Skoči na vsebino

Števec - Previjanje števca kilometrov


Ni3ous

Priporočene objave

Hmm.. statistika kaže da je treba pri nakupu biti pozoren tudi na realnost števca km. Verjamem da je dosti ljudi, ki misli da se to pri motorjih ne dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kako boš dejstvu primerno v bodoče prilagodil svojo nakupovalno strategijo?

Servisna knjiga :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kako boš dejstvu primerno v bodoče prilagodil svojo nakupovalno strategijo?

Eno je servisna knjiga, potem če je analogni števec, se preveri ravnino posameznih številk med sabo na številčnici, (če je števec prevrten je velika verjetnost, da je katera ploščica številk zamaknjena navzgor ali navzdol), obraba ročic, stopalk...

To so nekateri pakazatelji, vendar na žalost ne vedno zanesljivi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
KAKŠNE SO PA KAJ VAŠE TEHNIKE PREVIJANJA ŠTEVCEV NAZAJ, OZ. KAKO TO NEKATERO ŠTIMAJO?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pri nakupu motorja je potrebno posvetiti pozozornost predvsem drugim delom motorja, ki ti lahko povedo ali je števec ok ali ne ...

... sama številka na števcu je dokaj nepomembna ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se da previti elektronski-digitalniu števec? Tko, sam da vem če je sploh možno... Upam da ni bil lih moj previt :?

In kako bi to ugotovil zdej(recimo če je previt)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kako boš dejstvu primerno v bodoče prilagodil svojo nakupovalno strategijo?

Motorja z 8.000 kilometri in novo ketno ne bo kupil :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se da previti elektronski-digitalniu števec? Tko, sam da vem če je sploh možno... Upam da ni bil lih moj previt :?

In kako bi to ugotovil zdej(recimo če je previt)

kupiš nov števec pa je...0 km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj bi že moral prodajat motor? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem previl nobenega stevca in ga tudi ne bom, s tem itak samo nategujes druge... ko ti pa nekdo potrka zvecer na vrta je pa :blush:

Ali se da previti elektronski-digitalniu števec? Tko, sam da vem če je sploh možno... Upam da ni bil lih moj previt :?

In kako bi to ugotovil zdej(recimo če je previt)

mozno da je previt... pri starejsih letnikih bolj tezko ugotovis, pri novejsih so ti pa gume pa ketna v pomoc (no.. nekolk tut rocke)..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi prodal motor s previtim števcem, če si sam tega ne želiš, da bi kupil takšnega? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi prodal motor s previtim števcem, če si sam tega ne želiš, da bi kupil takšnega? :)

true..

vendar...zakaj na svetu obstaja zlo, če vsi želimo živeti dobro.... :hmm: damn.... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vendar...zakaj na svetu obstaja zlo, če vsi želimo živeti dobro.... :hmm: damn.... :?

indeed :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se da previti elektronski-digitalniu števec? Tko, sam da vem če je sploh možno...

Seveda se ga da. Zgleda podobno kot chip tuning: laptop, programska oprema in pol metra kabla. Potem si samo še izbereš poljubno število km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se da previti elektronski-digitalniu števec? Tko, sam da vem če je sploh možno... Upam da ni bil lih moj previt :?

In kako bi to ugotovil zdej(recimo če je previt)

Seveda se da.

Nikol ne boš vedu, če je biu al ne.

vendar...zakaj na svetu obstaja zlo, če vsi želimo živeti dobro.... :hmm: damn.... :?

Ker se zdi včasih primerneje živeti dobro na račun drugih, kot na svoj račun. Žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne dolgo tega sem prebral;

"Odlično ohranjeno motorno kolo Honda ..., redno servisiran, realni kilometri, servisna knjiga, menjani diski(!!!) itd, itd...."

Me zanima, če ga je spravil v promet. In če ga je, še bolj - komu?

Ko sem nekoč od stranke prevzemal rabljeno vozilo in sem ga pobaral po servisni knjigi, mi je gladko odgovoril:

"A hočeš dve, al' tri"?!!

Na žalost se veliko (preveč) motorjev servisira tako, da se namesto servisnega žiga in podpisa obrne števec in proda. (Čemu bi menjal Verigo v motorju, če je ceneje zavrteti števec?! Pa še lažje se proda!)

Osebno, raje kupim vozilo z 200.000 kilometri in "kontroliranim poreklom", kot robo sumljivega izvora, z malo kilometri!

