Skoči na vsebino

Dogajanje na uredništvu DELA pred izidom zadnje SP


Osama

Priporočene objave

Kolikokrat že (in kolikokrat še) videno?

» Novice | Prva stran | Slovenija

Neva Nahtigal

V tednu pred mednarodnim dnevom svobode tiska v Sobotni prilogi Dela zaradi pritiskov predsednika uprave in odgovornega urednika ni izšel že opravljen intervju z nekdanjim predsednikom uprave Mercatorja Zoranom Jankovićem. To je bila zadnja izdaja priloge pod vodstvom urednika Ervina Hladnika Milharčiča in izvršne urednice Tadeje Zupan Arsov, med njeno pripravo (v petek, 28. aprila) pa smo bili priča še več posegom in poskusom posegov v vsebin

Prolog: Kdo se boji Zorana Jankovića?

Nekdanji predsednik uprave Mercatorja je bil povabljen k intervjuju prav za Sobotno prilogo (SP), vendar so se odgovorni urednik Dela, urednik gospodarske redakcije ter predsednik uprave tik po pogovoru odločili, da naj bi bila šele po prvomajskih praznikih objavljena le krajša različica, in to na gospodarskih straneh časnika Delo. Taka rešitev naj bi bila kompromis; predsednik uprave Danilo Slivnik je namreč zahteval, da Delo intervjuja sploh ne objavi.

Zapisa štiriurnega pogovora (ki sta ga Primož Cirman in Vanja Tekavec opravila v torek popoldne) pred vsemi temi odločitvami (sprejetimi v sredo) ni videl nihče. Ni bilo, skratka, pomembno, kaj je Janković sploh povedal, ampak je za prepoved objave v SP zadoščalo že samo ime intervjuvanca. Je pa bil tisto soboto, 29. aprila, na mnenjski strani časnika Delo objavljen daljši zapis Žige Debeljaka, ki je nadomestil Jankovića na vodilnem položaju v Mercatorju. V članku Debeljak zagovarja t.i. zaprto dokapitalizacijo Mercatorja, Pivovarna Laško pa prav v tem času povečuje svoj delež v Mercatorju brez prevzemne ponudbe. V preteklosti so se že večkrat pojavile povezave med interesi Pivovarne Laško, ki ima v lasti 24,99 odstotkov delniške družbe Delo, in vsebino časnika Delo, zato je mogoče sklepati, da lastniki z nastavljenim vodstvom Dela skrbijo za prepričevanje novinarjev in urednikov o »pravi resnici«.

O prepričevalnih metodah Delovih šefov je med drugim znano to, da so usmerjene neposredno na posamezne novinarje in vključujejo grožnje z odvzemom stimulacije in znižanjem plače. To in še kaj več je grozilo Primožu Cirmanu, lanskoletnemu dobitniku nagrade Bratstvo resnice za dosežke mladih novinarjev, če ne bi upošteval navodil svojega resornega urednika. Ta je Darijan Košir, ki od predčasne razrešitve s položaja odgovornega urednika vodi gospodarsko redakcijo in je obenem namestnik novega odgovornega urednika Petra Jančiča, sicer tudi dobitnika novinarskih nagrad. Koširjeva navodila Cirmanu (na zahtevo nadrejenih) so bila, naj ne izpolni naročila iz drugega uredništva, in to kljub že sklenjenim dogovorom in že opravljenemu pogovoru. Ob poskusu preverjanja teh informacij me je Cirman napotil na vodstvo Dela. Dejstvo je, da do petka, 28. aprila – ko je šla v tisk SP – intervjuja ni oddal. Po dostopnih informacijah mu je odgovorni urednik pred tem izrecno prepovedal, da bi zapis poslal komur koli drugemu kot njemu.

