prodat) bo lažje prodal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj nasvet,fotr nej kupi rabljenga flexerja,se jih da dobit za tm okol 70k,zelo varčna mašinca (okol 2l/100km),preverjena mašina(se ne kvari),da se odstranit blokade tako da v končni fazi ga hitro spraviš čez 60km/h,ne rabiš registracije,čelade.. :oK:Pa še deli so smešno poceni v primerjavi s skuterji..

Popravljeno . Popravil e90
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja glede na to, da je napisal, da ata noče nosit čelade, sem jaz samo rekla, da naj vsaj polodprto čelado natakne na glavo, če že ne more navadne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja hvala vsem za pomoč, dobr ste se razpisal. Vidim, da ste vsi bolj za skuterja, ampak fotr je pa še zmer trmast in se mu skuter zdi že preveč "taprav" motor. On hoče pa neki namest kolesa kao...

Jst sm že ful živcov zgubu ob prepričevanju za skuterja, ampak vse kaže da bo vseen kupu tomosa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj nasvet,fotr nej kupi rabljenga flexerja,se jih da dobit za tm okol 70k,zelo varčna mašinca (okol 2l/100km),preverjena mašina(se ne kvari),da se odstranit blokade tako da v končni fazi ga hitro spraviš čez 60km/h,ne rabiš registracije,čelade.. :oK:Pa še deli so smešno poceni v primerjavi s skuterji..

Lahko poveš kako se ga tko na hitr odblokirat?

Noben ni najbolj prebral kaj fotrer hoče in kaj otrok sploh sprašuje...pa mu kar vsiljujete skuter....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

flexer bi še mogoče bla bojša rešitev,ker se sier dobi poceni in kolko vem so kar vzdržljivi...

blokada se mi zdi da je v izpuhu in fergazerju...mogoče še kje drugje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj nasvet,fotr nej kupi rabljenga flexerja,se jih da dobit za tm okol 70k,zelo varčna mašinca (okol 2l/100km),preverjena mašina(se ne kvari),da se odstranit blokade tako da v končni fazi ga hitro spraviš čez 60km/h,ne rabiš registracije,čelade.. :oK:Pa še deli so smešno poceni v primerjavi s skuterji..

Delejte kar čte, sam to je samomor. Se ti sam ena muha zalima u oko, maš refleks, velika verjetnost za padec. Verjemte, sm probal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben ni najbolj prebral kaj fotrer hoče in kaj otrok sploh sprašuje...pa mu kar vsiljujete skuter....

kolikor se meni zdi, da je rekel, da mu naj napišemo prednosti in slabosti in ga še primerjamo s skuterjem (to je omenil kasneje), ker se njemu osebno skuter bolj dopade in da poskuša očeta prepričat v skuter :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko poveš kako se ga tko na hitr odblokirat?

Noben ni najbolj prebral kaj fotrer hoče in kaj otrok sploh sprašuje...pa mu kar vsiljujete skuter....

Blokade so:zračni filter,kapa(velik kompresijski prostor)+debelo tesnilo med kapo in cilindrom,zamaknjen predvžig,bat brez lukenj,izpuh,vplinjač,zadej večji zobnik(33 namesto 22),izpuh..Če se vse to zrihta gre dobrih 60km/h za šalo ob tem ,da porabi še manj kot 25 verzija!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej fotru drugač ni tok do tega, da bi ga "sfriziral." Bolj se mu je šlo za to, da ga ni treba registrirat itd. Ampak zdej sm mu prebral vaše poste glede čelade, da se splača met v vsakem primeru (kar sem mu tud jaz že prej rekel) in zdej se mi zdi da se je malo zamislil. Ni več tok prepričan v tomosa se mi zdi. Ker sem mu reku, da je skuter bolj udoben, ima zaščito dobro za noge, da ti ne piha, da ma večji navor, večji tank in da je prav tako "taprav motor" kot tomos. Če je skuter "taprav motor" je tud tomos in obratno. Če en ni, pol noben ni... :D

Tko da bomo vidl...

Dodatna mnenja so dobrodošla...

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pa mislim, da ma "fotr" le dobre spomine na Tomosa. Tako kot večina nas, ki smo malce starejši. In da ga boš težko prepričal. Čeprav ima pa tud "sesalc" dobre lastnosti. Tako da za sesalca verjetn ti navijaš: "Ati a daš za en krog?"

Ampak varnost more pa vseen bit- čelada nujna!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!