Skoči na vsebino

Izglasovan hora legalis!!!


master 007

Priporočene objave

25.5.2006, vir: www.slowwwenia.com

HORA LEGALIS

Koalicijski NSi in SLS sta z dopolnilom predlagali določbo, po kateri mlajši od 16 let od 24. do 5. ure ne bi smeli vstopati v lokale, kjer se prodajajo alkoholne pijače. Čeprav so takšno rešitev zavrnili že na matičnem odboru, je predlog vendarle dobil zadostno podporo, saj je zanj glasovalo 40, proti pa 22 poslancev. Za dopolnilo so glasovali poslanci SDS, NSi, SLS in SNS. :P

Podrobneje na link

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edin prov, tazadn cajt :OK: pa vids v diskacu 14 letne mule k ne vejo zakva jih majo tko pjane pa oblecene da kr mau :blink: ...sej je use ql, sam pol k ga pa fase pa ona ni nc kriva, ocka pa mamica pa pravta kok je njuna hcerkica pridna :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Med prekrški sicer zakon omenja denimo vsiljivo beračenje, nespodobno in drzno vedenje, vsiljivo ponujanje spolnih uslug, zbujanje nestrpnosti, motenje miru s povzročanjem hrupa, prenočevanje na javnem kraju, uporabo nevarnih predmetov, poškodovanje uradnega napisa, vandalizem, nedovoljeno zbiranje prostovoljnih prispevkov in nedostojno vedenje do uradnih oseb."

Nekaj zadev je tu vmes, za katere ti nikakor ne morem pritrditi, da je pravilno, da se o bravnavajo na ta način!

Adijo druženje in veseljačenje na javnih prostorih in bog ne daj, da celo omagamo ali izpustimo vodo! Sedaj bomo lepo zaprti za zidovi ali plankami biksali po svoje, in to dovolj potihem, da nas kakšna sosedova tericalka ne prijavi!

Sicer pa mislim, da je zakon pisan za potrebe izrivanja klošarjev izpod oči javnosti. Za namen prikaza javnosti kako lepa čista in urejena družba smo.

Ta zakon je za moje pojme za kozlat!

Kar se pa tiče mularije po lokalih, bi zadoščalo izvajanje zakona, kateri prepoveduje točenje alkoholnih pijač in na podlagi tega zapiranje lokalov in kaznovanje lastnikov. Le izvajati bi bilo to treba. In kakor se to ne izvaja, se tudi sedaj sprejetega zakona ne bo izvajalo. Se ga pa bo zlorabljalo in po posebnih naročilah forsiralo ali pa ignoriralo. Naš vsakdan pač!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, zadnjih 14 dni pa res zgleda, da postajamo cerkveni krožek :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še malo citata, da bodo vsi vedeli o čem govorimo:

"Kritike na račun zakona so bile namreč uperjene tudi na to, da bo policist ocenjeval, kaj je to nedostojno vedenje. Tako bi se po mnenju Rezmana dogajalo, da bi bilo določeno vedenje enkrat ocenjeno kot nedostojno, drugič pa ne. Zato meni, da ne bi bilo pravne varnosti, saj posameznik ne bi vedel, ali krši zakon.

Nedostojno vedenje je tako vedenje posameznika ali skupine, s katerim povzroči vznemirjenje ali razburjenje ali ogrožanje posameznika ali skupine ali kadar z žaljivimi besedami in dejanji škoduje ugledu posameznika ali skupine ali uradne osebe pri uradnem poslovanju."

To npr. pomeni, da se naš Ein v svoji satanistični opravi ne sme približati skupini ljudi pred cerkvijo ali kje drugje, ker bi s tem povzročil vznemirjenje in se na ta način nedostojno vedel. In bil seveda odgovoren pred zakonom!

Bravo policijsko fašistična država!!!!!

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....da bo policist ocenjeval, kaj je to nedostojno vedenje. .

in potem še prebereš temo o starih in novih policajih oz. kadetih, mesarjih in natakarjih, kateri so bolj za fajt in obratno... :SS

glasno prdenje na desni strani ulice prepovedano ! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo, moj komentar na tvoje pisanje je tak - po eni strani te moti preveč razpuščena družba, po drugi pa taka z nekimi omejitvami... Menm, da gre tu za sistem, ki niha - zdaj sm obili 10-15 skoraj mal preveč liberalni, sedaj se začenja obdobje nasprotnih vrednot, ko se bo probalo "stvari spraviti v red"... Ali bo to uspešno, bomo šele videli. Menim pa, da mularija nima kej delat v lokalih ... in se glede tega zavzemam za ameriški sistem (nič alko do 21. leta starosti, tudi vstop v klube itd. omejen do te starosti in tudi časovno s 'policijsko uro').