Sobotna priloga je bila tisti teden izjemoma podaljšana z 32 na 40 strani. Odločitev o povečanem obsegu lahko sprejme oziroma potrdi le odgovorni urednik - ki je to tudi storil, in to z vednostjo, da naj bi dodatne strani med drugim napolnil omenjeni intervju. S tem je bil seznanjen tudi Darijan Košir, o povečanem obsegu priloge in intervjuju z Jankovićem je bila obveščena tudi Delova oglaševalska služba. Kljub temu naj bi bil glavni razlog, da intervju ni smel biti objavljen v SP, da ni bil »medresorsko usklajen«.

Nekaj dni pred predčasnim iztekom mandata urednika Ervina Hladnika Milharčiča, ki je bil tedaj na potovanju v Sudanu, je poleg prvih informacij o zapletih z omenjenim intervjujem z Dela prišla tudi informacija, da je odgovorni urednik od izvršne urednice SP zahteval, naj bo namesto načrtovanega uvodnika na prvi strani objavljeno besedilo Ivana Puca. Ta je pred nedavnim iz uredništva Maga prešel na Delo. Na uredniškem kolegiju je Tadeja Zupan Arsov od Petra Jančiča slišala, da bo – če ne izpolni te in drugih vsebinskih zahtev – odpuščena.

Prvo dejanje: »Boste že videli!«

V petek, 28. aprila, smo skozi odprta vrata sosednje pisarne v redakciji SP zagledali predsednika uprave Danila Slivnika. Videli smo, kako razburjeno žuga proti izvršni urednici, medtem ko ji odločno govori, da niti ena stran ne sme v tisk, ne da bi jo odobril odgovorni urednik Dela. Izvršna urednica je predsednika uprave pozvala, naj ne uporablja grozilnih gest in naj si ne jemlje pravice posegati v vsebino, ker je po statutu Dela nima.

Okrog pol dvanajste je Tadeja Zupan Arsov odšla v centralno redakcijo, kjer poteka tehnično urejanje SP. Kmalu se ji je pridružilo še nekaj sodelavcev, zaradi dogodkov v minulih dneh je bil prisoten tudi pravni zastopnik Sindikata novinarjev Slovenije Bogdan Mahne.

Ko se je končal uredniški kolegij, okrog poldneva, je v centralno redakcijo prvič prišel Peter Jančič in želel videti SP. Izvršna urednica ga je prosila, naj počaka, da bosta s tehničnim urednikom dokončala delo. Približno pol ure zatem se je Jančič vrnil, tokrat z novo urednico priloge Ireno Štaudohar, ki jo je predstavil sodelavcem. Kmalu sta oba odšla, nekaj čez 13. uro pa je Jančič spet prišel v desk in pripomnil, da priprava SP zamuja. Med drugim je od tehničnega urednika izvedel, da ob petkih ni treba oddati postavljenih strani že ob 12. uri kot običajno in da so prilogo že (brez posebnih zapletov) pošiljali v tiskarno tudi po 14. uri, kar je pomembno predvsem zaradi njegovih kasnejših očitkov o triurni zamudi.

Jančič se je vrnil okrog 14. ure, tokrat v spremstvu Danila Slivnika, ki je najprej stopil do pravnega zastopnika novinarskega sindikata: »Kaj pa vi tu delate? Oprostite, sindikat novinarjev nima pri uredniškem delu nobenih pristojnosti. Če boste za vsako figo sem prihajali, bomo v pogodbo drugače zapisali. Ker pogodba (Delova kolektivna, op. a.) še ni podpisana…«

