Skoči na vsebino

Poškodbe in zdravniki


devilish

Priporočene objave

symru..... lepo so te skupaj zašraufali...

ker ne gre dobeden šrauf skozi sklep, boš (kot zgleda) polnoma lahko gibal, kjub še prisotnim vijakom.

Drugače pa pri rehabilitaciji lep oposlušaj fizioterapevta... samo brez švica pa trdega dela ne bo šlo. voda je pa tako ali tako najboljša.

prosi naj ti dajo namesto hodilnega gipsa hodilno longeto. tako da boš lahko nogo ven vzel, umil, naredil kako kopel in malo pomigal v kaki topli vodi, pa kako masažo stopal si lahko sam narediš (da ne boš izgubil občutka kako je hodit bos ali s čevlji).

Še en nasvet: čez gips oz. longeto si daj kako utež in delaj vaje za mišice kolenskega skelpa (krči in izteguj koleno.

suprasindezmotični... bolj prav bibilo suprasindezmozni vijak je vijak, ki gre nad vezivno povezavo med golenico in mečnico tik nad sklepom in drži ti dve kosti skupaj. očitno je bila tudiu ta povezava rahlo poškodovana, da jo je kirurg učvrstil.

LP

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pohvalo. Kirurg, ki je tako lepo sestavil, je dr. Marko Dobravec, asistiraj je kirurg dr. Jaka Košar.

tisto napačno poimenovanje šraufa pa je zapisano na izvidu, sem samo prepisal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Jaz sem si par dni nazaj fino zvil koleno, ko mi je zdrsnilo sprednje kolo na motorju in sem se ujel z nogo. Zraven je pa še fajn počilo. Danes sem bil pri osebnem zdravniku in ker ne morem popolnoma stegniti ali skrčiti noge, je posumil na poškodbo meniskusa. Jutri grem še k travmatologu, pa bom videl kako naprej.

Problem je, da ne morem normalno hoditi oz. samo z napol pokrčenim kolenom. Pa tudi boli ne preveč, edino če preveč stegnem ali pokrčim koleno.

Ima kdo kakšne podobne izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, ma pa moj kolega in sošolc. zviu si je koleno(2x isto koleno, 2x na istem placu(mal morš bit nadarjen za to ja...)) poškodba meniskusa pač. pa vsake tolko hoji da mu neko tekočino vn črpajo z kolena. drgač pa normalno telovadi zdaj, poškodbo je pa imel pred 2 leti.

lp pa okrevaj čimprej :friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšne podobne izkušnje?

Imel imel, boš videl kaj ti bo rekel trvamatolog. Jst bi ti predlagal, da točno zveš kaj se ti dogaja v kolenu, še predno

ti ga začnejo mrcvarit, npr. MR ti natančno pove/pokaže kaj se dogaja notri. Samo plačniška je mal huda za denarnico,

preko napotnic se ti pa zna zgodit, da boš dolgo čakal. Najprej vprašaj na večih koncih, lahko skočiš tudi v Ita ali Aut, kjer je

to vsakdanja praksa in dosti ceneje.

Pa srečno,

PF

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa še nisi bil na urgenci?

Ja magnetna resonanca pokaže natančno kaj je narobe s kolenom.

Na magnetno resonanco boš čakal kar nekaj časa.

Če bo potrebna operacija priporočam Valdoltro ali Novo mesto.

Pa kaka konkretna fizioterapija ti ne uide. Pa kakih nekaj dni bergel in bolniške tudi ne.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pohvalo. Kirurg, ki je tako lepo sestavil, je dr. Marko Dobravec, asistiraj je kirurg dr. Jaka Košar.

tisto napačno poimenovanje šraufa pa je zapisano na izvidu, sem samo prepisal :D

Stari, neja se nekaj tu vun meči ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, ma pa moj kolega in sošolc. zviu si je koleno(2x isto koleno, 2x na istem placu(mal morš bit nadarjen za to ja...)) poškodba meniskusa pač. pa vsake tolko hoji da mu neko tekočino vn črpajo z kolena. drgač pa normalno telovadi zdaj, poškodbo je pa imel pred 2 leti.

lp pa okrevaj čimprej :friend1:

A se je tvojemu kolegu samo pozdravilo?

Sedaj sem bil še pri travmatologu kjer mi je preizkušal koleno v vse smeri, da sem vpil od bolečin. :wacko: Pravi, da je malo verjetna poškodba meniskusa.

