Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

Vse je borut povedu ... ampak je problem, ker je garancijski list v notranjosti zapakiranega paketka, katerega ne smeš odprt ... vidi se samo datum veljavnosti ... navodila pa prevedeš, stiskaš in daš zravn prve pomoči.

a sm zmagu :?

sj gre samo zaradi ene stvari ... paketki za prvo pomoč so nekateri manjši. Problem je pri meni, ker je nimam kam dati ... precej bolj bi mi prav pršu dežko, vendar imam zaradi predpisov prvo pomoč v pokrovu zadnjega sedeža, do katerega pridem ne prej kot v 5 minutah šraufanja

v tem času mi kri izbrizga iz teleščka :dry:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predpise pišejo ponavad tisti, ki na njih največ zaslužijo mar ne :P

Rok uporabe na prvi pomoči je nesmisel, pravila gor al dol, pa navodila tut. Prav je da so (če je prva pomoč kupljena v Slo), vendar, aj prva pomoč manj vredna če je kupljena v Avstriji? A so njihovi flajštri premali?

 

sicer pa,navodila sm zgubu, zdj me pa kaznuj :ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 2. 2016 at 15:02, DAMI34 pravi:

Lahko ni več sterilno...:ras:

To je bil tvoj odgovor nekomu, kateri je napisal, da prvi pomoči po petih letih in poteku veljavnosti nič ne manjka. Si pa tudi povedal, da je domača medicinska sestra povedala, da sterilnost ni večna. Se boš mogoče nekoliko ugriznil v jezik glede prejšnje objave ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali izdelek rabi rok uporabe ali ne?

Rok uporabe ni neka splošna lastnost dana od boga, kot npr gravitacija, ampak se jo je spomnil človek. Vprašanje je čemu. Zaradi predpisa samega ali zaradi kaj pomembnega!

Par primerov: včasih je bila po naseljih omejitev 40 kmh, sedaj je 50. Zakaj?
Na nekem delu ceste kjer je samo polje ni znaka za 70 (ali pa 60) in inkasanti merijo hitrost. Naslednji dan postavijo znak in lahko legalno voziš 70. Zakaj?

Še glede roka veljavnosti, na primer glede hrane..., določena hrana dejansko nima roka uporabe, kljub temu je na vsaki embalaži rok uporabe (kot tista da je nekdo kupu tibetansko sol staro 2.5 milijona let, in še sreča ker je samo še 2 meseca rok uporabe), žita, pivo, vino, glavno marsikaj... Enako kot se lahko nek prehranski izdelek pokvari pred iztekom roka uporabnosti.

Je pa res da se s staranjem hranilna vrednost manjša in tudi okus se poslabša. Smo v JLA jedli konzerve verjetno 30 let stare...

Pred leti (verjetno desetletje ali pa dva nazaj) pivo ni imelo roka uporabe, potem pa so ga zaradi predpisov morali začeti gor tlačiti (rok uporabe). Zakaj?

P.S. sem enkrat doma najšel založeno gajbo piva brez roka uporabe, sem poklical na pivovarno (pa nom delu reklame, sicer sem večinoma pil drugo znamko) če je še v redu. Dobil sem odgovor da se ne pivo ne pokvari. Se lahko, ampak ne zaradi pretečenega roka uporabe, in pivo v dotični gajbi je bilo lepo užitno, ni pa imel več pravega okusa, malo bolj oljnat je postal.

Zaključek: izdelek (ali pa situacija) ni nič drugačen, samo predpisi se spreminjajo... Eno so predpisi, drugo je smiselnost in pravilnost teh predpisov.

P.S.2 kot je Borut citiral zakone ki dovoljujejo zasenčene (ali kakšne koli že luči) in potem se v slabi svetlobi ljudje po avtocesti, tunelih in oblakih vozijo samo s sprednjim pozicijskimi lučmi, zadaj pa nič. Se mora avto tudi od zadaj videti. Se pravi je treba pod nujno zakon spremenit, ne pa reči da je pač zakon tak in furat dalje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Borutt pravi:

To je bil tvoj odgovor nekomu, kateri je napisal, da prvi pomoči po petih letih in poteku veljavnosti nič ne manjka. Si pa tudi povedal, da je domača medicinska sestra povedala, da sterilnost ni večna. Se boš mogoče nekoliko ugriznil v jezik glede prejšnje objave ? 

ne ne bom se. Izgovor" lahko ni več sterilno" se zgodi tudi po dveh letih, ali če jo tlačiš kam drugam še prej. Navedel sem možnost. (ali izgovor zakonodajalca, da se dela biznis)

Sej tudi na soli in sladkorju je datum uporabe....ki ga ne rabiš.