Odgovorni urednik je dobil »printe« SP in sedel za nekaj metrov oddaljeno mizo v centralni redakciji. Slivnik se mu je nemudoma pridružil in začel čez njegovo ramo prebirati tekste. Sledili smo jima Tadeja Zupan Arsov in nekaj sodelavcev SP, ki smo slišali, da želi odgovorni urednik odstraniti nekaj besedil, tudi če bo zato treba zmanjšati število strani. »Nenavadno, ali ne bi morda to vodilo v poslovno škodo?« je vprašala Tadeja Zupan Arsov in dobila odgovor Danila Slivnika: »To bo pa uprava presodila, ali bo poslovna škoda. On (Peter Jančič, op. a.) bo pa presojal, on je urednik.« Oporekali smo, ker je Slivnik stal ob Jančiču, ko je bral tekste, in opozorili, da je po veljavnem statutu odgovorni urednik avtonomen. »Ja, saj je,« je odvrnil Slivnik, »on ima avtonomno presojo.« Izvršni urednici SP je Slivnik očital, da je prekoračila pristojnosti. »S čim?« ga je vprašala urednica. »To bomo pa naslednji teden obravnavali. Boste že videli!« Pri tem je ostalo, kljub več pozivom, naj očitke utemelji.

Drugo dejanje: »Jaz lahko prepovem, kar hočem.«

Jančič je sedel za računalnik in hotel spremeniti uvodnik Saše Vidmajer. Zupan Arsova je ugovarjala, ker je bil tekst že popravljen, in to po pogovoru, ki sta ga imela Jančič in Vidmajerjeva po telefonu. Prej da je v zaključku pisalo, da se sproščenost meri po številu ministrovih pojavljanj »na teh straneh«, zdaj namesto tega piše »na časopisnih straneh«. Zupan Arsova je vztrajala, da se teksta brez privoljenja avtorice ne sme spreminjati. Odgovorni urednik je klical Vidmajerjevo po mobilnem telefonu, izvršna urednica pa istočasno v zunanjo redakcijo, kjer je izvedela, da je novinarka na dopustu. Ta tekst je nazadnje ostal nespremenjen.

Naslednja zahteva je bila, da se spremeni zapis Dejana Pušenjaka. Jančič se ni strinjal z zadnjim stavkom uvoda, v katerem se je Pušenjak poslovil od pisanja za SP. Še bolj ga je vznemiril zapis Cukjatijeve izjave, da ga »nihče z Dela leto in pol ni nič vprašal«. Jančič je zahteval, da gre »tudi ta del ven«. Izvršna urednica je večkrat ponovila, da so zapisane Cukjatijeve besede, ki so tudi posnete. Jančič je poklical Pušenjaka in večkrat ponovil, da bo prekinil nastajanje SP in prestavil tisk na prihodnji teden, če tega dela uvoda novinar ne umakne. Pušenjak je skupaj z Zupan Arsovo presodil, da je treba zagotoviti izid SP in se odločil, da skrajša uvod. V tiskani izdaji tako omenjene izjave ni.

Odgovorni urednik je nadaljeval pregled vsebine: »Rešiti moramo problem druge strani, ki ne bo objavljena. Poslovilnega članka ne bo.« Na vprašanje, kako lahko to prepove, je odvrnil: »Enostavno: jaz sem rekel, da to ne bo objavljeno. Jaz lahko prepovem objavo katerega koli članka, če to hočem.«

Odgovornemu uredniku sem zato prebrala preambulo kodeksa novinarjev Slovenije, in sicer del, ki pravi: »Da bi zagotovili pravico javnosti do obveščenosti, morajo novinarji vedno braniti načela svobode zbiranja in objavljanja informacij in pravico do izražanja mnenj.« Spomnila sem ga, da je ta dokument nekoč služil njegovemu odločanju v Novinarskem častnem razsodišču in ga torej dobro pozna, zato prisotne njegova dejanja še toliko bolj čudijo, ker si nenazadnje prizadevamo prav za uresničevanje te, temeljne zapovedi novinarskega dela.

Jančič je takrat vzrojil, češ da nimam kaj iskati v desku in me pozval, naj odidem, ker da oviram nastajanje časopisa. Ker nisem odšla, je zagrozil: »A moram poklicati varnostno službo? Kdo bo gost tukaj in kdo bo tukaj mi govoril, bom jaz odločal.« Varnostne službe odgovorni urednik kljub vsemu ni poklical. Ob 14:40 je sam zapustil desk.

