Skoči na vsebino

Isle of Man TT Races


Godspeed

Priporočene objave

Če že "priplavaš" na otok je v bistvu en teden pred dirko in en teden kasneje cel otok "zaseden"... kolikor sem se jaz zanimal za letos (oktobra) je bilo VSE polno tako da letos očitno ne bo nič... Ko sem se jaz zanimal še ni bilo problemov glede trajekta ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat sem hotel iti. Takrat je bilo tako, da si moral prostor za trajekt rezervirati že pozimi, da si lahko prišel z motorjem čez.

 

 

Če že "priplavaš" na otok je v bistvu en teden pred dirko in en teden kasneje cel otok "zaseden"... kolikor sem se jaz zanimal za letos (oktobra) je bilo VSE polno tako da letos očitno ne bo nič... Ko sem se jaz zanimal še ni bilo problemov glede trajekta ???

 

Ko sm nalimal ta post, torej dobre tri tedne nazaj, 

 

ce koga srbi it, Metzeler siba odlicno reklamno akcijo!

http://roadracing2014.metzeler.com/village-2014/

ceprav sm malo proti takim dirkam, me vsako leto bol vlece tja. Gledat.

 

So bli fraj trajekti in šotori. Vse je mogoče, vseeno dvomim, da so v treh tednih razprodali prav vse. 

 

Ne bom rekel da je enako, ker na Manu nisem bil, ampak, tud ko v Dalmaciji avgusta iščeš app, ga na internetu ni, dol pa jih je praznih ene 30%. 

 

 

 

 

 

enkrat bo treba it pogledat. obvezno... samo še ne letos :( ...

cartman, drugače pa, če bi bili povsod proti za vse malo ali bolj rizične zadeve potem pristanemo ... v sloveniji, kjer se vse počez prepoveduje... ampak to je že poli...

IOM je pač IOM... nobenega ne silijo...

 

 

Iom je IOM. ja res. Tako dirkajo že 100 let. E, tuki je haklc. Pred 20 leti so meli ta hudi dirkalniki po 150 konj, danes jih imajo serijski u štacuni čez 200. Stvari se spreminjajo, in z leti določena tveganja postanejo nesprejemljiva. Spa, Hockenheimring, Assen, Monza, Imola, legendarne piste so se vse posodobile, če ne, bi bile prenevarne in se na njih ne bi dirkalo več. Morda bi tudi na Manu morali pogledat proti Dakarju, kjer so motorje hudo omejili, pa dirka ni zgubila popolnoma nič. (pa vseeno jih umre precej)

 

 

In ni nujno, da s prepovedjo pristanemo v Sloveniji. Italija ima hudo zgodovino cestnih dirk. Mille Miglia, Targa Florio..Prepovedano. Zdaj imajo 6 vrhunskih in nebroj malih, klubskih dirkališč. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil si omenit da se tudi oprema razvija v koraku z motorji včasih so se z usnjeno kapco vozili :D

 

Drugače se je pa lotilo tudi v italiji obujat cestne dirke. 

 

Pa tudi vsak tekmovalec ve zakaj se gre in kaj tvega tako da jst ne vidim tuki nekega večjega problema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil si omenit da se tudi oprema razvija v koraku z motorji včasih so se z usnjeno kapco vozili :D

 

 

 

Pa tudi vsak tekmovalec ve zakaj se gre in kaj tvega tako da jst ne vidim tuki nekega večjega problema

 

Ne, nisem pozabil. Ja, čelade in usnje je bolše kot je blo 15 let nazaj. Vrat, rebra, pljuča...to je pa vse isto. 

 

Nima smisla da bi se neki prepucavali....Tako početje je vprašljivo. Očitno sem bol občutljiv od poprečnega motorista, in bi tovrstno dirkanje hudo upočasnil/popolnoma prepovedal. 

 

Podobno bi postopal z "vrhunskim" alpinizmom, turnim smučanjem biciklističnimi dirkami čez ameriko in plavanjem po amazonki. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede trajekta je takole: pri Steam Packetu je potrebno rezervacijo plačati do konca februarja. Ker vsi tega ne storijo, se kar nekaj mest sprosti. Na firmo napišeš prijazen mejl in dobiš spisek prostih terminov in ustreznega hitro vplačaš. Za lani sem hotel rezervirat trajekt konec decembra 2012 in je bilo že vse zasedeno. Takole je potem uspelo, čez kanal pa ni problem, tam je trajekt skoraj vsako uro. Tudi to sva vnaprej plačala pa še nekaj doplačila za +- 4ure. Za gor grede je fajn, če prideš prej in greš takoj čez brez nepotrebnega čakanja. Pri povratku sva zaradi zastoja na avtocesti zamudila za 15min in ni problema, vkrcajo te na naslednji trajekt.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To niso povprečni motoristi, tudi ostali, ki si jih naštel niso povprečno ljudje,

Saj nisem pisal o poprecnih nastopajocih, ampak o navijacih in forumskih zagovornikih te dirke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj nisem pisal o poprecnih nastopajocih, ampak o navijacih in forumskih zagovornikih te dirke.

Na odgovor a je dirka na Manu sprejemljiva boš čaku glih ene tok dolg k na odgovor na vprašanje kaj je blo prej kura al jajc ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na odgovor a je dirka na Manu sprejemljiva boš čaku glih ene tok dolg k na odgovor na vprašanje kaj je blo prej kura al jajc ;)

Rok, ti bi letos komot vozu tam, teb je baje tvoja honda na prifštantu pokazala neke "enormne cifre"  :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rok, ti bi letos komot vozu tam, teb je baje tvoja honda na prifštantu pokazala neke "enormne cifre"  :P

Sej zato pa ne grem k se bi vidl, da je šofer u kurcu ne motor :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej zato pa ne grem k se bi vidl, da je šofer u kurcu ne motor :P

Šofer je str pregnan mačk.......tuki se ni za bat  .) .......kdaj prideta s "suhcem" trenirat? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šofer je str pregnan mačk.......tuki se ni za bat  .) .......kdaj prideta s "suhcem" trenirat? :D

suhec še korajžo nabira ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Sponajo,sponajo..Zal so vcasih posledice res hude.

RIP.Simon Andrews..Ce ste gledali TT Legends,se ga sigurno spomnite.Prijazen mladenic,zivel je za road racing,in se kljub hudim poskodbam vedno vrnil na motor.Zal zadnja nesreca v soboto na NORTH WEST 200 je bila pre huda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ravno pogledal vse dele potem pa malo google kaj teli tipi danes kej počnejo, škoda ga je vidt je bil vredu fant :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a že ve kdo kje se bi dalo gledat dirko?

 

Napovedi?!? :P

 

Dunlop bo eno zmagal, kaj več pa pomoje ne. Zna bit letos zanimivo.

Popravljeno . Popravil frischfleisch
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če koga zanima in,če lovi postajo nuvolari,so danes začeli prenašat dirke... od 18:40 do 19:35. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!