Skoči na vsebino

Ogromen zabaviščni park


Priporočene objave

Na Hajdini pri Ptuju naj bi v dveh letih zgradili Megalaksijo, enega največjih zabaviščnih parkov v tem delu Evrope.

Kompleks, ki bo stal 102,3 milijona evrov in bo pokrival 160.000 kvadratnih metrov površine, naj bi začeli graditi prihodnje leto. Po načrtih bi gradnja sicer morala že potekati, vendar se je začetek zavlekel zaradi pridobivanja sredstev iz evropskih skladov.

Po preverjenem vzorcu

Park, v katerem pričakujejo letno najmanj milijon obiskovalcev, bo zasnovan tematsko, obiskati bo denimo mogoče pravljični svet vesolja, obiskovalcev pa bo na voljo več različnih atrakcij. Park bo odprt vse leto, saj bo zajemal tudi 10.000 kvadratnih metrov pokritih površin, zunanji del pa bo po zgledu primerljivih parkov odprt med aprilom in oktobrom. Vsebinsko bo zabaviščni park primerljiv z italijanskima Gardalandom in Mirabilandio.

Vlakec za otroke

Novi park bo ponujal zabavo tako za odrasle kot za otroke. Foto: EPA

Pri projektu poleg posebej za to ustanovljenega podjetja Cross namreč sodeluje tudi italijanska družba Preston gorup, ki upravlja z Mirabilandio. Poleg pomembnega deleža pri investicijo bodo zagotovili tudi potrebno znanje in šolanje kadrov.

Pomemben projekt za regijo

Nov zabaviščni kompleks naj bi zagotovil službo za 440 ljudi, poleg tega pa je pričakovati tudi dodaten porast turizma v okoliških krajih in mestih, zlasti v Mariboru in na Ptuju.

Lokacija za gradnjo se zdi investitorju zelo primerna, saj ga postavlja v bližino treh meja, z Avstrijo, Madžarsko in Hrvaško, zato poleg slovenskih gostov pričakujejo tudi levji delež tujih.

IPB Slika

vir: www.rtvslo.si

Popravljeno . Popravil Ganges
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tooooooooooo! :kva2:

Takoj si grem rihtat papirje za kurbnhaus pa en swinger klub postavit v bližini. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najstarejše mesto še brez najstarejše obrti? :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najstarejše mesto še brez najstarejše obrti? :doze:

Jah Ana se je zaprla že kar nekaj cajta nazaj :doze: ; sicer se nekaj na enem drugem placu dogaja, ampak to ne predstavlja resne konkurence. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa Metulj?

Pa saj je 2km ven eden in je dovolj da pokrije okolico :D

Bom tudi jaz nabavil kak hotel v okolici .)

Metulj je zaprt ze en cajt...

Pir, napacen info imas, da je Ana zaprta... :whistle:

...tako pravijo O:-)

Sicer pa, podpiram vse, kar je na nivoju, okusno in se sklada z okolico. Dokler ne vidim prostorskih planov in idejnega projekta, ne morem nic rect za ali proti.. Pocakajmo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metulj je zaprt ze en cajt...

Pir, napacen info imas, da je Ana zaprta... :whistle:

...tako pravijo O:-)

Ana na legendarni lokaciji je zaprta. :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi se dalo kak motodromček zraven "uturit"? :hmm: :naughty: :kva2:

Zelo dobra ideja. :grim Pohvaljen. B)

Ampak kurbnhaus je tudi potreben :hmm: :fredy: ... okej, motodrom in kurbnhaus :grim :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Korekšn: motodrom & jebodrom.

Se bolj šprtlih sliši in bo laže scuzat kake dotacije :grim

Seńor Pepe, tisti, ki majo v vzhodnem bloku keš, bodo prej na kurbnhaus kot na jebo- ali motodrom padli, trust me :grim

lahko pobožno predlagam PIVODROM? :blush:

To, velecenjeni kolega, ni predlog, ampak historična nujnost :grim :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seńor Pepe, tisti, ki majo v vzhodnem bloku keš, bodo prej na kurbnhaus kot na jebo- ali motodrom padli, trust me :grim

In prav imajo. Ampaq ministrstvo za šport je v Lajbahu in če njihovih cekinov ne bomo koristno ponucali, znajo na brzino spacat kak zanikrn fuzbalštadion :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko pobožno predlagam PIVODROM? :blush:

kako bi pa to zgledalo :eek:

mogoče takole :hmm:

ali pa mogoče takole :hmm:

seweda bez ograničenja trajanja mandata

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako bi pa to zgledalo :eek:

mogoče takole :hmm:

ali pa mogoče takole :hmm:

seweda bez ograničenja trajanja mandata

Ja pivo in cvetje mi je kr všeč :beer2: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer pa, dokler ne bom videl v hajdinski šoderjami gradbenih strojev, ne verjamem niti besede.

o kurentlandu/megalaksiji/alikakonajbiseže imenovalo, razni osebki bluzijo že najmanj 5 let.

razen besed pa ni bilo še ničesar.

tak da sem jaz tudi za pivoland. bomo vsi imeli kaj od tega.

mačka, če že ne drugega.......

:beer1: :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da se o tej neumnosti govori že cca. 10 let pa je šoder še vedno na svojem mestu,sicer pa me zanima kam bi ta kurentalnd postavli, ko placa nimajo B) zadeva se bo s5 malo ohladila in čez 10 let jovo na novo govora... sicer pa naj zgradijo bomo odprli kak kiosk z burekom in čevapi :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metulj je zaprt ze en cajt...

Ej kaj pa je ta Roco (Roko)? Niti ne vem kako se reče! Borovci so malenkost bližje :D .)

Šele danes izvedel, da to obstaja pa mi kolega reče "eh, to pa že nekaj cajta vem"!!! Kaj je sedaj s tem (cene, ponudba,...)? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
am ka je dj s tem, je kaj??? :unsure:

Samo što nije!!!

wind si je že zrihtal šiht biljeterja... Res da preko močnih vez, ampak nima veze. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!