Potem sem šel še k osebni zdravnici. Od obeh sem dobil navodila o hlajenju, razgibavanju in hoji. Kontrola čez 10-14 dni.

Zdravnica pravi, da se poškodba meniskusa v 99 procentov sama uredi. Pravi da je potrebno počakat, koliko se bo samo pozdravilo, morebitna operacija je res zadnji izhod. Res upam da se bo samo uredilo.

Torej mi ostane šepanje in omejena storilnost še lep čas. :krneki:

Najbolj trapasto se mi zdi, da se mi je to zgodilo na motorju praktično na dvorišču. Čeprav imam ao+ mi nič ne pomaga ker nisem klical policije, misleč da ni hujšega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja samo se mu je pošlihtalo. če hoćeš še kakšne podrobnosti mi povej pa ga vprašam pa vse napišem.

v gipsu je mel nogo nevem kak dougo (par mescev mogoče tui pou leta), baje da noge ni mogel premaknit, vendar pa pravi da proti koncu, torej še nepopolno zaceljeno se je spravu na trening k trenira rokomet. pa je vse1 treniral samo ne tak intenzivno. zaj pa mu vsak mesec al vsaka 2 mesca neko tekočino morajo z meniskusa vn srkat kar pa boli k prasica pravi...

no kot pravim zaj je od tega minilo kako leto ali 2, pa normalno telovadi z nami, nč ni omejen. čist normalno vse.

ne garantiram ti da je vsega od napisanega (z njegovega aspekta) resnično! mogoče je pretiraval kje...

kak točno pa se ti je to zgodlo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah banalna fora.

Sem opral bandita pa šel na en krog, ko pridem nazaj par metrov pred dvoriščem pa preveč stisnem prednjo zavoro in kolo od pranja na mokri pa mastni cesti zablokira in spodnese. Da ne bi padel se zgleda nerodno ujamem na levo nogo in mi prav glasno poči v kolenu. Bi rajši motor po tleh vrgu pa mi nebi bilo nič. :krneki:

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah banalna fora.

Sem opral bandita pa šel na en krog, ko pridem nazaj par metrov pred dvoriščem pa preveč stisnem prednjo zavoro in kolo od pranja na mokri pa mastni cesti zablokira in spodnese. Da ne bi padel se zgleda nerodno ujamem na levo nogo in mi prav glasno poči v kolenu. Bi rajši motor po tleh vrgu pa mi nebi bilo nič. :krneki:

Simosi nepiši in negovori preveč raje si najdi dve priči,ki sta videla padec pojdi k odvetniku in lepo pokasiraj.Nemorem verjet,da če padeš doma na dvorišču,da bi moral poklicat policijo K..c pa tako zavarovanje.Klega je pred kratkim pal na dvorišču z enduro in je brez policije lepo pokasiral z AO+ ca 2 meseca snevne odškodnine.Več ti nebi pisal namreč pal je celo z neregistriranim motorjem plačalo pa je zavarovanje registriranega motorja.Nebi več pisal ampak si pa res neiznajdljiv!!!!!!!!!!

Ps:lahko bi se tudi zlagal Npr.bil sem sam doma ni imel kdo poklicat,ko sem se vlegel sem zaspal itd.itd. motor pa še zdaj lahko tam na tla poležeš in ga slikaš,poškodbe pa tudi imaš na motorju in na kolenu.Mogoče se celo še pozna črta,ko si zaviral pa zdaj pokliči policijo in naj nardijo naknadno zapisnik,pol pa jamrej,pa najprej hodi na razgibavanje in če nebo 100% dobro lepo na operacijo pa naj plačajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, tudi jaz ti zelo močno priporočam da greš zavarovalnico cuzat. ČISTO VSE SE DA DOSEČI!

če je meni uspelo da so poplačali škodo k sm majkin avto na offroudu zlamu, še zdaj mi ni jasno kak je to mogoče da so poplačali, pol se tebi tui more vsrat!

veliko sreče!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

simosi.

jaz ti priporočam, da greš kam na fizioterapijo. bo se poškodbna dosti hitreje sanirala.

Glede maniskusa... če se zaceli traja 6-10 tednov. Ni pa nujno da se, lahko če je odtrgan delček prosto plava v kolenu in omejuje gibanje in povzroča bolečino, če je počen ali samo rob odtrgan pa se redkokdaj sam zaceli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poškodbe in zdravniki.

