Skoči na vsebino

Izboljšave na sooterju


odbojkaš

Priporočene objave

imam nov kymco 9 50.In me zanima kakšno hitrost bi dosegel,če bi zamenjal ospuh in valčke?

A športni filter tudi kej pripomore pri temu? Kaj se še pol da naredit? Rad bi da bi šel čimbolj hitro po ravnem.

post-10812-1145119210_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jeb** športni filter. En kolega ma to. Ma tok nadležn zvok da bi kr brcnu v njegov skuter. :blink:

Men je zamenan avspuh, valjčki pa trši fedri čist dovolj. Mi niti ni tok važn kok gre po ravnem k se ful raj po takih ovinkih ganjam da je klanc pa greš ene 100 pa mal zabremzaš pa glih z ene 80 čez prideš! Čisti užitek. :kva2: Če boš kdaj probu obvezno poglej do kje si zrabu gumo, da bo drugič še bolj!

Če si boš dal še kit ti bo letu ko strgan se ti lahko pa prej kej unič ker skuterji niso glih kaka dobra kvaliteta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene tud zanima kje vse ma ta motor noter blokade.motor je še nov zato nevem al naj jh takoj vzamem vem takoj al naj malo počakam da se vdela.kak ospuh mi svetujete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blokade lahk daš kuj vn, sam prvih 500km oz. do 1. servisa tko bl u izi sicer tut poznam ldi ks o novga teral kuj k so ga dobl pa ni do zdj nč narobe. Avspuh je pa tko, za 50ccm sta dobra leovnice rr pa zx amapk kj fest na končni ne pridobiš tja do 5km/h mogoče kšn km/h gor dol, bl se dobi na pospeških. Filter je pa brez veze dajat na original mašino ker prevč zaraka dobi, in pol vse treba nastavlat-je blo že dost povedanga o temu... Da bi ti motor kj bl letel pa de enbi blo treba zlo posegat v motor pa stroški pa tko, si lahk omislš kšno sport predelavo(malossi sport 70, fergazar 17,5, daljši prenosi, variator, fedrci na sklopki, velka fedra na sklopki, lamele)

Taka predelava te pride 100-120k, sam zdj nism pa sigurn za ta motor kuko je, gledam na svoje izkušne pa moj motor.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je razlika med ZX IN RR.Kakšna je cena.Kje se da nabavit leovince,ali obstaja kakšna spletna stran.

Če bi se lotil zdaj predelavat.a naj se lotim sam al naj rajši poiščem strokovnjaka.k jst za scooterje nisem ekspert.do zdej sm vozu TOMOS.a mogoče veste kej bi lahk nabavu neonko kako se to naredi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leovince rr in zx sta po performensih skoraj identična, bol je izražena oblika, rr ima ovalen dušilec iz oglikovih vlaken, zx ima pa standard obliko dušilca, razlikujeta se tudi v zvoku men osebno sta oba všeč mnogim je pa zvok rr lepši. RR je za par tisočakov dražji kot zx, da se jih pa dobit na linde mpa, scooterkitu-naročilo preko neta. Če bi se spravu delat sam je stvar taka: cilindr se v osnovi vgrajuje enako, pač merkaš de je bat prov ubrnen de so obročki pravilno dani na bat pol pa lepo daš skup. Ostale stvari kot so pa variator, sklopka je pa mal drgač sicer ni nbena umetnost ampak je pa treba vedt par stvari ker drgač te lahk pride več kokr pa si si mislu.

Zdh če maš kšnga frenda k mal ve o tem ga pros za pomoč in skupej naredta in boš vidu ni zajeban.

Iz ke pa si?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm tt mislm de je nižja kategorija zxa je pa seveede cenej, sam raj vzemi zx-a al pa rr. Ma pa tecnigas kot pravjo solidn izpuh za 50 in sicer next-r, mal poglej po netu pa mal iskalnik uporab pa boš dobu več informacij. Če si pa iz gorice pol pa mislm de ti italija ni delč, tm je pa dost cenej kt pa prns.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, kopiram cene iz scooterkita:

Leovince TT - 26.029,00 SIT

Leovince ZX - 30.492,00 SIT

Leovince ZX Chrome - 35.946,00 SIT

Leovince RR - 33.466,00 SIT

cene so približno enake za vse modele skuterjev, niha mogoče 500 sit gor dol.

Tecnigas ima res dobr auspuh in tut cenej je:

Tecnigas Next R - 24.155,00 SIT

Tecnigas Next R Chrome - 28.756,00 SIT

Dobr je tut Polini:

Polini Funky - 37.185,00 SIT

Mislm, da ma tut Giannelli dobr auspuh, cene so približn v istem rangu, ni se mi dalo iskat za Kymcota... :P

Če pa iščem kaj bolj za high end tuning, maš pa Malossi in pa Yasuni v prvi liniji ter tudi Polini Evolution komplet, vsi ti so pa mal višji cenovni razredi...Malossi se vrže tudi tm do 90 čukov, Yasuni do 100 čukov in Evolution ti je malo manj od 70 čukov...auspuh mišleno :D

Zdj nwem kulk je vse to dostopno zaradi tvojga motorja, cene so okvirne...lohk si pa sam pogledaš na --->>klik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvo blokade ven,drugo izpuh(valčki so zato da se nastavi izpuh),naslednji posegi so ti kit,fergazer,sklopka itd