Še vedno stojim za svojim prepričanjem, da je prva pomoč brezveze. Ker se sam ne morem obvezati, za drugemu pomagat pa tut ni ne vem kaj.

Ampak jo mam....... nekje zatlačeno,, če je pa glavni problem in fetiš policije, da se bo obesila na datum in slovenska navodila....ja naj jim bo. Sam da so veseli, da izpolnijo svoj plan in kvoto "prekrškarjev". 

 

bdw....moja "izsiljevalka" je dobila 200€ kazni :P (res je, sem se strinjal, pa nisem sitnaril)

nared mal primerjavo enega dejanja, pa vrednost kazni če nima človek prve pomoči. (oziroma bognedaj, da nima navodil v slovenščini)

Pa ne mi pravit da gre za dve različni zadevi. Kazni piše en in isti zakonodajalec.

Aja, zakaj pa kolo z motorjem nima prve pomoči, pa biciklisti?

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, DAMI34 pravi:

ne ne bom se. Izgovor" lahko ni več sterilno" se zgodi tudi po dveh letih, ali če jo tlačiš kam drugam še prej. Navedel sem možnost. (ali izgovor zakonodajalca, da se dela biznis)

Sej tudi na soli in sladkorju je datum uporabe....ki ga ne rabiš.

Še vedno stojim za svojim prepričanjem, da je prva pomoč brezveze. Ker se sam ne morem obvezati, za drugemu pomagat pa tut ni ne vem kaj.

Ampak jo mam....... nekje zatlačeno,, če je pa glavni problem in fetiš policije, da se bo obesila na datum in slovenska navodila....ja naj jim bo. Sam da so veseli, da izpolnijo svoj plan in kvoto "prekrškarjev". 

 

bdw....moja "izsiljevalka" je dobila 200€ kazni :P (res je, sem se strinjal, pa nisem sitnaril)

nared mal primerjavo enega dejanja, pa vrednost kazni če nima človek prve pomoči. (oziroma bognedaj, da nima navodil v slovenščini)

Pa ne mi pravit da gre za dve različni zadevi. Kazni piše en in isti zakonodajalec.

Aja, zakaj pa kolo z motorjem nima prve pomoči, pa biciklisti?

Če nečesa nimaš, potem tega ne moreš ustvariti. Pa naj bo še tako majhno in zate nepomembno. 

Je izsiljevalka storila prekršek ali kaznivo dejanje ? To moraš vedeti. Potem ti bom lahko odgovoril, kakšna je razlika med kaznijo za manjkajočo prvo pomoč in kazen za izsiljevalko. 

Ker je tako določeno. Preberi spodaj. 

(1) Obvezna oprema vozil v cestnem prometu po tem pravilniku je:

-        komplet za prvo pomoč za motoriste za vozila kategorij L (razen za vozila kategorij L1e, L2e), ki je opredeljen v Prilogi I tega pravilnika;

Kategorija L1e: (dvokolesna vozila) in

Kategorija L2e: (trikolesna vozila):

»mopedi« (kolesa z motorjem) katerih največja konstrukcijsko določena hitrost ne presega 45 km/h in ki imajo naslednje značilnosti:

(i) pri dvokolesnih vozilih z motorjem, katerega:

– delovna prostornina ne presega 50 cm3 pri motorju z notranjim zgorevanjem, ali

– največja trajna nazivna moč ne presega 4 kW pri elektromotorju;

(ii) pri trikolesnih vozilih z motorjem, katerega:

– delovna prostornina ne presega 50 cm3 pri motorju na prisilni vžig, ali

– največja nazivna moč ne presega 4 kW pri drugih motorjih z notranjim zgorevanjem, ali

