Skoči na vsebino

Cerkev dovolila uporabo kondomov.


Damian

Priporočene objave

Kot berem, naj bi cerkev"dovolila"uporabo kondomov HIV okuženim in obolelim za aidsom......

Sem mislil, da sem narobe prebral!

A ne bi bilo boljše za cerkev, kot "kobajagi" človekoljubno duhovno organizacijo, za kar se hoče imeti, da dovoli, (če si že KRADE pravico, da "dovoljuje" stvari, ki so vsakemu normalnemu človeku samoumevne) uporabo kondomov tudi in predvsem za preventivo proti AIDSU ???

:hmm: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bral že pred nekaj dnevi nekaj o tem.

KLIK

Vendar zadeva še ni 100% potrjena. Piše, da naj bi v kratkem.

V iskalno polje samo vpiši Vatikan :D

Popravljeno . Popravil Ganges
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne glede na to, koliko je to absurdno, je treba vsaj priznati, da se nekaj premika. V prihodnje pričakujem vse več sprememb.

Poljski duhovniki želijo imeti otroke in biti poročeni. Za to zadevo se jih je opredelilo celo 64%.... mogoče bodo pa naši duhovniki kmalu kot anglikanci, kateri so lahko poročeni........ .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je , včeraj na tv pri osrednjih poročilih, danes pa v delu, tud men ni jasno kaj so mislili, če sploh so kaj mislili, prvo dobi aids potem pa uporabljaj kondom, čudno :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor podpiram tole dejanje Papeža, da ovčkam dovoli nekaj kar je za druge samoumevno...je pa smešno...kao ste pljuvali čez nazadnjaškega Ratzija...in danes vse to pozabili...veste, da je napisal zapovedal al karkoli že pač počne...da se pospeši postopek razveze cerkveno poročenega para?

Upam preden začnete pametovati kok je kdo neumen in slep in zaplankan...da si preberete njihovo stran iz katere ne zagovarjajo kondoma kot rešitelja vseh muk. Je intervju iz VEČ z dne 23.12.2005, ki ga v celoti lahko preberete tu z brezplačno registracijo: Naslov je : Ob rojstvu smo stari 9 mesecev in veik del intervjuja se vrti okoli uporabe kondoma

http://www.delo.si/index.php?sv_path=43,50...source=Ve%C4%8D

Ker pa vem, da ne bi nič brali, da se v vašem prepričanju ne ugnezdi črv dvoma pa bom pastala en delček za poiskušino:

,,Tu so še aids in druge spolno prenosljive bolezni. Pri večini je kondom učinkovito sredstvo za preprečevanje prenosa bolezni, Cerkev pa stališča ni spremenila.

Mediji pogosto krivijo Katoliško cerkev, da je soodgovorna za širjenje aidsa v Afriki, ker vernikom ne priporoča uporabe kondomov in ker jih na svojih misijonih ne deli tamkajšnjim prebivalcem. Pri tem bi rad omenil, da obstajata dva koncepta boja proti širjenju virusa HIV. Prvi je s kondomi, ki ga propagirajo Združeni narodi in različne mednarodne organizacije ter so ga na široko sprejeli npr. v Južnoafriški republiki. Druga metoda boja proti aidsu je katoliška, ki prisega na promocijo zvestobe enemu partnerju ter spolno vzdržnost. Ta koncept so sprejeli npr. v Ugandi. Po 20 letih so se pokazali presenetljivi rezultati. V južni Afriki se je virus HIV razbohotil prek vseh meja, v Ugandi pa se je število obolelih zmanjšalo od 18 odstotkov v letu 1991 do šestih odstotkov leta 2001, čeprav ima ta država visoko rodnost. Nedavno je v Bangkoku potekala konferenca o boju proti aidsu. Na njej je dobil katoliški model prvo pozitivno priznanje. Odlični rezultati so prepričali tudi številne nasprotnike tega modela. Prav tako je znano, da je virus HIV 450-krat manjši od moške spolne celice, kar pomeni, da od 15 do 20 odstotkov kondomov ne preprečuje okužbe.

Kaj je zadaj?

Po moje gre za manipulacijo: pojdite in seksajte, kolikor vas je volja, le da uporabljate kondome. Ta vas bo zanesljivo varoval. Aids pa se kljub temu ali pa prav zaradi takšnega razmišljanja še hitreje širi. Zame je to zelo neodgovorno. Osebno sem prepričan, da zahodnjaki gledamo podcenjujoče na prebivalce Afrike. V Leuvnu, kjer študiram, se srečujem z afriškimi študenti, ki so resno zaskrbljeni zaradi širjenja aidsa. Pri tem izražajo željo, da bi se ustrezno izobrazili, kako se učinkovito braniti pred virusom HIV. Evropejci pa jim namesto izobrazbe ponujamo kondome.,,

Pupa ker vem, da jso ti trn v peti....notri imaš tudi nekaj o istospolnih partnerstvih, celibatu splavu...vse so lapo razložili zakaj imajo tako stališče in za tem stojijo s svojimi čisto lepo razmljivimi argumenti.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trn v peti so mi prej zaradi drugih stvari, kot pa zaradi tega. To, kar je napisano podpiram, se strinjam in pozdravljam take odločitve in napredek..............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je , včeraj na tv pri osrednjih poročilih, danes pa v delu, tud men ni jasno kaj so mislili, če sploh so kaj mislili, prvo dobi aids potem pa uporabljaj kondom, čudno :?

morda niso bili mišljeni posamezniki ampak 'narodi', 'območja' ... morda je bil pa samo novinar/prevajalec šlampast in nima pojma o pojmi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cerkev se je spet izkazala kot brezhrbtenična podgana, ki se obrača po vetru, kadarkoli ji je to v korist.

