Skoči na vsebino

Skrb za mačke in pse


premza

Priporočene objave

lastniki domačih živali zapolnjujejo svojo bolano željo po nadzoru. bolj ko je žival zdresirana večji tiran je človek. pika. :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem imel. sem prerasel otročjo željo po dominaciji :lol1:

ma sej to je vse tako za hec ker nimam kaj počet... :whistle:

pravzaprav menim, da so ljudje, ki imajo domače živali nasplošno uredu. čeprav nekdo ki ima napol ubijalske zveri (kot je blo z uno babo u LJ) sam ni za v družbo.

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz članka natančna struktura stroškov ni razvidna...

...nič torej o cepljenjih, pregledih, kastraciji, sterilizaciji,... "Oskrbovalni dan" se sliši kot prostor, hrana in potrebna dnevna skrb. Bilo bi precej čudno, če bi se tu not kar čez palec vkalkuliralo še vse ostalo.

Saj sem napisal, da je članek butast. Greva na hrib in pol na pir? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ob tvojem postu razmislajal, da bi morali ljudje zaprositi za posebno dovoljenje, za posedovanje psa oz. druge domace zivalce. Prej bi izpolnili kratek tester ali kaj takega.

Jaz mislim, da bi moral vsak (bodoči) lastnik plačati za svojega ljubljenca neko letno pristojbino, poleg bi prišlo še obvezno cepljenje in istega domačega ljubljenca - predvsem imam v mislih tiste, na štirih nogah, bi tudi označli z neko šifro, v primeru da se zgubi, ga najdejo privezanga v gozdu ipd. , da se ve koga iskat. No, saj naša je označena, imam tatto B) , ne vem pa kako je z ostalimi.

No, in to bi bili pripravljeni plačat po mojem mnenju samo tisti, ki si resnično želijo domačo živalco in ki so zanjo pripravljeni tudi primerno skrbeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mislim, da bi moral vsak (bodoči) lastnik plačati za svojega ljubljenca neko letno pristojbino, ...

...No, in to bi bili pripravljeni plačat po mojem mnenju samo tisti, ki si resnično želijo domačo živalco in ki so zanjo pripravljeni tudi primerno skrbeti.

To bi bili pripravljeni plačati le tisti, kateri bi zmogli in tisti, kateri bi to sploh hoteli. Na ta način izločiš vse tiste, kateri ne zmorejo in vse tiste, ki že sedaj ne registrirajo, cepijo in skrbe za svoje živali. Kaj pa je problem takemu reči, da pojma nima čigav je ta pes, ki se ves čas potika okoli hiše in grize mimoidoče. In kaj mu moreš?

Po drugi strani bi tako odvzela marsikateremu staremu človeku zadnje veselje, katerega ima ob svojem malem kosmatem spremljevalcu.

Tvoj predlog je pavšalen in sploh ne dober!

Potrebno je le vpeljati odgovornost! In neodgovornost mastno zaračunati. V odgovornost seveda spada tudi obvezno cepljenje in čipanje in tu je že zagotovljena evidenca. Dovolj!

A kot ponavadi, se zna tak predlog, kot je tvoj, prijeti, ker prinaša denarce v državno blagajno. Pa ne bit naivna, da bi potem šel za živali!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse pse se zdaj itaq čipira. Tako, da so v glavnem označeni. Za mačke bo pa to bolj težko uvest, ker jih pač veliko živi zunaj, kjer ni nekega pregleda nad njimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse pse se zdaj itaq čipira. Tako, da so v glavnem označeni. Za mačke bo pa to bolj težko uvest, ker jih pač veliko živi zunaj, kjer ni nekega pregleda nad njimi.

pse se čipira samo če tako želi lastnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravilnik o označevanju živali, veterinarskem spričevalu in veterinarski napotnici - ki se nahaja tukaj

3. člen:

Psi, rojeni po 1. 1. 2003, morajo biti označeni z mikročipom. Če pes, rojen pred tem datumom, izgubi kovinsko značko, s katero je bil označen, se ta nadomesti z mikročipom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Psi, rojeni po 1. 1. 2003, morajo biti označeni z mikročipom. Če pes, rojen pred tem datumom, izgubi kovinsko značko, s katero je bil označen, se ta nadomesti z mikročipom.

