Skoči na vsebino

Davek na nepremičnine......


Damian

Priporočene objave

LDS je zastavil davek na nepremičnine (naj bi bil tudi vrednostno, kot zamenjava za nadomestilo uporabe stavbnega zemljišča), nova oblast pa ga bo, kot kaže udejanila tudi v praksi. In to, kot kaže, v malo hujši oz. višji obliki.

Sicer je res, da država za svoje delovanje in servisiranje rabi določena sredstva, vendar so te stvari že zdavnaj preko vsake mere. Nova država nas namreč stane precej več, kot so mi "obljubljali" leta 90 in 91. Daje pa precej manj, se mi zdi

Na jetra mi gre,ko pomislim,da sem gradil hišo s sredstvi, za katera sem plačal davek, z materialom, za keterega sem spet moral plačati prometni davek in z delavci, kateri so mi tudi na koncu "prilimali" davek na račun.

In sedaj naj jaz , ki sem si sam rešil stanovanjski problem (pa ne po jazbinškovem zakonu, da ne bo pomote) na podlagi tega še dodatno fotram državo, tisti, ki so denar zapravili za potovanja,premičnine,slike itd. pa se mi bodo veselo režali... Sramota...

Vsaj meni.

Pa vam....???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s teboj.

Če se bo tako nadaljevalo na davčnem področju, predvsem pa na vedno večjih poslovnih problemih večine slovenskih gospodarskih družb, nam v SLO ne bo več do smeha.

Vprašanje časa kdaj bo Slovenskemu delavcu in ostalim državljanom "počil film"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

ni mi jasno zakaj je naša vlada tako draga, če pa virant že dve leti govori kolk šparajo in kolk mslijo še prišparat, ali pa virant ne ve koliko porabijo njegova ministrstva in javna uprava, kot vse kaže ne, ko pa srečam mojega bivšega sošolca širclja, ga bom pa fejst oku...l

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Davek na nepremičnine je velik problem, ker obdavčuje zadnje pribežališče, ki ga človek ima v primeru socialnega padca. Tako se nikjer več ne boš počutil varnega. Obdavčiti stanovanje, ki je vendar temeljna civilizacijska pridobitev je nehumano in neetično.

Obdavčevati je po mojem primerno tam kjer imaš - torej pri zaslužku (dohodnina) ali pri porabi (DDV). Oboje lahko prilagodiš svojemu osebnemu stilu. Pri stanovanju (hiši) pa si slejkoprej ujetnik drugih faktorjev, npr. tega, da imaš otroke (potrebuješ večje stanovanje, ki mora tudi biti v boljši četrti, da otrokom ne prodajajo droge ali jih izsiljujejo). Tako je ta davek v prvi vrsti protidružinski, saj majhna samska stanovanja ne morejo biti znatno obdavčena.

Kot da ni dovolj absurdno že dejstvo, da stanovanje zaradi njegove izjemne cene težko zaslužiš v celem življenju, prav fašistično je, da ti ga potem - kot nekakšen luksuz - še obdavčijo.

Na drugi strani je obdavčenje dodatnega stanovanja, ki ga človek ima za oddajanje, tudi kompleten absurd, saj je treba varčevati za penzijo in socialno varnost (država se na našo socialno varnost požvižga). Taka stanovanja so ekonomska kategorija in obdavčena so že skozi davek na oddajanje - dohodnino. Za tistega, ki oddaja, predstavlja osnovno sredstvo in prav nobeno drugo osnovno sredstvo ni obdavčeno samo po sebi - to je absurd.

Torej obdavčenje nepremičnin je (razen vikendov) kompleten absurd. Zato predlagam proteste, pisanje v forume, državljansko neposlušnost in podporo edinega združenja, ki se zavzema za pravice lastnikov nepremičnin, to pa smo skoraj vsi.