– največja trajna nazivna moč ne presega 4 kW pri elektromotorju;

13.   »moped« (»kolo z motorjem«) je motorno vozilo z dvema ali tremi kolesi, katerega delovna prostornina motorja na prisilni vžig ne presega 50 ccm ali moč motorja na kompresijski vžig ali trajna nazivna moč elektromotorja ne presega 4 kW in pri katerem konstrukcijsko določena hitrost ne presega 45 km/h;

13.  »kolo« je enosledno ali dvosledno vozilo z najmanj dvema kolesoma, ki ga poganja voznik z lastno močjo ali s pomočjo pomožnega motorja, s katerim lahko doseže hitrost največ 25 km/h;

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da Damija ni dobesedno zanimalo zakaj mopedi nimajo prve pomoči, verjetno ve, da predpisi za to vrsto vozil tega ne predvidevajo. Vprašanje se je verjetno glasilo na upravičene razloge za takšno razlikovanje (drugačno ureditev v predpisih) med motorji in mopedi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako. Pa seveda kar se tiče zakonov, ali pa pravil:

če hočemo, da bodo dobro delovala, morajo biti logična, realna in poštena, predvsem pa je potrebno vanje verjeti, s tem, da mora biti tudi kaznovalna politika premosorazmerna s težo prekrška.

 

Ne vidim potrebe, niti logike, da se piše kazen 100€, če je prva pomoč bodisi nepopolna, pretečena ali če nima navodil v slovenščini, pravzaprav ne vidim logike niti v višini kazni če prve pomoči ni vi vozilu.

 

Torej: v tako politiko težko verjamem in težko (beri nemogoče) me bo prepričat v nasprotno.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

madonca, za tistih €10 na vsakih 5 let komplicirate. Kupiš in pozabiš nanjo.

€10 / 5 let = 2 €/leto = 0,17 €/mesec. Vsake 4 mesece se odrečte eni kavici na avtomatu in boste meli prvo pomoč "zastonj". :yawn:

kmet2 ko steče prva pomoč zamenja motor, vam pa je težko menjati prvo pomoč :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Rokic pravi:

madonca, za tistih €10 na vsakih 5 let komplicirate. Kupiš in pozabiš nanjo.

€10 / 5 let = 2 €/leto = 0,17 €/mesec. Vsake 4 mesece se odrečte eni kavici na avtomatu in boste meli prvo pomoč "zastonj". :yawn:

kmet2 ko steče prva pomoč zamenja motor, vam pa je težko menjati prvo pomoč :ras:

ni problem v ceni.

Problem je v nesmiselnosti predpisa, metanju denarja stran za novo, neprimerni, velikosti za v motor, neznanju pri uporabi in neuporabnosti le te.

Predvsem pa je nesmisel, visoka kazen :P

Če se lah minister pizdi, se bom pa tut jaz.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, DAMI34 pravi:

ni problem v ceni.

Problem je v nesmiselnosti predpisa, metanju denarja stran za novo, neprimerni, velikosti za v motor, neznanju pri uporabi in neuporabnosti le te.

 

Kaj pa kupuješ tak motor, ki nima placa niti za prvo pomoč :ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da debata o smiselnosti prve pomoči na MS ne bo prinesla sprememb na področju zakonodaje tako, da jo bo treba kupt in :fyou: zdej me pa kurcajte :ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Borutt in vsi ostali: https://www.mimovrste.com/obvezna-oprema/tropicare-set-za-prvo-pomoc-tropicare-care-plus-basic   kaj takega bi bilo dovoljeno? ni šanse, da spravin org. prvo pomoč v motor. To pa zgleda nekak manjše, morda bi šlo. Ali pa da enostavno iz org. prve pomoči odvzamem nekaj "robe", katere mislim, da ni tako hudo potrebna... :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, cb650f pravi:

@Borutt in vsi ostali: https://www.mimovrste.com/obvezna-oprema/tropicare-set-za-prvo-pomoc-tropicare-care-plus-basic   kaj takega bi bilo dovoljeno? ni šanse, da spravin org. prvo pomoč v motor. To pa zgleda nekak manjše, morda bi šlo. Ali pa da enostavno iz org. prve pomoči odvzamem nekaj "robe", katere mislim, da ni tako hudo potrebna... :dry:

Če zadovoljuje našim predpisom, potem je dovoljena. Tako pravi zakonodaja. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, kar se sterilnosti oz. uporabnosti po 2, 3 ali 5 letih tiče, je ta predpis malce za lase privlečen - rok bi bil lahko tudi še kakšno leto daljši, pa ne bi bilo nič narobe.

