Skoči na vsebino

Izboljšave na sooterju


odbojkaš

Priporočene objave

kakšen fergazer naj dam noter Dell'Orto?Tukaj sta dva enaka 17,5 sam edn je 2k več katerega naj vzamem?

dellorto PHBG 17,5

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ta fergazer je od 19mm naprej.17,5 ga sploh ni.kej bi delalo če bi dal gor delorto 19mm?

Kakšne so prednosti in kakšne so slabosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvo blokade ven,drugo izpuh(valčki so zato da se nastavi izpuh),naslednji posegi so ti kit,fergazer,sklopka itd

športni filter je mišljen zato ker ko imaš večji kit rabi več bencina in z tem tudi več zraka...navaden filter pa to nezmore zato so športni...navadnih 50cc + športni filter = smrt za skuta

še za kakega gusa je bol pripoprčljivo da se u orginal airbox zvtra kaka lukna da bol vlece ;D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še za kakega gusa je bol pripoprčljivo da se u orginal airbox zvtra kaka lukna da bol vlece ;D

nobena lukja ti ne bo pomagal...to delajo kmeti... :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kej pol fergazer 19 se razlikuje od 17,5 v tem da več popije al je še kej <_<

Očitno se pozna, kaj mislš? :hmm:

Ne bi razmislu, da bi ti mogoč potem bolje šeu in vsekakor meu boljše pospeške? Ja, logično da več bencina ko gre, bolj motor leti... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveč benza pa tut ni dobr :D 19ka je pa dobr na temu kitu. 17,5 sm ti sam predlagov de mal pršparaš na benzu ker se kej fest velik ne pozna 19ka. Drugač se da tut z original fergam pelat sam konec koncev benz deluje tut hladilno.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sklopke ni potrebno menjat na temu kitu, potrebna je menjava samo fedrcov na sklopki in velko fedro na sklopki, male fedrce dobiš zraven izpuha pri leovinciji drgač pa mislm de pridejo okol 2500 tri različne trdote od polinija. Velka fedra pa tut ni draga cca 3000 sit največ nwm pa točn sta 2 v komletu(bela fedra +8%, modra fedra +15%-obe polini). Priporočljiva je menjava prenosov in sicer za 70 kit bi zadostovali daljši sekundarni, lahko pa daš oboje sekundarne in primarne(cca 35000 sit oboji).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam nov kymco 9 50.In me zanima kakšno hitrost bi dosegel,če bi zamenjal ospuh in valčke?

A športni filter tudi kej pripomore pri temu? Kaj se še pol da naredit? Rad bi da bi šel čimbolj hitro po ravnem.

Malossi dele si nabavi pa bo letelo. Minimalno Multivar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so nekatere firme tudi bolše od malossi :) ..zaj za kymcota..najbolše da kupiš lepo zx-a in naštelaš valčke in federce..kak se to nastavlja je blo že večkrat povedano! na 50cc ti bo športni filter samo škodil, verjemi da bo šlo slabše kot z orginalnim! Če bi rad da bo letelo po ravnem pa daj not malossi 70cc gus,mislim da se drugi niti ne dobi za kymcota,pol pa še daš gor 17,5 fergi in željeni športni filter..priporočam malossi e5! Variatorja ni potrebno menjat, razen če to res želiš..nekikh občutnih razlik nebo

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so nekatere firme tudi bolše od malossi :) ..zaj za kymcota..najbolše da kupiš lepo zx-a in naštelaš valčke in federce..kak se to nastavlja je blo že večkrat povedano! na 50cc ti bo športni filter samo škodil, verjemi da bo šlo slabše kot z orginalnim! Če bi rad da bo letelo po ravnem pa daj not malossi 70cc gus,mislim da se drugi niti ne dobi za kymcota,pol pa še daš gor 17,5 fergi in željeni športni filter..priporočam malossi e5! Variatorja ni potrebno menjat, razen če to res želiš..nekikh občutnih razlik nebo

LP

Mislm da je blo tole že povedano v tej temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sklopke ni potrebno menjat na temu kitu, potrebna je menjava samo fedrcov na sklopki in velko fedro na sklopki, male fedrce dobiš zraven izpuha pri leovinciji drgač pa mislm de pridejo okol 2500 tri različne trdote od polinija. Velka fedra pa tut ni draga cca 3000 sit največ nwm pa točn sta 2 v komletu(bela fedra +8%, modra fedra +15%-obe polini). Priporočljiva je menjava prenosov in sicer za 70 kit bi zadostovali daljši sekundarni, lahko pa daš oboje sekundarne in primarne(cca 35000 sit oboji).