Če pravijo, da je seks za užitek greh in da je seks dovoljen le zaradi produkcije otrok, mi nimajo sedaj kaj brihtati, da se lahko uporabljajo kondomi.

Riti hinavske nevredni resne besede!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OH kako so napredni, oh madona, bom ratal celo religiozen sedaj! so nekaj dovolili, kar nobenega ni brigalo al so dovolili al ne...jao, kej vse se zmišljujejo za zvišanje ratingov...

boste nesli kaj v pušice zdaj???

:grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cerkev se je spet izkazala kot brezhrbtenična podgana, ki se obrača po vetru, kadarkoli ji je to v korist...

Horchy, saj to vendar vsi počnemo. V večji ali manjši meri. Če smo le kolikortoliko razsodni. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super zde moram pa jst krščanski skrajnež le še ajc dobit, pa bom lahk seksu s kondomam - de mi no za vsak fuk par naši froc vn prikukal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole, prebrala sem celotni prispevek oz. intervju.

Najprej Lina, nič kaj prida ni bilo omenjeno kar se homoseksualnosti tiče .) če si me s tem spravila do branja - bravo, ti je ratalo. Samo sem pa prišla do enega zaključka.

Cerkev se še kako zaveda, da izgublja kontrolo nad ljudmi. Govori o manipulaciji, a ne pove, iz katere strani. zakaj je treba zadeve ukiniti, prepovedati? Naj naredijo tako, kot so v Gani. Naj prepričajo ljudi, da uporaba ni ok, da naj bodo v plodnih dneh vzdržni, da naj ne delajo splava ampak naj dajo otroka v posvojitev.... zakaj pravijo, da hojo za Kristusom in da je osnovno poslanstvo kristjana v tem, da poskuša postati čim bolj podoben Kristosu, če pa jih nihče ne posluša. Če bi bilo to res osnovno poslanstvo, potem ne bi bilo potrebno prepovedi in odrekanj, ampak bi ljudje sami to črtali iz seznama in se vodili po poti za Kristusom. Tako pa cerkev očitno te moči nima. Zato hoče ljudi PRISILITI, da bodo tako, kot Kristus, ker naj bi bilo to za človeka najbolje. Ni mogoče to največja manipulacija od vseh??

tako, kratek povzetek napisanega........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po moje so odobrili uporabo kondomov zato, ker je veliko deklic, ki so zanosile z duhovniki... :grim

oziroma...je verjetno veliko duhovnikov, ki so zaradi prakticiranja spolnosti (take in drugačne...he he he se kar zmislim na Kras na unega ki je štepal ovce...he he he ovčice.... ) zboleli...ali so že tako in tako uporabljali zaščito...kej vem, da se podgana zaščiti se včasih pusti tudi stradat... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nek napredek je viden. Ampak je to res nekoliko smešna zadeva. Uporabo dovolijo samo ljudem, ki so že okuženi z virusom HIV ali imajo Aids z namenom, da ga ne bi širili naprej. Torej vseeno podpirajo seks iz užitka - ampak so ga zaenkrat omejili le na bolne (vsaj javno). Lep paradoks <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v tukajsnjem casopisju vse zanikajo. nic ne bo legalne kondomizacije (baje).

(bomopasenaprejnelegalnouzivalipress :whistle: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne bi bilo užitka pri seksu, bi bilo tudi otrok bistveno manj. Je pač mati narava tako naredila.... Se mi zdi, da se tudi Adam ne bi spravil na Evo, če ne bi ob tem oba uživala.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razen, če sta bila to v bistvu Adam in Evan ... pa da jima je pol Boh nardiu otroke ... pa so heteroseksualni skrajneži potem sforsirali heteroseksualnost ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cerkev dovolila uporabo kondomov.

Ja pa kaj pol... Koga pa briga kaj ta fiktivna ustanova pravi?

Tiste, ki odločajo v naši državi zelo. Žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koga pa briga kaj ta fiktivna ustanova pravi?

Koga pri vsaj približno zdravi pameti bi moralo sploh zanimati, kaj okoli uporabe kondomov modruje katerakoli fiktivna ustanova tipa cerkev in država? Kolikor vem, so gumice v prosti prodaji, praktično za vsakim vogalom. Razen seveda v virtualni pivnici, kjer je nekdo odpulil kondomat s stene. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!