Skoči na vsebino

dohodnina 2005


SiR

dohodnina 2005  

87 članov je glasovalo

  1. 1.

    • Skoraj ni? ne dobim/dopla?am
      8
    • dopla?am cirka 0-50.000 SIT
      14
    • dopla?am cirka 50.000-100.000 SIT
      2
    • dopla?am cirka 100.000-150.000 SIT
      2
    • dopla?am ve? kot 150.000 SIT
      5
    • dobim cirka 0-50.000 SIT
      29
    • dobim cirka 50.000-100.000 SIT
      10
    • dobim cirka 100.000-150.000 SIT
      6
    • dobim ve? kot 150.000 SIT
      11


Priporočene objave

Bom raje tiho, preden popljuvam delavca/ko, ki računa dohodnino, ker mi še niti enkrat ni izračunal/a pravilno, pa še posebej sem ga/jo prosil in opozoril in nakalkuliral in skopiral in ...in ..in.. se maksimalno potrudil, pa še VEDNO najprej plačam preveč zaračunano dohodnino, potem pa še eno leto čakam, da mi klinčeva država (seveda brez obresti) nakaže nazaj preveč plačani davek, ki bi ga morala v 30 dneh, zraven mi pa še ljubeznivo reče, da se lahko pritožim varuhu človekovih pravic, ampak da tako ali tako ne bo pomagalo... :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In danes je seveda spet grozna panika. Vsi norijo. Pa bi lahko ze zdavnaj oddali.

glede na to da so še včeraj ali predvčerajšnjim objavili spremembe se je splačalo počakati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Zanima me če je slučajno kdo tuki gor, ki odda dohodnino na DURS-PE Grosuplje? Mater jim, še vedno ni odločb :BUA: , baje da bodo konc mesca, če verjameš :devil:

Pričakujem še nek keš, pa sem počasi že zgubila potrpljenje :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če je slučajno kdo tuki gor, ki odda dohodnino na DURS-PE Grosuplje? Mater jim, še vedno ni odločb :BUA: , baje da bodo konc mesca, če verjameš :devil:

Pričakujem še nek keš, pa sem počasi že zgubila potrpljenje :grim

Ne razburjaj se. So javno povedali, da so sedaj na počitnicah in da bodo ponovno začeli pošiljati odločbe, ko se vrnejo z dopusta. Drugače jih pa pokliči, ponavadi vse lepo povejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če je slučajno kdo tuki gor, ki odda dohodnino na DURS-PE Grosuplje? Mater jim, še vedno ni odločb :BUA: , baje da bodo konc mesca, če verjameš :devil:

Pričakujem še nek keš, pa sem počasi že zgubila potrpljenje :grim

DURS Koper - tudi jaz še nisem dobila odločbe... pri meni še neki preverjajo... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razburjaj se. So javno povedali, da so sedaj na počitnicah in da bodo ponovno začeli pošiljati odločbe, ko se vrnejo z dopusta. Drugače jih pa pokliči, ponavadi vse lepo povejo.

Gaddamit jaz tudi nisem še nič dobil. :fredy:

Je pa ena kolegica dobla skoraj 1000 ojro nazaj. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gaddamit jaz tudi nisem še nič dobil. :fredy:

Je pa ena kolegica dobla skoraj 1000 ojro nazaj. :grim

Tebe bojo baje dodatno obdavčli zaradi uničevanja hmelja :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tebe bojo baje dodatno obdavčli zaradi uničevanja hmelja :P

Faaaaak! :xx: Saj jih mam na sumu, da me bodo na "razgovor" povabli. Mater kaki deja vu - najstniška leta in "razgovori" na policiji. :krneki: :fredy: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če je slučajno kdo tuki gor, ki odda dohodnino na DURS-PE Grosuplje? Mater jim, še vedno ni odločb :BUA: , baje da bodo konc mesca, če verjameš :devil:

Pričakujem še nek keš, pa sem počasi že zgubila potrpljenje :grim

šele pred 14 dnevi sem dobil odločbo (isto Grosuplje), dva dni za mano še brata

starša še zmer ne :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobla odločbo. Za doplačat. Plačilo gre naprej točno 30. dan od takrat, ko sem dobila odločbo.

Bom raje tiho, preden popljuvam delavca/ko, ki računa dohodnino, ker mi še niti enkrat ni izračunal/a pravilno, pa še posebej sem ga/jo prosil in opozoril in nakalkuliral in skopiral in ...in ..in.. se maksimalno potrudil, pa še VEDNO najprej plačam preveč zaračunano dohodnino, potem pa še eno leto čakam, da mi klinčeva država (seveda brez obresti) nakaže nazaj preveč plačani davek, ki bi ga morala v 30 dneh, zraven mi pa še ljubeznivo reče, da se lahko pritožim varuhu človekovih pravic, ampak da tako ali tako ne bo pomagalo... :SS

Jaz sem imela hude probleme, da sem si znižala plačila dohodnine, ker so problemi že v samih programih. Tam so nastavitve narejene in navadni računovodja jih težko zaobide. Jaz sem to 'težavico' rešila tako, da sem za en mesec vnesla olajšavo za vzdrževanega otroka. Tako se mi je znišala osnova in voila.

Lahko rečeš svojem računovodji, naj naredi tako. Tisto kar plačuješ čez leto je itak vedno samo akontacija.

Popravljeno . Popravil Mačica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Tud jaz se pridružujem tistim, ki še niso/nismo dobil odločbe <_<

Počaki, da mi, ki smo dolžni plačamo ... BANDA :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo tut jst oddala na PE Grosuplje :BUA:

Banda ja :angry:

V naši familiji dobila samo jst in že to 2 mesca nazaj ker morm doplačat več kot 100k (do tistega momenta pa sem živela v prepričanju da dobim 45k nazaj) :cry:

:angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

V naši familiji dobila samo jst in že to 2 mesca nazaj ker morm doplačat več kot 100k (do tistega momenta pa sem živela v prepričanju da dobim 45k nazaj) :cry:

:angry:

kako se pa lahko pri izračunu zmotiš za 150.000 SIT?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, zelo hitro.

Opališ otroka za vzdrževanega člana.

Potem pa se ugotovi, da je otrok delal preko študenta

in da je na srečo vmes izgubil študentski status

in da je brez statusa zaslužil 150k

in je izračun v doplačilo tu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako se pa lahko pri izračunu zmotiš za 150.000 SIT?

Čisto enostavno. Tisto leto sem pavzirala in ker nisem imela statusa sem lahko preko študentskega servisa zaslužila nekaj manj kot 700k.

Tega seveda nisem vedela in še dobro da sem na napotnico zaslužila samo nekaj čez 800k ker sem pred tem delala v lokalu kjer mi je plačeval na roke in nisem rabila napotnice.

Pri dveh napotnicah za 2 meseca so mi trgali 25% davek in rečeno je bilo, da bo to povrnjeno ob napovedi za dohodnino. Tako sem se veselila tistih 45k.

Ko pa sem dobila odločbo bi me pa kmalu kap :eek: Totalno nič jasno! :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dohodnino bi moral dobiti nazaj. Toda do danes mi še niso poslali NIČESAR. Mamicu jim... :angry2: :angry2: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!