Skoči na vsebino

Rušenje "počitniških hišic" na Hrvaškem


KeC

Priporočene objave

Na hrvaškem so začeli rušit prvih 50 tako imenovanih počitniških hišic v Istri. Med lastniki je tudi en slovenec. Ostali so državljani hrvaške, BiH ter madžarske.

vir: val202

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni veliko manjkalo pa bi tudi jaz pred leti kupil nekaj na Viru. Rešila me je previdnost in nezaupljivost do "uradnih stališč"in obljub Hrvatov, ki pa jih pregovorno radi prelomijo, lepe besede pa snedejo.

DEJSTVO JE, da so lokalne oblasti obljubljale, da bo stvar rešljiva,zazidljiva in da bo možna legalizacija, ob nakupih in prodajah pa so oblasti celo pobirale davek.

DRUGO DEJSTVO pa je, da za večino objektov ni bila urejena kanalizacija(ki so jo nadomeščali z greznicami),pitna voda(ki so jo dovažali),niso bili urejeni papirji,gradbena dovoljenja, itd,itd. Tako je vsak, ki se je spuščal v te, takrat razmeroma "poceni" nakupe zavestno tvegal .

TRETJE DEJSTVO pa je, da črne gradnje rušijo tudi pri nas.

Žal mi je vseh, ki so jim ali pa jim bodo rušili, vendar so si v veliki meri krivi sami zaradi svoje naivnosti.....

Verjeti volku, da bo ovco prepeljal na čolnu čez reko...........Res naivno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni veliko manjkalo pa bi tudi jaz pred leti kupil nekaj na Viru. Rešila me je previdnost in nezaupljivost do "uradnih stališč"in obljub Hrvatov, ki pa jih pregovorno radi prelomijo, lepe besede pa snedejo.

DEJSTVO JE, da so lokalne oblasti obljubljale, da bo stvar rešljiva,zazidljiva in da bo možna legalizacija, ob nakupih in prodajah pa so oblasti celo pobirale davek.

DRUGO DEJSTVO pa je, da za večino objektov ni bila urejena kanalizacija(ki so jo nadomeščali z greznicami),pitna voda(ki so jo dovažali),niso bili urejeni papirji,gradbena dovoljenja, itd,itd. Tako je vsak, ki se je spuščal v te, takrat razmeroma "poceni" nakupe zavestno tvegal .

TRETJE DEJSTVO pa je, da črne gradnje rušijo tudi pri nas.

Žal mi je vseh, ki so jim ali pa jim bodo rušili, vendar so si v veliki meri krivi sami zaradi svoje naivnosti.....

Verjeti volku, da bo ovco prepeljal na čolnu čez reko...........Res naivno!

se popolnoma strinjam s teboj, dodal pa bi še samo to, da se čudim, da slovenci nasedajo hrčkom, saj jih poznamo že vrsto let kot največje natege, če sem jim kaj fovš, sem jim fovš jadranske obale, kle pa res ni pravice

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glavno dejstvo je pa to, da raje ne kupovati na Hrvaškem sploh, ker so problemi. :nono:

Prvi je ker te nat... in ti obljubijo legalizacijo, poberejo vse davke in prispevke, potem pa sprejmejo zakon in vse razglasijo kot črno gradnjo.

Če te ne doleti to, ti nabijejo dvojne cene komunale ker si "vikendaš" (to delajo v večih krajih v istri našim kolegom.

Hrvaška ni v EU, zato je potrebno plačevat carine in PDV na določeno blago, v drugih primerih, kjer je sporaum se plačuje samo PDV, ki pa j praviloma višji kot drugje, v vsakem primeru je pa zaj.. na meji oziroma švercanje. Pomisliti je potreno tudi na to, da kljub vsem njihovim sapunicam in podobnim reklamam, njihove trgovine še zdaleč niso založene kot naše, zato tudi toliko hrvaških registracij v Grazu, Kopru, Trstu, torej če je kaj bolj resnega, je vse potrebno kupovat zunaj oz plačat višjo ceno (da ne omenim, kolko so plačal kolegi za Gorenje kuhinjo z montažo v Istri, ker jim noben ni hotel it zadeve dol montirat :angry2: ).