lp

Mislm, da je set vzmeti za sklopko skupaj 2 ali 3 jurje, notri pa so fedrčki in velki feder...od polinija... nism pa šur... mislm, da je... saj tko sm naroču... mende sm naroču samo verzijo +15% fedrčke in velko fedro ;)

ja, prenose pa sekundarne, primarne ti ni treba nujno menjat, sekundarni ti pridejo 17 čukov... jst sm si nabavu še nov jermen, ti priporočam Malossi Kevlar Belt... jst ti vseen priporočam 19 fergazer gor

če pa hočš pravi high end pa dj svoj kit potem brust do 80 ccm in notr večji bat... :D pa še boost bottle pa ti bo letu ko raketa :D ampak sam neki cajta :D :kva2:

drgač pa mislm, da ima Hebo že 80 ccm kit veni ampak dvomim, da je za Kymcota, mislm da je sam za Yamaho in Gilero, če kdo kj več ve, prosim, če me popravi :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm, da je set vzmeti za sklopko skupaj 2 ali 3 jurje, notri pa so fedrčki in velki feder...od polinija... nism pa šur... mislm, da je... saj tko sm naroču... mende sm naroču samo verzijo +15% fedrčke in velko fedro ;)

ja, prenose pa sekundarne, primarne ti ni treba nujno menjat, sekundarni ti pridejo 17 čukov... jst sm si nabavu še nov jermen, ti priporočam Malossi Kevlar Belt... jst ti vseen priporočam 19 fergazer gor

če pa hočš pravi high end pa dj svoj kit potem brust do 80 ccm in notr večji bat... :D pa še boost bottle pa ti bo letu ko raketa :D ampak sam neki cajta :D :kva2:

drgač pa mislm, da ima Hebo že 80 ccm kit veni ampak dvomim, da je za Kymcota, mislm da je sam za Yamaho in Gilero, če kdo kj več ve, prosim, če me popravi :kva2:

vse je prav ...edini 80cc kit ki obstaja za skuterje je 2fast4race in je samo za piaggio in sedaj tudi za minarelli motorje! Za kymcota se dobi mislim da samo malossi gus kit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse je prav ...edini 80cc kit ki obstaja za skuterje je 2fast4race in je samo za piaggio in sedaj tudi za minarelli motorje! Za kymcota se dobi mislim da samo malossi gus kit

aaa...no, se mi je zdel potem, da le ni Hebo :D

Jebiga, Kymco bo mogu še orenk počakat... :D

@odbojkaš: Upam da ti bo kmal kapnlo, da si ne kupvat Kymcota... ;)

Popravljeno . Popravil Red Arrow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@odbojkaš: Upam da ti bo kmal kapnlo, da si ne kupvat Kymcota... ;)

edino kaj ga reši je da blok menja! kymco tak ma horizontalno postavitev celindra kot minarelli pa piaggio..tak da večjih problemov nebi moglo bit! Pa če sem jaz spravo gor na SF-ja od piaggio blok pol na kymcota gre 5x lažje :OK:

Popravljeno . Popravil ticmantl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

edino kaj ga reši je da blok menja! kymco tak ma vertikalno postavitev celindra kot minarelli pa piaggio..tak da večjih problemov nebi moglo bit! Pa če sem jaz spravo gor na SF-ja od piaggio blok pol na kymcota gre 5x lažje :OK:

ne me basat...da si na SF-ja dubu piaggio blok! :blink: matr...kko ti je pa to uspel...me res ful zanima, ma moj frend SF2 in je totalna beda, blok je totalno kontra obrnjen kot pri Piaggiotu... pa tebi to drgač fajn laufa? :D

odvisn je glede nosilcev, najverjetneje jih bo mogu modificirat, saj je to Hondina mašina, dvomim, da ima enake nosilce kot Piaggio in Minarelli... pa tut potem bo vse skup bolj krhka zadeva kot bodo nosilci drugi, spet se ves sistem podre... :grrr :eek: ja, res pa je, da je postavitev bolj podobna Piaggiot ali Minarelliju, kot pa pri SF... :D :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne me basat...da si na SF-ja dubu piaggio blok! :blink: matr...kko ti je pa to uspel...me res ful zanima, ma moj frend SF2 in je totalna beda, blok je totalno kontra obrnjen kot pri Piaggiotu... pa tebi to drgač fajn laufa? :D