Primer, ki ga poznam (avto). Tudi pri motorjih ni drugače...

Poznam človeka, ki je kupil CRX Hondo in z njo v dveh letih prevozil 245.000 kilometrov. Preverjeno!!! Nato ga je prodal. Še prej zamenjal zavorne diske, volanski obroč, gumice pedalov, morda še kakšno reč in števec zavrtel na 85.000 kilometrov.

Drugi lastnik je prevozil okroglih 100.000 kilometorv, "vajo ponovil" in prodal (= 345.000km)

Tretji lastnik je prevozil cca 80.000 kilometrov (= 425.000) števec zavrtel in ga prodal človeku, ki je tudi prevozil tudi že 30.000 kilometrov (= 455.000 kilometrov), mi nekoč v pogled pripeljal črn CRX in rekel:

"Tole sem nabavil! Odlično je ohranjen s 85.000 prevoženimi kilometri" !!!!!!!!!! :o :o :o :? :?

Potrjujem. Bil je še vedno lep!!!

Primerov poznam še več, a ta je bil posebnež neke vrste (vključno s takšnimi v kravatah, ki te "nategnejo gosposko"!!! Kar pa je po eni strani, še mnogo bolj boleče.

Naj vas ne moti, če je to primer z avtomobilom. Z motorji je enako!

To je le "soft verzija", če ne izvzamemo še ukradenih vozil! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narediš v parih letih recimo 130 000 km in motor prodaš s 30 000 km. Pa ti ni treba prevrtavati števca. :lol1:

Nisem ga še in ga tudi ne mislim.

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne dolgo tega sem prebral;

"Odlično ohranjeno motorno kolo Honda ..., redno servisiran, realni kilometri, servisna knjiga, menjani diski(!!!) itd, itd...."

Me zanima, če ga je spravil v promet. In če ga je, še bolj - komu?

Ko sem nekoč od stranke prevzemal rabljeno vozilo in sem ga pobaral po servisni knjigi, mi je gladko odgovoril:

"A hočeš dve, al' tri"?!!

Na žalost se veliko (preveč) motorjev servisira tako, da se namesto servisnega žiga in podpisa obrne števec in proda. (Čemu bi menjal Verigo v motorju, če je ceneje zavrteti števec?! Pa še lažje se proda!)

Osebno, raje kupim vozilo z 200.000 kilometri in "kontroliranim poreklom", kot robo sumljivega izvora, z malo kilometri!

Primer, ki ga poznam (avto). Tudi pri motorjih ni drugače...

Poznam človeka, ki je kupil CRX Hondo in z njo v dveh letih prevozil 245.000 kilometrov. Preverjeno!!! Nato ga je prodal. Še prej zamenjal zavorne diske, volanski obroč, gumice pedalov, morda še kakšno reč in števec zavrtel na 85.000 kilometrov.

Drugi lastnik je prevozil okroglih 100.000 kilometorv, "vajo ponovil" in prodal (= 345.000km)

Tretji lastnik je prevozil cca 80.000 kilometrov (= 425.000) števec zavrtel in ga prodal človeku, ki je tudi prevozil tudi že 30.000 kilometrov (= 455.000 kilometrov), mi nekoč v pogled pripeljal črn CRX in rekel:

"Tole sem nabavil! Odlično je ohranjen s 85.000 prevoženimi kilometri" !!!!!!!!!! :o :o :o :? :?

Potrjujem. Bil je še vedno lep!!!

Primerov poznam še več, a ta je bil posebnež neke vrste (vključno s takšnimi v kravatah, ki te "nategnejo gosposko"!!! Kar pa je po eni strani, še mnogo bolj boleče.

Naj vas ne moti, če je to primer z avtomobilom. Z motorji je enako!

To je le "soft verzija", če ne izvzamemo še ukradenih vozil! :hmm:

Res? :eek: :eek: :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi ne rabim kilometrov vrteti. V 2 letih od kar je bil kupjen ima napravljenih šele 8000 km :cry: :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Mene pa zanima, kako bi prevrtel števec kilometrov naprej (motor je Honda), namrec stari stevec mi je crknil (imel okoli 21k km) in sem na ebayu kupil rabljenega z okoli 3k km. Ker imam servisno knjizico bi rad, da se stvari ujemajo kot je treba. Je kak nacin, ali moram zadevo oeljati na servis?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!