Skoči na vsebino

Izglasovan hora legalis!!!


master 007

Priporočene objave

Do 16 leta sem morala bit brezpogojno doma do 10 ure zvečer, potem pa do 18 do polnoči. Tudi za vikende ni bilo izjeme.

In predstavljaj si, da si doma nekje bogu za hrbtom, avta nimaš, torej.....so zame v veliki večini žuri odpadli.

Pa mi ni bilo prav posebno hudo. Tiste 2x letno sem se ga nacedila......in je bilo preko glave dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta država je pa res f......a, mulcem ne pusti da lutajo ponoč okoli, da se ga napijajo, ne pusti jim vozit avto pri teh letih, motorjev z najmanj 100km, oni pa že full zreli in odrasli in znajo sami skrbet zase dokler ne zagusti, pol pa moja mamiiiii kje si.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do 16 leta sem morala bit brezpogojno doma do 10 ure zvečer, potem pa do 18 do polnoči. Tudi za vikende ni bilo izjeme.

In predstavljaj si, da si doma nekje bogu za hrbtom, avta nimaš, torej.....so zame v veliki večini žuri odpadli.

Pa mi ni bilo prav posebno hudo. Tiste 2x letno sem se ga nacedila......in je bilo preko glave dovolj.

s tem da domači žuri tu ne odpadejo saj stanovanje ni javni lokal kjer se toči alkohol....

sploh pa...med polnočjo in peto zjutraj? kaj hudiča počnete v lokalih? :o a se med tem časom mlajši od 16 res nimajo več kam utaknit kot v lokale? :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej...če se ga pri 14 letih 2x mesečno nabutaš, si uspešen, tako kot ti sam praviš da si.....zraven pa moraš še pisat po forumih kako si nažgan, oz. si bil nažgan + odpirat teme, kjer nihče ne ve kaj si hotu povedat, ker si bil toliko nažgan ko si jo odprl... ;)

ugani, katere objave bolj z užitko beremo - tvoje ali njegove?

sploh pa...med polnočjo in peto zjutraj? kaj hudiča počnete v lokalih? :o a se med tem časom mlajši od 16 res nimajo več kam utaknit kot v lokale? :eek:

15-letnice lahk grejo komot fukat z 10 let starejšimi k živalskemu vrtu al pa na lublanski grad :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ugani, katere objave bolj z užitko beremo - tvoje ali njegove?

govoriš v svojem imenu ali imenu vseh na Motosvetu?

prav rad bi tebe videl ko si stara 15, sama, doma, zatrta v kali... dej postavi se v kozo "nas"!!! :angry2:

ej, pri 15-ih nisem tudi jaz (letnik 1981) imel kaj delat veni po 10 uri...pa moja generacijo oz. ljudje s katerimi sem se družil tudi ne....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

govoriš v svojem imenu ali imenu vseh na Motosvetu?

Jah, vsaj trije smo, to nas v slovenščini kvalificira za množino ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

petek, 26.05.2006 ob 15:38

"Hora legalis" pomeni nezaupnico staršem

Ljubljana - V Mladi liberalni demokraciji (MLD) so zgroženi nad sprejetim predlogom spremembe zakona o javnem redu in miru, ki prinaša uvedbo policijske ure za osebe pod 16 let. Predlog po mnenju MLD kaže na popolno nerazumevanje potrebe mladih po druženju z vrstniki, potrebe po zabavi in sprostitvi. Po mnenju Dijaške organizacije Slovenije (DOS) se bo mladina prisiljena zatekati v drugačne, še bolj nevarne oblike druženja.

V MLD so prepričani, da se bodo tako mladi začeli zadrževati na ulicah, obenem pa dodajajo, da je točenje alkoholnih pijač mladoletnim osebam v lokalih prepovedano že sedaj. Zato se tudi sprašujejo, ali "mora država zaradi nesposobnosti njenih inšpekcijskih služb res uvajati prepoved obiska lokalov". V MLD so med drugim še prepričani, da nihče od mladih ni kriv, da državni inšpektorji v primeru Lipe niso opravljali svojega dela.