V slovenskem avto(moto)bilizmu je bila celotna zgodba okoli predpisane oblike in vsebine ter roka trajanja prve pomoči pravzaprav namenjena reševanju Tosame. Kakih 15-20 let nazaj (leto gor ali dol) je bila namreč Tosama v kar precejšnjih težavah in jo je bilo treba za vsako ceno rešit, saj bi sicer kakšen "prijatelj" premalo potegnil. Ampak - kako?

Pa so se naši vrli in vselej inovativni birokrati (verjetno ob vzpodbudi in nasvetu kakšnega prijatelja na pravem položaju) spomnili, da je treba predpisat obliko in vsebino prve pomoči, sicer gre lahko na cesti preveč življenj v maloro.

In glej ga zlomka - edina prva pomoč, ki je takrat ustrezala vsem kriterijem, je bila tista od Tosame.

Se še dobro spomnim, ko smo v avtosalonih metali stran preostalo zalogo kompletov prve pomoči, ki niso ustrezali...

Matematika je bila precej enostavna: v Sloveniji se proda okoli 50.000 novih avtomobilov letno, pa je. In da bo bolj ziher, se predpiše 5 letni rok trajanja, tako da bo potem od 6. leta po uveljavitvi zakona kar potencialno kar cca. 100.000 kompletov letno (50.000 iz novih avtov in dodatnih 50.000 s pretečenim rokom trajanja). Simpl. Tosama rešena!!!

Tosamo so potem sicer prodali mlademu nadobudnemu podjetniku, predpis pa je ostal kot je bil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, DAMI34 pravi:

Aja, zakaj pa kolo z motorjem nima prve pomoči, pa biciklisti?

Ker v zakonu to ni določeno, si jim dal pa dober predlog za biznis :P

pred 14 urami, Rokic pravi:

kmet2 ko steče prva pomoč zamenja motor, vam pa je težko menjati prvo pomoč :ras:

Nope, tolk časa pa njemu ni treba ... Za vsak slučaj, zamenja po enem letu :blush:

pred 13 urami, DAMI34 pravi:

ni problem v ceni.

Problem je v nesmiselnosti predpisa, metanju denarja stran za novo, neprimerni, velikosti za v motor, neznanju pri uporabi in neuporabnosti le te.

Predvsem pa je nesmisel, visoka kazen :P

Če se lah minister pizdi, se bom pa tut jaz.

Podpišem v celoti !!!

Staro prvo pomoč pač uporabiš za domačo uporabo, flajštri in slično, je pa butasto s z rokom uporabe, če je vse zapakirano in sterilno ... Predpisi bi morali biti bolj življenski !

Ko smo že pri roku uporabe, tale flaša se mi valja doma, pa ne vidim do kdaj ima rok uporabe, a jo moram zlit v Školjko ????

sauvignon.jpg

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, HD-Dyna pravi:

 

Ko smo že pri roku uporabe, tale flaša se mi valja doma, pa ne vidim do kdaj ima rok uporabe, a jo moram zlit v Školjko ????

učer si jo pa skrivu ko zmija noge :O

zgrožen sem :dry:

itak se lahko tlele kurčimo kokr čmo .. če naletiš na organko ali organ, ki nima razumevanja za naše težave in predloge ... plačaš kazen in se razburjaš, dokler ne pozabiš :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta prva pomoč se sama prodaja dovolj uspešno, zato je ne rabijo z zakoni pospeševat prodaje, je raje s trošarinami omejujejo.

Nauk zgodbe: država si bo vedno vzela svoje (oziroma elita)...

sauvignon.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima na kake dimenzije ste spravli prvo pomoc po vakumiranju? al morem jst narest to raziskavo?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!