Tretje dejanje: Izbris

Danilo Slivnik je ostal v centralni redakciji in poklical odvetnika Stojana Zdolška. Prosil ga je, naj pride na Delo, vendar se, kot je bilo razbrati, Zdolšek ni mogel nemudoma odzvati.

Ob 14:50 se je vrnil odgovorni urednik. Najprej mi je ponovno očital, da motim nastajanje časopisa, ki da zamuja že tri ure. Zatem se je lotil popravljanja besedila Dejana Pušenjaka, temu je sledilo navodilo tehničnemu uredniku, naj izbriše besedilo na drugi strani in poveča ilustracijo. Izvršna urednica je ugovarjala: »Kaj se tu dogaja? Ali nisi pravkar rekel, da boš besedila spreminjal le v dogovoru z avtorji?« - »Če gre za posege v besedilo. Tu pa gre za zavrnitev besedila v celoti. Ne mislim se prepirati, imam svoje pristojnosti, v skladu z njimi ravnam.« - »Kot urednica in soavtorica tega besedila tega ne dovolim. – »In jaz sem zavrnil objavo. – »Z utemeljitvijo?« - »Da ni v skladu z odločitvami, ki smo jih sprejeli na uredniškem odboru in uredniško politiko Dela.« - »Ne razumem.« - »Pošlji v tiskarno. Ne mislim se prepirati. Sprejemam odločitve, sem jih sprejel, lahko greš v spor proti meni.«

Ob 15:06 je tehnični urednik SP na zahtevo odgovornega urednika Dela izbrisal celotno besedilo na drugi strani. Ko je Sobotna priloga nekaj ur pozneje prišla iz tiskarne, je bila tam poleg kazala le ilustracija.

Epilog

Nekaj minut zatem, ko je tehnični urednik Sobotne priloge na zahtevo odgovornega urednika Dela Petra Jančiča izbrisal kratko besedilo (tedaj še) urednika Sobotne priloge Ervina Hladnika Milharčiča in seznam avtorjev, ki smo v SP objavljali v času njegovega urednikovanja:

NN: Gospod odgovorni urednik Dela, prosim, pojasnite svojo potezo ob 15:06, ko ste izbrisali celo drugo stran (Sobotne priloge, op. a.).

PJ: Ne dajem nobenih komentarjev.

NN: Kdaj pa boste dajali komentarje?

PJ: Ko mi bo ugajalo.

NN: Ko vam bo ugajalo? Ne daste komentarja? Je bila to avtonomna odločitev?

PJ: (Tišina.)

NN: Je bila to avtonomna odločitev?

PJ: Ne dajem nobenih komentarjev.

NN: Ali je bila to avtonomna uredniška odločitev?

PJ: (Tišina.)

NN: Ali je bila to avtonomna uredniška odločitev?

PJ: Razumeš slovensko?! Ne dajem komentarjev.

Takoj po tem pogovoru z odgovornim urednikom časnika Delo sem stopila do predsednika uprave Dela, d. d. Danila Slivnika, ki je bil prav tako v centralni redakciji.

NN: Gospod Slivnik, kot predsednik uprave Dela…

DS: (odrine roko, v kateri držim diktafon) Nimava dogovorjenega… nimava dogovorjenega termina, ko boste poklicali pa prišli okrog, boste pa lahko kaj spraševali.

NN: Zdaj, ta hip, ne morete komentirati tega, kar se je zgodilo?

DS: Ne, ta hip to ni pomembno. Ta hip…

NN: Lahko odgovorite, zakaj ste bili zdaj, zadnjo uro v desku? Je to vaša praksa?

DS: Zato, ker je to podjetje Delo, jaz sem pa predsednik uprave Dela in sem lahko po celem podjetju. A je prav?

NN: Kako pa vi vidite uredniško avtonomijo?