Ne gre le za točenje alkohola - gre za to, kakšne vrednote si privzgojijo mladi, nastajajoči ljudje... Saj ok, da smo rokerji in smo odraščali in se oblikovali v totalno razpuščenih okoliščinah, vsaj jaz, ampak to ima v prenekaterem pogledu tudi slabe posledice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma daj Sym ! privzgojene vrednoste dobiš doma in v šoli ! povej mi kaj si zvedel ti v šoli o alkoholi ! pa ne tistem 100% !

vse kar je prepovedano je najslajše ! ameriški sistem ! :grrr se bodo zaečli mulci strelat po šolah ! :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pametno so to naredili.. zdaj bo pa mladina ob polnoči zgasnala iz lokalov na ulice, parke, itd, kjer bodo počasi srkali v trgovini kupljeno pijačko... <_<

tole ne bo ničesar rešilo.. pritisk se IMHO izvaja na napačni strani.. privit gostince v tej smeri bi znala bit rešitev, čeprav se je tudi na tem že delalo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ne gre le za točenje alkohola - gre za to, kakšne vrednote si privzgojijo mladi, nastajajoči ljudje... Saj ok, da smo rokerji in smo odraščali in se oblikovali v totalno razpuščenih okoliščinah, vsaj jaz, ampak to ima v prenekaterem pogledu tudi slabe posledice...

Gre za to, da je bilo to urejanje okoli točenja alkohola popolnoma nepotrebno. Je že urejeno. Tudi se strinjam s samo Horo legalis ob nekih razumnih urah, katere pa niti slučajno ne morejo biti več iste kot so bile v naši rosni mladosti. S tem, da po drugi strani sploh ni potrebna, če se mulariji alkohola ne toči!

Gre pa v tem konkretnem primeru za mladoletne osebe, katerim recimo le lahko država naloži neke omejitve, ker so pač še nedoletni, neodgovorni, ipd.

Nikakor pa se ne morem strinjati z ostalimi omejitvami, katere sem poudaril v zgornjih postih, ker so napeljane k diskriminaciji in policijskem tretiranju drugače mislečih odgovornih in polnoletnih oseb! S tem zakonom gre, ponavljam, za uvajanje fašističnih in policijskih metod v čisto normalno večplastno živobarvno družbo. S sprejemanjem in izvajanjem takih zakonov se vračamo v sivo enotnost in že preživete čase!

Se pa žal ta zakon v luči tragedije v Lipi propagira in prikazuje, kot da bo reševal tako problematiko in se molči o vseh ostalih restrikcijah, katere z njim uvaja naša fašistična ablast!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon ima luknje in pomankljivosti, kot vsak zakon pri nas....

Za mularijo se strinjam, da sami nimajo kaj početi zunaj v poznih nočnih urah (ali zgodnjih jutranjih...kakor si razlagaš .) )

Sedaj..kaj je za njih nočni čas?! :hmm: Če gledamo nasplošno, potem se več ne smejo organizirat recimo osnovnošolske valete (organizirani dogodki); potem 14,15-letnik ne sme tudi v spremstvu staršev, recimo v nočnem času, priti v lokal (kakšno počivališče ob avto cesti,kjer imajo pivo)

Ali je kje v zakonu zavedeno, da lahko grejo ven, ampak samo v spremstvu odrasle osebe ali skrbnikov ?! :hmm:

Potem prenočevanje na javnem kraju: pomeni to, če sem na poti ponoči in sem zmatran, se več ne smem ustavit na počivališču, ki je jeavni kraj ter zatisniti očesa za kako urco...?

Da se ni zgodilo, da so zakon spet napisali preveč nasplošno in si ga bo vsak razlagal po svoje.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe, že vidim- v centru ljubljane bodo izginile vse pivnice, bari, klubi ... in nekam sumljivo veliko bo počivališč :OK:

Ortobar - naše narljubše počivališče :blush:

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za mularijo se strinjam, da sami nimajo kaj početi zunaj v poznih nočnih urah ...

