Skoči na vsebino

Antirasistične demonstracije


Rude Boy

Priporočene objave

A tistega, ki je Belino pretepel v Ljubljani, so tudi že našli??? Verjetno ne, saj je šele nekaj let tega, kar je bil tepen....

Cakaj malo? A to kao ne vejo, kdo ga je?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cakaj malo? A to kao ne vejo, kdo ga je?

Mislim, da samo Damijan sprašuje če vejo. Očitno ne ve in jaz tudi ne. A me zanima? Hja, če bo še kaj drugega zanimivega slišati, iz čistega firbca da. Sicer pa čist n'č! :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rude, si vsaj 61 let prepozen za boj proti nacizmu in fašizmu... Pa tud 27. april glih ni praznik upora proti N-F.... A ni ta dan bolj znan kot "dan upora proti okupatorju"? :?

Na žalost je fašizem znova v vzponu. Bushevo administracijo lahko mirne duše označimo za fašistično, taka je bila Berlusconijeva, taka je Janševa, pa tudi neoliberalizem kot tak je neke vrste fašizem, kjer izbrano raso predstavljajo priviligirani bogataši, Žide pa reveži in brezposelni.

Fašizacija je razvidna iz cele vrste zakonov, ki zmanjšujejo pravice brezposelnim, znižujejo socialne transferje, povečujejo fleksibilnost dela, kar je le drug izraz za olajšano prestavljanje zaposlenih med nezaposlene.

Tudi nova odredba, ki prejemnikom socialne pomoči nalaga sprejetje vsakega dela, brezposelnim pa sprejetje dela, ki zahteva za 2 stopnji nižjo izobrazbo, kot jo imajo, je zgolj udejanjenje nacističnega gesla ARBEIT MACHT FREI - oziroma uvedba "prisilnega dela".

Splošna obsedenost z delom, pa je le odsev obsedenosti z delom, ki so ga gojili vsi totalitarizmi, od nacizma do komunizma.

Heil Hitler!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoce igra pri vsem tem se ena "malenkost" eno vlogico: nekako se je cloveski rod razplodil in istocasno stehniziral do te meje, da nas je enostavno prevec. v obliki kot obstajamo.

obstajajo cikli v moralni povezanosti druzbe in ce se ravno ne motim smo trenutno nekje bolj pri dnu. "vsi za vse in vsak zase. vsakemu svoje, meni najvec" sta, se mi zdi, trenutno najbolj popularna slogana. egoizem do maksimuma, kaj se dogaja s sosedom me ne briga. kaj sele z nekom 100, 1000 ali 10000 km stran.

mogoce, mogoce............ kaj pa jaz sploh vem. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Pa tud 27. april glih ni praznik upora proti N-F.... A ni ta dan bolj znan kot "dan upora proti okupatorju"? :?

...

Matr, vsi bi sam neki protestiral, pa ustvarjal rekvizite za manifestacije, pa brihtni bli... :SS

In kaj je bil okupator? Marijina družba, misijonarji? Ti povezave fašizem - nacizem - nacionalizem - družbena in gospodarska kriza - razpihovanje mednacionalnega sovraštva - vojne ropanje in pobijanje drugačnih ne zvenijo sorodno? Nemški in Italijanski okupator nista vzklila iz fašizma in nacizma?

27. april je deklariran kot praznik upora proti okupatorju. A je tudi praznik upora proti tistemu iz česar se je ta okupator razvil. Fašizmu in nacizmu. A danes pač fašistična vlada na oblasti tega noče tako prikazati.

Protest pa je legitimna demokratična pravica. Zanikanje tega pa tudi del fašistične ideologije! Lahko protestiraš proti tistemu, kar protestanti zahtevajo, nikakor pa ne proti pravici da to počno. Če se že izrekaš za demokracijo!

...

obstajajo cikli v moralni povezanosti druzbe in ce se ravno ne motim smo trenutno nekje bolj pri dnu. "vsi za vse in vsak zase. vsakemu svoje, meni najvec" sta, se mi zdi, trenutno najbolj popularna slogana. egoizem do maksimuma, kaj se dogaja s sosedom me ne briga. kaj sele z nekom 100, 1000 ali 10000 km stran.

...

Ice, in sedanja prevladujoča družbena ureditev je? :devil:

Le pazi, da se ne boš komunističnih nazorov nalezel! .) :whistle:

Na žalost je fašizem znova v vzponu. Bushevo administracijo lahko mirne duše označimo za fašistično, taka je bila Berlusconijeva, taka je Janševa, ...

Se globoko strinjam! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

horjo, komunizma kot takega ne obsojam, ceprav mi delno smrdi. obsojam predvsem ljudi kaj so naredili iz marx-ove ideje. ti niso bili nic boljsi, kot najhujsi kapitalisti/fasisti/nacisti, komunisti so se samo drugace pofarbali. .)

ali zakaj specialne trgovine za komunisticne veljake, medtem ko navadna raja zveci suh kruh ?

Ice, in sedanja prevladujoča družbena ureditev je? :devil:

kapitalizem hujse sorte, zal. saj pravim, vsi so -ISTI.

vseeno v kapitalizmu lahko z "lastno glavo" pozanjes vecje nagrade, ki so tvoje, za katere si odgovoren, kot v komunizmu, kjer je vseeno kaj/koliko delas, ker je vse od vseh in od nobenega; predvsem ko je potrebno kaj vzdrzevati/vlagati/delati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

horjo, komunizma kot takega ne obsojam, ceprav mi delno smrdi. obsojam predvsem ljudi kaj so naredili iz marx-ove ideje. ...

kapitalizem hujse sorte, zal. saj pravim, vsi so -ISTI.

..., kot v komunizmu, kjer je vseeno kaj/koliko delas, ...

:hmm: Pa saj najina razmišljanja sploh nisa tako vsaksebi, kot se kdaj zdi. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!