Skoči na vsebino

Skrb za mačke in pse


premza

Priporočene objave

Oskrbni dan za živali na Gmajnicah

Oskrbni dan za odraslo mačko v zavetišču na Gmajnicah (zavetišče je last mestne občine Ljubljana in je namenjeno začasni namestitvi zapuščenih živali na tem področju) z davkom stane tisoč tolarjev. Za mačjega mladiča do šest mesecev starosti je cena 500 tolarjev (2,1 evra). Za velikega psa zavetišče, ki se financira z denarjem občin - te pa približno tretjino denarja dobijo od dohodnine, torej od države - z davkom stane 3.500 tolarjev (14,6 evra), za malega psa pa tisoč tolarjev manj.

vir: Finance

Za oskrbo enega psa torej plačamo 105.000SIT na mesec oz. slabih 1.3 milijona SIT na leto. :worship:

Že postavljam zavetišče. 20 mačk mi bo navrglo 600.000SIT mesečno. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doklade za otroke so pa 10x manjse :(

Sele za 13-ega otroka dobi mati toliko od drzave, kolikor stane drzavo pes brez lastnika.

Pa psov brez lastnika je v sloveniji veliko.

Zato sem pa bil za inekcijo, ko so unmu psu lopatico odbil, pa je eno drustvo zbiralo denar za njegovo operacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ali pa če naši vrli državljani pač ne bi kupovali živali ki jim niso kos, jih ne puščali ob cesti in dali sterlilizirat psice in mačke katerih nimajo namena imeti za razplod....

namesto da bi osveščali lastnike..te dni po ljubljani zganjajo teror nad lastniki, ki nimajo privezanih psov...vse lepo in prav, če se nadzoruje lastnike srednjih in večjih psov( med te sodim tudi jaz in v osnovi nimam prav nič proti nadozru)....tistim z resnično žepnimi izvedbami pa res ne bi bilo treba računat 50.000 ker nimajo privezanega psa, ki je manjši od povprečne mačke... :doze:

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ali pa če naši vrli državljani pač ne bi kupovali živali ki jim niso kos, jih ne puščali ob cesti in dali sterlilizirat psice in mačke katerih nimajo namena imeti za razplod....

namesto da bi osveščali lastnike..te dni po ljubljani zganjajo teror nad lastniki, ki nimajo privezanih psov...vse lepo in prav, če se nadzoruje lastnike srednjih in večjih psov( med te sodim tudi jaz in v osnovi nimam prav nič proti nadozru)....tistim z resnično žepnimi izvedbami pa res ne bi bilo treba računat 50.000 ker nimajo privezanega psa, ki je manjši od povprečne mačke... :doze:

Seveda, se popolnoma strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ali pa če naši vrli državljani pač ne bi kupovali živali ki jim niso kos ...

Eh, Nagaya, folk si omisli celo otroke, ki jim ni kos. Iluzorno je pričakovat, da si ne bo v trenutni evforiji nabasal v stanovanje mačk, cuckov, pitonov, krokodilov, papig in sorodne laznine. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

le kako bi se lahko ne strinjal :grim

Sem ob tvojem postu razmislajal, da bi morali ljudje zaprositi za posebno dovoljenje, za posedovanje psa oz. druge domace zivalce. Prej bi izpolnili kratek tester ali kaj takega.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, Nagaya, folk si omisli celo otroke, ki jim ni kos. Iluzorno je pričakovat, da si ne bo v trenutni evforiji nabasal v stanovanje mačk, cuckov, pitonov, krokodilov, papig in sorodne laznine. :doze:

kontracepcija :)?

glede na to da se otroci ponavadi "zgodijo" :grim

sicer pa...se ne bi pretirano sekirala....ameri imajo obupne tezave z zapuščenimi ljubljenčki (ki radi vsake toliko pojedo kakega mimoidočega)....pa med te ne sodijo samo kužati in muce...je pa res da je onstran luže veliko azilov (za eksotične ljubljenčke kot so velike mačke, medvedi in luskavci) podprtih iz prostovoljnih donacij zasebnikov...

tako da bi slovenci lahko bili veseli vsake šijore po vzoru milene močivnik, ki je s svojim, sicer malce bizarnim pristopom, razbremenila državni proračun....

Sem ob tvojem postu razmislajal, da bi morali ljudje zaprositi za posebno dovoljenje, za posedovanje psa oz. druge domace zivalce. Prej bi izpolnili kratek tester ali kaj takega.

si predstavljaš, da bi si potem bodoči lastniki na črno podajali testna vprašanja v stilu:

"ej kak je pravi odgovor na vprašanje:"kako pogosto moramo hraniti psa?", in "ali lahko mačko v avtomobilu prevažamo v hermetično zaprti plastični vrečki?"... :grim

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....tistim z resnično žepnimi izvedbami pa res ne bi bilo treba računat 50.000 ker nimajo privezanega psa, ki je manjši od povprečne mačke... :doze:

Ah qrc, kaj pa veš, če nima plastično operiranga klokodila?! Kr plačat!