Kdo ne zaupa svojim otrokom in svoji vzgoji?

MLD poslanke in poslance zato poziva, naj pred zadnjo odločitvijo o sprejetju spremembe zakona premislijo, ali "res tako nič ne zaupajo svojim otrokom in ne zaupajo v svoje sposobnosti vzgajanja, da morajo sedaj za njihovo vzgojo uvajati policijsko uro in prepoved gibanja". Prav tako dodajajo, da država s tem zakonom staršem daje občo nezaupnico in jim sporoča, da so v celoti padli na starševskem izpitu, so v MLD zapisali v sporočilu za javnost.

DOS: raje pomislite, česa mladini manjka

"Namesto da bi se oblastniki vprašali (ali celo vprašali mladino), česa mladini manjka, so se raje ukvarjali s pomisleki, česa imajo po njihovem mnenju preveč," so prepričani predstavniki dijakov.

Predsednik DOS Jernej Štromajer je v sporočilu zapisal, da razen prepovedi država ni storila ničesar. "Športna igrišča niso osvetljena, dejavnosti, ki bi omogočale uspešen razvoj mladine na športnem, kulturnem in drugih področjih, pa so iz dneva v dan bolj podvržene tržnemu principu," je prepričan Štromajer in dodaja, da sistem ne stori ničesar, da bi mladim omogočal tesne povezave v skupnosti, jim ponujal priložnosti, ki bi mladim zagotovile razvoj vrednot, kot so družbena odgovornost in samostojnost.(STA/Foto BOBO)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ga že prej nebi imela, pol tudi froca in moža ne bi še imela!!

pies: TC a si že kdaj bil nad "magično" mejo 0,5??? Oziroma vsaj blizu nje??? Ne??? Potem pa pssssssst!!!!!!!

:slap:

Mojo sestro je mela mama pr 19-ih, pa diskoteke od vznotri se ni vidla.

sej...če se ga pri 14 letih 2x mesečno nabutaš, si uspešen, tako kot ti sam praviš da si.....zraven pa moraš še pisat po forumih kako si nažgan, oz. si bil nažgan + odpirat teme, kjer nihče ne ve kaj si hotu povedat, ker si bil toliko nažgan ko si jo odprl... ;)

torej zakona ne smeš podpirat.... ;) alkohol pri 14 letih je dokazano (na tvojem primeru) koristen za prihodnost...ne samo to....priporočljiv je.... :)

Se opravicujem, ker si imel delo z mano in ce kaksen moj post zmanjšuje kvaliteteo foruma.

Pa TC, pejt mal med ljudi (pa ne mislm klopce na ridah), da ti ne bo tako dolgčas in ti ne bo treba starih postov iskat .)

to ne pomeni tega

ampak

....da mlajši od 16 let ne bodo imeli vstopa v lokale med 24. zvečer in 5. uro zjutraj :)

tvoja kolegica gre lahko mirno v diskač :D

Ups :blush:

Prebral .....od 16 let do 24 let...

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Med prekrški sicer zakon omenja denimo vsiljivo beračenje, nespodobno in drzno vedenje, vsiljivo ponujanje spolnih uslug, zbujanje nestrpnosti, motenje miru s povzročanjem hrupa, prenočevanje na javnem kraju, uporabo nevarnih predmetov, poškodovanje uradnega napisa, vandalizem, nedovoljeno zbiranje prostovoljnih prispevkov in nedostojno vedenje do uradnih oseb."

Nekaj zadev je tu vmes, za katere ti nikakor ne morem pritrditi, da je pravilno, da se obravnavajo na ta način!

Adijo druženje in veseljačenje na javnih prostorih in bog ne daj, da celo omagamo ali izpustimo vodo! Sedaj bomo lepo zaprti za zidovi ali plankami biksali po svoje, in to dovolj potihem, da nas kakšna sosedova tericalka ne prijavi!

