Skoči na vsebino

dohodnina 2005


SiR

dohodnina 2005  

87 članov je glasovalo

  1. 1.

    • Skoraj ni? ne dobim/dopla?am
      8
    • dopla?am cirka 0-50.000 SIT
      14
    • dopla?am cirka 50.000-100.000 SIT
      2
    • dopla?am cirka 100.000-150.000 SIT
      2
    • dopla?am ve? kot 150.000 SIT
      5
    • dobim cirka 0-50.000 SIT
      29
    • dobim cirka 50.000-100.000 SIT
      10
    • dobim cirka 100.000-150.000 SIT
      6
    • dobim ve? kot 150.000 SIT
      11


Priporočene objave

@Brrrm, First: Zato pa narediš najprej sam izračun (v tej fazi že razporediš froce in ostale olajšave) da ni potem v odločbi presenečenj ...

In če potem odločba "fali" za 150k SIT glede na ta izračun moraš bit pa že umetnik. Tisto računanje med letom pa itak da lahk hitr kej sfališ, še več kot 150

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni po mojih izračunih dolgujejo okoli 150 jurjev, pa jih še vedni niso nakazali.. banda lopovska. Ko je treba kasirat, so pa takoj s položnico tu. :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počaki, da mi, ki smo dolžni plačamo ... BANDA :angry:

hitro plačajte, da jaz še enkrat dobim nazaj... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Brrrm, First: Zato pa narediš najprej sam izračun (v tej fazi že razporediš froce in ostale olajšave) da ni potem v odločbi presenečenj ...

In če potem odločba "fali" za 150k SIT glede na ta izračun moraš bit pa že umetnik. Tisto računanje med letom pa itak da lahk hitr kej sfališ, še več kot 150

Ja ja štekam, ampak glede na to da sm bla do takrt vsako leto pridna( :P ) študentka s statusom, nism vedla kok lahko zaslužim brez statusa. Niti me na to ni opozoril noben na študentskem servisu :angry:

Nikakor mi pa ni logično, da lahko študent s statusom zasluži 1.6mio (če ga starši ne dajo v olajšavo) oz. 1.3mio (če ga starši dajo v olajšavo) in pa samo nekaj manj kot 700k če je brez statusa :blink:

Logično bi blo glih kontra, ampak pustmo to našo državo.

Ja povrh vsega pa jst čakam že več kot eno leto - od dohodnine za leto 2004 na katero sem vložila pritožbo in od katere mi morajo izplačati nekaj manj kot 200k. Pa so frajerji rekli, da lahko traja tudi 2 leti da se to reši :eek: :angry2: no pa bom še to slabo leto počakala :doze:

Seveda mi ne bo izplačanih nobenih obresti za ta čas ko čakam na izplačilo, a jst jih bom pa plačala, ko jim po obrokih odplačujem za letošnjo dohodnino :angry2: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je logično da če nimaš statusa lahko zaslužiš nekaj manj kot 700k NEOBDAVČENO. Za ostali znesek plačaj davek ;)

Ni logično s stališča da če nimaš statusa, se pravi imaš samo še kak izpit za naredit, imaš načeloma več časa za delo. Vendar če nimaš statusa nisi "priden" študent ... torej plačaj davke ;)

Itak se pa ve da je država najslabši plačnik ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do kdaj pa sploh morajo vrniti preplačano dohodnino? Še nobeno leto ni bila taka jeba za vračilko, kot letos... :blush:

Vračilo, ne vračilko..- sem se malo zatipkal :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je logično da če nimaš statusa lahko zaslužiš nekaj manj kot 700k NEOBDAVČENO. Za ostali znesek plačaj davek ;)

Ni logično s stališča da če nimaš statusa, se pravi imaš samo še kak izpit za naredit, imaš načeloma več časa za delo. Vendar če nimaš statusa nisi "priden" študent ... torej plačaj davke ;)

Itak se pa ve da je država najslabši plačnik ...

ampak jst sm bla tut takrt ko nism mela statusa pridna :grim O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

misty,

jaz sem si že točno izračunal dohodnino, ker sem toliko, kot sem naračunal, tudi dobil.

Tisti primer sem navedel, da ti pokažem, kako se da zgrešiti za 150 k.

In Firstica je mojo tezo že v naslednjem postu potrdila.

Dobro zame, ker sem s tezo zadel :)

in slabo zanjo, ker bo doplačala. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že u osnovi smo se narobe razumel ker sem mislil da je falila za 150k pri unem izračunu dohodnine, ki ga narediš preden jo oddaš, ne med letom ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Na tem mestu bi se rad zahvalil vsem, ki so volili to lopovsko vlado.

Danes me je nagradila, ker sem se v času krize po osamosvojitvi odpravil na delo v tujino in se nisem brezposeln obešal raznim socialnim ustanovam na vrat. Pa tudi danes še je za mojo socialno varstvo zagotovljeno iz tujine.

380000 X HVALA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!