Skoči na vsebino

Energetski servis


Priporočene objave

Danes sem dobil pismo z dopisom.

Nikjer cenika, spletne strani sploh nimajo (oz. je nisem našel), imajo pa očitno koncesnino za Domžale. Kako da se ne da izbirati med različnimi ponudbami oz. kako bi se dalo priti čez to kar najceneje.

Aja... pa še to... kakšna pa sploh je cena za pregled plinske peči?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko jaz vem boš moral kar njih izbrati, če imajo koncesijo na območju tvojega domovanja. Za ceno pa ne bi vedel koliko pride, ker je tudi različna pri različnih podjetjih. Če že ni cene zraven na dopisu pa jih pokliči in povprašaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vlada je dodelila izvajanje javne službe (koncesijo) podjetjem na določenih območjih, da se izogne pretiranemu navijanju cen. Na enem območju opravlja službo samo eno podjetje. Je pa lahko to podjetje koncesionar na večih območjih. Uredba o načinu, predmetu in pogojih izvajanja obvezne državne gospodarske javne službe izvajanja meritev, pregledovanja in čiščenja kurilnih naprav, dimnih vodov in zračnikov zaradi varstva okolja in učinkovite rabe energije, varstva človekovega zdravja in varstva pred požarom

Kar se cen tiče so enake za vso Slovenijo, vendar zdaj ne najdem linka na cenik.

PS: Koncesionar je tisti, ki izvaja javno službo.

Koncendent je naročnik javne službe (država, občina).

Koncesnina je plačilo koncesionarja koncendentu (lahko obstaja ali pa ne).

Koncesija je pogodba med koncesionarjem in koncendentom.

Popravljeno . Popravil Ervina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Energetski serviserji so heckoti. :)

Lani dobim v nabiralnik obvestilo, da so se namenili določenega dne na mojih kurilnih napravah meriti emisije dimnih plinov. Kar bi bilo OK. Če bi seveda yst posedoval kakršnekoli kurilne naprave. Pa jih ne. In, redoljuben kot sem, izpraskam od nekod cifro ES in (prijazni) gospodični na drugi strani pojasnim situacijo.

"Qualla," je rekla. :K

"Malenkost. A vam pošljem kak emajl?" :blush:

"Ja, škodit ne more." :K

(skoraj sva se že zaljubila :wub: )

Pa sem ga poslal:

Za gospoda I. G.

Spostovani,

Dobil sem vase obvestilo, da boste dne 3.5.05 na mojih kurilnih napravah izvajali meritve emisije dimnih plinov.

V zvezi s tem vas obvescam, da v mojem stanovanju ni nikakrsnih kurilnih naprav. Stanujem namrec v bloku in imam centralno ogrevanje, vodo pa ogrevam z elektricnimi bojlerji.

Hvala in lep pozdrav,

PEPE Le Pew

Zlobceva 33

Ljubljana

Kul! Čez kakih 10 dni najdem v nabiralniku pisemce, ki mi grozi malodane z galejo. In spet prijazno pissarim emajl:

Spostovani,

Pred kratkim sem prejel vase obvestilo, da boste dne 3.5.05 na mojih kurilnih napravah izvajali meritve emisij. Nemudoma sem vam odgovoril po telefonu in vam dodatno tudi poslal naslednji e-mail:

Za gospoda I. G.

Spostovani,

Dobil sem vase obvestilo, da boste dne 3.5.05 na mojih kurilnih napravah izvajali meritve emisije dimnih plinov.

V zvezi s tem vas obvescam, da v mojem stanovanju ni nikakrsnih kurilnih naprav. Stanujem namrec v bloku in imam centralno ogrevanje, vodo pa ogrevam z elektricnimi bojlerji.

Hvala in lep pozdrav,

PEPE Le Pew

Zlobceva 33

Ljubljana

Ne glede na gornje sem vceraj v nabiralniku nasel PISNO OPOZORILO,ki

-pod tocko A)2. navaja, da moram TAKOJ omogociti meritve emisij,

-pod tocko B)16. nekaj, kar bi se z obilo dobre volje dalo prebrati kot 051 250-025 DIMNIKAR,

-pod tocko C) pa me obvescate, da me boste ponovno obiskali ob nenavedenem terminu, ce vam ne sporocim termina, ki mi ustreza. V nasprotnem primeru boste o zadevi seveda obvestili pristojni inspektorat...

Glede na dejstvo, da v svojem stanovanju se vedno nimam nobenih kurilnih naprav, bi vas prosil, da mi, najraje s povratno elektronsko posto, sporocite, na katerih napravah bi pravzaprav zeleli meriti emisije in na podlagi vase razlage bomo zlahka uskladili termin, ki bo ustrezal tako vam kot meni.