Sicer pa mislim, da je zakon pisan za potrebe izrivanja klošarjev izpod oči javnosti. Za namen prikaza javnosti kako lepa čista in urejena družba smo.

Ta zakon je za moje pojme za kozlat!

Kar se pa tiče mularije po lokalih, bi zadoščalo izvajanje zakona, kateri prepoveduje točenje alkoholnih pijač in na podlagi tega zapiranje lokalov in kaznovanje lastnikov. Le izvajati bi bilo to treba. In kakor se to ne izvaja, se tudi sedaj sprejetega zakona ne bo izvajalo. Se ga pa bo zlorabljalo in po posebnih naročilah forsiralo ali pa ignoriralo. Naš vsakdan pač!

sploh ne, horjo. podobna ureditev je v D in AUT ze desetletja v uporabi, samo izvajanje "malce" pesa.

pac je eksekutiva vecinoma malce slabovidna na en uc, a ko prevec zagusti se izvaja z vso strogostjo.

Še malo citata, da bodo vsi vedeli o čem govorimo:

"Kritike na račun zakona so bile namreč uperjene tudi na to, da bo policist ocenjeval, kaj je to nedostojno vedenje. Tako bi se po mnenju Rezmana dogajalo, da bi bilo določeno vedenje enkrat ocenjeno kot nedostojno, drugič pa ne. Zato meni, da ne bi bilo pravne varnosti, saj posameznik ne bi vedel, ali krši zakon.

Nedostojno vedenje je tako vedenje posameznika ali skupine, s katerim povzroči vznemirjenje ali razburjenje ali ogrožanje posameznika ali skupine ali kadar z žaljivimi besedami in dejanji škoduje ugledu posameznika ali skupine ali uradne osebe pri uradnem poslovanju."

tole je res cudno. v AUT konkretno lahko policist samo poda predlog o takem postopku, o njem odlocajo potem drugi organi.

tragedija u lipi se je zgodila zato ker OGRAJA NI ZDRŽALA. Vse moraliziranje potem, ki je pripeljalo do tega NAGNUSNEGA REPRESIVNEGA INKVIZICIJSKEGA zakona je blo pa tako nagnusno, da bol ne bi moglo bit. In kot je že nekdo omenu tu, ZAKON OBSTAJA, le noben ga ne spoštuje oziroma uveljavlja! AMPAK ZA TO NISO KRIVI MLADI!!! Neki disciplinirat mladino na tak način OB TEM PA ŠE NAPREJ DOPUŠČAT NEPRAVILNOSTI PRI RAZNIH TOLOVAJIH JE NESRAMNO IN ŽALJIVO DO VSEH MLADIH.

Ja EInherjar, sem PROTI TAKIM SREDNJEVEŠKIM ZAKONOM!

Kdo je glčasoval za sem pa opisal.

potem imata dve srednjeevropski drzavi, kateri BTW nimata ravno malega BDP, zelo srednjeveske zakone.

glej zgoraj.

s tem zakonom samo potrjujejo da ne znajo poskrbeti za izvajanje obstoječega!

samo zakon na zakon spremeni se pa itak nič :SS :SS :SS :SS

glej zgoraj.

do neke mere se zamizi, a ko se prestopijo meje ima eksekutiva dolocena pooblastila.

... ker tega zakona spet 90% folka ne bo upošteval, tko kt ponavad :D

mogoce je ravno v tem problem. druzba je lepo dvolicna: na eni strani zahetva vse svobode, na drugi, ko nekdo izvede nekaj "splosno moralno in/ali kriminalno" nesprejemljivega zahteva vedno strozje zakone.

ko se le-ti uvedejo renci druzba "faul, buh, fasisti (zakaj ne komunisti ?!), za mene to ne velja !" itd.

mogoce so negativni spomini na pre-90-ta prejsnjega tisocletja se (prevec) zivi ?!

ali druzba ni v stanju ziveti z svobodami in dolznostmni demoktaticne ureditve ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!