športni filter je mišljen zato ker ko imaš večji kit rabi več bencina in z tem tudi več zraka...navaden filter pa to nezmore zato so športni...navadnih 50cc + športni filter = smrt za skuta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blindek, prow maš... jst sm naredu napako, ker sm dou na 50ccm (ko sm še meu) športn filter in mi je tako zajebal ves vbrizg in mi je ob manjšem gasu kar kihu, ker si nism nastavu vbrizg, saj se mi ni splačal, ker sm itk čaku kit, je prspel v enem tednu pol... drgač pa sm mogu ob menjavi kita tut vbrizg spucat, ker je biu umazan, ker mi je bencin in olje metalo not ko zmešan... zdj ko mam 70ccm in športn filter dela lih prow...tko da je v tem čista resnica ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, najprej blokade, sam pa moram povedat d nisem še vidu Kymcota z kitom 70. a ima kymco svojo mašino al ma kj druzga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, najprej blokade, sam pa moram povedat d nisem še vidu Kymcota z kitom 70. a ima kymco svojo mašino al ma kj druzga?

ma kao Honda doma spacano...hecam se...baje Honda res...sam tut jst nism še opazu kita za kj tazga...možn da je ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

klapa jst ga bom pač poštimu po svojih najboljših močeh.zdej mene zanima kak kit naj dam noter.kak fergazer? kakšne valjčke? kakšen ospuh? Zdej jst gledm največjo kvaliteto!!! kvaliteta je na prvem mestu

jst bi hotel dosešt največjo hitrost po ravnem.Sam ne zdaj da ga bom tako navil da bo delal 1 teden.denar ni omejitev.in kje naj to nabavim.jst bi to nabavu v sloveniji,če je možno.zdej mi povejte kaj prvo.motor je čisto nov.povejte mi cel postopek,kje naj začnem? Pol vam že povem kako se je odnesel.Motor je dvotaktni

ti motorji imajo motor od HONDE noter.lahk da so tud kurac.in pol mi povejte še kakšno končno hitrost naj bi dosegu.a se bo tunning kej poznal ker je zračno hlajen.a ga bo kej pregrevalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma pri teh predelavah,mate ful problemov? in kakšne so pol posledice(pregrevanje...?)

slabega tunnanja?Kaj najbolj trpi pri motorju ko je predelan(bat,ležaji...?)

Kje pride največkrat do zapletov pri tunningu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal sm si časa vzel pa sm pogledov za tvoj skuter:

dobiš kit od malossija 70 sport sm sam tega najdu

pol sm na strani od leovincija najdu de maš na razpolago zxa in pa ttja

frgazar se dobi, za prenose sm pogledov sam na sccoter attacku in majo od stage6 samo primarne,

vario se da dobit.

Drgač je pa komad mal stvari na razpolago za ta motor in morš kr fajn pobrskat de bi dobu celotno 70 sport predelavo. Uglavnm to daš lahk not.

Drgač pa če boš dau na servis ti ga bojo tm nastavl če pa boš sam delov morš pa mjhn vedt kuko stvar stoji in če nimaš izkušen s šraubanam pol dej raj enmu k zna oz. serviserju. glede pregrevanja je pa tko, bl morš merkat kt pr vodno hlejenmu sam mislm de pr sport predelavi ni kšnga velzga problema glede tega saj jst nism meu. Ležaji bi pa mogl original zdržat.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A leovince RR bi lahk tud dal gor.Ker jaz sem mislil dat gor od RR.Kakšna je razlika med RR in TT?

Tam u kymco trgovini majo tud kit 70.ma je kakšna razlika med malossi 70 kit in unim k ga prodajajo serijsko.uni serijsko stane cilinder in bat 80k.kakšen frgazer naj dam noter,original je 15 kajne?(Kolikšna je cena?)kje naj ga nabavim in kit?

To bom dal vse na servis seveda :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na strani od leovncija je blo označen de je možn za tvoj motor sam zx in tt, tt je nižji razred zxa, zx je pa v performensih skoraj identičen rru in na sport kitu solidn delata. Malossi kit te pride 100€ na scooter attacku kolk je pr ns nwm točn kej fest draži ni če ga kupš pri scooterkitu-naročilo prek neta in dobiš na dom v roku 1 tedna+kšn dan gor dol.

Am malossi je kvaliteta in če maš namen kupt vzem tega. Za frgazar pa nwm kakšnega maš not ker nisem nikol biu u stiku z hondinimi motorji. Drgač za 70 sport je priporočljiva uporaba 17,5 frgazarha ki pa čist zadostuje večjiga se ti ne splača kupt.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

recimo da grem jst zdej to kupovat.Kaj naj rečm da rabm malossi kit 70 za kymco in karburator 17,5 in pol še ospuh leovince ZX.kok pa pride cena vse skupaj.kaj pa športni filter? a naj ga ložm pol noter k bo vse to že noter al kako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

recimo da grem jst zdej to kupovat.Kaj naj rečm da rabm malossi kit 70 za kymco in karburator 17,5 in pol še ospuh leovince ZX.kok pa pride cena vse skupaj.kaj pa športni filter? a naj ga ložm pol noter k bo vse to že noter al kako?

no no, mislm, da se ti bodo prvo nasmejal, potem pa pogledal, če mado sploh za Kymcota, ker še sami ne bodo vedeli... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš kupoval pri scooterkitu najprej najdi na netu tovarniško številko izdelka za vsak del posebej pošl na scooterkit pa ti bojo oni povedal al majo al ne. Športn filter pa ni potrebn na sport predelavi čist zadostuje original, če pa že morš menjat pol dj pa od malossija red spong gobico not pa je.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!