Jeba je, ker nihče ne more biti poklican, da presoja do katere velikosti in teže so tisti mački. Pa še to je bolj tako tako. Maček od nemškega lovskega terierja ti lahko uduši mrcino od 50 ali več kil. Foxterier je tudi že pred leti držal v šahu svojo lastno družino. Tako da, v javnosti kar naj bo tako kot mora biti!

Sem pa seveda takoj za to, da se določi ograjene površine za pasje igralnice, kjer lastniki psa lahko "zletajo", brez panike pri drugih sprehajalcih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pa seveda takoj za to, da se določi ograjene površine za pasje igralnice, kjer lastniki psa lahko "zletajo", brez panike pri drugih sprehajalcih!

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ob tvojem postu razmislajal, da bi morali ljudje zaprositi za posebno dovoljenje, za posedovanje psa oz. druge domace zivalce. Prej bi izpolnili kratek tester ali kaj takega.

Predvsem je pomembnejši psihotest! Tak kot ga moraš izdelati preden vložiš prošnjo za orožno listino.

Normalni ljudje imajo normalne pse, ali pa jih sploh nimajo.

WTF pa je dons normalno? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, jaz že razmišljam, da bi postavila doma azil.

Pa ljudem, ki se znebijo enega psa, ker ga ne obvladajo, bi prepovedala naslednjega psa dokler ne opravijo vsaj nekega osnovnega tečaja o vzoji psa. :angry2:

Uf, tle se pa vsa moja tolerantnost konča.

Ampak moja "azilantka" Kani je pa vseeno zlata! :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa naredijo z zapuščenimi pitoni?

tisti mesečni morski odojek je verjetno malce cenejši?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, jaz že razmišljam, da bi postavila doma azil.

Pa ljudem, ki se znebijo enega psa, ker ga ne obvladajo, bi prepovedala naslednjega psa dokler ne opravijo vsaj nekega osnovnega tečaja o vzoji psa. :angry2:

Uf, tle se pa vsa moja tolerantnost konča.

Ampak moja "azilantka" Kani je pa vseeno zlata! :wub:

A gre kej u šolo? Glede na to, da so ta star tud šolan? Bi lohk mamile šnofala po motozborih :whistle:

kaj pa naredijo z zapuščenimi pitoni?

...

Naseckajo, oblijejo s čokolado in prodajo za rolade :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naseckajo, oblijejo s čokolado in prodajo za rolade :grim

"Zmajčkov butik" :lol1:

Popravljeno . Popravil Špilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat je v osnovni šoli pri meni. Tud srednjo bo naredila pri meni.

Če se bova pri tem dobro izkazali, bova pa res šli kaj resnega. Punca ima potencial, pa bi bilo škoda da ga ne izkoristimo.

Da ne rečem, da ima fantastičen nos. Đanki na nobeno divjad ne trza, za gospodično sem pa skoraj poletela, ko smo zavohali in zagledali srno. No, pa smo meli lekcijo, da tega NE lovimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100 jurjev na mesec za PSA?!?!?!?!?! :eek: e, to kalkulacijo bi pa jaz rad videl!!! jebemti pol pa ni čudno da občine nočejo azilov postavljat če jih potem taki upravitelji po 100 jurjev za vsakega psa opizdijo :angry2:

bi jim jaz pokazal inšpekcijo pa naj dokažejo za kaj gre denar! moja bivša 60+ kilska krava od pesa ni za tretino tega pojedla na mesec pa še če bi mu varuško najel za 24 ur nebi tolko stalo :slap:

hmmmm kaki so predpisi da odpreš svoj azil in dobiš subvencije? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mene vprašate norih psov ni, so samo nori lastniki. Ki pa lahko tudi iz Pekinezerja naredijo pošast. Ok, res je, da ti ta velike pasme ne moreš po ugrizu primerjati z malimi, samo jaz se navadno prej enega malega bojim, kot pa velikega...... sem definitivno ZA psihofizične teste lastnikov, ZA ograjena območja, kjer se lahko psi prosto sprehajajo in igrajo med sabo, ZA živalsko policijo, itd....... dejsto je pa tudi, da od tega nič ne bo......

Kar se azilov tiče bom pa rekla, da imam raje, da od države za psa dobijo 100 jurjev na mesec, kot pa da imamo več Milen v Sloveniji......... če ima kdo jajca rečt, da so tisti psi imeli humane razmere in pogoje........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Kar se azilov tiče bom pa rekla, da imam raje, da od države za psa dobijo 100 jurjev na mesec, kot pa da imamo več Milen v Sloveniji......... če ima kdo jajca rečt, da so tisti psi imeli humane razmere in pogoje........

Jaz bi raje za mulce dobil po 100 jurjev na mesec, pa čeprav jih 20 dam nazaj za plinsko celico oz. za konjederca. Ajde navali!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe, a zdaj pa bomo zapuščenim mačkam še briketov fauš. Moj komentar k članku: butasto.