:hmm: ... verjetno imamo vsi različne situacije, izkušnje in srečanja z zdravniki. Nekatera so prav v stilu "Close Encounters of the third kind"!

:angry:

Pri padcu z motorjem sem pridelala zlomljen gleženj in, po domače povedano, vse vezi, mišice in vsa drobnarija, ki se nahaja ob in okoli prelomljenih kosti, je bilo čisto razrdmano.

Takoj po poškodbi so mi namestili mavec in v naslednjih sedmih tednih nošenja mavca sem imela kakšnih 5 kontrolnih pregledov. Vsakič je bil v ambulanti drugi zdravnik, ki se je posvetil le fotografirani podobi gležnja, nogo je le bežno oplazil s pogledom, pa magari so mi snemali mavec.

Šele, ko sem začela s fizioterapijo, so se fizioterapevtke posebej potrudile za mojo poškodbo, saj je bila noga nenormalno otečena.

Nekako so mi dale vedet, kakšna terapija bi bila primerna in brez razmišljanja sem se podala na samoplačniško pot, sicer bi čakala kakšno leto.

Rezultat?

Kot da bi gore premikal. Še vedno je grdo, še vedno sem na berglah, ampak, oteklina plahni. Počasi, ampak zanesljivo. Tudi bolečine so bolj znosne.

Fizioterapevtke so mi tudi podrobno razložile, kaj se okoli kosti in v samem gležnju sploh dogaja. Kako so takšne poškodbe lahko zelo težke in da lahko traja mesece, preden se vse, kar sestavlja gleženj, vrne v prvotno stanje pred nesrečo. Opogumljajo te, ko te začne razjedati malodušje in strah, da pa bo noga vedno takšna.

Da imajo več časa kot zdravniki? Ne bi rekla. Če pogledamo, kakšne so čakalne dobe in koliko ljudi hodi na rehabilitacijo, potem imajo vse prej, kot preveč časa.

Imajo pa nekaj, kar so zdravniki večinoma že pozabili, da obstaja. Odnos. Ni jim vseeno.

Mar jim je. Želijo rezultate. Veselijo se s teboj, ko ti uspeva.

Fizioterapevtke mariborske bolnišnice so zame carice!

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No sedaj je mesec pa pol od poškodbe. Kar se nategnjenih vezi tiče se je že kar lepo izboljšalo.

Problem pa ostaja z gibljivostjo kolena. Še vedno ga ne morm do konca iztegniti in ne morem počepniti. Stanje je isto že kašnih 14dni.

Včeraj sem bil spet pri osebnem zdravniku, ki mi je dal napotnico za ortopeda. Priporočal mi je Artros iz lj, napotnica pa velja za kateregakoli ortopeda.

A ima kdo kakšne izkušnje s to kliniko Artros in kaj lahko pričakujem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sami dobri zdravniki.

Priporočam dr. Husseina, ki je specializiran za razne vste poškodb kolen.

Prijazni. Čakalna doba je od 3-5 tedov. Odvisno kakšno srečo imaš.

Pa hitro se naroči.

Kaj pa fizioterapija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No, sedaj sem bil na pregledu pri dr. Husseinu in sem naročen na rekonstrukcijo prednje križne vezi.

To bo še veselo. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simonsi čimprejšnje in čim bolj neboleče okrevanje ti želim!

veliko jih pravi:

Če imaš motor moraš računati na to, da brez poškodb enostavno pri tem športu ne gre!

kaj bi vi rekli na to izjavo? Ja ali ne, brez obrazložitve.

Lp!

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simonsi čimprejšnje in čim bolj neboleče okrevanje ti želim!

veliko jih pravi:

Če imaš motor moraš računati na to, da brez poškodb enostavno pri tem športu ne gre!

kaj bi vi rekli na to izjavo? Ja ali ne, brez obrazložitve.

Lp!

Hvala za lepe želje.

Najbolj trapasto se mi zdi, ker se je vse tako hitro in banalno zgodilo. Kakšnih 10 metrov pred garažo, ravno ko sem mislil parkirat in dat motor na zimovanje. :krneki:

Če bi prej vedel kakšne težave bom imel, bi ga rajši po tleh vrgel, pa bi bil mir. :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!