Hvala in lep pozdrav,

PEPE Le Pew

Zlobceva 33

Ljubljana

Nobenega odgovora. Torej spet emajliram:

Spoštovani,

Še vedno nisem prejel odgovora na svoj današnji e-mail (priloga), niti potrditve, da ste ga prejeli.

Obveščam vas, da bom predvidoma odsoten od 27.4.05 do 10.5.05, torej v tem obdobju ne pričakujte nadaljnjih dogovorov.

Lep pozdrav,

PEPE Le Pew

Zlobčeva 33

Ljubljana

in, na svojo veliko radost končno prejmem odgovor:

Spoštovani g. Le Pew!

Ker vas ni bilo doma, vam je dimnikar pustil opozorilo, da nam sporočite kakšne naprave imate v stanovanju za pripravo tople vode, oziroma ogrevanje (plinski grelnik za pripravo tople vode).

Dimnikar se mora prepričati osebno, da se ogrevate, oziroma da imate za pripravo tople vode električni bojler. Ko bo to zavedel v evidenco, vas ne bomo vač obveščali o opravljanju teh storitev.

Lahko pa nam date pisno izjavo, v kateri boste navedli, da v stanovanju ne uporabljate plinskega grelnika, oziroma ne uporabljate nobenih kurilnih naprav.

V kolikor želite še dodatne pojasnitve vas prosim, da se za dodatne informacije obrnite na tehničnega direktorja mag. M. G., univ.dipl.ing.

Lep pozdrav!

Podpis:

G. I.

Seveda sem se živ ukenjal pred grozečim tonom in z mastnimi črkami ter titulami podkrepljeno avtoriteto. In sem hitel pojasnjevat:

Spostovani gospod G.,

Hvala za vase pojasnilo. V odgovor navajam naslednje:

- obvescen sem bil, da boste dne 3.5.05 vrsili meritve emisij na kurilnih napravah v mojem stanovanju

- telefonsko in po elektronski posti sem vam podal izjavo, da: "v mojem stanovanju ni nikakrsnih kurilnih naprav. Stanujem namrec v bloku in imam centralno ogrevanje, vodo pa ogrevam z elektricnimi bojlerji."

- ne glede na gornjo izjavo sem dne 25.4.05 (torej ne v terminu, ki ga je navajalo prvotno obvestilo) v nabiralniku nasel PISNO OPOZORILO, ki ga po vasem pojasnilu razumem kot "opozorilo, da vam sporocim, kaksne naprave imam v stanovanju za pripravo tople vode, oziroma ogrevanje (plinski grelnik za pripravo tople vode)"

Ker v svojem pojasnilu navajate, da vam zadostuje pisna izjava, ponovno izjavljam, da:

v mojem stanovanju ni nikakrsnih kurilnih naprav. Stanujem namrec v bloku in imam centralno ogrevanje, vodo pa ogrevam z elektricnimi bojlerji.

Dodatno pa vas obvescam, da je bila dne 6.7.98 v mojem stanovanju s strani javnega podjetja Energetika Ljubljana na mojo zahtevo izvrsena demontaza plinomera, torej nimam plinske napeljave. O demontazi hranim tudi uradni zapisnik.

Vkolikor vam tako podana izjava ne zadosca za to, da stanje zavedete v evidenco, vas prosim, da mi posljete ustrezen obrazec, ki vam ga bom podpisanega vrnil.

Lep pozdrav,

PEPE Le Pew

Zlobceva 33

Ljubljana

No, potem so se pa gospodje le skulirali. Lepa beseda lepo mesto najde. Na nek način razumem njihove bolečine, ker ne morejo čekirati kurilnih naprav, ki jih nimam. Mogoče si bom dal zmontirat eno extra v svrho negovanja harmoničnih odnosov. Ja, to bom storil! :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer ni bilo v LJ, ali sloveniji for that matter, je pa zelo podobna dogodivscina iz okolice graz-a.

glavni akterji:

- rajonski dimnikar

- policijska postaja hmst.

- dezelni urad za energetiko

- "osumljeni".

za pojasnilo:

"osumljeni" si je dve leti nazaj zgradil (oz. dal zgraditi) pasivno hiso z vsemi postopki in papirji zahtevanimi, zigosanimi in preverjenimi tako z dezelnega urada za gradbenistvo, kot dezelbega urada za energetiko, kot z strani rajonskega dimnikarja.

epizoda 1:

"osumljeni" najde v nabiralniku sporocilo podobno tistemu za mesr. pepe le pew. kot vesten drzavljan se pisno odzve na sporocilo in pozabi vse skupaj.

epizoda 2:

nekaj tednov kasneje dobi opozorilo, spet podobno for messr. le pew, z groznjo odvzema obratovalnega dovoljenja. "osumljeni" priporoceno poslje vso dokumentacijo v kopiji na pristoje organe.

epizoda 3:

preide nekaj dni, ko "osumljeni" najde v postnem nabiralniku poziv pred sodisce o zadevi "afera hisa mora imeti dimnik". "osumljeni" preda celotno zadevo odvetniku svojega zaupanja.

epizoda 4:

dan ogleda na kraju zlocina. prisotni sodnik in asesorja, odvetniki (3 kom), predstavniki vseh dezelnih organov (pravniki, tehniki skupaj 4 kom), dva moza postave, rajonski dimnikar in arhitekt.

epizoda 5:

nekaj tednov kasneje dobi celotni kraj obvestilo o novem rajonskem dimnikarju.