Zadeva je seveda povsem drugačna, če jih vzame pod svoje okrilje prijazen "striček"... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res lepa reč. zakon so podprli sami "poštenjaki", pretepači lastnih otrok, farški čistuni, fizični nasilniki nad predstavniki medijev in podobna FAŠISTIČNOKLERIKALNA ZALEGA. Bravo Slovenija. Hora Legalis!!!!!!!!!!! LETA 2006!!!!!!! Samo čakam, ko bodo lovili najstnice, ki se jim vidi popek, ker bo kaka USRANA tercialka se zgražala...tem bednim moralistom že diši ožgano mlado meso.

SVINJE ČISTUNSKE, BANDA POKVARJENA DA BOL POKVARJENA NE MORE BIT!

SPRAVLJAT SE NA MLADINO!!! NAD NAJŠIBKEJŠE!!!! NAD RAZVIJAJOČE SE LJUDI!!!! KAKI GNOJ OD LJUDI U PARLAMENTU JE TO???? :angry2:

:SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ostajam indeferenten.

Nimam več mladoletnih otrok.

Po drugi strani pa se človeku zdi malo smešno in malo žalostno.

Oboje skupaj, tista, sladko kisla kitajska omaka.

Štirinajst dni nazaj svaj jo z mojim srednjim polnoletnikom mahala iz morja v CE.

Sobota zvečer.

Motorčka sta postala žejna in sva šla v Logatcu natočiti goriva.

Ura je bila tista čudna, tam nekje okoli 21. ure, ko sva na bencinsko zapeljala, je bilo še "svetlo",

ko sva odpeljala je bila že tema.

Že prej sem po pločnikih Logatca opazil polno nališpane mularije reda starosti osnovna šola.

Na bencinski srečal take štiri zrihtanke. Vsaka posebej naročila paklc cigaret in, za to prvič čul, vodko z jagodo, to je verjetno kakšna močnejša verzija malinovca.

In sem pogledal tiste štiri male kreature

in se mi je zdelo smešno, kako se otroci štulijo v svet odraslih,

po drugi strani pa me je stisnila tista starševska,

kaj bo iz njih, oziroma,

koliko bodo imele, prav tiste štiri tam, sreče, da bodo

uspešno previjugale vse pasti, ki jih še čakajo, da si uredijo življenje

po svoji volji in pameti.

V bistvu ne vidim nič prav hudo narobnega v horalegalisu.

Ker, tako, kot se ga da sprejeti, se ga da tudi ukiniti.

Vmes je potrebno uporabiti samo še pamet pri parlamentarnih volitvah.

In seveda, kot je zapisal PEPE,

bolj kot sistem stiska otroke,

lažje jih prijazni "strički" osvobajajo spon.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res lepa reč. zakon so podprli sami "poštenjaki", pretepači lastnih otrok, farški čistuni, fizični nasilniki nad predstavniki medijev in podobna FAŠISTIČNOKLERIKALNA ZALEGA. Bravo Slovenija. Hora Legalis!!!!!!!!!!! LETA 2006!!!!!!! Samo čakam, ko bodo lovili najstnice, ki se jim vidi popek, ker bo kaka USRANA tercialka se zgražala...tem bednim moralistom že diši ožgano mlado meso.

SVINJE ČISTUNSKE, BANDA POKVARJENA DA BOL POKVARJENA NE MORE BIT!

SPRAVLJAT SE NA MLADINO!!! NAD NAJŠIBKEJŠE!!!! NAD RAZVIJAJOČE SE LJUDI!!!! KAKI GNOJ OD LJUDI U PARLAMENTU JE TO???? :angry2:

:SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS

Torej si proti? Ali sem narobe razumel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GorazdH, word! :worship:

Osebno mislim, da so starši tisti, ki bo mogli poštimat te stvari glede pijanih 14 letnic ob 3 zjutraj v lokalih.. Ne pa zakon z represijo. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morejo starši vsega, oziroma vsi starši vsega.

Je dosti staršev, ki imajo v glavi prav enako vsebino,

kot pijane 14 letnice ob 3. zjutraj v lokalu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GorazdH, word! :worship:

Osebno mislim, da so starši tisti, ki bo mogli poštimat te stvari glede pijanih 14 letnic ob 3 zjutraj v lokalih.. Ne pa zakon z represijo. <_<

"Mami, dej no, če pa VSI hodijo ven ... Zakaj jaz ne smem?"

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Mami, dej no, če pa VSI hodijo ven ... Zakaj jaz ne smem?"

...

"Ker sem jaz tako rekla!!!! "

:xx: :xx: :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!