V zakonih in členih marsikaj piše. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse pse se zdaj itaq čipira. Tako, da so v glavnem označeni. Za mačke bo pa to bolj težko uvest, ker jih pač veliko živi zunaj, kjer ni nekega pregleda nad njimi.

spet bo se vec potepuskih psov in mackov

vsaj nekdo ne bo lacen :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse pse se zdaj itaq čipira. Tako, da so v glavnem označeni. Za mačke bo pa to bolj težko uvest, ker jih pač veliko živi zunaj, kjer ni nekega pregleda nad njimi.

Starejše. Mlade pa vse. Vsaj tako je bilo meni rečeno.

Pravilnik o označevanju živali, veterinarskem spričevalu in veterinarski napotnici - ki se nahaja tukaj

3. člen:

Psi, rojeni po 1. 1. 2003, morajo biti označeni z mikročipom. Če pes, rojen pred tem datumom, izgubi kovinsko značko, s katero je bil označen, se ta nadomesti z mikročipom.

Kot je napisala Nagaya: Samo če tako želi lastnik.

Pri nas v okolici je kar nekaj psov (približno tretjina), ki jih lastniki nikoli niso in jih tudi ne bodo peljali na obvezno cepljenje in razglistenje. Nimajo ne značk ne čipov. In tako bo tudi z njihovimi potomci. Če država ne more pošlihtat ceplenje, kako bo tole z davkom na živali?

Zato, zopet bi pri nekakšnem davku nastradali pošteni državljani, barabe bi pa tako ali tako imele še naprej na črno živali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist tko...obvezen davek in podobno, ki bi jih uvedli nelastniki, ki ste prerasli željo po nadzoru :slap: ....a testiranje zdravil je ba samoumevno in zastojn?- ne govorim o laboratorijskih miših...o psih/mačkah itd., ki zbolijo za kakšno težko boleznijo...ti na veterinarskem inštitutu ponudijo ,,nova,, zdravila/terapije, ki se preiskušajo...verjetno veste, da so le redki ,,tabletki,, narejeni izkjučno za živali...no mogoče bi morali pa morali ostali kaj plačati če nimate živali in nič ne prispevate k zdravi skupnosti.

:BUA:

Ja in se strinjam z ugotovitvijo, da je zakon eno in praksa drugo.....zakon imamo dovolj dober in če bi se le ta dejansko izvajal bi lahko rekli, da so zadeve pošlihtane...do takrat pa novih točk in členov ne rabim.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Če država ne more pošlihtat ceplenje...

a država ...

:lol1:

kera pa - a naša ...

:lol1:

a ti tej BRoSLO rečeš država???

:lol1:

ne

ga srt no - ti Pavijani v parlamentu

še kaj drugega veliiiko važnejšega ne znajo poštimati ..

za tele činčulebančule jih pa enostavno endrekbriga ...

:angry2:

"država" - je rekew - zaposrt

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj sem napisal, da je članek butast. Greva na hrib in pol na pir? :naughty:

eee ... hrib mi nekako ne diši preveč :blush: ... ko boš pa sestopil pa kar pokliči za ta drugi del :grim :OK: :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eee ... hrib mi nekako ne diši preveč :blush: ... ko boš pa sestopil pa kar pokliči za ta drugi del :grim :OK: :beer2:

Ko bi ti vedel :rolleyes: .

Naša Marička,

pa ima dva hribčka... :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a država ...

:lol1:

kera pa - a naša ...

:lol1:

a ti tej BRoSLO rečeš država???

:lol1:

ne

ga srt no - ti Pavijani v parlamentu

še kaj drugega veliiiko važnejšega ne znajo poštimati ..

za tele činčulebančule jih pa enostavno endrekbriga ...

:angry2:

"država" - je rekew - zaposrt

:lol1:

Državljani imamo takšno državo kot smo si jo naredili, vodje pa takšne kot smo izvolili.

In norčevati se iz lastne države je enako kot v gostilni šimfat svojo babo.

Kakšno rožico si utrgal, takšno rožico imaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Državljani imamo takšno državo kot smo si jo naredili, vodje pa takšne kot smo izvolili.

In norčevati se iz lastne države je enako kot v gostilni šimfat svojo babo.

Kakšno rožico si utrgal, takšno rožico imaš.

sam kot posameznik lahko kaj takega pove, saj mogoce ni on nic izvolil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!