DS: (govori čez mene) Lahko bi pa vas vprašal, kaj vi tu delate, pa nisem poklical varnostnikov pa vas ven vrgel, kar bi tudi lahko naredil, a je prav?!

NN: Kako pa razumete uredniško avtonomijo?

DS: Da je… da… da… Da uredništvo samostojno odloča o tekoči uredniški politiki. Dolgoročna uredniška politika je pa stvar izdajatelja, uprave in vseh zaposlenih, ne samo…

NN: In to je stvar dolgoročne uredniške politike, kar se je zdaj zgodilo?

DS: Ne, to zdaj… Samo se pogovarjava.

NN: Kako pa komentirate to uredniško odločitev odgovornega urednika Dela, da izbriše drugo stran v Sobotni prilogi?

DS: Da je naredil pametno in nujno…

NN: Poslovno ali uredniško?

PS: Poslovno, uredniško, profesionalno in v vseh pogledih korektno.

NN: V vseh pogledih korektno?

DS: Ja.

NN: Kaj pa svoboda izražanja?

DS: Svoboda izražanja je relativna stvar, ni absolutna stvar.

NN: Kaj pa je absolutno?

DS: Absolutno je pa, da izide časopis.

NN: Tudi če s prazno stranjo?

DS: Tudi.

NN: Aha. Ampak zdaj, ta trenutek, se vi niste nič vpletli v to odločitev (o izbrisu besedila, op. a.)?

DS: Ne.

NN: Zakaj ste bili pa danes dopoldan na uredništvu Sobotne priloge in sem vas skozi odprta vrata videla žugati (proti izvršni urednici, op. a.)?

DS: Jaz sem samo povedal, da bo odgovorni urednik pač… V bistvu… je šlo za tehnološko uskladitev strani, kako bo potekalo delo, a ne. Kako se pregledajo strani, verificirajo strani in oddajo strani, a ne. To je tehnološki proizvodni proces.

NN: Kako se pa verificira?

DS: Tako, da odgovorni urednik to pogleda.

NN: Zakaj pa ste bili potem vi tam?

DS: Zato, da… Ker… Itak je pa… baje iskala mojo telefonsko številko.

(Predsednika uprave med njegovim obiskom v uredništvu Sobotne priloge nismo slišali, da bi izvršni urednici ali komu drugemu posredoval svojo številko.)

NN: Kaj ste pa… Prej ste tudi vi gledali te strani (»printe« Sobotne priloge, preden je šla v tisk oziroma pred posegi v izvirno postavitev, op. a.). To redno delate?

DS: Saj, jaz sem bralec, a ne.

NN: Bralec?

DS: Jaz lahko gledam strani, zakaj pa ne?

NN: Preden so natisnjene?

DS: Seveda.

NN: Kot kdo? Kot bralec?

DS: Lahko kot bralec, kot zaposlen, kot predsednik uprave, kakorkoli.

NN: Potem pa mi povejte, kako na Delu izgleda uredniška avtonomija? Kako vi in gospod Jančič ločujeta svoje delo?

DS: Tako, da je gospod Jančič samostojen odgovorni urednik.

NN: Kako? Na kakšen način?

DS: To pa njega vprašajte! Tako kot piše v statutu.

NN: Je tako? Vse je tako…

DS: Vse je tako, kot piše v statutu in kot piše v Zakonu o medijih.

NN: Kaj pa to, da se trenutno ni iztekel mandat uredniku, ki je odločil, da bo na 2. strani objavljeno…

DS: On je… V vsakem primeru je odgovorni urednik Dela nad urednikom Sobotne priloge, s starim, novim urednikom, vedno. Odgovorni urednik Dela odgovarja za cel časopis. Od prve strani do zadnje strani. Za vse priloge in za vse. On je absoluten odgovorni urednik.

NN: Se pravi, to je absolutno?

DS: To je absolutno.

NN: Svoboda izražanja ne, to pa je absolutno?

