Skoči na vsebino

Tomos Youngst'r


RokDaKirba

Priporočene objave

še to smo pozabili omenit, da so skuterji večina vodno hlajeni kar pride prav če se misli vozit samo od ene hiše do druge in še v breg...

glede varnosti pa tak skuter 100000krat bojši...

kot sem rekel se je en poznanec lani ubil pri 20km/h ker se je zaletel v most, ko mu je prišel na oskem mostu nasproti tovornjak...z skuterjem bi pomoje bojše blo in še čelado bi mel 100%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj je bolje če je vodno hlajen? Kaj pa recimo razlike med 2 in 4 taktnim motorjem?

Aja, še nekaj: Zakaj je skuter veliko bolj varen od tomosa? A ni še bolj nevarno če je motor težji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vodno hlajen zato ker če se voziš gor po bregu se bol segreva...zračno hlajen to toploto malo težje odvaja...

vodno pa drži toploto enakomerno...

2takni motor je bol poskočen, je pa zato majn vzdržljiv,pa tudi poraba je večja

4taktni motor ni tako poskočen z primerjavo 2T,je pa mašina veliko bol vzdržljiva in tudi poraba je majnša...

varen je pa zato bol ker ima bojše zavore(se prej ustaviš), če se zaletiš ali kaj koli te le neka plastika oz. ogrodje ščiti...pri tomosu imaš noge in vse bol zunaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav tisto glede 2t in 4t nisi najbolj definiral (bolj po kmečko), ampak ql, pustimo zdaj to. Varno ali nevarno, bo toliko kolikor bo tvoj oči pazilo nase, ne glede na to ali ima tomosa, PUCHa, skuter ali kakšnega 1000. Čelada, obvezna, kakor sem že dejal. Skuter ima svoje prednosti, ampak še vedno ni "t´prav matur", je namreč kolo z motorjem in ne motorno kolo. Mogoče je prednost tudi v tem, da ti kaže benz (ima to tomos?). Premisli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, po moje je skuter bolša rešitev, sam če se bo pa tut po makedamu vozu pa itak veš. velka guma je bolš za tako podlago kokr pa skuterska koleščka. pa še tomos je dober za kaki kratek skok v gozd-za po jurčke.

ja no, ti kup skuterja fotr pa tomosa. pol se pa mal manejta. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, zdej je pa že skor 100% odločen da kupi skuterja. :)

Zdej že gleda skuterje. Je nekak sprevidu, da mu bo skuter dajal več užitka in se ga ne bo tako hitro naveličal. Ker tomos je res ena štanga, pa dva kolesa gor. Skuter je pa čist neki druzga. Tud vožnja tko kot ste rekl, je sigurno dosti bolj udobna na skuterju.

Vas bom obvestil kako se je odločil, da se ta zgodba lahko konča :D

Pa seveda, če me bo še kaj zanimalo...

Vsem pa še enkrat hvala za vašo izčrpno pomoč!

LP,

Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kul zdej to.

zdej pa hit eno temo odpret kako tvojga fotra prepričat kakšno barvo nj vzame. LOL :D

dobrodošel med nami, mislm na tvojga fotra :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hey!

Evo, zgodba je končana . :D

Dons je že položu aro za skuterja. Odloču se je za novega in sicer Aprillia SR z elektronskim vbrizgom. Vzel je pa prejšnji model, ker je bil res optimalen nakup, glede na to kaj nudi. Vodno hlajenje, potem kot sem že prej rekel elektronski vbrizg (al kako se že reče, einšpric al neki tazga), potem spredaj in zadaj disk zavore itd.

Tudi zato je vzel prejšnji model, ker mu je lepši in sedež mu je bolj udoben. Dobil je tud ful dobro barvo, take umirjene barve...

Skratka upam da bo zadovoljen oz. sem 100% prepričan da bo...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej nad porabo je bil tud čist navdušen. Baje da je skor 50% manjša.

Kako pa je s temi blokadami? Baje da je poraba manjša če jih daš ven. Samo potem je treba pa za vsak tehnični pregled jih dati ponovno notri al kako? No sej prve 3 leta ni tehničnih, mogoče bo celo sprejet zakon da prva 4 leta ne bo... Ampak kok pa to stane pri mehaniku, da ti da notri in potem spet ven blokade?

Pa kako je že s tem, a po prvem servisu jih lahko daš ven?

Ful mi je smešn fotr, k je skos govoru da noče da gre prehitro motor, zdej je pa reku da bo dal blokade ven :D

Ampak najbrž je to reku zaradi porabe in pa tudi če voziš po glavni cesti je bolj nevarno, če greš počasi (recimo kolesarji), ker jih vsi prehitevajo in lahko prej pride do nesreče. Če pa daš ven blokade in gre motor potem okoli 70 al kok že, pa lahko voziš normalno z avtomobili. No sigurno se bodo najdl taki ki bodo prehitel, ampak vseen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Di-Tech je pri SR-u :)

zelo dobra odločitev...meni zelo lep skuter...pa še aprilia je :P

za blokade je različno...eni vem da so to naredli za 3000sit,eni za do 9000sit...moraš si poiskati tebi najbol ugodnega mehanika...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je tud ful všeč ta skuter ja. In tud fotr je zadovoljen, še tok bolj ker sem mu povedal, da tukaj pravite, da se je dobro odločil :OK:

Kako bo pa v praksi bo pa videl že v torek, ko gre dvigniti skuter...

To se pravi od 3.000 naprej za odstranitev blokad. A da bi pa sam to delal, je pa prezapleteno najbrž?

Zdej se mora pa še za čelado odločit. A je kvaliteta kaj odvisna od znamk? Na kaj moraš biti pazljiv pri nakupu? A je kakšna čelala, ki izstopa in bi jo posebej priporočili za k skuterju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čelade naj bi se delile v 3 razrede: plastične(20-30k), te ti bodo priporočal v trgovini, iz c vlaken(60k), majo ful boljše zračenje in valda trdnost :OK: , pol so pa še iz karbona 120k+ :eek: .

po moje je bolš kupt mal bolšo.se furaš v bol hladnem, pa se ti vse rosi pa piha z vseh koncev. :kva2:

sem glih učeri v trgo avtu gledal ene za 50k :naughty: , pa so kar solidne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mora gledat da lepo sede na glavo,ne pretesno in ne da bi samo skakala...potem še imaš razna stekla proti rosenju itd...kvaliteta je tukaj veliko odvisna od cene :)

lahko si tudi tako kupi, da lahko na pol odpreš naprej...tako imam jaz...dal sem cc 70k in sem zelo zadovoljen...tudi pri višjih hitrostih ni nekega šuma...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!