Če imaš srečo in je kak tvoj družinski član slučajno državljan RH lahko urediš vpis v zemljiško knjigo "skoraj" brez problemov. Poudarek na skoraj, saj kljub dejstvu, da je njihova zemljiška kniga elektronska, uradniki še zmerom delajo balkansko, vrste so kot pri nas ali še hujše, podkupnine so mnogo bolj pogoste in zaželjene, .... v glavnem huje kot pri nas, pa že pri nas ni vse idealno. če nisi državljan je 1001 finta, kako zadevo uredit, v vsakem primeru pa so stroški hrvaških odvetnikov enaki ali praviloma višji kot pri nas.

Pa omenit je na koncu potrebno še "pridne" majstre in obrtnike, ki prekašajo vse naše, še posebej po hitrosti, saj moraš imet vsaj po mojih izkušnjah veliko srečo, da se zadeve sploh premaknejo v določenem času, cene so pa kot pri nas ali še višje, vsak vzame 100 kun štartnine da sploh začne kaj počet (preverjeno :( ).

Moraš imet res rad tole njihovo morje, da tam kaj kupiš, še dobro da so vsaj ljudje razen redkih izjem dokaj normalni in skulirani :OK: , če pa še na kake zadetke za sosede naletiš, ki ti inšpekcije kličejo al pa ki te prijavljajo vsakič, ko te ne vidijo, da bi šel plačat turistično takso, pol pa maš res štalo.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če sem jim kaj fovš, sem jim fovš jadranske obale, kle pa res ni pravice

janih

Ne ga sekljat, janih. Zate, zame in za kateregakoli turista je popolnoma vseeno, ali je ta obala hrvaška, slovenska, madžarska ali hotentotska. Enako udobno se da poležavat v senčki in lulat v morje, v kateri valuti pa plačaš tistih par pirov, pa ne igra bistvene vloge.

(čeprow, po drugi strani, znajo bit Mađarice precej jebozovne... :blush: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj takega kot segnor Pepinjo sem mislil dodati tudi jaz....

s tem, da si pozabil dopisat še tudi to, da ni wažno (sploh na dopustu) ali se ga naliješ ne glede na to ali je pir za 0,5 EUR/flašo ali 5 EUR/flašo :grim

(samkamenjakjepazakonpress)

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni veliko manjkalo pa bi tudi jaz pred leti kupil nekaj na Viru. Rešila me je previdnost in nezaupljivost do "uradnih stališč"in obljub Hrvatov, ki pa jih pregovorno radi prelomijo, lepe besede pa snedejo.

DEJSTVO JE, da so lokalne oblasti obljubljale, da bo stvar rešljiva,zazidljiva in da bo možna legalizacija, ob nakupih in prodajah pa so oblasti celo pobirale davek.

DRUGO DEJSTVO pa je, da za večino objektov ni bila urejena kanalizacija(ki so jo nadomeščali z greznicami),pitna voda(ki so jo dovažali),niso bili urejeni papirji,gradbena dovoljenja, itd,itd. Tako je vsak, ki se je spuščal v te, takrat razmeroma "poceni" nakupe zavestno tvegal .

TRETJE DEJSTVO pa je, da črne gradnje rušijo tudi pri nas.

Žal mi je vseh, ki so jim ali pa jim bodo rušili, vendar so si v veliki meri krivi sami zaradi svoje naivnosti.....

Verjeti volku, da bo ovco prepeljal na čolnu čez reko...........Res naivno!

se strinjam

edin tisto o Volku ne drži, ker ziher jo pripeljem čez,

da JO lahko ŠE KDAJ uporabim :evilgrin:

Ne ga sekljat, janih. Zate, zame in za kateregakoli turista je popolnoma vseeno, ali je ta obala hrvaška, slovenska, madžarska ali hotentotska. Enako udobno se da poležavat v senčki in lulat v morje, v kateri valuti pa plačaš tistih par pirov, pa ne igra bistvene vloge.

(čeprow, po drugi strani, znajo bit Mađarice precej jebozovne... :blush: )

:grim :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede

na to da ima naša

svetost Pepesan vedno prow

:worship:

se z njim strinjam že skoraj 20 let* in svoj

denar zapravljam drugod na dopustu tako, da kaj od tega imam ..

praviloma veliko več kot v Kroatiji!