DS: Svoboda izražanja je relativna stvar, lahko še enkrat vam povem to, a je prav?

NN: Dajte jo pojasniti še v tem, konkretnem primeru.

DS: To se mi pa ne ljubi. Ni… To bi tak… (se začne oddaljevati)

NN: Si vi želite biti še naprej urednik kakšnega časopisa, mogoče?

DS: Jaz… (zastane)

NN: V prihodnosti…

DS: Ja, to je odvisno…

NN: Mogoče ste?

DS: (Zelo tiho izdihne: »Ne«.)

NN: Razmišljate o združitvi funkcij, tako kot na Financah?

DS: O tem bom pa mogoče razmišljal.

NN: Pa že razmišljate?

DS: Ne, še ne, pa bom, mogoče. Ta primer me bo mogoče napotil na to razmišljanje.

NN: Da bi združili uredniško in funkcijo predsednika uprave?

DS: Ne, to ne. Ker je Delo prevelik časopis, da bi to funkcioniralo.

NN: Kako pa? Ravnokar ste rekli, da boste razmišljali o tem…

DS: Eno je razmišljanje, drugo je pa izpeljava, moja draga mlada dama. A je prav? Malo se pomena besed zavedajte, kaj govorite!

NN: Ampak rekli ste, da vas bo to napeljalo…

DS: Joj, glejte, mene lahko tudi napelje k razmišljanju o tem, kakšno bo jutri vreme, a ne.

NN: Aha.

DS: Pa kaj?!

NN: Mene ste napeljali k razmišljanju o uredniški avtonomiji. Zato se poskušam z vami o tem pogovarjati.

DS: Joooj, ste dolgočasni! (globoko zavzdihne)

NN: A res?

DS: Ja. (zdolgočaseno) Pa ponavljate se.

NN: Mhm.

DS: Vi pa ne delate profesionalno intervjujev? Ker v intervjujih se človek ne sme ponavljati, zlasti ne novinar.

NN: Nisem jih vajena delati v takšnih okoliščinah, da mi najprej grozijo z varnostniki in me potem fizično odrivajo.

DS: (v odhajanju) Ja, pa kaaaj mene to briiiga! Kaj me to…

V desku se je nadaljevala razprava med več prisotnimi. Izvršna urednica SP Tadeja Zupan Arsov je od Danila Slivnika želela izvedeti, zakaj se je vpletel v uredniško delo, in se sklicevala na avtonomijo uredništva, ki jo zahteva tudi statut delniške družbe Delo.

DS: Zakaj se zdaj z mano pogovarjate? Tam imate odgovornega urednika. Z njim se pogovarjajte!

TZA: Vas sprašujem, zakaj ste tukaj.

NN: Odgovorni urednik ne daje komentarjev.

PJ: Ej, nekaj prosim… Gospod predsednik uprave je tu na mojo željo.

TZA: A tako?

PJ: Ima vso pravico biti tukaj! Vas pa prosim… Glejte, mi moramo časopis do konca narediti. Jaz vem, da je bil… čas zbornice. Ampak ne motite časopisa zdaj, ko mora nastajati naprej. Tu je vrsta ljudi, ki mora delati in ni fer, da to delate. Zamudo ima zaradi vas Sobotna priloga tri ure.

TZA: Predsednik uprave je tukaj na tvojo željo?