"osumljeni" dobi nakazano povrnitev vseh nastalih stroskov iz "afere hisa mora imeti dimnik".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cena meritve naj bi se sukala okoli 8.000 SIT

luknje v dimnik ni treba vrtat, ker se da zadeva zmerit tudi brez luknje, samo serviser se bo moral malo potrudit....

kar se mu njabrz ne bo dalo in bo vztrajal na vrtanju luknje.... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to dimnikarjenje je GROBO POSEGANJE V ZASEBNOST IN ZASEBNO LASTNINO. PIKA IN KONEC.

kot da je ob napovedanem "staroavstrijskem" popisovanju ŽE TAKO POVSOD EVIDENTIRANIH NEPREMIČNIN in merjenjem kvadratnih metrov in centimetrov potreba še tega.

me zanima, če bodo šli ciganom merit dimnike in kvadrate.... <_<

če jih tako skrbi ekologija, NAJ VLOŽIJO KAJ V TO, ne pa da samo plačujemo razno razne domislice...in kaj, če bo pokazala meritev, da je kakšne reči preveč, finančno stanje za sanacijo pa neugodno??? ali naj potem pozimi zmrzujem???

pa sploh po PEPEtovih postih...se lepo vidi AROGANCA in BANDITIZEM raznih služb v tej državi

BANDA POKVARJENA USRANA, GNOJ POŽREŠNI. :fredy:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cena meritve naj bi se sukala okoli 8.000 SIT

OK, kocka je padla: ne bom si dal zmontirat kurilnih naprav. Niti v svrho harmoničnih odnosov. 8 jürjov je ipaq 8 jürjov.

Qualla za info, Nagaya :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gorazdh, po novem bo na vsako policijsko patruljo en dimnjačar, da bo akrapoviče meril ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda si bil pa preveč ponižnega tona v svojem pisanju, Herr. Pepe

in so si te malo privoščili, ko so videli, da si mehkega srca.

Me je jeseni v nabiralniku čakalo pisanje, da naj bom nekega dne doma natanko ob 10.00 uri,

ker bo dimnikar ometel dimnik.

Proti ometanju dimnika nimam nič.

Imam pa proti uri.

In sem na taisti list papirja zapisal in ga na tistega nekega dne zataknil za nabiralnik,

da je g. dimnikar lahko videl pripis,

da lahko dimnik ometejo kadar koli si želijo,

vendar le po 15.00 uri, ker dopusta za ometanje dimnika pač ne mislim jemati.

Poleg tega je potrebno še pogledati smer denarja

in ker gre od mene k njim,

je pač muzika lahko le ob od mene določenem času.

Kuriti smo za to sezono že končali,

dimnikarja pa tudi še ni bilo.

Morda zopet v jeseni.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri nas v Kopru kurbe kasirajo dvakrat...enkrat za meritve in enkrat za ometanje oziroma za pregled..in to dvakrat po 6000 sit....ta drugih 6000 sit je samo kontrola če hočeš ometanje ina čiščenje peči še 6000 sit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi pri nas bi radi kasirali dvakrat. Pa me zanima, ali imajo koncesijo za izvajanje meritev samo dimnikarji ali tudi kakšen serviser gorilcev. Ker meni ni problem plačati tistih 6 ali 7 jurjev, če mi človek pride in strokovno nastavi gorilec ter napiše da je dober. Se mi pa zdi skrajno neumno, da plačam enemu 6 jurjev da mi poservisira gorilnik in ga z napravo tudi nastavi, drugi pa pride samo pomerit pa ravno tako vzame svojih pet ali šest jurjev - pa še dopust bi moral vzeti zanj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda si bil pa preveč ponižnega tona v svojem pisanju, Herr. Pepe

in so si te malo privoščili, ko so videli, da si mehkega srca.

Možno :yes:

Ker tak pač sem.

In ker sem v sebi vedno gojil tiho željo, da bi postal dimnikar :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

tole z merjenjem dimnih plinov je čisti larifari.

koliko vas doma kuha kavo na plinskem šporhetu,

a ste že dali izmerit dimne pline v kuhinji?

torej vprašanje kaj dimnikarji sploh merijo, verjetno meglo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!