@Premza: malo ti bom pokvaril sanje o uspešnem podjetništvu. :) Omislil, bi si azil, katerega kapaciteta bi bila 20 mačk. Predpostavimo, da zapuščena mačka v azilu ostane 10 dni, preden se jo odda, navsezadnje nisi Milena Močivnik, ki bi živali zbiral. Skozi tvoj azil bi se v enem mesecu tako obrnilo 60 mačk. Vsako mačko je ob sprejemu v azil veterinarsko pregledat, navsezadnje tudi ne bi zbiral in kopičil mačjih bolezni. Preden pa mačko oddaš, jo moraš cepit proti nalezljivim boleznim, jo tudi kastriraš ali steriliziraš, saj si nihče ne želi čez pol leta imet v zavetišču mladiče mačke, ki jo je sam oddal. Zdaj pa k izračunu stroškov, upošteval bom cene, ki jih poznam iz lastnih izkušenj.

-300 SIT/mačko hrane in peska dnevno

-3000 SIT/mačko veterinarski pregled ob sprejemu

-10000 SIT/mačko sterilizacija

300 SIT X 20 mačk X 30 dni = 180000 SIT za hrano

3000 SIT X 60 mačk = 180000 SIT za prvi vetrinarski pregled

10000 SIT X 60 mačk = 600000 SIT za cepljenje in sterilizacijo

180000 SIT

+180000 SIT

+600000 SIT

----------

960000 SIT

Premza v enem mesecu boš pridelal 360000 SIT izgube, če ti finančno ne bodo pomagali razni dobrotniki. Da pa boš za temi 20-imi mačkami pucal kot bik, pa ne bom niti omenjal. Ti predlagam, da greva na hrib, mesečno kako gumo skuriva in pir uničiva, pa bo več haska. :)

@Brihta: Če se bom kdaj v kakem ovinku razlimal, mi prosim ne nudi prve pomoči. Sumim namreč, da imaš v prvi pomoči injekcijo z toksično vsebino. Hvala. :)

lp DTW :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......... če ima kdo jajca rečt, da so tisti psi imeli humane razmere in pogoje........

Zakaj pa ne? Glih ene tolk so bli usran ko njihova "skrbnica". :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa dajmo!

Pustimo sedaj usmiljenje, humanost, neprimernost usmrtitve kar tako ipd.

Katere živali pridejo v azil?

A - označene

B - neoznačene

Za pse je jasno, označenim se lastnika takoj najde, obvesti, zaračuna oskrbnino in kazen in izgube ni!

Za mačke bi bilo nujno tudi uvesti sistem označevanja!

Kaj pa neoznačene? Ajde veterinarski pregled mora biti, to je jasno zaradi možnosti kužnih obolenje. Le ta lahko poda diagnozo potrebne takojšnje evtanazije ali pa osnovne higienske oskrbe.

Nikakor pa ne kar takoj sterilizacija in hotel v nedogled. Marsikje po svetu je določen rok, verjetno tudi pri nas, po katerem je treba žival, ki ne najde novega/starega lastnika, evtanizirati. In pred tem si delati stroške z njo ni smiselno!

Sem krut? Sploh ne, dokler imate na krožniku telička, ki je dobil elektro šok, potem pa iglo v glavo!

Je pa res, da so ljudje, ki svoj entuziazem izkazujejo pri skrbi za zapuščene živali. Pohvalno. a le do določene mere. Na nek način podpirajo brezvestne lastnike!

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doklade za otroke so pa 10x manjse :(

Sele za 13-ega otroka dobi mati toliko od drzave, kolikor stane drzavo pes brez lastnika.

Pa psov brez lastnika je v sloveniji veliko.

Zato sem pa bil za inekcijo, ko so unmu psu lopatico odbil, pa je eno drustvo zbiralo denar za njegovo operacijo.

Kaj bi šele rekel,

ko bi izvedel koliko stane oskrbni dan

za siroto v Mladinskem Domu Malči beličeve

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Vsako mačko je ob sprejemu v azil veterinarsko pregledat, navsezadnje tudi ne bi zbiral in kopičil mačjih bolezni. Preden pa mačko oddaš, jo moraš cepit proti nalezljivim boleznim, jo tudi kastriraš ali steriliziraš, saj si nihče ne želi čez pol leta imet v zavetišču mladiče mačke, ki jo je sam oddal.

Iz članka natančna struktura stroškov ni razvidna...

Oskrbni dan za odraslo mačko v zavetišču na Gmajnicah (zavetišče je last mestne občine Ljubljana in je namenjeno začasni namestitvi zapuščenih živali na tem področju) z davkom stane tisoč tolarjev. Za mačjega mladiča do šest mesecev starosti je cena 500 tolarjev (2,1 evra). Za velikega psa zavetišče, ki se financira z denarjem občin - te pa približno tretjino denarja dobijo od dohodnine, torej od države - z davkom stane 3.500 tolarjev (14,6 evra), za malega psa pa tisoč tolarjev manj.

...nič torej o cepljenjih, pregledih, kastraciji, sterilizaciji,... "Oskrbovalni dan" se sliši kot prostor, hrana in potrebna dnevna skrb. Bilo bi precej čudno, če bi se tu not kar čez palec vkalkuliralo še vse ostalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!