Predlagam včlanjenje v:

www.zdruzenjelastnikovnepremicnin.si/

Ne da bi hotel delati direktno reklamo za ZLAN, vendar so edini, ki se organizirano zavzemajo proti davku na nepremičnine oziroma proti njegovim ekscesnim pojavnim oblikam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

ni mi jasno zakaj je naša vlada tako draga, če pa virant že dve leti govori kolk šparajo in kolk mslijo še prišparat, ali pa virant ne ve koliko porabijo njegova ministrstva in javna uprava, kot vse kaže ne, ko pa srečam mojega bivšega sošolca širclja, ga bom pa fejst oku...l

janih

Danes sem izvedel, da kolega,ki dela na ministrstvu za okolje, plačuje kosilo (kompletno,raznoliko in obilno) po 700 sit.

Poslanci pa menda še malo manj......

Verjetno šparajo pri hrani. Čim več požrejo, temveč prišparajo.... :hmm: :hmm: :hmm:

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in s tem manj DDV dajo državi :blink:

Za svoje riti everjemite da bodo poskrbeli-še vsi so :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej obdavčenje nepremičnin je (razen vikendov) kompleten absurd. Zato predlagam proteste, pisanje v forume, državljansko neposlušnost in podporo edinega združenja, ki se zavzema za pravice lastnikov nepremičnin, to pa smo skoraj vsi.

Predlagam včlanjenje v:

www.zdruzenjelastnikovnepremicnin.si/

Ne da bi hotel delati direktno reklamo za ZLAN, vendar so edini, ki se organizirano zavzemajo proti davku na nepremičnine oziroma proti njegovim ekscesnim pojavnim oblikam!

Osama, če ti uspe pridobiti vsaj 10 motosvetovcev za tvojo/skupno stvar, kapo dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mislim, da bi vlada, katera bi (bo) sprejela zakon o nepremičninah, doživela malce bolj spontani gnev svojih ovc, kakor ga je do sedaj....

Ali pa bomo še naprej take ovčke in hlapčki....??!??!? :nono: :nono: :nono: :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zato predlagam državljansko neposlušnost ,...........

Ti anarhist ti!!!! :angry2: :P :D

Itaq! :OK:

Država je uradno postala najdražja kurba, prostitutek ali kakorpač jo že želite imenovati. "Plačujemo" jo pa prav vsi.Čeprav ona jebe nas.

Mislim da so politiki dojeli da gre kurbarija za med in zato je to tako kot je........vsepovsod kurbarija....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi tak naredil: bajta ali stanovanje do 200 kvadratov - tax free,

nad 200 kvadratov: obdavčitev glede na velikost. torej če ima nekdo graščino bi plačeval mastno. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

noben se ne bo resno upiral in nič ne boiz tega vetra. davek bo dovolj nizek, oziroma dovolj visok, da bo med "uf, pi-ka jim materna" in "drago za popizdit, ma kej čem, nimam kam drugam".

absolutno se strinjam, da je davek na nepremičnine absurd od absurda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, mal pa je že treba vdrapnit une, ki so prepocen stanovanja kupili pred 10-15 leti ... ;)

ja, iz mene govori čista nevoščljivost :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da bi vlada, katera bi (bo) sprejela zakon o nepremičninah, doživela malce bolj spontani gnev svojih ovc, kakor ga je do sedaj....

Ali pa bomo še naprej take ovčke in hlapčki....??!??!? :nono: :nono: :nono: :nono:

kot ostali del zahodne evrope :grim :hmm:

Jaz bi tak naredil: bajta ali stanovanje do 200 kvadratov - tax free,

nad 200 kvadratov: obdavčitev glede na velikost. torej če ima nekdo graščino bi plačeval mastno. :devil:

:eek:

zakaj pa rabiš 200m2????

noben se ne bo resno upiral in nič ne boiz tega vetra. davek bo dovolj nizek, oziroma dovolj visok, da bo med "uf, pi-ka jim materna" in "drago za popizdit, ma kej čem, nimam kam drugam".

absolutno se strinjam, da je davek na nepremičnine absurd od absurda.

:lol1:

Absurd, ki ga nikjer drugje ni. :hmm:

Absurd je davek na plače, ki ga je treba ukinit, absurd je davek na nepremičnine, premičnine...

Preredlagam davek na neumnost.

