Skoči na vsebino

Elektronski porabniki iz 220V na 120V


Priporočene objave

Oj!

Me zanima, ali je kaksna tezava, ce vklopis 220V racunalnik ali disk v 120V? Ker sem v ZDA, sem se spomnil, da ne vem, ali je dovolj kupiti samo drug vtic ali moram kupiti pretvornik?! :hmm: Pa ne bi rad prekuril racunalnika ali diska, zato sprasujem pametnejse glave... ker meni strom ni ravno "najjaca strana"... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej kaj ti piše na obstoječem pretvorniku...če je navedeno INPUT AC 100-240V 50-60Hz, lahko samo zamenjaš vtič...sicer pa kupi nov pretvornik, ki bo imel iste karakteristike na izhodu (OUTPUT)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj!

Me zanima, ali je kaksna tezava, ce vklopis 220V racunalnik ali disk v 120V? Ker sem v ZDA, sem se spomnil, da ne vem, ali je dovolj kupiti samo drug vtic ali moram kupiti pretvornik?! :hmm: Pa ne bi rad prekuril racunalnika ali diska, zato sprasujem pametnejse glave... ker meni strom ni ravno "najjaca strana"... :D

Odvisno od pretvornika.

A greš u Ameriko? Kam vse te bo pot zanesla? A greš iz letalo al ladja? :photo:

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Natančneje: če je pretvornik po voltaži ustrezen (beri: globalnjo univerzalen), kupiš adapter/vmesnik za vtičnico in vtikač, pa je. Nekateri prenosniki imajo poleg evropskega kabla (od vtičnice do adapterja) priložen tudi ameriški kabelček (mogoče je tvojmu modelu priložen). Drgač pa za kakih 10 dolarjev/evrov lahko kje dobiš univerzalni vmesnik, ki ti potem paše tudi v nekaterih čudnih evropskih državah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za razlago. Bom pogledal na vse uporabnike, kaj pise. Saj vtic ze imam, zanima me samo se pretvornik.

Za Syma: ne, ne grem v ZDA, sem ze tu, pri sestri in necakih. In ja, pot me zanasa marsikam. Pa se me bo... :D Pa z ladjo sem sel, ne jadrnico... in bil tukaj v 9 urah.... noro hitra jadrnica na bencinski pogon po zraku... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo še mali popravek: to so 'porabniki el. energije', ne uporabniki.

Uživej v US of A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo še mali popravek: to so 'porabniki el. energije', ne uporabniki.

Uživej v US of A.

Maš res, maš res... se vidi, da mi samo uporabniki hodijo po glavi (dobesedno), pa se mi niti v pisanju ne morej odmotati iz/z/s/nad glave... :whistle:

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!