Tisti, ki ne mislijo tako - pač ne mislijo spljoh

:lol1:

::::::::::::::::

* z njim sem se seveda strinjow

še veliko prej predno sva se spoznala

in me je krstil za "brojatolkpatolk"

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ga sekljat, janih. Zate, zame in za kateregakoli turista je popolnoma vseeno, ali je ta obala hrvaška, slovenska, madžarska ali hotentotska. Enako udobno se da poležavat v senčki in lulat v morje, v kateri valuti pa plačaš tistih par pirov, pa ne igra bistvene vloge.

(čeprow, po drugi strani, znajo bit Mađarice precej jebozovne... :blush: )

ja pepe, to ti dam pa čist prou,

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam

edin tisto o Volku ne drži, ker ziher jo pripeljem čez,

da JO lahko ŠE KDAJ uporabim :evilgrin:

:grim :grim :grim

Ti, ti Volkec... :naughty: :naughty: :naughty:

Sem se pa res nate spomnil, ko sem pisal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na hrvaškem so začeli rušit prvih 50 tako imenovanih počitniških hišic v Istri. Med lastniki je tudi en slovenec. Ostali so državljani hrvaške, BiH ter madžarske.

vir: val202

:grrr :grrr Niso prve... Rušili so že lani in predlani... Seget, Babići (okolica Umaga) in okolica Pule tudi...

pa Crveni Vrh pri Savudriji, pa.... no ja, kar nekaj....

Tokrat so porušili LE prvih 50 na Viru :grim

No ja, važn da men niso.... :grim :grrr :P :devil: :grim :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi v barbarigi so rušili...znancem...oz. so jim poslali odločbo, da rušijo čez 14 dni in da lahko sami zrušijo če želijo, drugače jim oni zrušijo in na koncu še izstavijo račun.... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebiga, crna gradnja je crna gradnja, in se rusi, izjemoma legalizira (cesar jaz, kot gradbenik, ne bi nikoli dovolil).

Ce pogledate otok Vir, je to najvecja urbanisticna in arhitektonska sramota, kar sem jo v zivljenju videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebiga, crna gradnja je crna gradnja, in se rusi, izjemoma legalizira (cesar jaz, kot gradbenik, ne bi nikoli dovolil).

Ce pogledate otok Vir, je to najvecja urbanisticna in arhitektonska sramota, kar sem jo v zivljenju videl.

bil pred 3 leti na viru - se strinjam, čista katastrofa! bajte že skoraj v vodi, en kup mađarov gradilo prave graščine, nič splaniranih cest, stil pa od podalpske jagerske koče do hmmmmm pozidav tipa "vsako leto eno sobo zraven. :SS

prav da rušijo, tisto je bila katastrofa, zraven pa bi morali zapret vse tiste lokalne šefe ki so obljubljali legalizacijo brez problema.

saj res, moram preverit če kolega še ima vikend al je tudi šel :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zraven pa bi morali zapret vse tiste lokalne šefe ki so obljubljali legalizacijo brez problema.

Tudi to drzi kot pribito...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi je stric zadnjih 5 let ponujal neko 'vikendico' ki je bila v bistvu do prve plošče postavljena klet na tem Viru ... sem čisto zadovoljen, da mi ni "ratalo"... zdaj se sekira, kaj bo - takrat je bil pa glavni frajer...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebiga, crna gradnja je crna gradnja, in se rusi, izjemoma legalizira (cesar jaz, kot gradbenik, ne bi nikoli dovolil).

Ce pogledate otok Vir, je to najvecja urbanisticna in arhitektonska sramota, kar sem jo v zivljenju videl.

Hja no podoben fah potep :)

Ok določene zadeve so po mojem mnenju izjeme glede legalizacij. (Ker je v principu črna gradnja že če samo za par cm prekoračiš gabarite iz projekta, ampak pustimo to).

Se pa popolnoma strinjam. Zravnat z zemljo, jim zaračunat rušenje potem pa še ponovno zazelenitev.

Zadeve so bile postavljene brez kakršnekoli komunalne infrastrukture. Ves drek je odtekal direkt v zemljo in to par metrov stran od morja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ves drek je odtekal direkt v zemljo in to par metrov stran od morja.

A ni blo enkrat neki rečeno, da so blatne kopeli zdravilne? :hmm:

:blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

da, po tem se bistveno razlikujejo od Slovencev

:? slovenčki premalo drkamo al drekamo..? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? slovenčki premalo drkamo al drekamo..? :hmm:

drekamo, ker drkati ne znamo :P

Glede rušenja pa jim dam kar prav oz. se zelo strinjam s PERVIJEM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!