Država bogata bo. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Davek na nepremičnine - ne vem kako si je naša ljuba država to zamislila in v primeru, da bo "pravilno" naravnan sem ZA.

"Pravilno" naravnan:

Vikendi kot taki so nadstandard in po mojem obdavčljivi. Ni pa vsak vikend nadstandard - v primeru vinogradništva je to za mene gospodarski objekt pa tudi če ima neko kuhinjo, sobo...

Stanovanja, hiše... Prav bi bilo, da se nepremečnine obdavčijo iz dveh vidikov - glede na tržno vrednost (ni vseeno, če je hiša na Bizeljskem, Prekmurju ali v Piranu, Ljubljani...) in glede na uporabne površine ter število uporabnikov.

Zakaj neka stara mama živi v trosobnem stanavovanju? Naj živi, če ima nadstandard in si to lahko privošči. Zakaj ima nekdo tri stanovanja - enako velja.

Na drugi strani pa štiri članska družina živi na 40 kvadratih. Vzrok za to so danes cene nepremičnin.

Moje osebno mnenje je, da se lahko s tako obdavčitvijo prisili lastnike "nadstandardov" k prodaji. To bi povečalo večjo ponudbo na trgu, večjo fleksibilnost in tudi padec cen. Vem, da na Danskem starši prodajo velika stanovanja in grejo v manjša, ko otroci odidejo (v ozadju je davek - nadstandard). Posledica tega je tudi veliko nepremičnin v obtoku in s tem sprejemljive cene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot ponavadi spet vse leti levo desno, ne da bi kdorkoli imel kakršnekoli informacije za kaj se sploh gre.

Torej trenutne informacije, ki jih imam. Davek na nepremičnine bo. Vendar verjetno še ne tako kmalu. Verjetno bo potrebno počakati na naslednjo sestavo vlade. Vsekakor ga ne bo preden se ne reši situacija z reformo davčne zakonodaje, pa tudi pred volitvami je ni politične opcije, ki bi zagrizla v tako kislo jabolko.

Kar pa se davka tiče so trenutna izhodišča sledeča. Ne bodo vse nepremičnine obdavčene. Govori se o 64m2 na osebo, ki NE bodo obdavčena. Kar je nad tem bo obdavčeno. Obdavčena bodo nepozidana stavbna zemljišča. Za sedaj je to vse kar je sigurno, ostalo so ugibanja in špekulacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot ostali del zahodne evrope :grim :hmm:

:eek:

zakaj pa rabiš 200m2????

:lol1:

Absurd, ki ga nikjer drugje ni. :hmm:

Absurd je davek na plače, ki ga je treba ukinit, absurd je davek na nepremičnine, premičnine...

Preredlagam davek na neumnost.

Država bogata bo. :grim

No sej mogoč bi dal p samo 150m2. Ne vem. SAm je pa res, da če maš bajto nad 100m2, ti hitr rata 150m2, če maš zravn še kako garažo, pa podstrešje... No graščine bi absolutno obdavčil do obisti. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... No graščine bi absolutno obdavčil do obisti. :devil:

Tepkota za drnofsheka&jaja&kutschana Co !!

:OK:

.............

BTW: Ali mi lahko lepo prosim razložiš pravkar izumljeno besedno konfiguracijo davčne zakonodaje

"graščine obdavčiti do obisti"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simpl, obdavčiš vsaki zidak ali kamenček iz katerega je narejena. :D No jaz bi lastnika kake velike graščine tolko obdavčil, da bi si težko kupil še kaj... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in če ti kdaj slučajno 'rata obogatet' boš javkal, kaka pizda je država , ker te obdavči, da tut hrane za bolhe ne morš več kupovat taboljše...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, če mu rata postat bogat, bo najbrž imel dovolj vpliva, da bo s kolegi bogatini hitro spremenil zakonodajo "po svoji podobi".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in če ti kdaj slučajno 'rata obogatet' boš javkal, kaka pizda je država , ker te obdavči, da tut hrane za bolhe ne morš več kupovat taboljše...

Če mi kdaj slučajno rata obogatet, si ne bom delal ali kupoval bajte večje od 200m2 :devil: Happy?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!