PJ: Tako je. Ima vso pravico biti tukaj…

Kmalu zatem je odgovorni urednik odgovarjal na vprašanja novinarke Televizije Slovenija. Tedaj mu je že »ugajalo« komentirati odstranitev besedila Ervina Hladnika Milharčiča: »Jaz sem že prej opozoril, da ne bom dovolil, da bi tisti, ki so zamenjani, zlorabili časopis za to, da bi branili neke svoje pozicije ali pa kaj takega. Zahteval sem korektno številko in kot urednik sem tudi zagotovil, da je korektna številka nastala. In tisto, kar ni bilo v skladu z dogovori, v časopisu ni objavljeno.«

* Pripis:

Popisano dogajanje je le simptom, droben izsek iz zelo širokega konteksta. Praksa vedno znova povozi teorijo (vrednot, načel, etike, svoboščin, demokracije, javnega…). Povsem imunih in nekompromitiranih (medijev, lastnikov, direktorjev, urednikov, novinarjev…) skorajda ali sploh ni. Usmerjanje pozornosti le na Delo in/ali posameznike ne bi bilo nič manj škodljivo za kakovost javne razprave, kot bi bilo škodljivo opisano epizodo preprosto pomesti pod preprogo.

Neva Nahtigal, ljubiteljica medijev in svobode

Vir:

printer friendly version | 1134x prebrano

Objavil Goran Forbici v pet, 05/05/2006 - 3:05pm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa sem tudi odjavil Delo! Odkar so se pojavili Slivnik, Jancic & co... :BUA: :BUA: :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav zanimivi boi bili zapisi dogajanj na DELU zadnjih 50 let....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaradi slivnika in jančiča je šel odjavit delo.. :lol1:

načelnost serijsko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaradi slivnika in jančiča je šel odjavit delo.. :lol1:

načelnost serijsko!

Nope, dober okus serijsko.. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav zanimivi boi bili zapisi dogajanj na DELU zadnjih 50 let....

Bravo, novo diktaturo upravičevati s staro! Ti jo pa pogruntaš!

Dandanašnji si privoščiti posege v novinarsko avtonomijo, če ostanemo samo na tem področju in pozabimo npr. sodniško, je milo rečeno nesprejemljivo. Taki posegi vladajoče opozicije v vse pore našega življenja pomenijo kratkomalo uvajanje fašizma!

Pri tem zgovarjanje na zgodovino ne zdrži vode! Danes ni 50 let nazaj! Taka dejanja pomenijo ponavljanje zgodovine na najslabši možni način! Revanšizem ni demokracija! Izkazuje pa intelektualno in moralno revnost akterjev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:

nekdo si je vzel čas in odkril toplo vodo :slap:

Tisti, ki premore primeren nivo strokovnosti in ni bil v svoji karieri samo proračunski strošek, premore nekaj samokritičnosti, se pod kaj takega ne bo podpisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:

Tisti, ki premore primeren nivo strokovnosti in ni bil v svoji karieri samo proračunski strošek, premore nekaj samokritičnosti, se pod kaj takega ne bo podpisal.

da je Neva Nahtigal taka pička ?! :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da je Neva Nahtigal taka pička ?! :blink:

Je ne poznam.

Kar sem napisal, ni bla osebnostna sodba.

Nanaša se na strokovnost in vsebinsko obliko-namen pisanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:

nekdo si je vzel čas in odkril toplo vodo :slap:

Tisti, ki premore primeren nivo strokovnosti in ni bil v svoji karieri samo proračunski strošek, premore nekaj samokritičnosti, se pod kaj takega ne bo podpisal.

A misliš na NN ali na DS ali na PJ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa sem tudi odjavil Delo! Odkar so se pojavili Slivnik, Jancic & co... :BUA: :BUA: :BUA: :BUA:

Sem že februarja naredil isto, in čez en teden pride dopis od DELA da se z novimi lastniki in novim direktorjem ne bo nič spremenilo in da naj še enkrat potrdim če res želim odpovedati. In hkrati so mi ga še en mesec brezplačno pošiljali da bi se lahko prepričal da ne bo sprememb.

Imam občutek da so izgubili kar dosti naročnikov v letošnjem letu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam občutek da so izgubili kar dosti naročnikov v letošnjem letu.

in tudi v lanskem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nope, dober okus serijsko.. :winkiss:

preden se nekaj okusi govorit o okusu :hmm:

sicer stvar osebne svobode in pravice

vendar potem ne govorit o argumentih

Delo berem zadnjih 20 let (s presledki).