odvisn je glede nosilcev, najverjetneje jih bo mogu modificirat, saj je to Hondina mašina, dvomim, da ima enake nosilce kot Piaggio in Minarelli... pa tut potem bo vse skup bolj krhka zadeva kot bodo nosilci drugi, spet se ves sistem podre... :grrr :eek: ja, res pa je, da je postavitev bolj podobna Piaggiot ali Minarelliju, kot pa pri SF... :D :lol1:

ko bo projekt vsaj približno končan dobiš slike! Ja sf ma katastrofalni blok..sem mel replico gor pa mi je vse navoje pobralo..zato sem tudi zamenjal! Pri sf-ju smo mogli predelat orginal nosilec..potrebno ga je blo vrezat in pomaknit malo naprej..pa dobro zašvasat vse skup! Nosilec nardit ni lih neki problem..treba je pač zmerit da ni pol zadna kola preveč ven pa ojačat je treba zadevo da te pol nebo nkeje na poti blok prehiteval..drugače pa se vse da :OK: moj sf bo upam da končan do naslednjega vikenda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko bo projekt vsaj približno končan dobiš slike! Ja sf ma katastrofalni blok..sem mel replico gor pa mi je vse navoje pobralo..zato sem tudi zamenjal! Pri sf-ju smo mogli predelat orginal nosilec..potrebno ga je blo vrezat in pomaknit malo naprej..pa dobro zašvasat vse skup! Nosilec nardit ni lih neki problem..treba je pač zmerit da ni pol zadna kola preveč ven pa ojačat je treba zadevo da te pol nebo nkeje na poti blok prehiteval..drugače pa se vse da :OK: moj sf bo upam da končan do naslednjega vikenda

ja, res je, problem ga je zmert in ojačat, res je pa tudi, da ni več tko varno kot na začetku ampak... what da hell...sj je itk predelava vse vkup :devil: ...ti kr objavi slike, pa kake take detaljne, da se bo lahko situacija ocenila :) no, upam, da ti vse lpo in fajn uspe nardit blok in nosilec in tako dalje... kateri blok boš točno gor dau? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, res je, problem ga je zmert in ojačat, res je pa tudi, da ni več tko varno kot na začetku ampak... what da hell...sj je itk predelava vse vkup :devil: ...ti kr objavi slike, pa kake take detaljne, da se bo lahko situacija ocenila :) no, upam, da ti vse lpo in fajn uspe nardit blok in nosilec in tako dalje... kateri blok boš točno gor dau? :?

haha hvala..boma se potrudal z kolegom...sam težko da kaj nardiš ker ti vedno more en kaj držat :OK: Prvo sem že skoraj kupo minarelli blok..vendar mi oni model 5 min preden grem od bajte pove da se je zmoto in da je blok morini :eek: takrat sem bil res jezn :devil: Pol zvečer pa sem kuj naekrat dobil ponudbo od enga da ma poln piaggio blok..pa sem tistega pol vzel! Samo je tak bolše piaggio ker gre lepše na sf-ja kot pa bi šel minarelli

Popravljeno . Popravil ticmantl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdj glede razlike minarelli vs. piaggio za sf sicr nwem preveč, ker si se to očitno ti bolj pozanimu :D sam pa navijam za piaggio bloke :D

no, upam, da ti bo zadevca orenk delovala... :OK: kaj pa imaš še poleg predelave na blok... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdj glede razlike minarelli vs. piaggio za sf sicr nwem preveč, ker si se to očitno ti bolj pozanimu :D sam pa navijam za piaggio bloke :D

no, upam, da ti bo zadevca orenk delovala... :OK: kaj pa imaš še poleg predelave na blok... :?

ja največja razlika je v nosilcih bloka..piaggio ga ima spodaj minareli pa zgoraj..če se spraviš dajat gor minarelli morš odrezat komplet nosilec in naredit popolnoma novega..to bi ti moral narisat samo je tak bv! Glede moči pa če mene vprašaš je res minimalna..pokazala bi se verjetno le na kakem dyno testu! Predelava ki bo na bloku bo pa stage6 racing kit,stage6 r1200 izpuh,pwk21mm fergi+ravno koleno,evo lamelni ventil..pa take male pizdarije še

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!