Kakovost je nihala, razumljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem ga slučajno odjavil malo po tisti stavki in so me celo klicali zakaj v podjetju (?!?!? :blink: ) ne bomo imeli več dela. no saj je res bil kako na firmo ampak očitno niso pogledali za kako "veliko" podjetje gre :lol1: .

malo so se pomirili ko sem jim povedal da sobotno in nedeljsko še imam ker foter to redno bere ampak zdaj sem že dobil nalog za odpoved tudi tega :grim

no prvič sem ga odpovedal izključno zaradi pomanjkanja časa za branje in formata, berem namreč ob zajterku ali kosilu in na wc-ju in za to je delov format strašno nepraktičen ker imam premalo mizo in preozek wc :whistle:

druga odpoved pa bo zaradi slivnika in jančiča, foter je rekel da jih predobro pozna da bi to bral! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preden se nekaj okusi govorit o okusu :hmm:

sicer stvar osebne svobode in pravice

vendar potem ne govorit o argumentih

Delo berem zadnjih 20 let (s presledki).

Kakovost je nihala, razumljivo.

Kaj pa sedaj? Bo še nihala ali samo še padala? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy :wub:

bralne navade pa imava enake.

p.s. delalo naj bi se intenzivno na manjšem formatu

Jančiča poznam, mislim da še iz srednje v MB, potem pa iz študenta v LJ.

Tudi zato sem cel cajt bil pozoren na njegovo delo, prispevke. Pa zato, vsaj tako je zgledal, ker ga za časa študija nič drugega ni zanimalo. In moram priznat, da mi je vedno bil bolj nagnjen, no tak občutek sem mel-tudi na večeru je v tistih cajtih bil zaposlen-na levo.

In očitat nestrokovnost in neobjektivnost njenu je več kot nekorektno. No, kar se dosedanjega dela tiče

Pustimo se presenetit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In očitat nestrokovnost in neobjektivnost njenu je več kot nekorektno. No, kar se dosedanjega dela tiče

Pustimo se presenetit.

malce vulgarno: žal je fant sedaj prišel s kmetov v mesto in si je pozabil pred vstopom v nobel oštarijo sezuti blatne škornje. žal. njegova strokovnost se je tudi meni zdela nesporna, ampak ko vidim, kako in ka jdela, pa kako si je na hitro dal izpuliti hrbtenico in naredil že takoj največji možen feler z izjavo "če ne dobim večinske podpore, absolutno ne bom vztrajal za glavnega urednika" (potem je dobil 15-odstotno podporo in seveda vztrajal ...

ergo - Jančič se je izločil sam že takoj na začetku.

Ko bi ti videl, kako se mu smejijo po celi bajti. ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ergo - Jančič se je izločil sam že takoj na začetku.

in rekel od sedaj naprej sem Janšič ! :P

za Delo z Janšo naprej ! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malce vulgarno: žal je fant sedaj prišel s kmetov v mesto in si je pozabil pred vstopom v nobel oštarijo sezuti blatne škornje. žal. njegova strokovnost se je tudi meni zdela nesporna, ampak ko vidim, kako in ka jdela, pa kako si je na hitro dal izpuliti hrbtenico in naredil že takoj največji možen feler z izjavo "če ne dobim večinske podpore, absolutno ne bom vztrajal za glavnega urednika" (potem je dobil 15-odstotno podporo in seveda vztrajal ...

ergo - Jančič se je izločil sam že takoj na začetku.

Ko bi ti videl, kako se mu smejijo po celi bajti. ...

zato pa sem dodal-dosedanje delo.

Ljudje smo pokvarljivo blago in noben ni imun.

Pustimo se presenetit.

Vedno trdim, da nekoga v naprej diskvalificirat ni korektno in tisti, ki to naredi se nima kaj sklicevat na objektivnost, argumente in pošetenost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!